Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Memoj samo izvore informacija iz Kurira Ganac, nismo deca.


    Sto se tice rekordera [emoji173]

    Nije kurir politika je u pitanju. A Mitar ima na šta da bude ponosan. Iako nije standardan u klubu on je još uvek naš najbolji centarfor, plus rekord.
    Last edited by nebitan; 28-03-21, 13:42.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by nebitan View Post
      Nije kurir politika je u pitanju..
      Kurir, večernje novosti, Informer, politika, alo...Isti q
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment



      • Comment


        • Ovde pise istrazivanje Kurira, a ti nisi stavio link, doduse to ne menja stvar, svi oni rade samo za jednu stvar, i recnik je bas onako pravokurirski.


          Veliko istraživanje Kurira pokazalo je da je otimačina tuđe infrastrukture (EPS i Beogradske elektrane) i beskrupulozno poslovanje ugrađeno u same temelje Šolakovog biznisa, što ga je danas dovelo na poziciju najbogatijeg tajkuna iz Srbije. S ličnim bogatstvom koje se procenjuje na 1,2 milijarde evra, Šolak je duplo teži i od Miodraga Kostića i od Miroslava Miškovića.
          E valjda smo izspamovali temu dovoljno. Znam da si ogorcen, ali to nema veze sa onim da su sasvim legalno i legitimno kupili prava.
          Sto nije kupila rts?? Ehhh
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Ovde pise istrazivanje Kurira, a ti nisi stavio link, doduse to ne menja stvar, svi oni rade samo za jednu stvar, i recnik je bas onako pravokurirski.




            E valjda smo izspamovali temu dovoljno. Znam da si ogorcen, ali to nema veze sa onim da si sasvim legalno i legitimno kupili prava.
            Sto nije kupila rts?? Ehhh
            POLITIKA
            03.03.2021. 08:00h
            Njegov ceh od 36 miliona evra plaćali stanari
            SBB je godinama, kako tvrde Beograđani, u stambenim zgradama bez saglasnosti uzimao struju iz zajedničkih i privatnih strujomera. Stanare niko nije pitao za pristanak
            Jedan članak (prvi spojler)
            Drugi spojler Kurir. Mada moguće da je politika prenela deo iz Kurira.
            Evo sa drugog foruma iskustvo forumaša iz NS:
            "u zgradi na limanu je upravo tako kako je u ovom članku napisano, sbb se pre desetak godina sam priključio na zajedničku struju i da prilikom krečenja to nisu stanari primetili...
            u svakom slučaju su ih prvo kontaktirali, ali su ih mesecima ignorisali
            onda su isključili struju i svi iz zgrade su istog dana prijavili kvar
            došli majstori i kad su videli o čemu se radi rekli su lakonski:
            ne date struju onda nema kablovske....
            naravno svima treba kablovska, pa su isti postupak, uključi-isključi ponavljali više puta sve dok nisu konačno seli za sto
            ispalo je dobro da sa tog razvoda dobija kablovsku i susedna lamela tako da su oni digli daleko veću frku
            sad plaćaju struju ali su na sudu da obeštete za sve one godine dok su krali struju..."
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Originally posted by tamonajugu View Post



              Prešla je čitavim obimom defintivno ali jbg nije korištena goal-line tehnologija inače bi zapištalo sudiji. Odličan bod.

