Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tumbakovic izjavio da je za ove oktobarske utakmice prioritet bila utakmica protiv Norveske i plasman u finale baraza. Protiv Turske, Tadic sigurno nece igrati jer nije ni otputovao.

    Comment


    • Logično, Kolarov dve, Tadić dve, da jedan od njih bude prisutan na sve tri utakmice.

      Inače Tadić i Mitrović su nosioci i kičma, uz Adema Ljajića i Darka Lazovića.
      Saša Lukić je odmah uz njih, savršen kreativac, diktira tempo i drži sve konce igre u svojim rukama.
      Da je pameti, uz Ljajića i Lukića, sredinu terena bi nam držao i Nenad Krstičić, istinski general sredine terena.
      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

      Comment


      • Mogli bi nesto i da naucimo od ovih Juznoamerikanaca,kako se ljudi bore,cuo sam za jednog igraca Ekvadora a ljudi ubise Urugvaj,kakva brzina,trcanje,ne zna Urugvaj sta ih snaslo.

        Comment


        • Brzina se ne uci sa njom se radja.

          Inace mi trenutno nemamo tim za koji moze da se kaze da mu je realni moguc domet cetvrtfinale EP jer tu konkurise bar 9-10 reprezentacija koje su jace od nas (dve takve su sa nama u grupi...ako se plasiramo) ali osmina finala je pravi domet i bila bi poprilican uspeh. Cetvrtfinale bi bilo ravno cudu, a o daljim fazama da i ne govorim.....mada kako stvari stoje tesko cemo se i plasirati tamo iako je plasman u grupnu fazu neki minimum svih minimuma koji trebamo da ostvarimo jer EP je prosireno i nije tako tesko uci kao ranije pa ce biti sramota ako i drugi put ispustimo dobru priliku za plasman.

          Pod ovakvim formatom mi imamo obavezu da se svaki put plasiramo na EP i sve osim toga je katastrofa. Tako da sto se EP (pa i SP) tice po meni ovako stoje stvari:

          - ispadanje u kvalifikacijama = katastrofa
          - ispadanje u grupi = neuspeh
          - prolaz u osminu finala = uspeh
          - prolazak dalje od osmine finala = cudo nevidjeno

          Inace ako je neko zaboravio - ako se plasiramo na EP u grupi smo sa Engleskom, Hrvatskom i Ceskom. Dobra stvar je to sto ako se potrudimo mozemo i sa treceg mesta u osminu finala.
          Last edited by tamonajugu; 14-10-20, 00:31.

          Comment


          • Sta sad hoces da kazes da Ekvador ima bolje,jace,brze igrace od nas? Jesi li cuo za nekog igraca Ekvadora,ja samo za Envera Valensiju,ali se ljudi bore svaku utakmicu,Argentina im sansu nije stvorila,Urugvaj su razbili.
            Kad imas zelju,volju,sve se moze,ne sme da bude predaje protiv bilo kog tima,svako danas moze da se pobedi koliko god zvucalo nerealno.
            Trcanje,borba pa ako su bolji neka pobede a ne da se jos pre utakmice useremo,sta mislis Brazil,Francuska,Italija... mozda im ne bude dan,mozda ih iznenadimo dobrom igrom,borbenoscu.
            Jedan Island je stigao do cetvrtfinala EP,dobili ljudi Englesku,Vels je daleko dogurao,pa sto to ne bi bili mi ovaj put,samo treba igraci i Tumbakovic da veruju u to i da se Kokeza i menadzeri sklone od reprezentacije.
            Last edited by Mihajlo10; 14-10-20, 01:24.

            Comment


            • Pa ako hoces realno Ekvador ima brze igrace, takva im je fizika tim juznoamerikancima, vihorniji su od nas i to je cinjenica....a sto se tice generalnog kvaliteta verujem da smo kvalitetniji od njih i to poprilicno ali jedno je suvi kvalitet, a drugo TIM.

              Jedan Island je stigao do cetvrtfinala EP,dobili ljudi Englesku,Vels je daleko dogurao,pa sto to ne bi bili mi ovaj put,samo treba igraci i Tumbakovic da veruju u to i da se Kokeza i menadzeri sklone od reprezentacije.
              Mi imamo igrace kakve Island nikad nece da ima ali Island ima sve ono sto je najvaznije, a sto mi decenijama nemamo - zdrav sistem....i tu se svako nase poredjenje sa njima zavrsava. Tumbakovic nije dosao da bude opozicija ljudima u savezu nego je dosao da bude njihov poslusnik. Igraci da se bave politikom i da se mesaju u rad saveza svakako ne mogu sve i da hoce. Red u savez moze da donese samo onaj ko je iznad njih u hijerarhiji.
              Last edited by tamonajugu; 14-10-20, 09:33.

