Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije realno da u devet dana odigraju tri utakmice u istom sastavu,normalno da je sansu dao igracima s klupe,kad ce ako ne u ovoj ligi nacija da igraju Jovic,Mladenovic,Pavlovic,ocekivao je da cemo i ovako dobiti Madjare i trebalo je da nisu usli opusteno u utakmicu,sad cemo da im damo pet komada pa nismo nijedan.
    Jedino ne znam sto Gacinovica forsira na toj poziciji,on moze da igra sve u veznom redu a to da pokriva celu desnu stranu moze protiv Gruzije,Crne Gore,Moldavije...Madjari su ipak sad neka osrednja reprezentacija,nesto ispod nas. Bolje da trazi drugog igraca za tu poziciju.

    Comment


    • Za Srbiju treba da igraju najbolji, a ne da im se deli minutaza kao da smo fudbalski klub....mada mozda i jesmo fudbalski klub i to privatni..... Relano je da promenis 1-2 igraca pa da udju u kasnijoj fazi meca ali ovoliko tumbanje je smesno, neozbiljno i ne ide u korist reprezentaciji. Od cega to odmaraju Mitar i Sergej kad nisu mogli ni pola sata da udju ?
      Last edited by tamonajugu; 12-10-20, 16:08.

      Comment


      • Mitrovic,Lazovic,Ristic,pa i Gudelj 120 minuta su se ubili od trcanja protiv Norveske. Ne vidim problem u tome sto je promenio sestoricu igraca protiv Madjarske,nisu to igraci Zvezde i Partizana,vecina njih su reprezentativci vec dugo godina,pristup igri nije bio dobar i zato smo izgubili,i Gacinovic nije igrao ono sto u klubu igra.
        Nemam pojma sto Sergej ima tako malu minutazu u reprezentaciji,cuva ga valjda da ne vide Skoti sta zna,ako vec mora da menadzerise bolje da to radi u ligi nacija nego u bitnim mecevima,kvalifikacijama ili jos gore na EP i SP kao sto je bio slucaj u Rusiji,ocigledno mu to koristilo da izvede dobar tim protiv Norveske valjda ce tako i protiv Skotske.
        Ja bih voleo da se jednom ustali postava od 15 igraca,ostali samo u slucaju velike forme da dobiju sansu.

        Comment


        • Sergej do Osla nije bio nikakav faktor u reprezentaciji.

          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

          Comment


          • U lošem sistemu i pogrešno postavljenoj formaciji čak ni igrač svetske klase ne može da dobaci do proseka.
            Užasno pogrešno izabran način igre i raspored igrača na terenu je razlog broj jedan, dva i tri za poraz od Mađarske i brukanje naše zemlje u Ligi nacija ove godine.

            Selektor naše reprezentacije je teška neznalica.
            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

            Comment


            • Originally posted by tamonajugu View Post
              To sto ti zoves "eksperimentisanje" neko bi nazvao "menadzerisanje".....valjda je poenta uigravati tim, a ne svaki put da se TUMBAmo .... Ako Tumbakovic i uspe da izbori plasman na EP red je da se umesto njega vrati Muslin ili postavi Paunovic....da se malo izbalansiraju lose odluke koje je FSS doneo...mada boli njih uvo njima je Tumbakovic bas po meri, poslusnik par-ekselans.... Covek nikad u karijeri nije igrao formaciju sa 3 pozadi i sad odjednom se dosetio...jes kako da ne, nego se toga setio neko drugi, a on je samo dosao da izvrsava naredjenja....ponovo ce ova sranja da nam se obiju o glavu pre ili kasnije.....
              Ti ocekujes kada u roku od sest dana igramo tri utakmice da imamo minimalne promene, pogotovo nakon sto su neki odigrali 120 minuta? Logicno je odmah bilo da se ubace Milivojevic, Mladenovic i Gacinovic pre svega i da se odmori Mitar. Jednu izmenu smo morali prinudno da povucemo zbog crvenog kartona Kolarova. Bitniji mec nakon Norveske nam jeste taj u Turskoj, tako da sa jedne strane ne vidim problem sto je izveden ovaj sastav. Licno bih zeleo da je SMS bio dostupan, Lazovica isto ne treeba forsirati jer se povredio prosli put a i nije nesto nakupio minuta na klupskom nivou tako da ga ne treba forsirati. Jedino je tu problem sto nije pozvan Zivkovic i sto njega nismo isprobali juce, jer bi fakat po toj strani bili opasniji u prvom poluvremenu. Madjari da se sutiraju u dupe od srece sto su izvukli tri boda. Juce je bila prava sansa da se vidi na koliko mozemo da racunamo na spiuceve pre svega i na neka pitanja smo dobili odgovore.