              Comment


              • Originally posted by tamonajugu View Post

                Ni Kristina ne zna za to pravilo.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • SBB fair & square ima prava na prenos utakmica reprezentacije.
                  Plaćeno FSS, sve čisto.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Ne placaju se prava prenosa FSS-u vec organizatoru takmicenja u ovom slucaju UEFA/FIFA.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      SBB fair & square ima prava na prenos utakmica reprezentacije.
                      Plaćeno FSS, sve čisto.
                      Spoiler
                      Većinski vlasnik kompanije SBB Dragan Šolak, državljanin je Slovenije i Srbije, opasan je prestupnik koji posao razvija ne plaćajući porez, ucenjujući i varajući poštene biznismene, davanjem novca pod kamatu... Slovenački dnevnik Delo i istražni organi ove zemlje su na tragu svim Šolakovim prevarama, ali on u Srbiji i dalje otima, izbegava porez, a sve štiteći se članstvom u masonskoj organizaciji i pozivajući se da iza njegovog lopovluka stoji ambasada SAD-a u Beogradu i bivši šef CIA Dejvid Petreus. U prošlom broju Magazina Tabloid opisali smo na koji način je, prevarom, pretnjama i ucenama g. Šolak stekao bogatstvo. SBB po najsvežijim dostupnim podacima ima u Srbiji 700.000 korisnika i više od 60 odsto tržišta. Ovo preduzeće je deo finansijske hobotnice koja ima sedište u Amsterdamu u Holandiji i pripada međunarodnoj investicionoj grupi KKR iz Londona. Umesto da investira u poboljšanje infrastrukture i poslovanja SBB novac prebacuje u inostranstvo, pere pare i izbegava i plaćanje poreza u Srbiji

                      Milica Grabež

                      U okviru istraživačkog novinarskog projekta „Ko je vlasnik interneta?" ljubljanskog dnevnika Delo, detaljno je proučena vlasnička struktura pojedinih kompanija koje pružaju internet usluge, poput slovenačkog Telemaha.

                      Njegovo vlasništvo je gledajući na druge aktere na istom tržištu nedvosmisleno najmanje pregledno. Petinu u svom vlasništvu ima predsednik uprave Telemachove „mame" "United Group" i prokurista "Telemacha" Dragan Šolak, ali to je do sada bilo sakriveno od očiju javnosti.

                      Ništa od toga ne bi bilo poznato da se u proleće 2014 nije desila verovatno jedna od najvećih kupovina na području telekomunikacija u Istočnoj Evropi. Tada je grupu u kojoj su paradni konji bili slovenački "Telemach" i srpski "Serbia Broadband" preuzela investiciona grupa KKR, koja inače upravlja milijardama evra po celom svetu

                      "Serbia Broadband" d.o.o. (SBB) osnovan je 2000. godine u Kragujevcu. Investicioni fond „Mid Europa Partners" iz Londona kupuje 2.007. istovremeno SBB i slovenački „Telemach" koji je nešto ranije preuzeo „Telemach Bosne i Hercegovine". Posle toga, da bi na jednom mestu okupio svoje investicije u bivšoj Jugoslaviji, fond zajedno sa „Evropskom bankom za obnovu i razvoj" (EBRD), takođe sa sedištem u Londonu, osniva „United Group" u koju ulaze sva tri pomenuta kablovska operatera sa Balkana.

                      Zvanični vlasnik SBB-a ispred „Mid Europa Partners" bilo je preduzeće „Adria Cable BV" iz Amsterdama u Holandiji.

                      U oktobru 2013. „Mid Europa Partners" prodaje svoj udeo u „United Group" za 1,3 milijarde dolara američkom investicionom fondu „ Kohlberg Kravis Roberts & Co" (KKR), koji time preuzima i kontrolu nad SBB-om. Pošto je prodaja izvršena u inostranstvu i to privrednog društva registrovanog u inostranstvu, za ovu transakciju u Srbiji nije plaćen ni dinar poreza. Ovo su podaci koji mogu da se nađu u Agenciji za privredne registre, gde se ne navodi ko stoji iza kapitala koji su "Mid Europa" i KKR investirali u kupovinu.

                      Istovremeno sa preuzimanjem od strane KKR-a promenio se i formalni neposredni vlasnik SBB-a ispred „United Group" i to je sada „Adria Serbia Holdco B.V." takođe sa sedištem u holandskom Amsterdamu.

                      "United Group" u svom okrilju ima čitav niz preduzeća koja u nazivu imaju reč "Adria" i koja se pojavljuju u veoma komplikovanoj mreži različitih firmi koje su jedna drugoj vlasnik.

