Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sve to što si napisao nema veze kada shvatiš šta je sport, ima na svakom mestu u svakoj grupi ljudi neko ko živi od spletkarenja a samim tim kvari ugođaj koji se ima kada je derbi bio svojevrsna svetkovina (fudbalski, košarkaški pa i u ostalim sportovima).
    Istina je da se igra da se pobedi a ne po Kubertenovoj "važno je učestvovati" ali istina je da zbog toga ne padaju glave, da se nakon pobede ipak neće bolje živeti i da nam ostaje samo osećaj gubitka, koji pumpanjem majstora spinovanja danima pre meče, a rekao bih i decenijama unazad, kod navijača izazovu stres i pomisao da je kraj sveta tu iza ugla ako tim za koji navijaju izgubi utakmicu.
    I jutro posle utakmice zna da bude vedro i ako ne pobedi tim za koji navijaš a nije ni smak sveta bliži nego što je bio pre utakmice (neko bi rekao).
    Očekivati treba sitna peckanja i provociranja sa ukusom, bar ovde na forumu se nadam da neće biti huligana - internet provinijencije.

    P.S. A pare, pa pare idu tamo gde je u tom trenutku u klubu pogodna klima da politika umeša svoje prste (zapravo to se radi neprestano).
    Last edited by nebitan; 05-11-17, 11:07.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
      Naravno da nemamo, ali se ovde proteze godinama prica kako smo neko u koga se sipaju plate i penzije, pocev od Tegeltije, Pantica itd pa se nas neuspeh smatra za ha ha dzaba vam novci a njihov uspeh kao epsko iznenadjenje i simbol otpora. Ulaskom vlasti kod njih ta prica im baš ne pije vodu i pale su price o Kadinjaci i slicne gluposti , bitne su pare nije vazno od koga su. Nemamo tapiju ali ako vec mi ne mozemo i neuspemo za nas dalji opstanak je bolje da Cedevita ode u evroligu , u slucaju da Partizan ode jos vise ce se tamo ulagati itd a Covic ce ostati na barikadama kao Mali Gavros u francuskoj revoluciji spreman za odstrel. I nemoj price sad na ovo o patriotizmu, gde je interes srpske košarke bio kad sam sa 30 studenata sedeo u Pioniru u mecu za opstanak sa Zadrom, deceniju i vise su igrali Evroligu gazeci preko svega i svakoga uzimajuci nam najbolje mlade igrace. Ja sam uz tim uvek i uvek cu biti dok disem ma ko bio predsednik, trener ili igrac, Zvezda nikad nije bila pojedinac, Zvezda smo svi mi .
      Svaka čast slažem se od prve do poslednje reči. Kakav lazžni patriotizam, ja sam im uvek želeo da se raspadnu. Kakav interes srpske košarke. Ili mi ili Cedevita

      Comment


      • jbt sutra ladno sude javor i milija

        Comment


        • Ulaskom vlasti...? Kad je vlast izlazila iz bilo kog kluba??? Samo se tas malo pomera s jedne na drugu stranu u zavisnosti od političke garniture koja je na vlasti, ali ne nešto značajno.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Sve to što si napisao nema veze kada shvatiš šta je sport, ima na svakom mestu u svakoj grupi ljudi neko ko živi od spletkarenja a samim tim kvari ugođaj koji se ima kada je derbi bio svojevrsna svetkovina (fudbalski, košarkaški pa i u ostalim sportovima).
            Istina je da se igra da se pobedi a ne po Kubertenovoj "važno je učestvovati" ali istina je da zbog toga ne padaju glave, da se nakon pobede ipak neće bolje živeti i da nam ostaje samo osećaj gubitka, koji pumpanjem majstora spinovanja danima pre meče, a rekao bih i decenijama unazad, kod navijača izazovu stres i pomisao da je kraj sveta tu iza ugla ako tim za koji navijaju izgubi utakmicu.
            I jutro posle utakmice zna da bude vedro i ako ne pobedi tim za koji navijaš a nije ni smak sveta bliži nego što je bio pre utakmice (neko bi rekao).
            Očekivati treba sitna peckanja i provociranja sa ukusom, bar ovde na forumu se nadam da neće biti huligana - internet provinijencije.