              Ne vidim neku razliku u kvalitetu izmedju Mladenovica/Ristica i Ljajica/Djuricica pa da neko dobije prednost. I nisu to nova lica, nego sa izuzetkom Ristica svi su oni vec duze vreme na okupu. Cim nekih igraca nije bilo u protokolu, verujem da je tako bilo u dogovoru sa klubovima. Jedino sto je trebalo jos da se preduzme je da Djuricic dobije odredjenu minutazu u drugom poluvremenu i da Tumba iskoristi maksimalan broj izmena. Ovako samo u kontinuitetu skrtari.
              Last edited by Ricma; 12-10-20, 19:11.

              Comment


              • "Ovaj mec je manje bitan od narednog" - to je autsajdersko razmisljanje.....kao da cemo pobedom nad Turskom uzeti 6 bodova..... Cinjenica je da je previse istumbao ekipu i da smo zato pukli....i to nije sa Madjarskom samo slucaj nego od kad je dosao menja sastav non-stop i ni jedan tezi mec osim protiv Norveske nismo pobedili, a i taj sa Norveskom se zavrsio nereseno nakon 90 minuta i cista individualnost Sergeja je kasnije sve resila u nasu korist.......

                Samo zlonamerni ljudi i debili nisu u stanju godinama da naprave nosioce ekipe i da imaju stabilnu reprezentativnu selekciju nego malo-malo pa se nesto menja i u prvih 11 i u citavoj selekciji (pa vi sad mozgajte kome najvise odgovara ta cesta smena igraca na terenu - menadzerima ili reprezentaciji).... Reprezentacija ne sme da se oslanja na formu igraca i da na osnovu toga vrsi selekciju jer forma je promenljiva i ima milion primera kad igraci u svojim klubovima ne znaju gde je levo, a gde je desno ali u reprezentaciji imaju kontinuitet i pruzaju dobre partije. Selekcija mora da se bazira na suvom kvalitetu i da cak i kad igrac nema dobru klupsku formu on treba biti pozvan.

                Uigranost, atmosfera u ekipi i koncentracja najkvalitetnijih igraca koje drzava ima su tri glavne stvari koje moraju da se uzimaju u obzir pri stvaranju jake reprezentacije, a klupska forma igraca je poslednja rupa na svirali. Kad neki igrac u svom klubu nema minutazu onda se savez aktivno ukljuci u njegovu karijeru i poteze veze da omoguci igracu da pronadje sredinu u kojoj ce da igra redovno. Tako rade ozbiljne reprezentacije koje razmisljaju dugorocno i koje imaju SISTEM, a ova nasa kvazi-reprezentacija uvek radi suprotno. Nama se i prosireni spisak igraca menja kao carape, a kamo li konacni spisak igraca......
                Last edited by tamonajugu; 12-10-20, 20:06.

                Comment


                • Ne vidimo mi Srbi dalje od svoga nosa kad konstantno nalazimo neke alibije za fudbalska posrnuća. Neuspeh na domaćem tlu od oslabljenih Mađara je veliki minus ako se pogledaju rejtinzi i igrački potencijal dve selekcije.
                  Dokle ćemo živeti na lovorikama iz Osla ko da je tamo napravljeno Bog zna šta. Niti smo se plasirali na veliko takmičenje nit smo toliko briljantni bili na legendarnom "Uleval" stadionu da s pravom možemo preskočiti i prespavati ogled sa gembešima.
                  Došli smo u fazu da nas eventualni neuspeh protiv zahuktalih Turaka može dobrano uzdrmati na polju samopouzdanja pred tekmu sezone sa čvrstom Škotskom.
                  Ostaje nam verovanje kako je Mađarska bila samo plod opuštanja.

                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • Ne vredi, uvek uspeju da nam zamazu oci nekakvim polovicnim uspesima, a cinjenica je da reprezentacija godinama (sad vec decenijama) funkcionise veoma lose, da smo skoro pa potpuno izgubili kult reprezentacije (a mozda i skroz) i da se godinama ne vidi nikakav napredak. Igraci su za to najmanji krivci i oni su cak mnogo puta iskorisceni da se iza njihovih ledja sakriju pravi krivci, da se sve svali na igrace i selektora. Niti je Muslin sam otisao niti je Tumba sam dosao...savez stoji iza tih glupih odluka. Tako da ono sto su uradili Antic i Petkovic pa i Muslin je ravno cudu jer nikakav sistem nije stajao iza njihovih kvalifikacionih uspeha vec su to bili nekakvi "incidentni" dogadjaji.....da je iza tih ljudi stajao jedan ozbiljan sistem i ozbiljan savez ne bi zavrsili takmicenje vec u grupnoj fazi i ne bi se sve raspalo nakon toga. Bez zdravog sistema nema kontinuiteta.
                    Last edited by tamonajugu; 12-10-20, 20:32.

