Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma niko ga nije trazio...Sad ce jos malo Alimpija svi zivi
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Jbt jel realno da neko podanistava trenerske kvalitete DR???
      VOIMJAOCA

      Comment


      • Originally posted by Samo Zvezda View Post
        Teraš me u raspravu koju nikako ne želim iz ogromnog poštovanja, za sve što je Dejan Radonjić uradio za kkcz. Samo imam utisak da si pomalo zaboravio kako smo igrali te 13/14 sezone, pogotovo posle "šilbovanja" Šilba.
        Vec je napisao Antona, a ja cu da dodam: za mene (i za mnoge druge, verujem) nije bitan sam rezultat, bitno je kako je izgledala ekipa citave sezone. Kalkulacije da su bitne samo dve serije u citavoj sezoni i to sa prosecnim EC ekipama ne mogu privuci gledanost i zaraditi novac. Taj Radonjic je 2013./14 dobio dva ekipe dvaput, igrao egal dva puta, izgubio malom razlikom dva puta od Lokomotive .. otisao najdalje u evrokupu. Samo ta sezona je jedna od najuspesnijih u blizoj klupskoj istoriji. Ne moze jedan mec sa Cibonom da izbrise to tek tako.

        Radonjic je Zvezdin ubedljivo najuspesniji trener. Do njega (a vidimo i posle njega) klub nije imao previse uspeha i previse dobijenih velikih meceva. Jeste, imao je velike budzete, dobre igrace, ali je i pravio velike rezultate sa istim tim igracima.
        Alimpijevic je nasledio manji budzet (ali ne mnogo manji kakvih se sve igracima ne daju ozbiljne pare), nije problem nikakav ni ako bude imao 2-28 u evroligi ako se vidi da igraci pokazuju neki napredak kod njega. Jer, sledece godine ostaju Lessort, Jankovic, Radicevic, Lazic, Jovanovic -> to je osnova, a ako ce opet da se dovode dva tri skupa stranca da bi se opet pricalo da je ABA prioritet, onda nesto debelo ne stima.
        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

        Comment


        • Nevezano za temu,kako se niko od Zvezdinih skauta nije setio Dejana Todorovica za ovu sezonu,umesto kao zamenu za Guduru pa i Simona npr.Univerzalan 2/3 igrac sutira dvojke u visokom procentu,bacanja gotovo da ne masi,jak i dobar u skoku,nas i mlad.A mi se setili Keselja...cccc
          Last edited by Gudura; 19-11-17, 19:18.

          Comment


          • Bez da se zaboravi dva meca sa po 24k ljudi... sitno polufinale EC..za malo I tu u finale da udjemo...F8..skalpovi..dokaz da moze 16-14..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by Gudura View Post
              Nevezano za temu,kako se niko od Zvezdinih skauta nije setio Dejana Todorovica za ovu sezonu,umesto kao zamena za Guduru pa i Simona npr.Univerzalan 2/3 igrac sutira dvojke u visokom procentu,bacanja gotovo da ne masi,jak i dobar u skoku,nas i mlad.A mi se setili Keselja...cccc
              Odgovorice ti da je covek zagrizeni grobar. Sto je, objektivno, nebitno kad pricamo o profesionalnim sportistima.
              Mnogi su hejlovali Alimpijevicev potez da prebaci Bjelicu na 4, pa malo statistike nije na odmet:

              Bjelica u prva cetiri kola: 14/26 za 2, 10/17 za 3, 14/20 sl.bacanja.
              Bjelica od 5-8. kola: 10/24 za 2, 1/17 za 3, 4/10 slobodna bacanja.

