Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dao je 9 golova na 38 meceva a od toga 5 u prijateljskim.Bio rupa i bice rupa.Sulejmani i Scepovic ne dobijaju priliku a on igra,zato nikad necemo nista uraditi a fenomenalne igrace imamo.
    sigpic

    Comment


    • Kad dobijemo dobrog golmana, kad Stanković i Pantelić odu u penziju, kad Milijaš ima manju ulogu u reprezentaciji biće bolje...

      Imam ja poverenja u ovu reprezentaciju našu.
      Voleo bih da vidim Rajevca na mestu selektora, i onda će igrati igrači koji zaslužuju to mesto u reprezentaciji...
      Golman ne znam koji će nam biti, pošto ih menjamo samo tako a nikako da se pojavi neki dobar (možda je i Stojković najbolji od sadašnjih), imamo odličnu odbranu (svetska klasa: Bane, Vidić, Subotić, Kolarov), na sredini Krasa, Tošić, Kačar, Kuzmanović, Matić, Ljajić, Ninković (svi ovi igrači imaju kvalitet) a i dolaze dobri igrači na sredini iz mlade reprezentacije i napad tu očekujem da Sulejmani napokon dobije veću šansu u reprezentaciji jer realno mi nemamo pokretljivijeg špica/polušpica od njega. Moramo da nadjemo još jednog kvalitetnog špica za naredne kvalifikacije!

      Samo mi nije jasno zbog čega Marko Mirić zaslužuje poziv u reprezentaciju? Igra za SZV... Ajde da je prešao u Zvezdu, Partizan pa i Vojvodinu ali on igra za SZV, čoveče!!! Ali šta je tu je...
      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
      C'E SOLO L'INTER

      Comment


      • Trio fantastiko svjetskog fudbala Milijaš Veseljko Radosav (on je donekle i odigrao normalno)..
        Da bi uspjeli moramo odraditi sledeće:
        1.otjerati Toleta
        2. izbaciti sve menadzerske igrače
        3.dovesti normalnog trenera (ali mi takvog nažalost nemamo)
        Umjesto da sada na miru čekamo septembar sa 13 bodova, mi izgubimo 5 bodova od jebenih Estonaca kojima je Bosna prije 2-3 godine uvalila 6 ili7 komada u Zenici.
        Sudija idiot poslije godinu dana poništava gol
        Ipak imam osjećaj da ćemo otići na EP...
        PANTELIĆ ...

        Comment


        • Pantelic je u dobroj formi i trenutno i zasluzuje da igra.Nisam ga nikada voleo ali priznajem da se dobro pokazao u zadnje dve utakmice.U ostalom postigao je vazne golove i to je jedino bitno.Jovanovic nije ni za sta viseporo se oslobadja lopte,slaba mu realizacija a ni dribling mu vise ne prolazi... A za to vreme Sulejmani potpuno zapostavljen. Moze lako i on kao Lazovic da popi*di i kaze jeb*te se. Milijas je strasno lose igrao,ispod svakog proseka.Stvarno nije za reprezentaciju.

          Comment


          • Fudbal (Kvalif. PE): Estonija – Srbija 1:1 (0:1) 29.3.2011. Talin

            UMESTO ANALIZE:

