Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Idealno bi bilo kada bi dosli Zagorac i Odzo
    Ali od toga nema nista, tako da ako samo Odzo doje ne ocekujem vise ni jwdnog stranca, a domacih nema
    Opet ako samo Odzo dodje tanko je to po meni tidljiv:

    Comment


    • Originally posted by Stefi View Post
      Idealno bi bilo kada bi dosli Zagorac i Odzo
      Ali od toga nema nista, tako da ako samo Odzo doje ne ocekujem vise ni jwdnog stranca, a domacih nema
      Opet ako samo Odzo dodje tanko je to po meni tidljiv:
      Zagorac moze ali pod uslovom da ne dobije vise od 200k, sve preko ove cifre je previse za jednog igraca koji nikad ozbiljnu kosarku igrao nije.

      Comment


      • Originally posted by NateHuffman View Post

        @laki, koju koncepciju mozes da pravis sa igracima koje je manda nabrojao.
        Jebem li ga, kada imaš gomilu pajsera u timu koji ne mogu da nabodu koš, logika je (makar moja) da im prioritet broj jedan u igri bude odbrana. A od toga ni O. Pravljenje faulova kao na pokretnoj traci NIJE odbrana (mada naoko može tako izgledati). Mi smo na početku u tom segmentu bolje izgledali nego sada - valjda što se tada još uvek neki pelcer Radonjićevog sistema zadržao, ali je u ovom trenutku izgleda potpuno iskorenjen.

        Meni je signal da apsolutno nikakav sistem, konept ili ideja (makar u ovom trenutku) ne postoje to kako Lazić izgleda na terenu - bukvalno se raspada. Radi ono što ne zna, ne ume i ne treba da radi u napadu, u odbrani se vratio u 2013tu gde je bio hodajuća lična greška. Krajnje je nervozan i skoro da očekujem da oleši nekog ko mu nagazi na živac.

        E sada, nije Laza odjednom zaboravio sve što je znao, već više nema sistema u kojem je znao šta igra i šta se od njega očekuje.

        Ako je on došao u takvu situaciju i u takvo stanje svesti, mogu da zamislim kako je kod ostalih, pre svega mlađih igrača.

        PS

        I kod Dangubića, drugog igrača sistema, može se videti ista stvar.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by Stefi View Post
          Idealno bi bilo kada bi dosli Zagorac i Odzo
          Ali od toga nema nista, tako da ako samo Odzo doje ne ocekujem vise ni jwdnog stranca, a domacih nema
          Opet ako samo Odzo dodje tanko je to po meni tidljiv:
          Zaboravite na Zagorca, pregovori sa Partizanom su krenuli od 40K mesečno, što čak ni oni ne mogu da isprate.

          Daleko smo mi od tih para za jednog potpuno nedokazanog igrača.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Napravljeno je dosta grešaka što se tiče Zvezde pri selekciji, na stranu priča o podršci države. Samo sad nema prostora za vadjenje kao ranije.

            Comment


            • Radonji si morao da čupaš reči klještima, sve na kašičicu, a o nekim stvarima ni reč. Iz tog nekog ekstrema dolazimo do Alimpija koji previše priča, za svoje dobro. Malo kraće i ne previše eksplicitne izjave mu trebaju. Od najava da će se igra bazirati na odbrani, dobismo prangijašku ekipu koja cepa trojke u ranom napadu, bez ikakve smislene selekcije i šuta i šutera. Javne kritike igrača, pojedinaca, kao i pohvale istih takođe bi trebao da preskoči ubuduće. Kapiram njegovu želju da bude media friendly, da pokaže koliko zna i šta traži od igrača, ali to bi trebala da bude priča za svlačionicu, a ne za KZM ili intervju.

              Comment


              • @Odzo - njegova pojava je najimpresivnija. Jebem ti, koliko covek. Jako su mu mekani i poluhorozi i uopste zavrsavanje oko obruca. Solidni su mi i penali, narocito za coveka sa onolikim lopatama mesto saka. Sve ostalo je izuzetno skromno. Kao nasi visoki - slabo gradi skok, nema tu naviku koliko videh. Zatim, trom je ili ima problem sa kondicijom, sto uz kombinaciju sa tim da se ne postavlja sjajno znacajno utice da nije ni priblizno korisan defanzivno koliko je ocekivano. Sve u svemu, jos jedan work in progress. Razvijati u smeru Bobija, ima tu potencijala, ali cuda (produkciju na EL nivou) ne ocekivati ove sezone.

                @Laza&Danga u defanzivi - secate se kad ste bili klinci, pa za*erete nesto, ali nista strasno, tu su mama i tata da pospreme... To je najbolja metafora za odbranu naseg dvojca. Igraju je kao i ranije, agresivno, na loptu (uz povremene adaptacije kod Dange, koje su vise nego opravdane), ali je frka sto iz njih nemamo ni centra ni cetvorku da ih pokriju. Visoki ne znaju gde su pri vracanju u tranziciji (jebote, Matija, ajde malo koncentracije) niti da izrotiraju na pravi nacin, a kamoli da paze svog igraca i budu sposobno pomoci u zastiti obruca u isto vreme... Kod nas ubedljivo najbolje rotiraju upravo Danga i Laza kada igraju od lopte (sto je retko, doduse), kao i Feldin, koji je odlicno sekao niz pasova...

