Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ricma View Post
    Ja reprezentaciju posmatram kao trash horor akcionu komediju uz par izuzetaka. Koji god znak da dodje, top notch zabava.

    Veceras sam bio prilicno ravnodusan iako nam je bila mnogo bitnija tekma od Turske, a tu sam ispizdeo jer smo ispustili dva gola razlike i trebali da damo treci. Kada upored igru pre mesec dana i veceras, nebo i zemlja. Ono mi je barem bilo vredno nerviranja za razliku od veceras, drugaciji pristup igraca tekmi. Da se zapitas sta se desilo izmedju dva meca i kako smo se odjednom resetovali na period izmedju Antica i Muslina.
    Desilo se to da su se upustili u previse komplikovanja umjesto da igras jednostavno i onako kako najbolje znas. Vezni red je trebao da bude mnogo jaci i bolji, time bi se neutralisali napadi Skotske a i napad bi neuporedivo bolje funkcionisao. A ovako se ocigledno islo na to da glavnu rijec vodi linija odbrane, da oni osmisljavaju akcije a vezni red da pokupi usput po neku loptu. Ne znam otkud Kostica da stavi kao startnih 11, valjda je mislio da on moze sa loptom pretrcati pola terena i onda asistirati.

    Ovo sada je prica poslije utakmice, tzv. generalisanje poslije bitke ali brate cijelo poluvrijeme ne igras nista i u drugom u slicnom tempu samo nastavis.

    Da se ovako prepadnes Skota, pa kako.

    Ja sam imao bas velika ocekivanja, ozbiljno sam mislio da su se neke stvari iskristalisale ali je ocigledno da cim nesto krene na bolje odmah se na sledecem koraku to sve anulira i jos dublje ode.

    Comment


    • Dok se ne zatvore splavovi 3 dana pred utakmice u Beogradu, šanse bez.

      Comment


      • Ovo što je izveo Tumbaković i generalno ta njegova postavka je kao preslikana postavka iz Ukrajine koja je jedan od najsramotnijih poraza u istoriji našeg fudbala. 3-5-2 sa nepostojećom odbranom i eksperiment sa Lazovićem i Kostićem na krilnim bekovima. Tada je selektor bio Krstajić, a sada je Tumbaković, oba poslušnici.
        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

        Comment


        • Ja nikako ne kapiram zasto smo mi protiv Skota igrali na duge lopte,kad su oni najjaci u duel igri,skoku. Umesto da igramo sa brzim igracima,prodornim na krilu,Katai pa i Radonjic kad vec Zivkovica nije zvao,napred pokretniji igrac od Mitrovica,s boljom tehnikom,moze da bira,Tadic,Vlahovic,pa cak i Jovic. Toliko o Tumbinoj pripremi utakmice,usralo ga sa postavom protiv Norveske i nije hteo nista da menja,ni taktiku,ni igrace,samo one koje mora,tek kad je bilo stani pani setio se da moze da promeni i taktiku i igrace.

          Comment


          • Bitno je locirati gde je zapocela losa igra pojedinaca i celog tima - kod njih samih ili negde iznad u hijerarhiji ? Pa ocigledno negde iznad u hijerarhiji. Nas savez itekako ima sistem samo je problem sto su oni sistem podredili sebi i svojim interesima, a ne interesima reprezentacije. Tu svi nasi problemi pocinju i nikad necemo mrdnuti sa ove tacke ako ne uspostavimo sistem koji ce da radi u korist reprezentacije.
            Mi non-stop menjamo formaciju, taktiku, igrace....svaki selektor donese nesto svoje i to uglavnom bude gore od prethodnog.... Island bi sa igracima koje imamo napravio cudo kao i Norveska, Svedska i mnoge druge ozbiljne zemlje i savezi. Ljudi imaju ZDRAV sistem i KONTINUITET. Mi to nemamo i nikad nismo ni imali...zato nikad necemo nista ozbiljno da uradimo u seniorskom fudbalu.

            Svedska za 16 godina 3 selektora, a mi 9 DEVET selektora za nepunih 10 godina !? Alo ljudi moji pa jel ste vi svesni kakav je to odraz organizacionog haosa koji vlada u reprezentaciji....koliko je tu samo bilo novih formacija, taktika, selekcija......pa dobro i da postojimo kao reprezentacija kakvi nam saboteri vode savez godinama.
            Godinama se pljuje po reprezentativcima, a ljudi ne da nista nisu krivi nego treba da im budemo zahvalni i za ovo do sada sto su postigli jer oni su jedini zdrav deo reprezentacije i jedini deo koji nekad nesto donese...ostali samo prosipaju.

            Vratiti Paunovica ili tako nekog mladjeg, modernog trenera i dati mu ugovor na 10 godina i priliku da uspostavi red, sistem..... Bolje da se uci 5 sezona pa da u narednih 5 dominiramo nego da 10 godina dozivljavamo ovakve blamaze. U reprezentaciji je zdrav sistem i kontinuitet SVE....i u klubovima ali u reprezentacji je to narocito bitno.

            Muslin i Mihajlovic nisu smeli onako brzo da budu pusteni niz vodu.....to su jedini selektori posle Antica koji su mogli da stvore nesto ozbiljno. Tu opet dolazimo do saveza i njihovih uzasnih odluka i vodjstva. Miha je imao i znanje i muda, mogao je svasta dobro da napravi da su ga podrzali https://sportsport.ba/fudbal/mihajlo...i-otkaz/105988
            Mladje kategorije su najvece uspehe ostvarili dok je Savo bio zaduzen za njih.....kad imas pravog coveka iznad pravog selektora sve je lakse... Trebaju nam ljudi od fudbala, a ne ljudi od politike.

