Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Grof View Post


    Prvi citat je tvoj odgovor Madafaka.
    Drugi citat je kada njega spominjes.
    Covek lepo napise sta koji igrac moze, a za sta se koristi i zbog cega i onda dobije gornji komentar...
    Many men je opisao statisticki napredak pojedinih igraca u poredjenju sa proslom godinom, sto je dobar pokazatelj, ali je uzorak ove sezone jos relativno mali. Medjutim, poenta tvoje diskusije je bila da trener Al ima sjajnu ekipu, veterane kojima ne treba trener i sta je to on tako dobro uradio za tim.
    I onda ti pises da neki pisu samo da bi pisali, a o kosarci jako malo...
    Napisao si da je Al kriv za praznu salu (najvise on), a sada pises nesto drugo.

    PS Bjelica ove godine igra ca poziciji 4
    Napisao za EL prekaljene igrace sta mogu e bas super, to niko nije znao Posebno kad je vec sad sve kristalno jasno

    Za Many sam rekao sve ok, volim takve arguemnte I to mi je ok.

    Madafaka je povrsan, takvih ima million bar samo u Srbiji, ok ali argumentacija je ono slaba po mom misljenju...

    Bjelica igra sve isto kao na pet, kod nas se ne zna tacno sta I ko igra d abudem iskren. Bjelica zavinso skim je u igri..Igrali su I Lesort I Jovanovic zajedno..mogu svi na cetiri ali I na pet...nema tu filozofije prevelike...

    Pa pisao sma vec da ima 7 sjajnih igraca I iskusnih I da nema Rocestija da je dosao Gos da bi vec popio otkaz. Ali trener Al Ja idem samo argumentima ne volim pausalne izjave...

    Mislim da bi svaki trener uradio bar isto sto I on... Mladi igraci padaju I losiji su nego na pocetku sezone ili isti.. Mozda gresim, mozda nije tacno ali tako mislim I pokusavam sa nekim cinjenicama da to potvrdim.

    Prvih 5 igraca ima index 5x veci of ostatka ekipe sto govori dovoljno da nije igraca nijednog razvio do sada..a tu su vec zajedno 5meseci....ne znam sta bih vise dodao na ovu temu...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Oni nam sa nasom igrom neodgovaraju zato sto su jako pokretni, tesko ce bas prolaziti pick and pop, mora se izmisliti jos nesto. Da budem precizan treba ih prebiti ali ne znam da li smo sposbni za to. Samo opstom tucom, na kos vise ce nas odvaliti bar ja tako mislim...

      Malo ova pesadija da udje I da bije pa da konjica prodje
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Tejlor, Feldin, Danguba, Bjelica, Lesor nadam se da će ta petorka početi utakmicu.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Tejlor, Feldin, Danguba, Bjelica, Lesor nadam se da će ta petorka početi utakmicu.
          Lazic mesto Feldina, da ih malo bijemo za pocetak..Mozda cak I Jovanovic da opali par sekirica..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Bitnije je poenterski dobro da otvorimo utakmicu, a "specijalci" mogu kao izmene.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Prejaki su za nas na svakoj poziciji pojedinačno. Prošle godine smo ih dobili jakom iskusnom odbranom. Ove godine na taj način teško. Ipak nadamo se, kako nemam ideje. Mogu reći da se očekujem najbolje od Ročestija, Laze i Dangube.

              Comment


              • Da odigramo dobru utakmicu, toliko ...
                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                Comment