                @Jovanovic - meni momak postaje zaista drag igrac. Najpre, mora se istaci da decko igra van pozicije, tako da zbog toga ima jos veci rispekt. Pokazao je neke stvari koje ce biti odlicne ako nastavi da radi na njima - odmotavanje iz pika, zavrsavanje oko obruca (za maseno zakucavanje cu zazmuriti), brze noge i u napadu i u odbrani, ima naznaka mogucnosti napadanja i driblinogom, vidi se da radi na sutu (ok, brojke ne pokazuju to, kao ni ja koji ni u jednom trenutku nemam veru da ce vezati dva bacanja )... Sve je to jos daleko, senku baca i mrsav odraza, ali mi je gotiva. E, sad, ono sto mi se ic ne svidja i sto je pokazatelj da cemo izgleda morati da se razvijamo iznutra je bas to krpljenje cetvorke njim - koji u ovom trenutku jedino nogama i telom moze da odgovori masivnijim cetvorkama, a zbog nedostatka suta ne moze da razvuce protivnika... Suvise slicnosti sa Lukom? ali dobro je sto deluje da ovaj momak ima telo muskarca i 211cm, tako da je njegova buducnost na petici.

                Comment


                • Samo da napomenem da sam bio blizu Odžoa na utakmici protiv Bamberga, mogu da se opkladim da u ramenima ima 80 cm. Ja nikad u životu većeg čoveka video nisam.
                  A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                  Comment


                  • Imate ovde neke odgovore ...
                    Alimpijević o putovanjima, Kešelju, pojačanjima...
                    http://mondo.rs/a1056394/Sport/Kosar...pojacanja.html
                    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                    Comment


                    • Mislim da se pretjeruje, i da se stvara negativna atmosvera.
                      Uz sve mane koje imamo, mi smo opet prvi favorit za osvajanje ABA lige.
                      Doci ce momenat gdje cemo biti kompletni, uigraniji, neminovno ce doci do podizanja forme citavog tima, korigovace se greske u odbrani/napadu a samo igranje u EL bi trebalo da donese iskustvo i prednost u odnosu na konkurente.
                      Takodje, 1-2 pojacanja resavaju problem lose selekcije.

                      Comment


                      • Originally posted by madafaka73 View Post
                        Dobrić je na prektretnici da li će postati igrač ili neće. U takvoj situaciji neophodna je pomoć i kontrola od strane struke. Davanje tolike slobode još uvek neformiranom igraču često donosi više lošeg nego dobrog. Dobrić hoće mnogo više nego što timu treba od njega, možda i više nego što trenutno može. Za početak bi mogao da pokuša da odbrani bilo koga jedan na jedan na perimetru i ubaci trojku kada je sam. Polako klizi iz kontrolisane uloge koju je imao kod Radonjića i gubi se u prangijaškoj košarci Alimpijevića, gde svaki od 12 igrača ima pravo da šutne trojku, bez obzira na momenat meča, rezultat i jačinu protivnika.
                        Nije da je celo vreme neki igrac sa ogranicenom ulogom u timu,pre nego sto je prekomandovan u Zvezdu bio je glavna faca u FMP/u,nesto kao Guduric godinu dana prethodno,tako da zna kako je biti faca u timu,jes da je to bio FMP a ovo Zvezda ali opet ako na prijateljskoj utakmici kao danasnjoj igras kako igras treba da se zapitas sta se desava sa tobom,jebem mu mater ako ne bi sa Filipom umesto Radicevica i onim mojim zemljakom Trajkovskim umesto Jankovica bili kud i kamo bolji,bar sto se napada tice,u odbrani se nismo ofajdili i od ovih nasih

                        Comment


                        • Originally posted by kankkunen View Post
                          Dosta dobar intervju, uravnoteženi stavovi...
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Trajkovski je iskusan i namazan igrač a i reprezentativac je Makedonije, u ovoj situaciji bi bio pristojno pojačanje.
                            Last edited by nebitan; 13-11-17, 06:46.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Ako je meni iz ove perspektive jasno na koju smo foru dobili Barsu i Makabi

                              Comment


                              • Ocajna igra. Ne znam ni sam koji qrac odoh u Pionur kad umalo zaspao nisam.
                                Alimpijevic ne zna de udara. Njegove izjave govore o njegovoj nesigurnosti i panicnosti.
                                Evo uporedimo turnir na kritu i danasnju igru.
                                Sta se promenilo. Apsolutno nista.
                                Nigde naznaka igre, postavke, ideje. Trci i pucaj pa ako prodje prodje ako ne jbg.
                                Mi sutiramo za 3 skoro koliko i za 2.
                                De ta odbrana o kojoj Alimpijevic trubi?
                                Koliko jos treba koseva da primimo da bi skontao da je iskakanje Lesora debilizam?
                                Po meni najveca mada je totalna anarhija i nedisciplina u igri. Sve se svodi na to ko ce sutnuti, dati kos. O odbrani se ne razmislja.
                                Danasnji sut Jankovica u petoj sekundi napada sa 9 metara u polu kontri je slika i prilika igre Zvezde ove sezone.

                                Comment

                                Working...
                                X