Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja i dalje tvrdim da mi imamo dobre igrace, igrace sa kojima nismo osudjeni na samo jednu formaciju. Vecina graca mogu da pokriju vise pozicija u timu.

    "Lehrer" jos uvek nema jasnu viziju i ideju, problem mu je uklapanje SMS u 11 i koga u takvoj situaciji poslati na klupu.

    Comment


    • Mladen Krstajić ima ogromno iskustvo kao igrač, osvojio je titulu šampiona Bundeslige sa Verderom i to kao kapiten ako se ne varam i to duplu krunu 2004. mislim.
      Uzeo ga je Šalke i tamo je došao do kapitenske trake. U dva Bundesligaša biti kapiten može samo neko ko je poseban, ko ima karakter lidera i autoritet koji je stekao pošteno na terenu. Vratio se u Partizan i opet istorijski uspeh, plasman u Ligu šampiona 2010/2011.
      Sve u svemu Mladen Krstajić ima šta da ponudi našim reprezentativcima, njegovo ogromno iskustvo u igračkoj karijeri je garant da će znati da reaguje na pravi način kada neka situacija na terenu to bude zahtevala.

      Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

      Comment


      • Naravno, posebno ima iskustva u trenerskom poslu ,odnosno postvljanju cunjeva. Dobra igracka karijera nije garant dobre terenske karijere. Imas trenere koji su odlicni teoreticari, ali kada treba da prenesu na igrace i primene zamisli na terenu jednostavno se "pogube".

        Da se ne lazemo, znamo kako je dosao na mesto selektora, ko ga je i po kojoj "linji" postavio za selektora. Takodje i za Muslinovog pomocnika.

        Sud cu dati posle SP, ali ono sto sam video, posebno protiv Maroka mi ne uliva preteran optimizam, kao i poslednja desavanja oko tima i promene u strucnom stabu. Daleko sam od "hejtera', i naravno da cu navijati za reprezentaciju.

        Comment


        • Originally posted by John Dies at the End View Post

          Sud cu dati posle SP, ali ono sto sam video, posebno protiv Maroka mi ne uliva preteran optimizam, kao i poslednja desavanja oko tima i promene u strucnom stabu. Daleko sam od "hejtera', i naravno da cu navijati za reprezentaciju.
          Upravo tako, niko baš nije zadovoljan dešavanjima oko reprezentacije, ali suludo bi bilo navijati protiv ekipe.

          Comment


          • Ma niko ovde ne navija protiv svoje zemlje, to je van pameti. Samo nacin na koji se vodi reprezentacija vec duzi niz godina nije onakav kakav svi zelimo. Mi uspevamo samo tamo gde "vrti burgija", kao sto je nestvaran uspeh mlade reprezentacije osvajanjem svetskog, kao sto su one silne medalje u vaterpolu, i ostalim "alternativnim" sportovima
            "Nema predaje, povlačenja - ko hoće da ga pamte!"

            Comment


            • Reprezentacija se ovako vodi, brat bratu od rascepa zemlje. Nznm zašto se čudite jer ovo ništa nije novo od onoga što smo već znali/videli.
              Pričalo se samo Tole da ode progledaće srpski reprezentativni fudbal, od toga ostalo mrtvo slovo na papiru.
              Jedino kada smo ličili na ozbiljan skup fudbalera i ličnosti bilo je pod vođstvom Radomira Antića. Samo što je tako nešto trajalo ko lanjski sneg. Brzo smo se vratili na staro.
              Daj Bože da se posle nastupa u Rusiji stvari iz korena promene ali teško će do toga doći. Bojim se da će neuspeh na Mondijalu doprineti isplivavanju svih problema i negacija koja su trenutno u zapećku zbog odlaska na planetarnu smotru.

              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

              Comment


              • Eventualni neuspeh na SP nece nista promeniti, odradice spin masinerija svoj deo posla. Interesna grupa u FSS( Kokeza, Savo, Keza, Bik... ) nece sebi dozvoliti da napuste neiscrpni izvor sredstava.U FSS je trulo na svim nivoima .

                Uveren sam da Krstajic, bez obzira na rezultat, ostaje posle SP.

                Ne iscudjavamo se funkcioniranjem i stanjem oko reprezentacije, samo konstatujem . Nije bas tako bajno bilo ni kod Antica, nekako sam uveren da je Muslin od svih najvise drzao konce u svojim rukama.

                U principu oko reprezentacije sve se zna, ali oni ne prestaju sa laganjem i pokusajima da se sakrije istina.

                Jedini slucaj kada nisam aktivno pratio (gledao uzivo ... ) reprezentaciju je situacija kada je istu vodila cuvena 3X komisija. Nadaleko cuvene utakmice, namestanja, nabijanje broja utakmica za pojedine igrace da bi dobili radnu dozvolu na ostrvu (Bunja) ...