            Objašnjenje GOLA!!!:
            ...Nepotreban prekid u 84. minutu na oko 25 m od našeg gola...Niko od naših ne stoji ispred lopte da eventualno dekoncentriše („ometa“) Estonce...Brkić nije konkretan kod postavljanja „živog zida“, Žigić u „živom zidu dezorijentisan (na pogrešnom mestu)... jedan od naših najslabijih igrača (uopšte)... Milijaš stoji prvi s unutrašnje strane „živog zida“... Na stadionu potmula tišina (ona koja najavljuje „prst sudbine“)... Osećam trnjenje u stomaku... Estonci se polako i (o)smišljeno „nameštaju“ (pozicija šutera, polulevi zalet za levonogog izvođača, još i nišani i „drmusa“ levom nogom)... „Psihička sekunda“ predugo traje... Naši igrači deluju paralisano... Vidić još i nešto pokušava, mlati rukama... Još delić sekunde, „još potmulija tišina“... Sa desetak metara udaljenosti iza lopte, pognuto („prikriveno“) brzo i odlučno, „prikrada“ se jedan Estonac (kobni Vasiljev), hvata neverovatno brz zalet i u opštoj tišini i „anesteziji“ koja je vladala na našoj polovini terena, bljesne kao iz haubice, jak i precizan udarac desnom nogom (unutrašnjim delom hrpta stopala), skoro po klizavoj zemlji, u bliži ugao. Iznenađenje...! Lopta proleće pored leve noge presporog i „ukopanog“ nesrećnika Milijaša koji još i sklanja levu nogu i poluokreće se ulevo, dok lopta proleće i ubrzava (krajnje kukavički, kao što mu je i igra, ispod nivoa)... Brkić, takođe „ukopan“, nedorastao situaciji i okolnostima, kasno i smrznuto reaguje i samo „njuši“ trag njene putanje... Gol!!! ...Prekid uvežban do perfekcije... Ne mogu da tvrdim da je to činjeno specijalno za ovu utakmicu, ali jeste za ovakvu situaciju i poziciju... Mogli smo videti sasvim novi aspekt izvođenja prekida, uz rital psihološkog dejstva na protivnika, sve je trajalo manje od pet sekundi, dok se čekalo na sudijin znak...
            Zaista novi aspekt neposredne pripreme za izvođenje prekida... Zaslužuje posebnu analizu, analizu grupe stručnjaka...!

            ...Vratimo se samo malo unazad:
            Na forumu se predviđao i nagoveštavao „fudbalski rat“ (zbog uslova i okolnosti)... Pomenuo sam moguću pobedu Srbije od 1:0... Pominjao sam i nesrećnog čoveka Pantelića (koji više oduzima, nego što daje i sa kojim Srbija nikada nije mogla i neće moći da napravi uspeh!)... Pomenuo sam indirektno i (ne)kvalitetnog Biševca (samo izbacuje loptu dalje od gola, a čim proba da odigra – pogreši)... Nisam komentarisao golmane, pa ni Brkića, ali on je neiskusan... Hvalio sam i očekivao benefit od Ninkovića (nesrećna povreda i ...KRAJ!!!)... Tvrdim da smo tu već - izgubili!!!... Ninkovićeva zamena je za „tri koplja“ slabiji igrač (Tomović)... Već tada je pala igra na sredini terena... Frapantna oscilacija, a pri kraju, i potpuni pad koncentracije kod naših igrača... Osnovno je pravilo da se u poslednjih desetak minuta ne smeju praviti faulovi nadomak svog gola (posledica naivnih grešaka u dodavanju ...)!...Takođe, na tako nešto selektor ili trener mora da „skoči sa klupe“ i neprekidno ukazuje igračima na važnost odbrane rezultata (imali smo rezultat, 1:0, tačno kako je trebalo i jedino moglo!)... Treba i kapiten da „drma situacijom“ na terenu... Ispadosmo naivni da naivniji nismo mogli biti!!! (To je znak da ne „štima“ komunikacija među reprezentativcima, ali ona komunikacija koja se ne zasniva na kartanju, pušenju, pivu..., već na očuvanju ugleda otadžbine, grba, zastave, naroda..., znam, veoma krupne reči!!!)... Ali i reprezentacija i ulog su veoma krupni! Ovako, drugorazredna reprezentacija po sastavu fudbalera..., drugorazredan selektor koji nema autoritet i harizmu... Kako da budeđ optimista. Neke igrače nisam pominjao, jer je dovoljno očigledno...!
            "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

            Comment


            • Kriticari mogu samo da zavide Pantelicu i mogu da nauce mnogo od njega stav prema reprezentaciji,stav prema Srbiji i veci je patriota od mnogih.

              Zadnji put je zaplakao kada se prvi put protiv Češke u avgustu 2006. intonirala himna "Boze Pravde" i jedini je znao od reprezentativaca da peva himnu.

              O tome kakav je igrac najbolje govori ovaj podatak:


              ФК Смедерево 31 (13)
              ФК Црвена звезда 44 (26)
              ФК Херта Берлин 114 (45)
              ФК Ајакс 25 (16)
              ФК Олимпијакос 15 (7)

              svugde gde je dosao ostavio je trag pa vi pricajte koliko hocete.

