Announcement

Collapse
No announcement yet.

Živeo koMANDAnt (Off Topic)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fudbal po snegu je bio bas dozivljaj, ali to sam radio samo u Nisu.Dusu dalo da stalno uklizavas protivniku, kod nas u skolskom je bilo nekih 15 cm snega jednom prilikom, pa je bilo puno uklizavanja.Bolje loptu da sutnes ili da dobacis, nego da krenes da driblas.Samo moras da pazis sa koje strane ces to da uradis, da on ne padne na tebe.Bilo je takvih situacija bas dosta.U onoj mojoj slepoj ulici sam znao ceo komsiluk manje-vise, sve moje vrsnjake, tako i one koji su bili malo mladji ili stariji od mene.Ove nove generacije ne poznajem, ali su atipicni za svoj uzrast i vise prilice nama zato sto su svi na ulici i igraju se sa loptom ili voze bajseve.Posto tamo nisam ne znam kakva je tamo situacija izmedju ulica, posto je kod nas stalno bilo nesto napeto i postojale su odredjene tenzije.Nismo se slagali sa jednima iz susedne ulice, te drugima ili smo formirali dva bloka u nasoj ulici da bismo se kasnije pomirili.Podseti me kako sam se par puta skrsio, ali bih uradio tako nesto ponovo po ceni da hramljem od terena do kuce/stana.Oporavicu se ja sutra/prekosutra.Ovde mi je takvo okruzenje da i nemam bas neku veliku zelju za bilo koji sport, kada dodjem u Nis u zavisnosti ako ostanem nekoliko dana doci cu malo da pikam fudbal i basket.Za fudbal mi nece biti problem da se brzo priviknem, a za basket ce trebati dani dok se ne dovedem u neku pristojnu formu.Sigurno nisam 2-3 godine igrao, ne secam se da sam igrao nakon leta 2011.Na tom terencicu zna se kako ide raspored preko leta, prvo cigani dodju i igraju po najvecoj vrucini i tako do pola 6.Nije tako uvek, ali ako nekog ima tada onda su to uglavnom oni.Zatim dolaze likovi koje ja znam iz osnovne nevezano koje su godiste i poslednji termin od 8(recimo, jer dolaze uvece kada oni misle da treba) kad se vec smraci dolazi stara garda.Sada ne znam da li se nesto u medjuvremenu promenilo, tako je bilo pre 3-4 godine.

    Comment


    • In your face.