              A rupa je na cetvorci u odbrani.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Vaše razmišljanje je ok, međutim, ja bih onda zamolio da pogledate (i nakon toga napišete impresije) koliko košta roster tima koji je Radonja vodio u prvoj sezoni i ovaj koji vodi Alimpije, valjda oni mogu da se porede...početak ciklusa i jednom i drugom.
                Meni se čini da je ovaj sadašnji roster prilično skuplji nego taj Radonjin, da je neznatno jeftiniji nego Radonjin iz Radonjine poslednje sezone. Pravi početak, kada je retko ko hte da dolazi (još uvek tada) u Zvezdu i sadašnji "početak" kada imaš nasleđen status, nasleđene igrače, čak i "kupljene" one koje je Radonja hteo i opet nam se dešavaju kiksevi u ABA ligi i igra nam je neprepoznatljiva (Run&Gun).
                Dešava nam se da nam igra zavisi od šuta za tri poena, gde smo druga ekipa u dosadašnjem deli EL po broju "ispaljenih" trica a pretposlednji ili poslednji po broju pogođenih. Gde se trudimo da napravimo otklon od prethodnog ciklusa gde je dominantan način bio napad preko pika i čvrsta odbrana i tranzicija a sada prangijamo i tranziciju nemamo a kada pokušamo kontru da realizujemo relizujemo je šutem za tri poena a ne finiširanjem oko obruča.
                Rekli bi ste da, to je početak novog ciklusa, nov trener, nova filozofija igre...ali taj trener se kune u čvrstu odbranu, znači ista filozofija ali na terenu je to nešto sasvim različito slično igrama FMP-a.
                Hajde da kažemo da je timsličnog kvaliteta kao prošlogodišnji, onda je verujem trener taj koji je problem i koji ne zna da iskoristi mogućnosti ovog tma.
                ne bih ulazio u cifre jer se i situacija na trzistu znatno promenila, ali moras uzeti u obzir da je doveden jaka blazic kao najperspektivniji dostupni igrac aba lige. ti sad takvog igraca ni nemas na trzistu. dzenkins je dosao, projektovan za prvog pleja (jos jedan propust naseg skautinga) diretkno iz nba ko igrac koji je i tamo imao serije dobrih utakmica. ostao ti je nelson na kojem je radonjic insistirao kao drugi plej!!! znaci zamenio si startnog pleja za klupu! dosao bobi apsolutno dominantni mvp domace lige i na kraju silb koji polusezonu pre toga nije presao u tursku za 300k evra! taj tim je bio sve samo ne jeftin. ostali su ti mladi igraci iz prethodne sezone, simon kao radonjin igrac. sve to nije bilo dvoljan preduslov ni za abu ni za super ligu. u oba finala izginlbili smo od slabijih rostera.
                ova sezona po meni pre se moze porediti sa onom u kojoj su nabolji igraci bili rasko i rakac i u kojoj nista nismo uradili jer su oni bili iscedjeni kao sundjer do finala. i ovaj tim je takav cak sa jos manje potencijala u mladim igracima.

                Originally posted by LosmiSK View Post
                Samo sto je tad Dzenkins kostao kao sad Radicevic. NIje stvar love, stvar je da nemamo 2-3 konstantna igraca. Proslih godina ako jedan stane ostali igraju, 2 stanu ostali igraju I tako se kruzi..Sad igra rocesti odlicno..njih 2-3 se menjaju a ostali nemaju ulogu.....

                Zavucite se, gledajte sa mirom, EL nije bitna...ABA cmeo biti u 4 pa cekamo April da gledamo takmicarski mec...bice I kup u medjuvremnu..
                sta reci a ne nasmejati se na ovu konstataciju


                Originally posted by Gudura View Post
                Nevezano za temu,kako se niko od Zvezdinih skauta nije setio Dejana Todorovica za ovu sezonu,umesto kao zamenu za Guduru pa i Simona npr.Univerzalan 2/3 igrac sutira dvojke u visokom procentu,bacanja gotovo da ne masi,jak i dobar u skoku,nas i mlad.A mi se setili Keselja...cccc
                dve godine ja njega prizivam. decko je isrped i dange i dobrica po kvalitetu. kukamo da hocemo domace igrace, njega nikad niko ni u jednoj kombinaciji nije pomenuo!
                Last edited by NateHuffman; 19-11-17, 20:07.

                Comment


                • proslogodisnji tim je zapravo dokaz da u pravom sistemu jeftiniji tim moze postici bolji rezultat od neke instant sastavljene ekipe. nama su otisli cirbes, miler, kinsi i stimara, a najvece pojacanje bio ne dolazak, nego ostanak jovica! od igraca sa strane dovedeni kuzmic i doduse ultraskupi bjelica! sad kad razmislim mozda se vec tad iz prelaznog roka moglo zakljuciti da smo u finsijkoj buli. voltersa i tomsona ni ne racunam kao pojacanja. oni su dosli kasnije. da su dovedena dva ozbiljna igraca a ne daj sta das na trzistu mi bi pucali na F4
                  Last edited by NateHuffman; 19-11-17, 20:27.

                  Comment


                  • Originally posted by Gudura View Post
                    Nevezano za temu,kako se niko od Zvezdinih skauta nije setio Dejana Todorovica za ovu sezonu,umesto kao zamenu za Guduru pa i Simona npr.Univerzalan 2/3 igrac sutira dvojke u visokom procentu,bacanja gotovo da ne masi,jak i dobar u skoku,nas i mlad.A mi se setili Keselja...cccc
                    Vezan ugovorom sa Bilbaom ...
                    edit:
                    Savić mu je menadžer, što baš i nije zgodno za nas ...
                    bilo je nekih čarki između njega i Čovića.
                    Last edited by kankkunen; 19-11-17, 20:42.
                    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                    Comment


                    • produzio pocetkom prosle sezone, ali decko nikad nije bio u nasim planovima, a nije anonimus. ucestvovao na kampu u trevizu. mozda ima EL izlaz...

