Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Malo o utakmici: ()

    Lepo vece u Pioniru i ubedljiva pobeda sa cak 112 datih poena (ali i samo 73 primljena). Sve to bez Rocha i Antica koji spadaju u 4 najbolja igraca ovog tima. Drago mi je sto je Radicevic pokazao sta ume. On nikako nije neki Pot, pa da se seli u FMP, a u ovom trenutku je mnogo bolji igrac od Radanova. Samo mu treba okruzenje i igra u kojoj ce on pokazati svoje vrline. Takodje mi je drago da su i rezervisti, igraci sa klupe imali dobre role.

    Na ovom mestu i na drugim forumima ljudi su ih vec menjali za klupu KKP - Velickovic, Andric, Cakarevic, Gavrilovic, Salic, Aranitovic. Hajde molim vas, da li bi iko zeleo ove igrace u evroligaskom timu? Poceli smo da cenimo tudje, neki zbog navike, drugi zbog macevanja sa imaginarnim neprijateljima.

    Najbolje bi bilo da se ne pise vise o drugim igracima, pogotovo da se ne proglasavaju za Jordane u odnosu na neke igrace ovog kluba.

    Sad slede dva vazna meca, uveren sam da ce ekipa zabeleziti obe pobede. Cak i da tako ne bude - dovoljno je da ne bude nezainteresovanosti i nedostatka zelje.

    Nisam za Arenu, pogotovo ne za ovakve meceve. Zalgiris, Bamberg, Baskonia, Unicaja, Armani, Efes -> sve to treba igrati u Pioniru, a grcke velikane, CSKA, Fener, Real, docekati u Areni -> nazalost, samo velika imena privlaci publiku, ali i rezultati. Ako je Radonjic ranije imao podrsku sa tribina, mora da je ima i Alimpijevic i novi tim.

    Originally posted by Uroš View Post
    Nema potrebe ni preuveličavati. Posle Cibone bi ga istrpela samo Zvezda, nijedan drugi klub na svetu. Sad je otišao, a možda nije ni morao. Imao je mnogo propusta, i ne bih njemu pripisao uspeh samo već pre svega klubu koji mu je držao kostur godinama.

    Biće da je Nebojša Čović nešto najbolje što se desilo klubu. Voleo ga neko ili ne, tata je tata.
    Ma kakav kostur, to su samo mitovi.

    1. godina, Nelson, Jenkins, Schilb, Radenovic, Katic, Marjanovic, Mitrovic, Blazic, Lazic,, Simonovic, Cvetkovic, Dragicevic
    Te godine je otpusten Schilb, a dosao je niko (Lipovyy nije igrac ni za ABA ligu). Izgubili smo jedinog kreativca u ekipi i strasno se mucili. Pa opet, 4 pobede, 4 neizvesna poraza u evroligi i polufinale evrokupa.
    Otisao prvi centar ekipe, prvi plej, nije bilo ni krila, ni prvog krilnog centra.

    2. godina: MWilliams, Jovic, Jenkins, Blazic, Lazic, Kalinic, Dangubic, Mitrovic, Marjanovic, Zirbes, Tejic, Rebic
    Ostalo samo 6 igraca, od ostalih 6, samo 1 starter je ostao. Morao je opet da dovede jednog dobrog centra, jednu dobru cetvorku, odlicnog pleja, dva beka.

    3. godina: Rolerkoster oko rostera. Posle otisla trojica od cetvorice ubedljivo najboljih igraca. Ostali Lazic, Simonovic, Mitrovic, Jovic, Dangubic - sve su ovo bez Jovica igraci bez nekog napadackog kvaliteta. Opet je morao da dovodi jednog pleja, dva centra, jednu cetvorku..

    Suma sumarum, to sto mu je ostajalo tokom sezone su igraci tipa Lazica, Simonovica i Mitrovica. Pritom se Luka posle povreda vise slepovao nego sto je mogao realno da doprinese - tu je mozda i jedina greska Radonjica sto ga je toliko forsirao.
    Koliko je moguce dovesti dobrog trenera jasno govori to sto Covic nije ni imao koga da dovede - na kraju je posegao za trenerom FMPa (kobajagi razvojne ekipe). S toga je glupost reci da bi svugde on popio otkaz zbog toga, trener koji je u debitanstkoj sezoni u evroligi imao 7-8 odlicnih meceva i dosao do polufinala evrokupa. Sta da kazu iz Reala kad je Lasso trokirao 2015/16 i kada ga je ZOC obrisao sa 3-0? Koliko je vazno da trener ima kontinuitet i da mu se veruje dovoljno govore rezultati klubova gde je trener ostajao i posle nekog neuspeha i tamo gde su ih menjali kao carape.
    Last edited by blond; 30-10-17, 21:03.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Nije MZT neko merilo, ali meni se svidela ova brza igra bez ball stoppera. Ključ naše igre je bolji Radičević, kada bi uspeo da na ovom nivou odigra sezonu, mogli bi da prebacimo Ročestija na drugu ulogu, sličnu onoj koju je za Feldina sjajno pronašao Alimpijević.
      Napokon da visoko iskakanje donese pozitivan rezultat na nekom meču.
      Ako oni pogođeni šutevi sa polu-distance Lesora nisu izuzetak koji potvrđuje pravilo, to je sjajna vest za nas i nešto čemu sam se nadao. Mnogo dobijamo njegovim šutem, dodatno širimo igru i profitiramo u svakom match upu kada je ne njemu sporija petica koju može da napadne i šutom i prodorom.
      Dosta dobrih ideja trenera, vidi se da zna i da razmišlja kako iskoristiti svakog igrača. Ako uspemo da zategnemo odbranu na bar 60-70% od one pod Radonjom, ovaj tim bi mogao biti mnogo opasniji od prošlogodišnjeg.

