Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dradin View Post
    Mnogo ima veze zato što te brojke ne bi mogao da ima u drugoj filozofiji i postavci igre, tako da one ne mogu da se porede sa brojkama igrača iz npr. Zvezde ili Cedevite... Što se tiče pobeđivanja, na osnovu čega ti navodiš kako oni pobeđuju? Imaju isti skor kao Zvezda u aba ligi, a nisu igrali ni sa jednom ekipom koja bi mogla da bude na f4 (zvezda je igrala i sa Cedevitom i Budućnosti), dok u evrokupu imaju 1-2 (pobedili su ekipu koja je na 13. mestu u acb ligi), isto kao Zvezda u evroligi (pobedila Barselonu) koja je 10 puta jače takmičenje od evrokupa. Znači imaju iste rezultate kao zvezda a igrali su sa neuporedivo lošijim ekipama, tvoja priča nema baš nekog pokrića.

    Doprinos klupe jeste veći, to je jedino sa čime bih mogao da se složim.
    U redu ro stoji, mislim u smislu da mi se svidja kako lako postizu poene, mozemo mi da potcenjuemo aba ligase koliko hocemo ali nije lako nikome dati 117 koseva. Ne zaboravi da su sve pobede ostvarili bez prvog centra, i tacno je nsiu igrali sa ove tri ekipe ali Zvezda im stize uskoro, a seti se i kad smo bili jaci sa Radonjicem kako smo od njih gubili posto ulaze u derbije sa vise energije, snage i volej cuveno busanje u grudi Novice koji postaje Durent protiv nas itd. Ja se plasim te nase mlake energije i ritma u koji smo upali i negativnse serije.

    Comment


    • Partizan je tek svoja prica, ali ovo je tema o KK CZV, nece valjda neka losa praksa da nam bude ideja vodilja ili opravdanje? Mene vise interesuje ono sto je na papiru, od onoga sto neko izjavi za medije. Tako recimo i Tegeltija sav pun sebe misli da zna koliko je koji igrac placen, a njemu je neko ko zna sta preneo iz kluba. Tako da je to sve rekla-kazala, a papir je papir pogotovo ako je prosao reviziju. Nema razloga da se to ne objavi.

      Neke navijace to ne interesuje, nego samo ono sto se desava na parketu i to razumem. Al ima i nekih koje interesuje kako posluje menadzment kluba. Nisam rekao da je los, samo bih voleo da klub za koji navijam javno objavljuje svoje izvestaje. Nema tu nikakve mudrolije niti zle namere, vec upravo i samo dobra namera.

      Comment


      • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
        U redu ro stoji, mislim u smislu da mi se svidja kako lako postizu poene, mozemo mi da potcenjuemo aba ligase koliko hocemo ali nije lako nikome dati 117 koseva. Ne zaboravi da su sve pobede ostvarili bez prvog centra, i tacno je nsiu igrali sa ove tri ekipe ali Zvezda im stize uskoro, a seti se i kad smo bili jaci sa Radonjicem kako smo od njih gubili posto ulaze u derbije sa vise energije, snage i volej cuveno busanje u grudi Novice koji postaje Durent protiv nas itd. Ja se plasim te nase mlake energije i ritma u koji smo upali i negativnse serije.
        Stoji to da postoji velika šansa da nas drknu u derbiju, ali do tada mi imamo 3 utakmice, može sve da se okrene skroz. Što se tiče 117 poena, nije bilo 117:75, već im je jedna Igokea strpala 104 poena. Ritam u kome oni igraju je takav da napadi traju jako kratko, sve je bilo u tranziciji, imali su visoke procente šuta i to je to.

        Ja samo želim da kažem da se Partizan precenjuje, oni su ove sezone pobedili Igokeu, FMP, Zadar i Bilbao, a izgubili od MZT, Mornara, Lietuvasa i Albe. Nije kao da su dobili Real i Fener, već su dobili ispod prosečne ekipe a izgubili od prosečnih.

        Comment


        • Originally posted by Grmoje View Post
          Okej, ali ako je to što ti pominješ blizu istini ili čak i istina, onda je predsednik KKCZ saučesnik u igri koja političkom vrhu donosi vladajuću dugovečnost, a ne žrtva.