            P.S. A pare, pa pare idu tamo gde je u tom trenutku u klubu pogodna klima da politika umeša svoje prste (zapravo to se radi neprestano).
            Potpuno tačno.

            S tim da relacije o kojima pišemo dotaknu tek određeni procenat društva za koga ne bih smeo da tvrdim ni da je većinski. Pa, izađite na lokalni pijac i sprovedite anketu... Ogroman procenat ljudi uopšte i ne zna da je u ponedeljak derbi, a kamoli koga država finansira više, koga manje, ko je ušao u upravu Partizana i šta bi to moglo da znači, gde će Zagorac da nastavi karijeru, da li će Zvezda dovesti visoko krilo ili centra...

            Niti ih se uopšte tiče.

            Ono ljudi što drlja tastaturu po forumima, odlazi da gleda utakmice i prati malo po sportskoj štampi i internetu, to je nukleus onih koji investiraju vreme i živce u opsežno praćenje tematike. A takvih, rekao bih, i nema baš toliko da bi predstavljali društveni korektiv.

            I dok je tako, samo nek smo mi živi i zdravi. A za ostalo ćemo lako.

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Ulaskom vlasti...? Kad je vlast izlazila iz bilo kog kluba??? Samo se tas malo pomera s jedne na drugu stranu u zavisnosti od političke garniture koja je na vlasti, ali ne nešto značajno.
              cenis da pomak od 300k ukupnog budzeta za godinu do vise od toga za samo jednog igraca nije nesto znacajno?

              Comment


              • Originally posted by djuras View Post
                cenis da pomak od 300k ukupnog budzeta za godinu do vise od toga za samo jednog igraca nije nesto znacajno?
                Ne verujem da je njihov budžet u bilo kom trenutku bio 300k, pusti ti grobarske spinove. Uvek se dobija neka ujednačena cifra, naravno u skladu sa takmičenjem koje se igra. s obzirom da svi kao papagaji ponavljaju da se od košarke ne može da zaradi sledi da su oba kluba državni paraziti, i oba će zloupotrebiti bilo koja politička struktura.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Ne verujem da je njihov budžet u bilo kom trenutku bio 300k, pusti ti grobarske spinove. Uvek se dobija neka ujednačena cifra, naravno u skladu sa takmičenjem koje se igra. s obzirom da svi kao papagaji ponavljaju da se od košarke ne može da zaradi sledi da su oba kluba državni paraziti, i oba će zloupotrebiti bilo koja politička struktura.
                  nisu oba drzavni paraziti
                  jedan vec par godina ne dobija nista od drzave

                  i naravno da nije bio 300k
                  ali ako u par meseci prodjes put od pojacanja iz kosovske lige i anonimih australijanaca...do nba igraca...onda je valjda jasno da je neko tu obio bankomat

                  Comment


                  • Originally posted by djuras View Post
                    nisu oba drzavni paraziti
                    jedan vec par godina ne dobija nista od drzave