                    Comment


                    • Ja moram da priznam da je za mene cudo kako smo mi odigrali u Norveskoj,nikad ista postava,kako su oni uspeli da se uigraju za taj mec nije mi jasno,to je sigurno nasa najbolja utakmica jos od one sa Nemackom na SP 1998. ali ipak je ovo samo Norveska.
                      Ne verujem da ce uspeti na duze staze ovo da funkcionise,mora da stvori grupu od 18 igraca na koje racuna a ne da poziva 33 igraca,sta sad na spisku rade Zdjelar,Despotovic,Katai,Aleksic,verovatno ih ima jos koji nece videti minute u igri,samo da se zove da je reprezentativac.
                      Slazem se da ovde mora da ima mesta za Zivkovica,makar sa klupe da ulazi kao krilo po toj desnoj strani,njega Tadica,Djuricica i Sergeja smatram za nase najtalentovanije igrace,Ljajic se u medjuvremenu izgubio negde,klubovi ga urnisu,malo igra pa nestane,brzinu nikad nije imao a sad je jos poceo preterano da davi loptu bez konkretne ideje.

                      Comment


                      • Originally posted by tamonajugu View Post
                        "Ovaj mec je manje bitan od narednog" - to je autsajdersko razmisljanje.....kao da cemo pobedom nad Turskom uzeti 6 bodova..... Cinjenica je da je previse istumbao ekipu i da smo zato pukli....i to nije sa Madjarskom samo slucaj nego od kad je dosao menja sastav non-stop i ni jedan tezi mec osim protiv Norveske nismo pobedili, a i taj sa Norveskom se zavrsio nereseno nakon 90 minuta i cista individualnost Sergeja je kasnije sve resila u nasu korist.......

                        Samo zlonamerni ljudi i debili nisu u stanju godinama da naprave nosioce ekipe i da imaju stabilnu reprezentativnu selekciju nego malo-malo pa se nesto menja i u prvih 11 i u citavoj selekciji (pa vi sad mozgajte kome najvise odgovara ta cesta smena igraca na terenu - menadzerima ili reprezentaciji).... Reprezentacija ne sme da se oslanja na formu igraca i da na osnovu toga vrsi selekciju jer forma je promenljiva i ima milion primera kad igraci u svojim klubovima ne znaju gde je levo, a gde je desno ali u reprezentaciji imaju kontinuitet i pruzaju dobre partije. Selekcija mora da se bazira na suvom kvalitetu i da cak i kad igrac nema dobru klupsku formu on treba biti pozvan.

                        Uigranost, atmosfera u ekipi i koncentracja najkvalitetnijih igraca koje drzava ima su tri glavne stvari koje moraju da se uzimaju u obzir pri stvaranju jake reprezentacije, a klupska forma igraca je poslednja rupa na svirali. Kad neki igrac u svom klubu nema minutazu onda se savez aktivno ukljuci u njegovu karijeru i poteze veze da omoguci igracu da pronadje sredinu u kojoj ce da igra redovno. Tako rade ozbiljne reprezentacije koje razmisljaju dugorocno i koje imaju SISTEM, a ova nasa kvazi-reprezentacija uvek radi suprotno. Nama se i prosireni spisak igraca menja kao carape, a kamo li konacni spisak igraca......
                        Po tvojim recima trebalo bi u reprezentativnom prozoru koji uglavnom ima dve utakmice, za ovu priliku da cedimo startere 250-300 minuta u ova tri meca. Maksimovic, Lazovic i Mitrovic su trebali medju prvima da odmore. Nama ne bi pravili nikakvu vecu razliku da su nam starteri kao i u Oslu bili Djuricic i Ristic. Ni klubovima nije u interesu da im se igraci trose vise nego sto treba u reprezentaciji, tako da sigurno za neke igrace postoji dogovor izmedju klubova i Saveza. Jedini sporan igrac koji dobija sansu je Lukic, ostalo su uglavnom igraci slicne klase. Madjarska je u teoriji trebala da nam ostavi vise prostora za manervisanje, sada sto nismo iskoristili sanse i uzeli barem bod. Jbga

                        Retko koji selektor izvodi istih startnih 11, stavise kada Lev u Nemackoj to radi onda je to normalno. Znaci svi su isti.

                        Ja bih samo sacekao u kom cemo sastavu izaci sutra, pa da vidimo. Isto tako treba napomenuti, da su promene u prethodne tri tekme bile minimalne i da bi sastav protiv Turaka trebao da bude slican tim sastavima.

