Announcement

Collapse
No announcement yet.

Živeo koMANDAnt (Off Topic)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Juce bio u Beogradu i ne mogu vam opisati koliko mi na kurac ide taj beogradski naglasak. Bez uvrede svim Beogradjanima, ali ono razvlacenje je nehumano prema mojim usima. Pa ja izgorim, unervozim se dok mi covjek saopsti recenicu. Sad ne znam da li svi tako pricaju, ali ono sto sam cuo je haos.
    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

    Comment


    • Vi momci ćete ostati na kraju bez tog vašeg organa, koliko vam sve ide na njega.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by tata Mumi View Post
        Juce bio u Beogradu i ne mogu vam opisati koliko mi na kurac ide taj beogradski naglasak. Bez uvrede svim Beogradjanima, ali ono razvlacenje je nehumano prema mojim usima. Pa ja izgorim, unervozim se dok mi covjek saopsti recenicu. Sad ne znam da li svi tako pricaju, ali ono sto sam cuo je haos.
        Da nisi ti u Novi Sad bio?
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment


        • Nisam jos. Sto? Jel tamo jos gore?
          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

          Comment


          • Originally posted by tata Mumi View Post
            Nisam jos. Sto? Jel tamo jos gore?
            Po meni da

            Ali shvatam što te nervira "beogradski akcenat", nametljiv je i čisto preterivanje...
            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
            C'E SOLO L'INTER

            Comment


            • Originally posted by tata Mumi View Post
              Juce bio u Beogradu i ne mogu vam opisati koliko mi na kurac ide taj beogradski naglasak. Bez uvrede svim Beogradjanima, ali ono razvlacenje je nehumano prema mojim usima. Pa ja izgorim, unervozim se dok mi covjek saopsti recenicu. Sad ne znam da li svi tako pricaju, ali ono sto sam cuo je haos.
              Mumi,to su foliranti. Vecina prica sasvim normalno. Lale su poznate po razvlacenju

              Comment


              • Vjerujem da ima normalnih. Ali najgore je kad pocne razvlaciti: "Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

                two hours later
                Spoiler
                ....eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemooooooooooooj.



                Oznoji se covjek od cekanja.
                Last edited by bracala; 10-06-12, 12:44.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment


                • To onda 100% nije Beogradjanin. "Nemoj" svi izgovaraju normalno

                  Inace,moras biti svestan da je u Beogradu veliki procenat ljudi sa svih strana Srbije. Najmanje ima pravih Beogradjana

                  Comment


                  • Nema Mumi razvlačenja u beogradskom akcentovanju, več rogobatno i folirantsko akcetovanje skoro svih reči.
                    Uostalom imaš primer čak i na TVu, pre svega forsirano od strane RTS... gde se drže apsolutno pravila, koje zvuči sa druge strane skroz nakaradno, a to je da silazni akcenti ne mogu stajati na untrašnjim slogovima i da se poslednji slog ne može akcentovati. Zastarelo, ali takvo je pravilo, koje zvuči izveštačeno, ružno i para uši i na RTSu možeš čuti sledeće (akcentovani slog je napisan velikim slovima) : vaRTOgasci, teLEvizija, juGOslavija, aUStralija, aLEksandar (namerno sam ova tri napisala malim početnim), paRLAment i još mnogo toga. E, a Beograđani-foliranti pričaju stalno tako i sve reči na taj način akcentuju. I to nije ništa novo. Tako pričaju i prijatelji mojih roditelja, recimo.
                    Last edited by miloolja; 10-06-12, 12:52.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by tata Mumi View Post
                      Nisam jos. Sto? Jel tamo jos gore?
                      Apsolutno najgori, zivim 4 godine i nikako da usvojim taj akcenat.
                      Ali sam zato preuzeo par njihovih reci: gari, jebo mater, jeebote...
                      Mene retko ko od lokalca razume zbog mog brzeg izgovaranja reci.

                      Comment


                      • A vojvođansko raaaaaazvlačenjeeeeee je fenomenalno i tako sexi.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by Maric91 View Post
                          Apsolutno najgori, zivim 4 godine i nikako da usvojim taj akcenat.
                          Ali sam zato preuzeo par njihovih reci: gari, jebo mater, jeebote...
                          Mene retko ko od lokalca razume zbog mog brzeg izgovaranja reci.
                          Ma ko vas brate Maricu da razumije, vi ste iz Nis.

                          Imao sam ja lika iz Prokuplja u srednjoj. 3-4 padeza koristi i to je to, a naglasak je bio u najmanju ruku specifican. Kasnije je malo to postalo razumljivije.
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Војвођански ми најогавнији.

                            Оља заборавила си горе да набројиш и реч коју редовно Микић са РТСа тако акцентује:
                            поЛУВреме.
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • Meni je odvratno.
                              Sta ces kada zivim u stranoj drzavi.

                              Mumi, sto je juznije to je nerazumljivije.

                              Comment


                              • Ako je to razvlacenje u Novom Sadu najgore kako tvrdite, onda sexy moze biti jedino ako zoves hot-line.
                                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                                Comment

                                Working...
                                X