                    i naravno da nije bio 300k
                    ali ako u par meseci prodjes put od pojacanja iz kosovske lige i anonimih australijanaca...do nba igraca...onda je valjda jasno da je neko tu obio bankomat
                    To pretpostavljam da misliš da mi ne dobijamo ništa od države? Zar zaista veruješ u to? Pa postoji finansijski ferplej u EL koji je iznosio 4 miliona € do prošle godine, koliko je ove nisam proveravao, ali je najmanje isto. Telekom, grad Beograd, gomila malih sponzora, nije baš da nema prihoda i bez zarade samog kluba na ulaznicama, TV pravima i prodajom igrača. Partizan je igrao prošle godine smešno takmičenje, pa je i budžet bio u skladu sa tim, ove godine kad je Muta izjavio "nemamo nikakvu ambiciju u Evropi" to se čita kao pritisak na državu da da lovu, jer loši rezultati generišu nezadovoljstvo navijača/glasača i zna se onda ko će biti na tapetu kad dođe vreme za naplatu. Tako nažalost funkcionišu stvari u ovom našem bednom izgovoru za državu, i tako će biti sve dok ne uđe krupan privatan kapital u sport.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      To pretpostavljam da misliš da mi ne dobijamo ništa od države? Zar zaista veruješ u to? Pa postoji finansijski ferplej u EL koji je iznosio 4 miliona € do prošle godine, koliko je ove nisam proveravao, ali je najmanje isto. Telekom, grad Beograd, gomila malih sponzora, nije baš da nema prihoda i bez zarade samog kluba na ulaznicama, TV pravima i prodajom igrača. Partizan je igrao prošle godine smešno takmičenje, pa je i budžet bio u skladu sa tim, ove godine kad je Muta izjavio "nemamo nikakvu ambiciju u Evropi" to se čita kao pritisak na državu da da lovu, jer loši rezultati generišu nezadovoljstvo navijača/glasača i zna se onda ko će biti na tapetu kad dođe vreme za naplatu. Tako nažalost funkcionišu stvari u ovom našem bednom izgovoru za državu, i tako će biti sve dok ne uđe krupan privatan kapital u sport.
                      da, imamo ugovor sa telekomom, ali lova nije stigla
                      zasto je to tako, imas pravo 2 puta da pogadjas
                      veci deo naseg proslogodisnjeg budzeta je pokriven prodajom igraca
                      ostatak ulaznice i EL

                      inace u tih 4 miliona kao stavka ulazi i FMP infrastruktura, koju covic fakturise po prenaduvanim cenama kako bi dostigao tu magicnu cifru

                      Comment


                      • Originally posted by djuras View Post
                        da, imamo ugovor sa telekomom, ali lova nije stigla
                        zasto je to tako, imas pravo 2 puta da pogadjas
                        veci deo naseg proslogodisnjeg budzeta je pokriven prodajom igraca
                        ostatak ulaznice i EL

                        inace u tih 4 miliona kao stavka ulazi i FMP infrastruktura, koju covic fakturise po prenaduvanim cenama kako bi dostigao tu magicnu cifru
                        Ne možeš da uđeš u novu takmičarsku sezonu ako nemaš pozitivan bilans, što znači da se sponzorski ugovori moraju da isplate do kraja takmičarske godine. KK Crvena Zvezda i KK FMP su dva različita privredna subjekta i bilo koji transfer kapitala koji je namenjen jednom klubu u drugi je kažnjivo zakonom.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Ne možeš da uđeš u novu takmičarsku sezonu ako nemaš pozitivan bilans, što znači da se sponzorski ugovori moraju da isplate do kraja takmičarske godine
                          kako je to posledicno vezano?
                          gde je to definisano da sponzorski ugovori moraju da se isplate?
                          a pozitivni bilans je dostignut onom rasprodajom letos
                          i to je bilo pre pocetka nove takmicarske sezone

                          . KK Crvena Zvezda i KK FMP su dva različita privredna subjekta i bilo koji transfer kapitala koji je namenjen jednom klubu u drugi je kažnjivo zakonom.
                          mislim da nisi razumeo sta sam hteo da kazem
                          FMP ima halu za trening i pratecu infrastrukturu i to izdaje kkcz za odredjeni(napumpani iznos)
                          koje tacno pravno lice izdaje fakturu to u ovoj prici nije bitno
                          sigurno da covic tu ne radi nista sto je protivzakonito
                          taj naduvani trosak krpi do 4miliona koje EL zahteva

                          uostalom, fmp izdaje trening hale i megi, nije to nista novo

                          Comment


                          • Kao uvod devojke pobedile u derbiju 77:73 (23:15, 17:17, 23:14, 19:22) u petom kolu. Aleksandra Katanić 24 poena, Bogićević 20.

                            Comment


                            • Originally posted by djuras View Post
                              jbt sutra ladno sude javor i milija
                              Jbt, opet sprdačina.
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Jako je bitno sutra da dobijemo pre svga zbog, koliko sam cuo, poljuljane atmosfere u timu...Bukvalno moramo shvatiti kao da je EL mec. Muta ce pokusati sa svojim hrkljus metodama, ocekujem da bude i provokacija na terenu ali moramo sada u ovom trenutku izvuci max i dobiti ih.

                                Comment

                                Working...
                                X