                      I sam SBB poseduje vlasnički udeo u jednoj od njih, tačnije u preduzeću "Adria DTH BV" sa sedištem u Amsterdamu.

                      Osim ovog preduzeća, SBB je vlasnik ili suvlasnik u još osam firmi u zemlji i inostranstvu, koje su: "Total TV" d.o.o. (Slovenija), "Total TV BH" d.o.o. (Republika Srpska), "Total TV" d,o,o, (Makedonija), "Total TV Montenegro" d.o.o. (Crna Gora), "Cas Media" d.o.o. (Novi Beograd), "Atomski Zdesna" d.o.o. (u likvidaciji, Beograd), KDS d.o.o. (Novi Sad) i "Beograd" d.o.o. (Beograd).

                      Komplikovana vlasnička struktura omogućuje lakše izvlačenje para iz preduzeća, što se upravo i dešava sa SBB-om.

                      U godini kada je "United Group" prodata KKR-u, odnosno 2013, SBB je na poslovnom prihodu od 14.974.566.000 dinara iskazao gubitak od 159.382.000 dinara. U godinama od 2010. do 2014. SBB konstantno pravi gubitke, osim u 2011. kada je matično preduzeće iskazalo gubitak od 441.685.000 dinara, ali je zahvaljujući uspešnom poslovanju zavisnih privrednih društava konačni saldo bio u plusu za 383.082.000 dinara.

                      I u poslednjoj godini za koju su objavljeni poslovni podaci, 2014. godini, SBB je prikazao gubitak od 2.319.527.000 dinara, što je iznosilo oko 15 odsto ukupnih poslovnih prihoda ostvarenih u toj godini.

                      Konstantno praveći gubitke SBB je skoro potpuno potrošio svu svoju imovinu, odnosno njegove akumulirane obaveze do kraja 2014. dosegle su 98,3 odsto ukupne vrednosti imovine.

                      Neto gubitak u poslednjih pet godina poslovanja po konsolidovanim završnim godišnjim obračunima iznosio je ukupno 6.764.898.000 dinara.

                      Međutim, kada se pogleda struktura dugova, dobija se jedna sasvim drugačija slika poslovanja. Po napomenama uz godišnji obračun za 2014. godinu primetno je da su najveći gubici nastali po osnovu obaveza iz dugoročnih zajmova dobijenih od povezanih lica. U toj godini ove su obaveze iznosile 39.827.243.000 dinara, odnosno 329.055.882,68 evra. Skoro polovina tih sredstava predstavljaju potraživanja do 2013. vlasnika kompanije, amsterdamskog preduzeća "Adria Cable BV", a 177.268.523,65 evra otpada na kredit dobijen od "Adria BitCo BV", još jednog preduzeća iz stoglave hidre iz Amsterdama.

                      Iz poslovanja SBB-a svih ovih godina vidi se da su pomenuti zajmovi nastali na osnovu fiktivnih ugovora kojima se samo prikriva izvlačenje novca iz Srbije. U ovom trenutku SBB preživljava jedino zahvaljujući tome što stalno odlaže plaćanje potraživanja ovdašnjih privrednih subjekata i fiskusa.

                      Prikazujući da iz godine u godinu ostvaruje gubitke SBB takođe izbegava da plati porez na dobit.

                      Nekonsolidovani finansijski izveštaji:

                      Godina Poslovni prihod (u dinarima) Gubitak

                      2010. 9.088.090.000 2.648.742.000

                      2011. 10.448.983.000 441.685.000

                      2012. 12.508.524.000 1.089.600.000

                      2013. 14.199.427.000 143.266,000

                      2014. 16.130.500.000 2.435.044.000

                      Ukupni gubici u periodu od 2010. do 31. decembra 2014. godine: 6.758.337.000 dinara

                      Konsolidovani finansijski izveštaji (uključivo i sva zavisna društva:

                      Godina Poslovni prihod (u dinarima)Gubitak (-) / Dobitak (+)

                      2010. 9.454.259.000 - 3.455.585.000

                      2011. 11.237.929.000 + 353.082.000

                      2012. 13.257.512.000 - 1.183.486.000

                      2013. 14.974.566.000 - 159.382.000

                      2014. 17.314.085-000 - 2.319.527.000

                      Ukupni gubici u periodu od 2010. do 31. decembra 2014. godine: 6.764.898.000 dinara

                      Broj radnika u 2014. iznosio je 976 ljudi.