          Jer bi, u protivnom, umesto gostovanja na Pinku gde pred više stotina hiljada ljudi lista i komentariše novinske članke koji favorizuju vlast, mogao da kaže - izvinite, vi niste moje društvo i moj izbor. Odoh ja, ostajte mi zdravo i vi i vaše političke igre.

          Ali on to ne čini. Naprotiv, izraziti je deo srpske javne scenografije kao ogromno parče SNS kulisa. Pa kad je vet tako, a tako je, onda nema plakanja jer se u društvu sa čikama koje daju pare - ne plače.
          Ne samo da je Čović saučesnik u toj igri, već i svi mi koji trošimo energiju, novac, vreme i živce na sport, konkretno košarku. Svi smo mi deo igre, neko svesno, većina nesvesno. Kao i u svakoj igri, neko kontroliše i vodi, neko popunjava broj da bi to sve imalo smisla i efekta. Čović pokušava da bude među onima koji vode, u nekom periodu uspeva, u nekom ne. To je njegov izbor, kao i svaki političar pokušava da balansira i bude uspešan u umestnosti mogućeg, kako neki romantično opisuju politiku. Opet se vraćam na ono šta žele krajnji konzumenti te igre, navijači, tj. oni koji popunjavaju broj i plaćaju sve to. Šta navijač Zvezde želi? Da njegov tim dominira u Srbiji, regionu, Evropi, svetu ako je moguće doveka. To je neki ultimativni cilj, od čoveka do čoveka se on ublažava spuštanjem ciljeva u ovoj ili onoj meri, ali suština ostaje - da budemo najbolji u tome što radimo i da to traje što duže. I po čemu se to razlikuje od tamo neke ekipe sa vrha piramide? Možda jedino po nagradi, njima su interes moć, novac i sve što ide uz to, a nama neka emotivna satisfakcija, što čećše doživljavanje pozitivnih emocija kao što su sreća, radost, zadovoljstvo... Tako gledano, ne samo da Čović nema pravo da kuka i kmeči, već i svi mi koji manje-više indirektno učestvujemo u igri i dajemo joj kredibilitet.

          Comment


          • Sutra sve preko 8.000 ljudi u Areni je premija.
            Danas do 12 prodato 2.000 karata?????????????????

            Comment


            • To se zove "razmazena publika"...da izgubimo titulu, daleko bilo, ne bi mogli halu u Zelezniku da napunimo...ali zato, daj ovog Amerikanca, zasto ovaj nije doveden...
              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Iz Zvezde nekad i izađe neka cifra, i u odnosu na Partizan smo bastion transparentnosti. Koliki je budžet Partizana? Koliko košta najskuplji igrač Partizana? Koje su vrednosti sponzorskih ugovora Partizana?Za Zvezdu na takva pitanja možeš da dobiješ odgovore, za Partizan ni na jedno i NIKAD nisi mogao da ih dobiješ i opet se drvi o Zvezdinoj transparentnosti. U pravu je Talični, samo da ga dopunim može da bude i kombinacija - zlonamerni duduk.
                sve tačno. i to je suština.

                Comment


                • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  Sutra sve preko 8.000 ljudi u Areni je premija.
                  Danas do 12 prodato 2.000 karata?????????????????
                  A zapravo si hteo ovo da poručiš, je li tako vatreni navijaču Crvene Zvezde?
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Jel nekoga čudi što se slabo prodaju karte?Od sve obećane podrške samo teranje pojedinih igrača ili trenera.Sve se radi da se stvori loša atmosfera oko tima, oko kluba.Da se proširi priča kako nam sipaju pare a Čović neznalica sve upropasti. Još jednom, stvarno ne vidim razlog prenošenja sa grobarskih portala onog izveštaja iz 2016,znači ne trenutnog već starog iz 2016.Kad je neko video bilo koji izveštaj iz KKP. Ne može se reći brinem za Zvezdu,briga me za Partizan jer su nam direktni konkurenti i sportski i nesportski. Što se tiče Čovića ja se sav istraumiram kad čujem da je negde dao izjavu.Zn@m da je lupio nešto što ne treba a konkretno ništa. Medjutim jeza me uhvati da se opet vrate ona vremena gde nas gaze i ponižavaju a on mi nekako deluje kao bar privremena zaštita. Izvinjavam se za duži post i pozdrav svima.

