Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević istakao je da je njegov tim odigrao izuzetno pametno u "večitom" derbiju.Zvezda je nadigrala Partizana 100:84 u prvom ovosezonskom međusobnom obračunu sa najvećim rivalom.

      "Odigrali smo pametnu utakmicu, 40 minuta smo bili smireni, staloženi kad god je trebalo. Ovo je ekipa koja je se tek gradi, u tek postavljenom sistemu, pa su oscilacije moguće. Određene propuste koje smo imali u odbrani, dešavaju se od početka sezone. To je kriva linija koja ide gore dole, nema konstante svih 40 minuta", rekao je Alimpijević.

      Zvezda je skoro konstantno imala dvocifrenu prednost, ali Alimpijević ističe da nije bilo tako lako savladati Partizan.

      * Bjelica razbio Partizan, stotka Zvezde u derbiju!
      "Niko se ne zavarava time da je Partizan loša ekipa. Oni imaju ozbiljnu tržišnu cenu i pokazali su to u derbiju. Naravno da kada dolaze posle pobeda u ABA ligi da su se njihove ambicije promenile. Ta promena ambicija je najavljena i pojačanjima. Partizan je dobra ekipa koja je još više dobila na hrabrosti i samopouzdanju, pa je bilo teško u ovoj utakmici. Ne znam kako je delovalo sa strane, ali je Partizan stalno bio na korak od nas", dodao je trener Zvezde.

      Crveno-beli dele drugu poziciju sa Cedevitom sa skorom 5-2, pobedu su iza lidera Budućnosti, a za nekoliko dana gostuju Unikahi u Evroligi.

      "Za derbi smo se spremali kao da je sudnji dan, tako nastavljamo dalje. Spremamo se za svaku utakmicu isto, ne pravimo razliku. Sad nas čeka Evroliga, već u sredu ujutru putujemo u Malagu. Zato je ova pobeda bila bitna, zbog našeg mira", zaključio je Alimpijević.

      Comment




      • Samo za one preko 21
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Sad bi mogli da se jave svi oni koji su pricali kako je Partizan bolji, kako ce nas pretrcati, kako se kod njih sipa, a nas nema pas za sta da ujede i slicno ..
          Totalno suprotnu kosarku igramo u odnosu na ono pod Radonjicem ranijih godina.

          1. Ovde nas nose par dobrih individualaca (Roch, Feldeine, Bjelica, Antara) -> kod Radonje je igrao tim.
          2. Mec smo odigrali borbeno i sa zeljom -> kod Radonjica se to i nije vidjalo i zato nas je Partizan cesto tukao kad god je njima bitno, a nama nije.
          3. Napad -> odbrana. Ovde nema odbrane, igra se na kos vise. Igrao je i Partizan, ali je Muta zaboravio (ili nije ni mogao drugacije) da protiv boljeg tako ne moze.

          Sto se njih tice, klasican KK Radnicki kao kod Mute kad je bilo para. Odbrana i cvrstina nigde, samo run & gun, run & gun, run & gun -> pa ako prodje. Mogu da budu 4. sa ovom ekipom samo zato sto ostale ekipe nemaju ni igrace ni dobrog strucnjaka na klupi koji bi pokusao da igra sporije. Dalje, tesko, nije to vise turnir, igraju se serije. Pisao sam vec kad su razni pisali da "nije lako nikome dati 117 poena" i slicno, Vanja je procvetao sada kad ne mora da se trudi u odbrani i ima slobodu da opali kad hoce. Goss i Miller ce imati brutalne statistike, e zamislite da je Roch tamo, imao bi 35 poena i 12 asistencija u proseku.

          Kod nas, pa dovoljno je pogledati poene.

          Pozicija 1: Roch 31 minut, sto znaci da je Radicevic igrao 9 minuta i tih 9 minuta je bilo prilicno mucno gledati. Ne moze on ovo kod nas da igra. Mora da se dovede neko ko ce preuzeti konce kad je on u igri, a ne da Nikola igra sa Dobricem, Dangubicem, Lessortom i Jankovicem/Jovanovicem. To prosto ni na sta ne lici, tu bi i MWill iz najboljih dana morao da se muci.
          Pozicija 2: Terali ste Feldeina, a on je jedan od najboljih igraca koji smo imali, ali na poziciji sutera, a ne da vodi loptu. I njemu bi znacio jos jedan igrac spolja. Dobric je upao u kanal, a Alimpije ima neko nepoverenje u njega i takav Dobric je jos jedan igrac koji je samo za potrosnju faulova.
          Pozicija 3: Danguba radi u napadu ono sto se i trazi od njega. Lazic MORA da prestane sa potezima kao da je on plej u napadu, umalo da ubije coveka sa onim pokusajem asistencije.
          Pozicija 4: Jankovic nije igrao i nadam se da to znaci nesto vise od vaspitne terapije, jer on na klupi tek nece postati igrac, a mi da imamo i placamo njega da zasmejava publiku na jakim mecevima i puni neke MZTovce -> to je glupo. Pogotovo sto fali igrac pod kosem, videcete kad se Bjelica umori od ovolike uloge. Kad smo vec kod Bjelice, nadam se da su mu dali onih 74 000 evra od dve pobede, jer nam ih je on doneo, a sada je i unistio Partizan. Jovanovic je dobar i borben momak i kosarkas, ali on je vise pokretna petica. Ali je za 5. visokog jako dobro resenje.
          Pozicija 5: Potpuno druga ekipa smo sa Anticem i bez njega. Lessort je fizicki zver, ali IQ mu je obrnuto proporcionalan odrazu. Pravi jako glupe odluke na terenu.