      Comment


      • Originally posted by madafaka73 View Post
        Nije MZT neko merilo, ali meni se svidela ova brza igra bez ball stoppera. Ključ naše igre je bolji Radičević, kada bi uspeo da na ovom nivou odigra sezonu, mogli bi da prebacimo Ročestija na drugu ulogu, sličnu onoj koju je za Feldina sjajno pronašao Alimpijević.
        Napokon da visoko iskakanje donese pozitivan rezultat na nekom meču.
        Ako oni pogođeni šutevi sa polu-distance Lesora nisu izuzetak koji potvrđuje pravilo, to je sjajna vest za nas i nešto čemu sam se nadao. Mnogo dobijamo njegovim šutem, dodatno širimo igru i profitiramo u svakom match upu kada je ne njemu sporija petica koju može da napadne i šutom i prodorom.
        Dosta dobrih ideja trenera, vidi se da zna i da razmišlja kako iskoristiti svakog igrača. Ako uspemo da zategnemo odbranu na bar 60-70% od one pod Radonjom, ovaj tim bi mogao biti mnogo opasniji od prošlogodišnjeg.
        Dovoljno je da bude i 90% onog tima. Onaj tim je bio masina sa 7 uzastopnih pobeda u evroligi koja je zaustavljena kada se motor pokvario. Polako sa euforijom, ne treba zaboraviti da smo imali odlican sut u prethodnom delu evrolige. Sad, ako ne igra ni Antic ostajemo bez sirenja sa njim na 5, ali i bez njega kao iskusnog u odbrani picka. Sreca pa je njega najlakse nadoknaditi. Da nema Feldeina, Rocha ili Bjelice ne znam kako bi ikog dobili u evroligi. A vidimo da je za 70% ABA lige dovoljna i klupa.
        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

        Comment


        • Kad izađe snimak nek neko okači, u međuvremenu prepustimo se spontano muzici i uživajmo

          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Crvena zvezda MTS - MZT:

            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Nije bas da Antic nece igrati . Odlucice pred tekmu . Prima terapiju, plazmu

              https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...55b396a5c6.jpg

              Comment


              • Baš volim kad ovako momci iz deugog plana uzmu reč. Poseta sramna cuo sam samog sebe u nekim trenucima , elem konačno Nikola i jedan i drugi hvala bogu samo da nastavi protiv jačih ekipa dovoljno da se vrati u mod iz Španije i to je odlično, slede dva meča od kojih mene mnogo više zanima ishod u ponedeljak, Aba je vazna Aba donosi Evroligu. Napred Zvezda.

                Comment


                • Bas uzivao veceras i odusevljen alimpijem generalno. Potez veceri jankoviceva minijatura. Divno.

                  Comment


                  • Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                    Comment


                    • Pošto volim statistiku izvukao sam prosjeke poena naših igrača računajući oba takmičenja:

                      1.Ročesti 18.56
                      2.Apić 14
                      3.Bjelica 13.6
                      4.Feldin 12.56
                      5.Lesor 10.3
                      6.Antić 9.14
                      7.Dobrić 6
                      8.Dangubić 5.75
                      9.Jovanović 5
                      10.Radičević 4.9
                      11.Janković 3.7
                      12.Davidovac 3.67
                      13.Lazić 3.5
                      14.Kešelj 1
                      15.Lazarević 0.78

                      Comment


                      • auuu... naebo Emzete ko žuti.

                        Comment


                        • Računajući oba takmičenja brojke izgledaju ovako:

                          šut za 2 (212/397=53,40%)
                          šut za 3 (88/247=35,63%)
                          šut iz igre (300/644=46,58)
                          slobodna bacanja (164/215=76,28%)

                          Comment


                          • Lagana i ubedljiva pobeda, nosioci odmorili, igraci sa klupe odigrali odlicno, cak i oni iz treceg plana pokazali sta znaju. Sta covek vise da ocekuje od jedne ovakve ABA tekme na domacem terenu

                            Comment


                            • Bravo za pobedu,odlicna igra!Kada i u koliko sati protiv Partizana?

                              Comment


                              • Originally posted by markos98 View Post
                                Bravo za pobedu,odlicna igra!Kada i u koliko sati protiv Partizana?
                                06.11. 21:00

                                Comment

                                Working...
                                X