                    Comment


                    • Originally posted by madafaka73 View Post
                      Ne samo da je Čović saučesnik u toj igri, već i svi mi koji trošimo energiju, novac, vreme i živce na sport, konkretno košarku. Svi smo mi deo igre, neko svesno, većina nesvesno. Kao i u svakoj igri, neko kontroliše i vodi, neko popunjava broj da bi to sve imalo smisla i efekta. Čović pokušava da bude među onima koji vode, u nekom periodu uspeva, u nekom ne. To je njegov izbor, kao i svaki političar pokušava da balansira i bude uspešan u umestnosti mogućeg, kako neki romantično opisuju politiku. Opet se vraćam na ono šta žele krajnji konzumenti te igre, navijači, tj. oni koji popunjavaju broj i plaćaju sve to. Šta navijač Zvezde želi? Da njegov tim dominira u Srbiji, regionu, Evropi, svetu ako je moguće doveka. To je neki ultimativni cilj, od čoveka do čoveka se on ublažava spuštanjem ciljeva u ovoj ili onoj meri, ali suština ostaje - da budemo najbolji u tome što radimo i da to traje što duže. I po čemu se to razlikuje od tamo neke ekipe sa vrha piramide? Možda jedino po nagradi, njima su interes moć, novac i sve što ide uz to, a nama neka emotivna satisfakcija, što čećše doživljavanje pozitivnih emocija kao što su sreća, radost, zadovoljstvo... Tako gledano, ne samo da Čović nema pravo da kuka i kmeči, već i svi mi koji manje-više indirektno učestvujemo u igri i dajemo joj kredibilitet.
                      Ne bih mogao da se složim više sa tim čak ni kad bih hteo. Uz mali dodatak da samo vrh sportske i političke piramide koji participira u tom igrokazu ima lične i materijalne benefite, dok svi ostali u tome učestvuju zarad šera u trijumfalizmu, a neki, na kraju krajeva, i zbog zadovoljenja malih ličnih sujeta.

                      Sviđa mi se i način na koji si opisao taj proces, kao i sociološka kretanja svesti koja sežu od vožnje rolokosterom do centrifugalnog tumbanja u veš mašini. I, što je zanimljivo, ma koliko se neko trudio da najvažnije aktere tog mizanscena brani po navijačkoj liniji ili političkoj pripadnosti, za tim zaista nema potrebe. Jer, kada je neko od istaknutih sportskih rukovodilaca klubova i saveza ikada odgovarao za svoja dela?

                      Da li je odgovarao onaj koji je napravio dug u KKCZ od preko 15 miliona evra? Pa nije, kao što nije odgovarao ni onaj ko je napravio onoliki dug u FKCZ, FKP i KKP. Tako neće biti nikakve odgovornosti ni za ovaj dug koji je postavio Laza, a iz koga se vidi da KKCZ u jednoj kalendarskoj godini duguje iznos koji je ekvivalent petini iznosa duga koji je neka druga garnitura napravila od 2000. do 2011. godine. I za to ne da nije odgovarala, već se i ne zna ko je imenom i prezimenom odgovoran za taj dug...

                      Jer, svi su oni, bez obzira da li je reč o Zvezdi ili Partizanu, bili instalirani od režima koji je nemo posmatrao gomilanje dugovanja. Neki od onog, a neki od ovog. Pa kako vrana vrani oči ne vadi, situacija decenijama ostaje ista iako je nesavesno poslovanje u udruženju građana (da ne upotrebim težu kvalifikaciju) pravno i zakonski ravno nesavesnom poslovanju u bilo kojoj javnoj ustanovi koju posredno ili neposredno finansiraju građani Srbije.