                      Holandsko društvo "United Group" sačinjava šest telekomunikacijskih ponuđača na području bivše Jugoslavije i opslužuje oko dva miliona potrošača. Za glavnog čoveka ove grupe je naveden Dragan Šolak iz Kragujevca. Istraživanje u okviru projekta "Vlasništvo interneta", u kojem je Delo sarađivalo sa Međunarodnom organizacijom za istraživanje međunarodnog kriminala i korupcije (OCCRP), je pokazalo da upravo Šolak stoji iza nekih preduzeća u poreskim oazama ili poresko ugodnijim okolinama, koja čine vlasništvo "Telemacha", i takođe najvećeg srpskog internetskog ponuđača "SerbiaBroadband" (SBB).

                      Vrednost Šolakovog udela u grupi nije potpuno jasna. Gledajući na vrednost preuzimanja (kupovine) grupe, koje se desilo 2013. godine, po nekim procenama bilo je vredno oko milijardu evra, a Šolakov udeo bi mogao biti vredan oko 200 miliona evra.

                      Međutim, korišćenjem javno dostupnih dokumenata i poslovnih registara u poreskim oazama, pa i na drugim mestima po svetu, uspelo se ući u trag Šolakovog vlasničkog udela, do izvornog preduzeća "Gerrard Enterprises", koje je bilo u poreskoj oazi Isle of Man osnovanog još 2001. godine
                      .
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Ne placaju se prava prenosa FSS-u vec organizatoru takmicenja u ovom slucaju UEFA/FIFA.
                        Svejedno, mogao je RTS da ponudi više novca. Zašto se odvaja za pretplatu, ako ti utakmice nacionalne selekcije ne možeš da pratim na javnom servisu?
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Овај радио коментатор је легенда. Они са тв-а му нису ни до колена.

                          Comment


                          • Legenda Milan Bigović.

                            Odmah se setim emisije - Vreme sporta i razonode.

                            Gol, gol, gol

                            Radivoje Raća Marković, Marko Marković, voditelj Svetislav Vuković, Jordan Ivanović, Milan Bigović, Edo Pezzi, Ivan Tomić, Vlade Radičević, Mijailo Kostić

                            Uzmeš tranzistor, izvališ se na krevetu i uživaš.

                            Bila je to i esmisija sa odličnim humorom, u programu su učestvovali Čkalja i Mija. Oldična muzika.

                            Ma nezaboravno, jedva smo čekali nedelju.

                            Zna to i Konstantin, verovatno je i on kao i ja nosio ponekad tranzistor na stadionu.

                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post
                              Legenda Milan Bigović.

                              Odmah se setim emisije - Vreme sporta i razonode.

                              Gol, gol, gol

                              Radivoje Raća Marković, Marko Marković, voditelj Svetislav Vuković, Jordan Ivanović, Milan Bigović, Edo Pezzi, Ivan Tomić, Vlade Radičević, Mijailo Kostić

                              Uzmeš tranzistor, izvališ se na krevetu i uživaš.

                              Bila je to i esmisija sa odličnim humorom, u programu su učestvovali Čkalja i Mija. Oldična muzika.

                              Ma nezaboravno, jedva smo čekali nedelju.

                              Zna to i Konstantin, verovatno je i on kao i ja nosio ponekad tranzistor na stadionu.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Za Ganca

                                https://sr.eon.tv/paketi/eon-sport-p...kaAqACEALw_wcB
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X