                • Originally posted by madafaka73 View Post
                  Najtužnije od svega je što Alimpijević upravo koristi kvalitet koji ima na pravi način.
                  Na primer, koristi Ročestija kao shoot-first pleja, iako je čovek apsolutno sposoban za 10+ asista po meču. Njegov poenterski kvalitet stavlja ispred kvaliteta asistenta, jer: 1. u ovom rosteru nema sa kim da odigra pik, 2. imamo potpuno nov tim kojem je neophodno vreme za uigravanje akcija i kretnji u napadu i 3. bio mu je potreban neko ko će da povuče tim na početku sezone, makar i silovao više nego što bi trebalo, zarad rezultata.
                  Dalje, izuzetno pametno koristi kvalitet Bjelice koga je pomerio na prirodnu poziciju, što prethodni trener nije radio, tada iz istog razloga kao i sada - loša kompozicija rostera.
                  Za Peru valjda ne treba trošiti reči, ili ipak treba? Ovo što je on do sada odigrao je za mene, a verujem i ogromnu većinu ljudi koji prate košarku, apsolutno preko svih najoptimističnijih prognoza. Zbog njegovih godina i važnosti koju ima za tim, pažljivo se bira kada i koliko će igrati, takođe jedan od pokazatelja kvaliteta trenera.
                  Za Feldina se najviše igra, traže se pozicije za njegov slobodan šut i dobre procente preko kojih igrač njegovog tipa diže samopouzdanje i nosi ekipu. Takođe, Alimpijević je sasvim solidno iskoristio Feldinove kvalitete u odbrani, još uvek nije konstantan, ali ima svakako prelaznu ocenu.
                  Sa Lazićem je takođe pogodio, tj, pametno koristi njegove kvalitete. U timu koji nema previše dobrih defanzivaca, Alimpijević je privremeno potpuno žrtvovao Lazićev napadački doprinos na uštrb kvalitetne odbrane. Pod odbranom podrazumevam i kada igra deny the ball, kada se uvuče igraču u dres po celom terenu, kada pomaže u odbrani, preuzima, postavlja se za faul u napadu, seče pasove.
                  Da dodam u grupu kvalitetnih igrača i Lesora. Gledajući ga u ovih mesec-dva, svima nam je jasno koliko je to veliki potencijal, ali i koliko još mora da radi na svim aspektima igre. Kako iskoristiti igrača koji je nominalno centar, a nema leđnu tehniku, centarski zakorak, roling, horog ili polu-horog itd., koji nije navikao da zagrađuje svog igrača, koji ne zna da brani pik, ne zna kada i koga da preuzme? Tako što ćeš iskoristiti njegove dobre strane, pre svega atleticizam i hraniti ga loptama za zakucavanja koja dižu moral i njemu i saigračima i publici, eksploatisati njegov sasvim dobar šut sa polu-distance i truditi se da svakim danom nauči po neki element igre.
                  Sve što sam nabrojao kod ovih igrača je podaleko od njihovog subjektivnog maksimuma iskorišćenosti, kada bi ih secirali i posmatrali kao pojedince. Međutim, oni nisu pojedinci već deo tima, pa je naš trener morao da kompenzuje i balansira, da dosta toga žrtvuje, da bi dobio na drugoj strani. To razumevanje situacije, te znanje i hrabrost da se isto primeni, je možda i najveći kvalitet Alimpijevića.
                  Procitah tvoj post 2 puta i moram priznati da mi nije jasno sta si hteo reci na temu o kojoj sam pisao ali nema ni veze.....

                  Nego, nadam se da cemo veceras dobro odigrati i da ce se videti neki napredak. CSKA je poprilicno kompletna ekipa, sve preuzimaju, napadaju raznovrsno bice interesantno videti kako cemo se snaci i pokazati protiv njih. Najozbiljniji protivnik do sada