                        Sem par repki, vecina isprobava nove kombinacije kada je LN u pitanju. LN dolazi kao alternativa za prijateljske tekme, samo kod nekih timova postoji veca takmicarska ambicija. Drugo ovo sto si napomenuo, mi nemamo takvog igraca. Jedino sa cim realno imamo problema je sto Lazovic dobija poziv, godinu dana ga nema na spisku i ponovo je starter. Njegovo mesto u startnih 11 bi trebalo da bude zacementirano. Ristic je sada uleteo preko reda zbog povrede Kostica. Krstajic nam je najvise razjebao kvalifikacioni ciklus i sa ''izbacivanjem'' nekih igraca.

                        Comment


                        • Pa dobro eto sve je super, Tumba je sve super odradio ali jbg nismo imali srece...bas nas bije maler i protiv Rusa i prtotiv madzara....i svih ostalih...sem Norveske.

                          Originally posted by Mihajlo10 View Post
                          Ja moram da priznam da je za mene cudo kako smo mi odigrali u Norveskoj,nikad ista postava,kako su oni uspeli da se uigraju za taj mec nije mi jasno,to je sigurno nasa najbolja utakmica jos od one sa Nemackom na SP 1998. ali ipak je ovo samo Norveska.
                          Ne verujem da ce uspeti na duze staze ovo da funkcionise,mora da stvori grupu od 18 igraca na koje racuna a ne da poziva 33 igraca,sta sad na spisku rade Zdjelar,Despotovic,Katai,Aleksic,verovatno ih ima jos koji nece videti minute u igri,samo da se zove da je reprezentativac.
                          Slazem se da ovde mora da ima mesta za Zivkovica,makar sa klupe da ulazi kao krilo po toj desnoj strani,njega Tadica,Djuricica i Sergeja smatram za nase najtalentovanije igrace,Ljajic se u medjuvremenu izgubio negde,klubovi ga urnisu,malo igra pa nestane,brzinu nikad nije imao a sad je jos poceo preterano da davi loptu bez konkretne ideje.
                          Ako ti je ono nad Norveskom najbolja utakmica reprezentacije jos od 98-e onda si prespavao poslednjih 20 godina.....najveci dokaz do koje mere je srozana reprezentacija je ovoliko velicanje pobede nad Norveskom i to nakon produzetaka, prosecnog tima koji ima duplo veci krater u odbrani od nas.....portugalci su nas razvalili, Rusi su nas otkinuli skolski, a mi sad treba da likujemo nad pobedom protiv Norveske posle produzetaka.....pobedom koja nas nije odvela na EP nego samo u naredno kolo....
                          Uhvatili se ljudi za onih par igraca Norveske sto nesto vrede, a koliko vrede nas Mitar? Jovic? Vlahovic? Milenkovic? Milivojevic? Sergej? Grujic? Tadic? Pogledajte defanzivu Norveske pa pogledajte nasu - NEBO I ZEMLJA ! Oni imaju 5-6 igraca koji bas odskacu, a ostalo suvi prosek pa cak i ispod toga.....a mi najmanje duplo vise takvih koji odskacu.... Gde igraju njihovi igraci, a gde igraju nasi ? Nemojte da vas neko zajjebava u mozak da je uspeh plasirati se na EP sa ovakvim igracima koje imamo....uspeh je osmina finala, cetvrfinale.....ovo ostalo NE
                          Last edited by tamonajugu; 13-10-20, 11:07.

                          Comment


                          • Slazem se ja da nije uspeh samo plasirati se na EP,to treba da se podrazumeva,apsolutno sam siguran da imamo kvalitet najmanje za 1/4 EP,pod uslovom da Kokeza i menadzeri budu na prilicnoj distanci od reprezentacije jer ako je oni dohvate ne gine nam ispadanje iz grupe i to lagano,ne bi me cudilo ni da nas Cesi u tom slucaju raznesu,jos mi je u svezem secanju onaj kriminal iz Rusije na SP,kako su u par poteza unistili reprezentaciju.

                            Comment


                            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                              Slazem se ja da nije uspeh samo plasirati se na EP,to treba da se podrazumeva,apsolutno sam siguran da imamo kvalitet najmanje za 1/4 EP,...
                              ziv nisam da cujem koje to selekcije imaju kvalitet za najmanje 1/4 EP?
                              ko su tih osam velicanstvenih?

                              Comment


                              • Francuska,Nemacka,Portugal,Spanija,Italija,Belgija ,sa ostalim ekipama mozemo da se borimo za to sedmo,osmo,mesto,niko nije nepobediv pa ni ovih prvih sest ekipa sto sam naveo sa pravim pristupom utakmici. Ali ako izadjemo kao protiv Brazila,gde su nas i pre pocetka utakmice prezalili selektor,igraci,FSS,novinari,izveli postavu koja ni na treningu zajedno nije igrala onda ne mozemo ni Farska Ostrva da dobijemo.

                                Comment

                                Working...
                                X