                Comment


                • Ni sada nije nista drugacije od tog vremena, Sergej je na taj nacin dobio poziv a Muslin sut-kartu
                  Niko se ne cudi, samo konstatacije u vezi toga, da se podsetimo zasto smo ovde gde smo. Tuzno je stanje u fudbalu, ali to je najvaznija sporedna stvar na svetu, a dok nam najvaznija ne proradi u drzavi nece se ni sporedne menjati, tako to ide valjda. Ali da ne kvarimo ovaj divan sport politikom - ja se i dalje nadam da ce reprezentacija ostvariti kakav takav uspeh makar to znacilo ostanak krstajica na klupi
                  "Nema predaje, povlačenja - ko hoće da ga pamte!"

                  Comment


                  • Naravno da niko neće navijati protiv reprezentacije.

                    Pitanje je koliko će se navjati ZA reprezentaciju.

                    Ili će ljudi biti u fazonu - šta god.

                    Comment


                    • Originally posted by etfovac View Post
                      Ni sada nije nista drugacije od tog vremena, Sergej je na taj nacin dobio poziv a Muslin sut-kartu
                      Niko se ne cudi, samo konstatacije u vezi toga, da se podsetimo zasto smo ovde gde smo. Tuzno je stanje u fudbalu, ali to je najvaznija sporedna stvar na svetu, a dok nam najvaznija ne proradi u drzavi nece se ni sporedne menjati, tako to ide valjda. Ali da ne kvarimo ovaj divan sport politikom - ja se i dalje nadam da ce reprezentacija ostvariti kakav takav uspeh makar to znacilo ostanak krstajica na klupi
                      Jeste nam savez jajarsi, ali sezona 2017-2018 je najbolja u istoriji srpskog fudbala od raspada stare Juge. Repka se kvalifikovala na SP, klubovi prezimili oba.

                      Da ga j.....

                      Comment


                      • Originally posted by Brajkula View Post
                        Jeste nam savez jajarsi, ali sezona 2017-2018 je najbolja u istoriji srpskog fudbala od raspada stare Juge. Repka se kvalifikovala na SP, klubovi prezimili oba.

                        Da ga j.....
                        Al` da ga j.... i sa onakvim odavanjem priznanja selektoru koji nas je odveo na isto SP.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Nikako ne moze ova sezona da bude uspesnija od one kada su mladi osvojili svetsko, jer tad smo imali pa bar 13 igraca koji su dokazali da ce biti barem solidni prvotimci vecih timova, ove godine nismo izvezli ni jednog takvog, klase Žileta, Sergeja, Makse, Gacina i ostalih. Ti klupski uspesi, mozda smo bili uspesniji ali kada nam u timovima glavni igraci jesu tavanmbe evertoni itd, nije to ipak to. Klupski uspesi koji su dovodili do progresa reprezentacije su npr Vujoševićev partizan u basketu, koji je brda mladih talenata stvarao i time pomagao i reprezentaciju
                          "Nema predaje, povlačenja - ko hoće da ga pamte!"

                          Comment


                          • Originally posted by etfovac View Post
                            Nikako ne moze ova sezona da bude uspesnija od one kada su mladi osvojili svetsko, jer tad smo imali pa bar 13 igraca koji su dokazali da ce biti barem solidni prvotimci vecih timova, ove godine nismo izvezli ni jednog takvog, klase Žileta, Sergeja, Makse, Gacina i ostalih. Ti klupski uspesi, mozda smo bili uspesniji ali kada nam u timovima glavni igraci jesu tavanmbe evertoni itd, nije to ipak to. Klupski uspesi koji su dovodili do progresa reprezentacije su npr Vujoševićev partizan u basketu, koji je brda mladih talenata stvarao i time pomagao i reprezentaciju
                            Mlad si ti da pamtis
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Mlad si ti da pamtis
                              Iz te ekipe samo su Jarni, Prosinečki, Bokšić, Panadić i Leković bili na SP u Italiji tri godine kasnije.

                              Boban, Šuker i Mijatović nisu išli. Mihajlović i Jugović koji su bili ta generacija nisu ni bili u Čileu.

                              Comment


                              • Prelazak sa 3-4-3 na 4-3-3/4-2-3-1 je prava katastrofa kada nam bekove igraju toliko defanzivno nesposobni igrači kao što su Basta i Kolarov. Ako se tome doda i "brzi" i "spretni" Maksimović, kao rezultat imamo onu katastrofu protiv Maroka.
                                Desni bek je daleko najbolji Antonio Rukavina, dok je levo najbolje defanzivno rešenje Milan Rodić, daleko najbolje rešenje, a videlo se tokom čitave sezone koliko je značio Zvezdi i u navali, savršen igrač za Svetsko prvenstvo.

                                Centarhalfovi kapiten Bane Ivanović i Jagoš Vuković praktično nemaju konkurenciju, uz dodatak da ako igramo sa "three at the back" u tim obavezno ulazi Miloš Veljković iz Verdera i to kao centralni, između Baneta i Jagoša.
                                Tošić je potencijalno interesantna opcija u odbrani, ali samo na papiru jer se radi o, u praksi, veoma, veoma nepouzdanom igraču, koji u trenutku oduševi a odmah zatim je u stanju da napravi neku amatersku grešku koja bi nas debelo koštala. Šteta što se povredio Vujadin Savić, mišljenja sam da bi njegov pobednički karakter dosta značio našoj odbrani.
                                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                                Comment

                                Working...
                                X