              Kada je Pantelić otisao iz Herte,Herta je otisla u Cvajtu!
              Kada je bio u Smederevu,Smederevo je osvojilo kup SCG.
              Kada je bio u Crvenoj Zvezdi,Zvezda je osvojila duplu krunu.
              u Ajaxu su ga obozavali svi saigraci.
              U Olimpijakosu ga obozavaju navijaci.

              Comment


              • Originally posted by deki94 View Post
                Trio fantastiko svjetskog fudbala Milijaš Veseljko Radosav (on je donekle i odigrao normalno)..
                Da bi uspjeli moramo odraditi sledeće:
                1.otjerati Toleta
                2. izbaciti sve menadzerske igrače
                3.dovesti normalnog trenera (ali mi takvog nažalost nemamo)
                Umjesto da sada na miru čekamo septembar sa 13 bodova, mi izgubimo 5 bodova od jebenih Estonaca kojima je Bosna prije 2-3 godine uvalila 6 ili7 komada u Zenici.
                Sudija idiot poslije godinu dana poništava gol
                Ipak imam osjećaj da ćemo otići na EP...
                PANTELIĆ ...
                bravo deki94 pravi si optimista ;) tako trebaju svi Srbi da razmisljaju.

                Comment


                • PANTELIĆ:

                  - Stav prema reprezentaciji: „Igraću i sa jednom nogom, ako zatreba!“ (Hvala, ne treba nam igrač sa „jednom nogom“)... ((FOLIRANT!))
                  - Stav prema Srbiji: „On ne zna da je Srbija, njegova OTADžBINA! (a ne DOMOVINA, kako stalno navodi!)... ((Ne zna gde je šupalj!))
                  - Patriota: Svaka čast! Da je stvarno PETRIOTA odavno bi prestao da se „mota“ (on i njegovi menadžeri) oko reprezentacije... ((To bi mu bio epohalan doprinos!))

                  Ne razumem ono oko „plakanja“ („zadnje plakanje“..., daleko bilo! Valjda POSLEDNJE... ali, kakve to ima veze sa fudbalom, šta ima da plače... ((FOLIRANT!)) Normalni ljudi (mentalno korektni) i sportisti su ponosni, imaju ispravna i zdrava osećanja, a ne da plaču...!?
                  Uostalom, reči himne može da nauči i svaki fudbaler..., ali Pantelićev fudbalski domet je uvek bio i ostao na vrlo dobrom – klupskom nivou!!! Za reprezentaciju to nije dovoljno!

                  A golovi (koliko ih tek nije dao!), iako važni, nisu jedino merilo – kvaliteta!
                  "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                  Comment


                  • Dragoon,prestrog si prema Pantelicu ;) Meni je ipak najvaznije da li napadac postize golove ili ne.Ako ne,zasluzuje svaku kritiku,pa bio to i Messi (koji na SP nije dao ni jedan gol) i tu nema opravdanja.Ako je efikasan zasluzuje svaku pohvalu.Racunica je jasna.Pantelinjo je postigao gol u dve tekme za redom,i to protiv bunkera.Jovanovic npr NIJE (a imao je sansi).Trenutno stanje je takvo.

                    Comment


                    • 2 utakmice protiv 2 takve ekipe ne znace nista.Covek je sve moguce promasio u zadnjih 5 godina i ne sumnjam da ce opet,posebno kad bude neki jaci protivnik.A Jovanovic mozda sad nije u formi jer ne igra u svom klubu(u kom Pantelic takodje ne bi igrao)ali ono sto je on odigrao za reprezentaciju Pantelic nece ni da igra jos 5 godina,a posle ovih kvalifikacija verovatno vise nece igrati zbog godina sto je dobro.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by milanche View Post
                        Dragoon,prestrog si prema Pantelicu ;) Meni je ipak najvaznije da li napadac postize golove ili ne.Ako ne,zasluzuje svaku kritiku,pa bio to i Messi (koji na SP nije dao ni jedan gol) i tu nema opravdanja.Ako je efikasan zasluzuje svaku pohvalu.Racunica je jasna.Pantelinjo je postigao gol u dve tekme za redom,i to protiv bunkera.Jovanovic npr NIJE (a imao je sansi).Trenutno stanje je takvo.
                        Milanche, poštovanje!... Ajde da malo „spustimo loptu“... Meni se Pantelić ne sviđa ni kao - fudbaler a još manje kao – čovek! Gledam ga već desetak godina, neprijatno mi je da baš „zalazim“ dublje... Kao trener bih najradije da ga odmah stavim na transfer listu i da ga nemam u ekipi (podmukao, folirant, šupljoglav, perfidan, koristant...). Uostalom, o „ukusima ne vredi raspravljati“!
                        Tebi se Pantelić sviđa, ja to poštujem, to je sasvim O.K. ... On je kao fudbaler samo dobar klupski igrač... Nivo reprezentacije je, ipak, „strategijski nivo“. Pantelić nije dorastao tom nivou: više vuče dole, nego gore!!! ...Pozdrav!