                      Iz tog razloga su mi, zbog kulturoloških efekata, uvek zabavne spin vratolomije (gase nam klub, otimaju nam titule, ubijaju nas dajući nama malo a onima više) kojima se od nekih sportskih glavešina i klubova prave žrtve, jer je ishod uvek isti. Nekad je prvi ovaj, nekad onaj, nekada gubi Zvezda, a nekada Partizan, ali neposredni izvršioci političkih namera i oni koje su na upravljačka mesta u klubovima instalirale njihove političke mecene - nikada ne gube.

                      Istorija nas uči da samo dobijaju.
                      Last edited by Grmoje; 25-10-17, 16:40.

                      Comment


                      • Au, al ga zagusiste. Te Partizan, te Gos, te lazni car Vule i njegov Mali, te tri reda plakanja i dva reda teranja... Ne mogu ni sve da procitam, nemam snage...
                        Nego - Makabi. Doveli su ozbiljnog trenera u liku Spahije, koji posle americke odiseje nastavlja da radi sa Amerima, samo u Izraelu. Do meca sa Olijem koji su nesrecno izgubili u Atini nisu imali poraz u sezoni. Pre Olija, lagano su slomili Bamberg u Nemackoj i kuci dobili Baskoniju i u za mene vrlo ruznoj utakmici. Prva dva imena su im bekovi, omaleni Pjer Dzekson (npr. Cedevita) i NBA otpadak Noris Kol (npr. Majami). Obojica su ball-stoperi, prvi vise sutira, drugi vise probija. Retke povratne spolja cekaju Rol (prejeban suter, imam utisak da ce nas napuniti jer cemo kriti Rocestija delom na njemu), te Deson cim-vidim-loptu-palim Tomas. Jos jedna koledz zvezda, DeAndre Kejn igra za njih, al mahom bez lopte. Pod kosem Parahuski, centar za kojim place pola foruma, i Tajus, centar za kojim je nekad plakalo pola foruma. Sve tri utakmice su starovali sa Boldenom na 4, ali sto zbog faulova, sto zbog "nesnadjenosti", cini mi se da nije u prvom planu. Sve u svemu fizicki mocna ekipa, imaju igrace koji su dominantni sa loptom, imaju centra koji moze odlicno da zida, ali ga nisu previse koristili. Protiv Olija su pokazali da mogu i da se krljaju, ali nadam se su se potrosili u toj utakmici vise nego mi u Moskvi. Snazno na njihove bekove, pomoc centara kad se Kol stusti ka reketu, u napadu strpljivo i pametno i imamo cemu da se nadamo.
                        PS Kladionice nas vide kao favorita, tako da je lepa prilika da oni koji ne veruju u ovaj tim i vise nego udvostruce ulog.
                        Last edited by Geronimo; 25-10-17, 16:46.

                        Comment


                        • Primetio sam nešto što traje još od Radonjića. Uvek kad trener na KZN pred EL utakmicu pominje pobedu u bilo kom kontekstu ("uz podršku navijača pokušaćemo da dođemo do pobede", " učinićemo sve da zabeležimo prvu pobedu") u 90% slučajeva ona se i desi, kad je nema u izjavi doživimo poraz. Ovo važi samo za EL. Pročitajte šta je rekao coach Al pred Makabi [emoji41]
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • https://twitter.com/kkcrvenazvezda/s...57548055875586

                            Comment


                            • Sto ne pitate bre za izvestaje
                              Evo za komsiluk))

                              Comment


                              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                Sto ne pitate bre za izvestaje
                                Evo za komsiluk))
                                Sve sami uspešni sportski radnici i predvodnici gubitaških kolektiva.

                                Ovo više nema ni u Bocvani. Em ne zavučeš ruku u vlastiti džep, em te finansira onaj ko te ostavio da budeš na mestu na kome ne moraš ništa da uradiš sam, em još i praviš dugove, em za taj učinak nikada ne odgovaraš niti ti pada na pamet da odstupiš iz moralnih načela...

                                Ma nema veze. Platiće Srbija.
                                Last edited by Grmoje; 25-10-17, 17:07.

                                Comment

                                Working...
                                X