                  Comment


                  • Večeras želim samo jednu stvar, a to je da Laza ili Danga isključe najnesimpatičnijeg (meni) tipa u njihovoj ekipi Nanda. Da nam sudi Lamonika i nadao bih se, ovi su mi onako spremni da pomognu bogate like "Super Hik".
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Originally posted by madafaka73 View Post
                      Najtužnije od svega je što Alimpijević upravo koristi kvalitet koji ima na pravi način.
                      Na primer, koristi Ročestija kao shoot-first pleja, iako je čovek apsolutno sposoban za 10+ asista po meču. Njegov poenterski kvalitet stavlja ispred kvaliteta asistenta, jer: 1. u ovom rosteru nema sa kim da odigra pik, 2. imamo potpuno nov tim kojem je neophodno vreme za uigravanje akcija i kretnji u napadu i 3. bio mu je potreban neko ko će da povuče tim na početku sezone, makar i silovao više nego što bi trebalo, zarad rezultata.
                      Dalje, izuzetno pametno koristi kvalitet Bjelice koga je pomerio na prirodnu poziciju, što prethodni trener nije radio, tada iz istog razloga kao i sada - loša kompozicija rostera.
                      Za Peru valjda ne treba trošiti reči, ili ipak treba? Ovo što je on do sada odigrao je za mene, a verujem i ogromnu većinu ljudi koji prate košarku, apsolutno preko svih najoptimističnijih prognoza. Zbog njegovih godina i važnosti koju ima za tim, pažljivo se bira kada i koliko će igrati, takođe jedan od pokazatelja kvaliteta trenera.
                      Za Feldina se najviše igra, traže se pozicije za njegov slobodan šut i dobre procente preko kojih igrač njegovog tipa diže samopouzdanje i nosi ekipu. Takođe, Alimpijević je sasvim solidno iskoristio Feldinove kvalitete u odbrani, još uvek nije konstantan, ali ima svakako prelaznu ocenu.
                      Sa Lazićem je takođe pogodio, tj, pametno koristi njegove kvalitete. U timu koji nema previše dobrih defanzivaca, Alimpijević je privremeno potpuno žrtvovao Lazićev napadački doprinos na uštrb kvalitetne odbrane. Pod odbranom podrazumevam i kada igra deny the ball, kada se uvuče igraču u dres po celom terenu, kada pomaže u odbrani, preuzima, postavlja se za faul u napadu, seče pasove.
                      Da dodam u grupu kvalitetnih igrača i Lesora. Gledajući ga u ovih mesec-dva, svima nam je jasno koliko je to veliki potencijal, ali i koliko još mora da radi na svim aspektima igre. Kako iskoristiti igrača koji je nominalno centar, a nema leđnu tehniku, centarski zakorak, roling, horog ili polu-horog itd., koji nije navikao da zagrađuje svog igrača, koji ne zna da brani pik, ne zna kada i koga da preuzme? Tako što ćeš iskoristiti njegove dobre strane, pre svega atleticizam i hraniti ga loptama za zakucavanja koja dižu moral i njemu i saigračima i publici, eksploatisati njegov sasvim dobar šut sa polu-distance i truditi se da svakim danom nauči po neki element igre.
                      Sve što sam nabrojao kod ovih igrača je podaleko od njihovog subjektivnog maksimuma iskorišćenosti, kada bi ih secirali i posmatrali kao pojedince. Međutim, oni nisu pojedinci već deo tima, pa je naš trener morao da kompenzuje i balansira, da dosta toga žrtvuje, da bi dobio na drugoj strani. To razumevanje situacije, te znanje i hrabrost da se isto primeni, je možda i najveći kvalitet Alimpijevića.


                      Najzad nesto strucno i konkretno, sa zadovoljstvom procitano!
                      Last edited by ikaluka; 15-11-17, 13:20.

                      Comment


                      • Nando mi je ubedljivo najnesimpaticniji lik u celoj EL, najprecenjeniji igrac by far.

                        Comment


                        • mi trenutno u timu nemamo NIJEDNOG prospekt. pored toga sto je neko ovako nakaradno sklopio tim, nije doveo nijednog ozbiljnig domaceg mladog igraca. ne znam sta je od ova dva veca greska. trenutno su i buducnost i partizan talentovaniji i perspektivniji od nas. sa nasim matorim timom i rasporedom pred plej of, buducnost-partozan je sasvim realno finale. prpstor za napredak naseg tima je jako jako skucen. jebao nam je vucic majku. bas me zanima kakko ce reagovati najvatreniji
                          Last edited by NateHuffman; 15-11-17, 15:13.

                          Comment


                          • Zabole me za najvatrenije, koga interesuje šta ta stoka misli, kao da se oni razumeju u košarku.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Žalosno je ako i večeras domaći igrači (ne računam Bjelicu) budu očajni! Maloprije sam ušao na sajt Evrolige, interesovalo me nešto u vezi statistike. Kada saberem prosjeke indeksnih poena svih naših 10 domaćih igrača (bez Bjelice) dobijem broj 13.5! U prevodu, kao da 10 naših igrača ima u prosjeku 1.35 indeksnih poena po meču! Frapantan podatak koji govori dosta toga! Ne može nam se svaki meč svesti na strance i Bjelicu! Ajde Dobriću, ajde Radičeviću, vrijeme je! Očekujem veliko iznenađenje večeras. Srećno momci!

                              Comment


                              • Ima karata koliko hocete.
                                Ajmo ljudi svi u Arenu da podrzimo tim.
                                Ne igramo svaki dan protiv CSKA

                                Comment

                                Working...
                                X