                        A, Jovanović je neka druga priča, "bljesnuo je", i teško da više može da dostigne taj svoj bivši nivo... On polako peva "labudovu pesmu"...
                        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                        Comment


                        • Daleko od toga da gotivim Pantelica. Oduvek je bio ziljav. Samo mi je zao kad nekoga uzmu na zub pa ga non stop kritikuju i ako ima i gorih.Tako je bilo sa Savom Milosevicem.Koliko je samo covek ispljuvan,verovatno nikada nece biti toga svestan

                          Comment


                          • Originally posted by troickifans View Post
                            bravo deki94 pravi si optimista ;) tako trebaju svi Srbi da razmisljaju.
                            Naravno. Mi smo specijalci kada treba pljuvati po sportistima kada izgube, a kada pobjede stavljamo ih u zvijezde što i oni zaslužuju. Ni jedan političar, naučnik, muzičar ili bilo ko drugi nije promovisao Srbiju u boljem svijetlu od sportista. Uzmite za primjer tenisere, košarkaše, vaterpoliste, plivače, odbojkaše i još mnoge ostale, zahvaljujući njima slika o Srbiji u svijetu je svijetlija, a to je moramo svi priznati bio težak zadatak nakon 90-ih..

                            Comment


                            • JOŠ SAMO JEDANPUT O PANTELIĆU!
                              Deki94,
                              ono što sam pominjao i mislio o Panteliću pre ovih utakmica (Beograd i Talin), isto mislim i sada. Ovo sada nije bilo „pljuvanje“, već mišljenje...
                              Slažem se da su naši vrhunski sportisti najbolji promoteri Srbije u svetu – naš PONOS! Posebno u protekle dve decenije (A, ranije, ne sećaš se ili imaš „prekid filma“!?)
                              Međutim, postoji samo jedno pitanje: Gde je u svemu tome ime – PANTELIĆ!?... Niti je vrhunski sportista niti je pronosio slavu OTADžBINE Srbije... Niti ume u životu da sastavi iole složeniju rečenicu (toliko o njegovoj opštoj inteligenciji!), a da ta rečenica ima veze s mozgom, naravno!!! Pozdrav!
                              "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                              Comment


                              • Originally posted by Dragooon View Post
                                JOŠ SAMO JEDANPUT O PANTELIĆU!
                                Deki94,
                                ono što sam pominjao i mislio o Panteliću pre ovih utakmica (Beograd i Talin), isto mislim i sada. Ovo sada nije bilo „pljuvanje“, već mišljenje...
                                Slažem se da su naši vrhunski sportisti najbolji promoteri Srbije u svetu – naš PONOS! Posebno u protekle dve decenije (A, ranije, ne sećaš se ili imaš „prekid filma“!?)
                                Međutim, postoji samo jedno pitanje: Gde je u svemu tome ime – PANTELIĆ!?... Niti je vrhunski sportista niti je pronosio slavu OTADžBINE Srbije... Niti ume u životu da sastavi iole složeniju rečenicu (toliko o njegovoj opštoj inteligenciji!), a da ta rečenica ima veze s mozgom, naravno!!! Pozdrav!
                                1. Za to ranije se ne mogu sjećati, jer nisam bio ni rođen.
                                2.Pantelić igra za reprezentaciju Srbije i je zaslužan za sve dosadašnje pobjede reprezentacije kao i svi ostali. Oni su tim, a ne skup pojedinaca i tako molim vas nemoj da ih razdvajate.
                                Pitanje:
                                Koja bi vi četiri napadača pozvali na SP da se bili na mjestu Antića?

                                Comment

                                Working...
                                X