              Comment


              • Originally posted by tamonajugu View Post
                Pa dobro eto sve je super, Tumba je sve super odradio ali jbg nismo imali srece...bas nas bije maler i protiv Rusa i prtotiv madzara....i svih ostalih...sem Norveske.
                Sada mixujes grandmas with frogs.

                Protiv Rusa nismo ni zasluzili bod i pored Maksimovicevog kiksa. Iako u prvom poluvremenu nisu bili bolji, u drugom su nas pregazili i pritiskali su kad god im je trebalo. Kontrolisali su tekmu. Madjari su imali vise srece nego pameti. Poklonili smo im taj jedan gol. Steta sto Vlahovic na onakav nacin pogodi stativu. Da smo mi na onakav nacin pobedili, ta pobeda bi se osporavala.

                Comment


                • Pa verujem da uvek postoji razlicit razlog zbog cega mi gubimo utakmice i bodove, a to dosta govori o tome koliko se lose vodi reprezentacija.

                  Da smo mi na onakav nacin pobedili, ta pobeda bi se osporavala.
                  Naravno da bi se osporavala. Srbija sa igracima koje sada ima i koje je uvek imala treba da igra stabilan fudbal i da joj minimum ambicije bude top 16 u svakom takmicenju.....a ovo sto sada i godinama unazad imamo je jedna mizerija od reprezentacije i od fudbala. To je zato sto nikoga u savezu ne zanima rezultat, oni imaju neku svoju racunicu i to je to. Imamo sve uslove da maltene preko noci uspostavimo zdrav sistem i da reprezentacija krene da raste i da se razvija ali to nikog ne zanima u ovoj zemlji...."Game of thrones" svuda i na svakom koraku, a institucije poput reprezentacije se srozavaju.

                  Poslednja velika pobede Srbije i poslednja velika reprezentacija:



                  Pre 10 godina....
                  Last edited by tamonajugu; 14-10-20, 09:58.

                  Comment


                  • Veceras bez Tadica, Milivojevica, Pavlovica, Grujica i Veljkovica. Izgleda da se ide ka tome da vecina imaju po dve tekme, samo Stefan Mitrovic i mozda Gudelj da igraju sve tri.

                    Originally posted by tamonajugu View Post
                    Pa verujem da uvek postoji razlicit razlog zbog cega mi gubimo utakmice i bodove, a to dosta govori o tome koliko se lose vodi reprezentacija.



                    Naravno da bi se osporavala. Srbija sa igracima koje sada ima i koje je uvek imala treba da igra stabilan fudbal i da joj minimum ambicije bude top 16 u svakom takmicenju.....a ovo sto sada i godinama unazad imamo je jedna mizerija od reprezentacije i od fudbala. To je zato sto nikoga u savezu ne zanima rezultat, oni imaju neku svoju racunicu i to je to.
                    B1: Razlika je sto smo zasluzili da izgubimo protiv Rusa, dok protiv Madjara i ne bas jer se nisu nesto puno pitali. Takve tekme se desavaju svima. Rusi su dodavali gas kad god je trebalo, zasluzena tri boda za njih.

                    B2: Haha, licemeru. To samo dovoljno govori o neobjektivnom srpskom navijacu.

                    Comment


                    • Velik si mi ti poznavalac fudbala cim si video licemerje u onome sto sam napisao....tv navijac. Ja ne kritikujem igrace za lose rezultate u reprezentaciji. Samo fudbalski amater ne shvata da oni nisu krivci za lose rezultate koje godinama imamo. Koliko su se samo godinama pljuvali Kolarov i ostali pa to je tragicno. Kritika se uvek usmeravala u pogresnom pravcu kao i pohvale. Tumbakovic je jedan fikus koji sedi na klupi i nista vise od toga.....kakve njegove zasluge za bilo sta....sve sto smo dobro uradili u poslednjih 20 godina je iskljucivo zasluga igraca i reeeetkih selektora (Petkovic, Antic, Muslin)...
                      Last edited by tamonajugu; 14-10-20, 10:09.

                      Comment


                      • Meni je jasno da ce opet savez na celu sa Kokezom da nas upropasti na EP ako se plasiramo,ali po kvalitetu igraca,igri koju oni mogu da pruze mi bi se sigurno borili bar za cetvrtfinale EP,a nikakvo iznenadjenje ne bi bilo i da dalje od toga doguramo,sad citam da smo skuplji i od hrvatske reprezentacije.
                        Tumbakovic je bar trener za razliku od Krstajica,pokazao je da moze da napravi dobru igru sa reprezentacijom,problem vidim iskljucivo u savezu,njihovim idiotskim potezima,svadji s igracima na prvenstvu,menadzerisanje i ostale stvari koje uvek rade kad se plasiramo na neko takmicenje,njima nije ni cilj da mi napravimo neki rezultat.