      Comment


      • Fora sa ovom danasnjom decom je sto su svi ili zakrzljali, ili su nezgrapni, bukvalno se saplicu od sopstvene noge. Za to iskljucivo krivim komp i net.A da ne pricam o svim negativnim posledicama. To sto sve vise klinaca mora da ide kod doktora da im prepisuju razne dijete, sto moraju da paze na holesterol u 12oj godini. Nemaju nikakvu fizicku aktivnost.Zovem malog rodjaka(10 godina) da malo sutamo na terenu, on bre ne zna kako izgleda lopta. Ispadne da ja sutam nekih 45 minuta, a on 45 minuta bleji po fejsu preko smarta. Kad mu dodam loptu, on je gleda kao da je sa druge planete.
        Pre se znalo, izlazi se ispred zgrade, bleja celo vece, fudbal, basket, imali smo i teren za odbojku. Danas je fejs glavna zanimacija.
        Ni sam ne mogu da opisem koliko sam zahvalan sto nisam odrastao uz eru FB-a.
        Sto se tice sankanja i generalno sportova po snegu, danas retko mozes da vidis decu da se sankaju(ne racunam onu malu decu ispod 6-7 godina). Nisu oni svesni te radosti kad se penjes 15 minuta sa sankama na ledjima, da bi uzivao u kilomteru spustanja. Ili provedenog popodneva u pravljenu savrsene skakaonice.... Da ako nekako mogu da se sankaju po netu....
        Bice im krivo kad za 10ak godina vide kako su proveli detinjstvo. Net, net i samo net...
        Sve je ovo otislo u ....
        Last edited by z0La; 07-02-15, 19:52.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Nama generalno treba da se desi najgore moguce da bismo se digli iz toga, tako mislim da ce da bude dosta bolje sa sledecom generacijom jer smo svedoci toga kako danas deca odrastaju i vala potrudicemo se da nasi potomci budu naravno bolji od njih, a ne jos gori.Svaki odgovoran roditelj ce gledati da ima neku fizicku aktivnost i da to sto radi zapravo voli.Ne treba sada bas na silu gurati ih nesto sto oni ne zele.Mozda im cak treba poslati slike sta bi moglo da ih ceka ako tako nastave kako bi se u njihovoj glavi upali alarm, ali nije to za svakog dobro resenje.Samo treba napraviti odredjen balans izmedju kompjutera i fizickih aktivnosti kao i toga da imaju jos koju dodatnu aktivnost koja ce ih zainteresovati.Imao sam profesora fizickog u srednjoj koji mi je godinu dana mislim bio profesor i posle zato sto ga nisu dovoljno cenili u zbornici je promenio posao i sada radi u vrticu gde mu je glavni zadatak da kako da kazem sve strahove(od lopte, pada, kontakta) koja deca imaju kao mala da ih minimizira, ako ne i ukloni.Tada je nama bilo jednostavno, das nam loptu i sutiracemo dok nas vaspitacica ne dozove.Neko ce da igra zmurke i jos tako par stvari, a sada koliko cujem sve im je mrsko.Zanimljivo mi je i to koliko dosta njih su imali averziju prema fizickom(pricam za svoju generaciju), pa je od nas 30 samo 6 igralo basket ili smo izasli napolju da igramo fudbal kad nas je bilo 8.U najboljem slucaju 16 nas je igralo odbojku, vrlo retke su bile situacije da vise od pola odeljenja igra neki sport na casu.Pocelo je mozda malo pre nas, da bi iz godine u godinu stanje postojalo sve gore i gore i drustvene mreze su po meni samo jos vise ubrzale taj proces.Koriste casove fizickog kako bi ucili druge predmete ili da bi se zajebavali, brzo neki gube veru u sebe i otpisuju da nisu za to i odustaju od bilo kakvih daljih pokusaja da nesto promene na tom planu.Jednostavno u tom slucaju vec od manjih uzrasta treba da se uzima dosta aktivniji pristup prema deci, jer je evidentno da je neko te klince zapostavio i desava se to sto se desava.U osnovnoj u vrh glave samo dvoje troje nisu radili fizicko zato sto su bili bolesni, a najveci dozivljaj je kada smo igrali Izmedju dve vatre(aka Dodgeball) sa drugim odeljenjem iz iste godine.

          Jedino ce da vide sneg na Kopaoniku, Zlatiboru i drugim planinama u Srbiji ili inostranstvu, to vec i nije do njih nego do globalnog zagrevanja.Ja se secam da kada je kod mene u dvoristu napadao sneg vise od pola metra da sam voleo da kopam tunele i to bi mi bila visesatna zanimacija.Sada ne moze da napada ni 20 cm.
          Last edited by Ricma; 07-02-15, 20:06.

          Comment


          • Ja sam hvala Bogu isto odrastao u tom lepom vremenu. E sad ne mogu se sloziti sa Zolom da kazem da krivim net i komp. Ja sam imao i komp i net (doduse dialup, ali boze moj, krstarica se picila i bio sam nafurana mala, tovario "alfa muzjake krstarice" ), ali ja sam i izlazio. Znalo se ako nema ujutru treninga idemo ranije pre skole, pa igramo fudbal sa nekim na fizickom, skola, pa posle trening, pa kuci mrtav umoran.

            Kad dodje vikend majka se hvata za glavu, jer zna, mene nema od dorucka do rucka i onda od rucka do vecere. Fudbal se pici do rucka, fudbal se pici od rucka do vecere, a posle vecere nocne zanimacije (perverznjaci nije ono sto mislite ) zace i lopova, rode, zmurke, ma haos, a ono nas je bilo 15 tu u kvartu od 85 godista do 92, devojcica i decaka

            Kad dodje leto znalo se dud, visnje brstili smo ih samo tako, tajna mesta, pravljenje baza i svega ostalog. Uzivanje. Igranje fudbala sa starijima, vauu igras na prave golove, ne moras na ciglice, jedva cekas da dodjes sa njima da igras, pa kad te izaberu stariji osecas se kao kralj sto igras sa njima i sto su tebe izabrali.