          Garantujem da bi ovakva ekipe:

          Roch, 2/1
          2/1, Feldeine, Dobric
          Lazic, Dangubic
          Bjelica, 4
          Antic, Lessort, Jovanovic

          mogla da bude kandidat za 8 u evroligi.

          Steta sto smo ovakvog igraca poput Rocha stavili u ekipu koja nije dobro poslozena. Nadam se sto skorijem igracu, da li dobrom skakacu i zastitniku obruca, da li kombu, da li 3/4, inace ce nosioci pasti od umora vec za 2-3 meseca.
          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

          Comment


          • Ovo što sam večeras video od Bjelice je adekvatno tome da sam sreo ITja na bajsu ispred ulaza u zgradu.
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Plasio sam se pred ovu utakmicu ali mi je iz tog razloga pobeda draza. Mnogo je lepo videti naseg igraca da ovako izbriljira. Pogotovo toliko pljuvanog Milka. Vidim vec sada mnogi kritikuju kako nam veterani nose ekipu, sto jel oni nisu nasi igraci? Ne oni su matori pa ce da tapkaju po dupetu mladje. Bez obzira na godine volim da vidim prave majstore a to Miko, Rocesti i Pera stvarno jesu. Ocekivati je da se neko od mladjih primi i prikljuci, naravno uz starosedeoce Dangu i Lazu. Do tada, idemo dalje sa Alimpijem koji vodi i cedi ekipu najbolje sto moze. Prilagodjava igru onome sto ima i za sada se n3ma sta zameriti.
              Posto sam bio u Pioniru, sa nasima, samo da kazem da su grobari kao domacini za koplje veca stoka od nasih najvernijih, koje posle ovog "gostovanja" mnogo vise postujem i cenim. Mozda i gresim ali sam siguran da su nasi simpatizeri studenti sa Itona za njihove.

              Comment


              • Zaboravio sam da napisem, 6 igraca (pola ekipe) su dali 94 poena, 6 igraca (druga polovina) -> 6 poena. Odnos u indeksnim poenima 102:9.
                Sad bi morali da prebacimo fokus na evroligu. Preostale 4 utakmice u 1. delu sezone u ABA su FMP kuci, Zadar na strani, Igokea kuci i Cibona u gostima -> lagano na 8:3.
                Last edited by blond; 06-11-17, 23:27.
                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                Comment


                • Preuzeto sa tvitera
                  Звезда - ЈСД Партизан Игокеа Тесла МТС НИС 100:84

                  Comment


                  • Nije ni loša ideja da naredne sezone dovedemo Gossa kao drugog pleja, taman da se još dodatno navikne na evropsku košarku i podigne nivo igre.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Svaka cast momcima i Alimpijevicu, lepa pobeda i lepa kosarka za oci. Sutra detaljnija analiza

                      Comment


                      • Veliki problem nam je Lesor. Mislim da od Petra Popovića nisam video igrača sa nultom anticipacijom i apsolutnim nerazumevanjem igre. Uz ovako malo vremena za trening, ne bih bio u koži ljudima u klubu koji rade sa njim. Isto kao i kod Jankovića, bazične stvari, koje se uče od trenutka kada počneš da treniraš košarku. Čovek je neprestano, i u napadu i u odbrani, na pogrešnom mestu na terenu. A tek pozicioniranje za skok, s jedne i druge strane, plač majke Božje. Zašto je tako teško smestiti u isto telo fizikalije i talenat?

                        Kao što rekoše Depeche Mode pre stotinu ljeta:

                        ...but I think that God's Got a sick sense of humor, and when I die, I expect to find Him laughing...
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Originally posted by Laki21 View Post



                          Ja sam do Vujoševića, pa i jedan deo njegove ere aktivno prati i Partizan, išao na neke Evro tekme i navijao za isti kad god je igrao sa strancima.

                          To se promenilo vremenom, ali ne zbog Partizanovog rezultatskog uspeha i dominacije, već samo i isključivo zbog zla i mržnje koju je uspešno posejao Dule Vujošević. Nije bilo utakmice, nije bilo prilike da taj nije pronašao način da na neki način, koji nikakve veze sa sportom nema, ponizi, uvredi, pljune protivnika (Zvezdu). I s vremenom mi se Partizan duboko ogadio.

                          Proći će još dugo, dugo vremena dok se to ne vrati (ako se ikada desi) u sportske okvire.
                          Potpis.

                          Gledao sam KKP zbog dobre kosarke (malo manje fudbala), jos u vreme Kice i Praje, kasnije protiv Cibone, npr. dok je za njih igrao pokojni Cosa...
                          Jeste mi uvek bilo drago kada pobedimo Partizan, ali kada nisu igrali sa nama, skoro uvek sam za njih navijao (lokal patriotizam; iz BG-a sam).

                          Comment


                          • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                            Meni apsolutno nije. Ja kazem da je on razlog za to sto organski ne mogu da podnesem KK Partizan. Toliko godina laganja, patetisanja, demagogije i siledzijskog ponasanja, a ranije sam znao da odem na utakmice Evrolige i zaista navijam kada igraju protiv stranaca. Svakako su tome doprineli i subjektivni navijaci Partizana koji nisu videli nista lose u njegovom ponašanju. I onda se desi to da veliki procenat navijaca jednog blizanca mrzi one druge, i obratno.

                            Comment


                            • Partizanova najbolja era je Vujoseviceva era. 4 jako dobre sezone u evroligi, sa jednim korakom do finala evrolige. Slicno kao i Zvezda sa Radonjicem. Pre toga je KKCZ bio prosecan klub i na ovim prostorima, a nebitan u evropskim okvirima (ono pre nove ere ne racunam), posle .. videcemo.

                              Avatar u cast naseg najboljeg igraca, nadam se da ga necu ureci.
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment










                              • Izjave nasih igraca.

                                Comment

                                Working...
                                X