                        Comment


                        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                          Meni je jasno da ce opet savez na celu sa Kokezom da nas upropasti na EP ako se plasiramo,ali po kvalitetu igraca,igri koju oni mogu da pruze mi bi se sigurno borili bar za cetvrtfinale EP,a nikakvo iznenadjenje ne bi bilo i da dalje od toga doguramo,sad citam da smo skuplji i od hrvatske reprezentacije.
                          Tumbakovic je bar trener za razliku od Krstajica,pokazao je da moze da napravi dobru igru sa reprezentacijom,problem vidim iskljucivo u savezu,njihovim idiotskim potezima,svadji s igracima na prvenstvu,menadzerisanje i ostale stvari koje uvek rade kad se plasiramo na neko takmicenje,njima nije ni cilj da mi napravimo neki rezultat.
                          Nepotrebno je upustati se u to koliko se cijene u evrima igraci jer rekao bih da tu ima bas puno narucenih tekstova, tipa SMS 100m evra, Milenkovic 40m evra itd. Ne kazem da su sigurno naruceni tekstovi ali takav utisak nekada imam kada citam nesto vezano za tu temu. Srbiji prije svega treba jasna taktika i nosioci igre u reprezentaciji da bi se ostvario ozbiljan rezultat ili bar nekakva dostojna igra na EPu. To je duzi proces sa kojim se mora krenuti. Kada imas jasan plan i poznat stil igre onda ce igraci koji kasnije budu dolazili moci lakse da se priviknu ili prilagode. Uzmite samo Kolarova, nekada se moze reci da covjek kao da je tek poceo da igra za reprezentaciju s obzirom na propuste u igri a tu je zapravo bas dugo vremena. Ok sto se tice pozicije, igra na lijevoj strani ali utice na njega i to kada ovi u napadu ili veznom redu ne znaju sta da rade.

                          Utakmica sa Madjarskom se moze posmatrati i iz ugla da je Tumbakovic dao sansu igracima za koje se ocekuje da pokazu veci potencijal u reprezenatciji. Mene interesuje sta je tacno problem sa Jovicem, da li on nema motiv uopste da igra ili ne znam do cega je problem ali ono je bas tanko za nekoga za koga se smatralo da bi trebalo da bude starter.

                          Comment


                          • Evo Tumbakovic uigrava 3-4-3 taktiku,nosioc igre je Tadic,ocekuje se da ima pomoc od Sergeja i Djuricica u tom smislu,oni treba da grade igru,ostalo je sve do volje,zelje fudbalera da trce sa loptom i bez nje,da se bore.
                            To nije moguce ako uleti Kokeza u sred prvenstva i naredi Tumbakovicu izbaci Tadica iz ekipe,prica protiv saveza,kao sto je radio na SP u Rusiji kad je poslao Ivanovica,Tosica,Milivojevica na klupu jer su mu se nesto zamerili i predao utakmicu sa Brazilom ili ako postavi za selektora totalnog duduka kakav je Krstajic ili se mesa u izbor igraca za prvenstvo,pa su neki u ekipi samo da bi se prodali iz Zvezde i Partizana uglavnom,ali i iz drugih klubova,nigde ne igraju godinama,samo u reprezentaciji imaju mesto,tzv.menadzerisanje.

                            Comment


                            • Originally posted by tamonajugu View Post
                              Velik si mi ti poznavalac fudbala cim si video licemerje u onome sto sam napisao....tv navijac. Ja ne kritikujem igrace za lose rezultate u reprezentaciji. Samo fudbalski amater ne shvata da oni nisu krivci za lose rezultate koje godinama imamo. Koliko su se samo godinama pljuvali Kolarov i ostali pa to je tragicno. Kritika se uvek usmeravala u pogresnom pravcu kao i pohvale. Tumbakovic je jedan fikus koji sedi na klupi i nista vise od toga.....kakve njegove zasluge za bilo sta....sve sto smo dobro uradili u poslednjih 20 godina je iskljucivo zasluga igraca i reeeetkih selektora (Petkovic, Antic, Muslin)...
                              Mnogo je veci problerm u tebi i tvom povrsnom posmatranju fudbala. Ne vidis siris sliku a ni druge reprezentacije, nije to moj problem.

                              Petko nema bolji CV od Tumbe.

                              Da kazem da Antic i Vujadin Boskov mogu da imaju taj status, dok je Muslin ipak nesto blizi Tumbi i Petku.
                              Last edited by Ricma; 14-10-20, 16:09.

                              Comment


                              • U pravu si, ja fudbal vidim povrsno, a ti vidis siru sliku. Samo ti prosiruj vidike nemam ja nista protiv, a vidim da ti dobro ide cim si shvatio da je CV nesto najvaznije u fudbalu narocito CV koji nema veze sa reprezentacijom.... Porediti Tumbu sa bilo kim od pomenutih je smesno ali posto si ti veliki poznavalac tebi nije smesno....
                                Last edited by tamonajugu; 14-10-20, 16:25.

                                Comment

                                Working...
                                X