            A sve to sam radio iako sam imao net i komp. Navika mi je bila da izadjem napolje i da se druzim, doduse to mogu i roditeljima da se zahvalim, kad sam kao mali igrao Segu (i to original sa crnim kertridzima) a ona meni kaze napolje izlazi dodje drustvo kod mene klinci mi igramo kod mene, keva nas istera i sta cemo, odemo kod nekog drugog i tamo nas isteraju, morali smo napolje Salu na stranu, udeo je dosta i roditelja. Ja npr nikad nisam dobio batine, ali sam drakonske kazne imao. Obavis obaveze, pa moze i napolje i sve. A mene bas mrzi da radim domaci iz prirode i drustva, ali jbg ja dok ga nisam odradio ili naucio pesmicu i sve to moji proverili, ja spoljnog svetla video nisam. Danas roditelji mnogo manje posvecuju vremena deci. Neki namerno, neki nenamerno. Ovi sto namerno, oni su rodili decu za svoje roditelje ili eto tako da se slikaju na fejsu i da imaju jos jedno slavlje i rodjendan u godini da bi se napili, a ovi drugi nenamerno jer je teska situacija u zemlji i moraju nekad i dva posla da rade da bi priustili deci bilo sta, pa nekad samo hleba i mleka. Prvi popustaju, jer ih bas briga gde im je dete i sta radi, daju pare deci samo da ih ne gledaju, a ovi drugi nemaju vremena niti bilo sta da bi znali gde su im deca, a deca se uhvatila nekih idiota koji imaju para, pa im nabijaju komplekse... Dugacka i teska je ova tema, a ako krenem dalje otisao bih u off debeli.

            Eto toliko od mene
            Last edited by Ser Deni ®; 07-02-15, 21:29.

            Comment


            • Hvala Zoli što spomenu sankanje ..

              Što je to bilo uživanje nešto nestvarno, kada padne sneg odmah istrčim napolje i dođu još nekoliko drugara pa krenemo što kaže Zola desetak minuta penjanje sa sankama i onda spuštanje niz nizbrdicu, neverovatan osećaj.

              Comment


              • Pa i upravu si Deni. Ne moze covek da krivi samo komp i net. Mislim da je jednostavno tako vreme doslo.Roditelji nemaju vremena, a deca ga previse imaju izgleda. Zalosno je da danasnji klinci(ne svi) nikad ne mogu iskusiti ono sto smo mi imali od detinjstva.
                Ima li sta lepse od kradje kukuruza leti... Pod "kradjom" ne mislim bukvalno, vec uzimanje 10ak kukuruza iz njive nekog dobrog dekice, koji te posle juri... Penjanje na tresnje, visnje, sljive i sve ostalo. Ima li sta lepse od zelenih dzenarika, iako znas da posle neces ustajati sa solje. Znalo se kad je vecera, i ako kasnim, znam da ce majka iz sveg glasa da se dere sa terase da dodjem kuci.
                Pravljenje raznih logora u obliznjoj sumi. Znas kad sam poslednji put video da se deca igraju zmurke?!? Ima jedno ravno 10 godina...
                Danas vidim decu izadju napolje ispred zgrade. Od njih 10, 2 se dobacuju loptom, ostalih 8 gleda u smart jednog klinja, dok on prelazi neki level na igrici. Ja za mobilni telefon nisam uopste ni cuo do 6-7og razreda, ako ne i kasnije. Danas vidim decu od 9 godina sa smartovima. Veci telefon od njega....
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Ja se secam,cale kupio komp kad sam imao 8 godina,znaci fenomen je to bilo,nisam smeo da pipnem nista,plasio sam da cu nesto pokvariti,dok se nisam malo oslobodio i poceo da cepam one kokoske,igrica Morhuh ili kako se vec zove
                  Do 13. godine nisam smeo da ukljucim kompijuter bez pitanja keve,i to najvise sam smeo 1-2 sata u toku dana,vise me terala da izlaim napolje i igram se sa drugima,sto ja jesam radio ali ono voleo sam vikendom da posle igranja sednem malo za komp Secam se u dvoristu sam cepao fudbal sa burazerom.Njega sam trenirao da bude golman,posto sam ja branio stalno na fudbalu.jedna stativa nam je bio metalni stub koji je sluzio kevi za kacenje vesa a druga stativa je bila cigla,posto je drugi stub bio van dometa terena.Auu to su bile igre.Ja sam njemu sutirao i izabrao sam 11 igraca koje sam kao imitirao.Znam neke samo:Pirlo,Djilardino,Kaladze,Inzagi,Nedved,Del Piero,Zirkov,Veron,Sedorf,Trezege,Zidan.Bukvalno je svako imao svoju poziciju u dvoristu,mnogo je bilo gotivno,jos je u to vreme Italija osvojila SP 2006-te,nalozeni on i ja ceo dan,pa se bacamo da branimo kao i kad udjemo u kucu prljavi ali to ej bilo uzivanje.
                  Dreams are coming true.