            Jbm ti fudbal....bio sam ubedjen da prolazimo ove skote ali sam se smrzo posle samo 15 min....sve mi je bilo jasno....nadao sam se da Tumba ima makar vise srece nego pameti ali on ni srecu ni pamet nema.
            Last edited by tamonajugu; 13-11-20, 00:01.

            Comment


            • Skakao sam na Mihajla kad god je spominjao Ivanovica, ali moram reci da sada moze da kaze nam da je vecerasnja tekma karma za Ivanovica.

              Dodjemo u situaciju da nam fali jos jedan stoper i tu igra nesrecni Mitrovic koji nije ni igrao do meca sa Norvezanima. Dva igraca pozitivna na COVID, par igraca povredjeno, dodjemo do toga da nam je sredina osetno slabija bez Gudelja jer mora da igra tamo gde nije igrao oko 10 godina. Matic ispravno odlucio da nas odjebe. Ja ne znam gde Nemanja Maksimovic gresi i koliko pretrci, ali mi je fascinantno kako brzo izgubi svezinu u drugom poluvremenu i da je medju prvima za izmenu.
              Last edited by Ricma; 12-11-20, 23:56.

              Comment


              • Nesrećnik Tumbaković je naravno samo posledica.
                Koren zla je nepismeni Kokeza i njegova menadžerska kamarila, da je kojim slučajem Muslin ostao, a Kokeza otišao pre tri godine, bila bi stvorena izuzetno kompaktna i pre svega uigrana grupa igrača na čelu sa legendarnim kapitenom i rekorderom naše reprezentacije, Branislavom Ivanovićem.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Kako su se samo usrecili otkad su Muslina oterali kao najvecu dzukelu
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                    Comment


                    • Da li ima bar naznaka da će ta gomila budala da bude najurena iz FSS nakon serije blamaža.
                      Prva katastrofa je bila smena Muslina.
                      Krstajić se žestoko obrukao u Torinu protiv Maroka kada smo bili igrački poniženi.
                      Onda protiv onih švajcarskih šiptara ubacuje invalida Radonjića i rezultat je naravno poraz, onda sramotan, menadžerski izbor tima protiv Brazila, bukvalno je reprezentacija poslužila kao izlog za prodaju igrača i to na svetskom prvenstvu.
                      Šta reći za bruku u Ukrajini, 0-5, svakako jedan od najgorih trenutaka u našoj sportskoj istoriji.

                      A onda kao kruna svih blamaža dolazi dovođenje neznalice Tumbakovića, taj luzer je izgubio apsolutno sve što je moguće, od kvalifikacija za evropsko prvenstvo preko Lige nacija pa do one crne fudbalske rupe na Marakani protiv Škotske.
                      Dno dna.
                      Da li ti ljudi iiz FSS maju stida.
                      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                      Comment


                      • Nemaju stida ni savesti.
                        Cak i da budu najureni glavno pitanje je ko ce ih naslediti ? Ako bude bilo po sistemu "sjasi kurta da uzjase murta" onda nas ceka sve isto samo sa drugim imenima. Nama ne treba samo promena ljudi u savezu nama treba promena sistema.
                        U nekoj normalnoj zemlji ovi sto se danas pitaju u savezu ne bi mogli da doguraju dalje od treceg nivoa takmicenja sa svojim znanjem i postenjem, a kamo li da budu neki faktor u savezu i reprezentaciji.

                        Talentovane igrace nam vode trecerazredni dripci - pa je i rezultat srazmeran tome. Ne postoji reprezentativna selekcija na svetu koju ne bi mogli da upropaste Tumba i njegovi poslodavci.

                        Ubili su u narodu svaku emociju za reprezentacijom. Kakva drzava takva i reprezentacija....prosto kao 2+2.


                        PS Jedna zanimljivost:

                        Ukupno 21 od 52 članice UEFA nije igralo na EP u ovom veku.
                        To su: Srbija, BiH, Norveška, Izrael, Crna Gora, Kipar, Litvanija, Belorusija, Kazahstan, Azerbejdžan, Moldavija, Jermenija, Gruzija, Estonija, Luksemburg, Farska Ostrva, Lihtenštajn, Malta, Gibraltar, Andora, San Marino.
                        Last edited by tamonajugu; 13-11-20, 09:38.

                        Comment


                        • Jadan narod, da se ne kaci na fudbalsku reprezentaciju kao kurva na 100 evra, belezili bi bolje rezultate. Ili pratis redovno reprezentaciju ili uopste ne pratis. To se kod nas nikad nece desiti. Kada se takvi prisljemce, ne zasluzujemo da pobedimo u bilo kom sportu.

                          Comment


                          • Dmitrović
                            Milenković-Spajić-Pavlović-Mladenović
                            Lukić-Maksimović
                            Ranđelović-Tadić-Katai
                            Mitrović

                            Ovo treba da istrči na sledećim utakmicama, 4-2-3-1, Milenković desni bek, maksimalno kreativna i opasna sredina terena, pogotovo krila i Tadić.
                            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                            Comment


                            • Kad se namesti zdrava sredina oko reprezentativaca (savez-strucni stab) onda ce lako novi selektor da selektira pravi sastav....do tada ko god da igra necemo se usreciti jer imamo neznalicu na klupi i amatere u savezu.

                              Comment


                              • Koja reprezentacija ima zdravu sredinu, a da zadovoljava standarde njihovih navijaca?

                                Ako je opstepoznato da na samom vrhu FIFA-e vlada korupcija, kao sto je i kod nas, ne vidim zasto situacija nije slicna i u drugim zemljama. Prosto je nemoguce da njih to zaobidje, a nas ne.

                                Comment

                                Working...
                                X