                      Comment


                      • Malo sam preterao ali nisam ni daleko sobzirom na razliku u kvalitetu I samo iskustvo I CV...

                        NC u ovom trenutku moze dovesti samo novog trenera, maximalno jednog igraca I to je to... Opekao se on na Silbu kao igracu koji je imao top sezonu iza sebe pa preplatio..I sad samo ko je fuserisao I tu su onda trange frange...

                        Ma uzeli bi el prosle godine...Kad se setim kukanja za tim of prosle godine, pa I one tamo...DR je bar rekao, alo Covo sta si mi to doveo I menjaj..Ovaj to ne sme ni u sebi,,,

                        Sad su sve to top igraci...ali predsezonu bilo je mico mi nemamo sanse ni za ABA ni za EL onda ih je doctor ali ovaj kosarkaski sve lepo isamarao ...ali ni to nije dovoljno ..nekima..

                        Morate znati da u EL ne posotji ciklus....zamisli Paskvala da je dosoa vlasniku I rekao mi pocinjemo ciklus...hahah..Jao bre koje ovde ovce zive to nema nigde...Kao hebes EL mi moramo uzeti ABA, ako ne uzmemo aba nema EL..ali kojim slucajem ako budemo napravili tim za F8 onda cemo tesko da osvojimo titulu pored vedeta iz ABA lige...

                        Kad god se ovde oseti sportska sreca, ima ko da kaze dosta I'm je...To kao ovi sto rade na traci, oce stranci da daju vece plate ali drzava neda...morala bi svima, ai ljudi bi se opustili


                        Ko hebe Atinu,Moskvu, Baskoniju...sutra je najbintiji mec u sezoni protiv Zadra sa 10 amatera na terenu,doduse boljim trenerom ..
                        Last edited by LosmiSK; 19-11-17, 20:52.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Meni u vezi ciklusa nije jasno nesto:
                          2015/16 odlazi citava petorka igraca. Ostaju: Jovic (slicno kao kada bi sada ostao Radicevic), Lazic, Dangubic, Mitrovic, Zirbes, Rebic i Tejic.
                          Sada su ostali Dangubic, Lazic i Bjelica. Rebic, Tejic da kazemo da je kao Dobric, Simanic, Rakicevic -> nebitno.

                          Znaci, Radonjicu su u tom prelaznom roku ostali samo Jovic i Mitrovic kao visak u odnosu na sada Alimpijevica. I sta sad, da su ostali Mitrovic umesto Jankovica i Jovic umesto Rocha, sad bi kao bili bolji?

                          Kljucno je sto kaze LosmiSK bilo sto su tada menjani igraci, cak cetvorica. Trener mozda nije kriv za ovako lose sklopljen sastav, ali sa nekih 2-8 i 3-12 evrolige i ovakvom igrom, on je bivsi. Bilo da zahteva promenu u igrackom kadru, bilo da sam ode jer ne moze da radi kako hoce.

                          Ili je mozda on zadovoljan, pa onako smekerski drzi igraca od preko 100k (mozda i 150k) van 12?
                          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                          Comment


                          • Ako se dobro secam na pocetku ove sezone je bilo hrpa upisa vezana za to da ne smemo opet da gomilamo dugove.Sada bi odjednom i da ne potrosimo pare(koje nemamo) a i da budemo u najmanju ruku u F 4,bojim se da je nemoguce.
                            Da je bilo propusta bilo je i to velikih,posebno mi je paralo oci to potpisivanje Keselja ali posto mi nemamo kompletnu informaciju oko svega toga vrlo je verovatno da je to nekakvo potkusurivanje sa Miskom,tu mi je najveca enigma sam Keselj,sta njemu treba ovo blamiranje u zivotu,ajde da su bar neke pare u pitanju,samo dovodjenje J&J dueta je vrlo afirmativno ovde docekana,mnogo bolje nego potpisivanje Antica i Rochestia,sad sto su se pkazali kako su pokazali posebno Jankovic to je druga stvar.
                            Kraj krajeva nije ni smak sveta ako sledece godine ne budemo igrali EL.

                            Comment


                            • Ja sam i dalje ubedjen da Radicevic i tandem JJ nisu losi igraci koliko to sada izgleda.
                              Samo je neophodno naci im mesto u timu.
                              Ne moze se od njih ocekivati ne znam ni ja sta u ovakvoj igri.

                              Comment


                              • Pricu o novom ciklusu ne bi ni moj pas pojeo

                                Comment

                                Working...
                                X