                  Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                  Comment


                  • Ih bre kad se setim sa 9,10 godina cela ulica na fudbal stative od cigle posle se gađamo pištoljima na kuglice pa uveće žmurka , iako je bilo bombardovanje , nemaština znali smo da se provodimo kao deca a ovo danas da sam bog sačuva
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • A ja necu da zaboravim kad smo krali kukuruz komsiji a on nas jurio a mi deca bezimo kroz kukuruz pa kad vidimo cisto poljance kud koji mili moji,nema toga vise jbg,sad kao sto si rekao ubijaju se,bodu nozevima itd.
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • Nista lepse od ukradene vocke/kukuruza. Sladja je bar 2 puta od kupovne.... I kad si sit, ti nastavljas da se prozdires...
                        Sto pomenu Gangrena, za vreme bombardovanja se pika fudbalica, i kad se cuju sirene, psujes sve zivo sto te prekidaju.."gde bas sad nadjose da bombarduju u sred tekme" ....
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Ja se secam imao sam 4 godine kad je bombardovanje bilo,i nisam bas tada ceao fudbal kao vi,ali kad je sve to proslo secam se 2 godine sam imao fobiju od aviona
                          Igramo se na ulici deca okupimo se i ja cujem neki avion ja bezim u kucu,dok nisam krenuo u predskolsko,tu sam se oslobodio straha,ne znam iz kog razloga
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • Originally posted by z0La View Post
                            Nista lepse od ukradene vocke/kukuruza. Sladja je bar 2 puta od kupovne.... I kad si sit, ti nastavljas da se prozdires...
                            I nisi mogao da čekaš da uzriju nego čim pozelene malo pocrvene odmah tamanenje Pa posle proliv kada počne, jujuu Ali to je bilo vreme, ja sam jedva čekao da dođe vreme za trešnje, pa sa drugovima kada se popnemo na drvo nema silaženja dugo vreme, e ta srećna vremena ..

                            Comment


                            • Originally posted by z0La View Post
                              . Znas kad sam poslednji put video da se deca igraju zmurke?!? Ima jedno ravno 10 godina...
                              Ti 10 godina, a ja? U oktobru prošle godine, bilo još toplo, nas 5 klipana i 4 devojke svi u proseku 27 godina, na naselju (ko zna NS) igrali u pola 1 ujutru, subota veče. Svi izašli, a mi igramo zmurke. Mogu ti reći, bolji "izlazak" u proteklih 5 godina nisam imao

                              Vratio sam se u detinjstvo, ali sa ovom pameću joj sta nam je sve tek sad padalo na pamet i kakvi stekovi. Ja sam čak bio ispod džipa jednog

                              Zamisli prolazis ulicom, vidiš starijeg lika ispod džipa?

                              Sva sreća, pa imam društvo koje je ludo kao i ja, pa nam svašta pada na pamet

                              Comment


                              • Originally posted by AleksaVP View Post
                                I nisi mogao da čekaš da uzriju nego čim pozelene malo pocrvene odmah tamanenje Pa posle proliv kada počne, jujuu Ali to je bilo vreme, ja sam jedva čekao da dođe vreme za trešnje, pa sa drugovima kada se popnemo na drvo nema silaženja dugo vreme, e ta srećna vremena ..
                                Blejimo tako ekipa, klinci na cosku i cekamo nadrkanu Savku. Ima i dan dans tu kucu u ulici, samo nema vise tresanja i kajsija... Elem, blejkamo mi tako, uvek neko dodje biciklom. Oko pola 9, 9 uvece eto Savke zakljucava kapiju i namrgodjeno gleda u pravcu "andjela" Odlazi polako ka autobuskoj stanici, a za njom i biciklista lagano. Otprati je u autobus uredno, i jos jednu stanicu za svaki slucaj (znao baksuz da se vrati, pa bezanija ko gde stigne), a onda pun gas/pedala nazad. E tu onda nastane buka rgenjanja kapije, koja bi mogla komotno pola ulice da probudi, da je kasnije doba veceri. Najezda skakavaca opustosi drveta, ostanu samo dugmici, sve grane i skoro svo lisce... #DnevnaDozaNostalgije

                                Comment

                                Working...
                                X