Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ricma View Post
    Sem Milenkovica kog naseg igraca Guedes ne bi poslao po burek?
    Baneta Ivanovica i Jagosa
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Originally posted by La Jugoslavia View Post
      Protiv Portugalije:
      RB Maksimović-RCB Milenković-LCB Nastasić-LB Kolarov

      Maksimović direktan krivac za drugi odlučujući gol, Guedeš ga je obrukao, poslao ga po burek, katastrofalno loša odluka Tumbakovića da stavi Maksimovića na desnog beka.
      Tako mu i treba kad je umesto Rukavine neuništivog stavio Maksimovića unezverenog, podlegao je pritiacima portala i foruma..

      Jer ako nemaš 4 špica i 1 štopera ne možeš ni da pobediš a još manje ako staviš Rukavinu koji igra u tamo nekoj Astani, to što nikada nije kiksnuo u odbrani, nema veze, Maksa igra u Napoliju zaboga a još na transvermarktu koliko vredi, da ne govorim.
      Last edited by Chiwwi; 24-09-19, 12:10.

      Comment


      • Ne lozi se, Guedes bi i od njega napravio majmuna. Lik je klasa i ljudima je tesko da priznaju da nas je dobio tim sa vrhunskim napadom.

        Ljudi se ne bi ni cimali za taj treci da im mi nismo dali prvi gol. Tacnije mi smo igrali otvorenije i jurili smo remi, samim tim smo u odbrani bili ranjiviji.
        Last edited by Ricma; 24-09-19, 12:22.

        Comment


        • Sva "sreća" pa imamo mastermajnda taktike i strategije na klupi, iskusno se zatvorio i prepustio 70% posed (!?) gostu.
          Postavio naš "stručnjak" centarhalfa sporog kao puž na beka (?!) da se vija sa njihovim krilima, otvorio potpuno levu stranu sa samoubilačkom postavkom Nastasić-Kolarov (Strašiguza-defanzivno operisan).

          I kao šlag na tortu i jagoda na šlagu postavio "bedem" Milivojević-Matić ispred odbrane?!
          Rezultat takve promaje u glavi?

          Četiri laka komada za Portugaliju, uz njihovog selektora koji ne može da se načudi otkud tolika defanziva domaćina, koji je dobrovoljno skinuo gaće?!

          Ma bravo "stručnjače", bravo veliki magu "stručnjaka", bravo naš veliki "selektore" Tumbakoviću!
          Zatvoriš se sa čak šest defanzivno orjentisanih igrača i popiješ četvorku?!

          Ma bravo, sjajna "taktika", ma presjajno je bilo!
          Last edited by La Jugoslavia; 24-09-19, 13:02.
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Igrali smo zatvoreno do momenta dok nismo primili gol, pogledaj jos jednom mec. Posle je posed lopte bio malo vise na njihovoj strani.

            Comment


            • A kako onda objasnjavas utakmicu sa Luksemburgom gde smo mogli pet komada da primimo od ekipe sa dna evropskog fudbala,i ja sam Partizanovac,ali daj kakav bre Tumbakovic,on sa Ciricem,Ilicem,Curcicem nije mogao da prodje prvo kolo evropskih kvalifikacija. Bolji je sigurno od Krstajica,bar je trener,ali on da nas odvede na EP,nema sanse.
              Ti svi stoperi zajedno ne vrede kao jedan Bane Ivanovic u ovim godinama,ja sam se smejao tom Spajicu kad je igrao u Zvezdi i on je reprezentativac,od tada ga nisam gledao,ali u reprezentaciji opet rupa. Nikola Maksimovic isto bio tezak kikser,vidim u rotaciji je Napolija,ako ga Anceloti koristi sigurno da vredi,ali treba se posavetovati sa Ancelotijem sta,kako s njim,on u reprezentaciji kao i Kolarov,malo,malo pa katastrofalno kiksne. Milenkovic i Veljkovic su jos klinci i ne moze se od njih ocekivati da u tim godinama nose odbranu,svaka reprezentacija ima iskusne stopere,Urugvajci se ne odricu Godina,Spanci Ramosa,Italijani Kjelinija,Portugalci Pepea...oni su tu da pomognu mladjima,upoznaju ih sa zahtevima reprezentacije,nesto ih i nauce samo se kod nas usred SP ubacuju dva klinca,uigravamo ih za SP 2032.,od toga jednog vec nema nekoliko meceva na terenu.

              Comment


              • Nacrtaš dva centarhalfa i gledaš, malo je.
                Dodaš centarhalfa na desnog beka, i opet ti malo.

                Sada staviš dva defanzivno orjentisana igrača u srce sredine terena i opet ti malo.
                Ne znaš više šta ćeš sam od sebe, treseš se od straha i na krila staviš dva krilna beka praktično.

                Napraviš praktično dve odbrane u dve linije.

                * * *

                I koji je rezultat ovoga straha?
                70% lopte u rukama i nogama protivnika i četiri laka komada u tvojoj mreži!

                Naravno da je Tumbaković 100% promašio, kako neki amater sa ulice ne bi. Bar bi taj i nešto ubo za razliku od ovog "stručnjaka".

                Recept je bilo da se izvede izbalansiran tim, sa dva kompetentna centarhalfa, sa normalnim, brzim bekovima koji znaju da igraju defanzivu, sa kreativnim igračima na sredini terena koji će da drže loptu, koji je neće u svakoj situaciji predavati u ruke protivniku.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Portugalci su imali posed zato što se Milivojević i Matić kriju od lopte. Dva ključna holdera koji treba da odgovore na svaki pritisak protivnika, da obrnu, zadrže, pošalju pas.

                  Tu treba da idu Maksa i Lukić u paru ako igramo 4-2-3-1 a ako igramo 4-3-3 onda Tadić napred levo i desno od njega brza krila a iza Tadića Sergej, Maksa i Lukić.

                  Zadnja linija Rukavina-Bleki-Nastasić-Kolarov.

                  Sa Kolarovim da se sedne lepo za sto i da se popriča. Ili da igra, ili da ne igra. Ako i dalje misli da ne igra dok igra, onda neko umesto njega.
                  Last edited by Chiwwi; 24-09-19, 20:02.

                  Comment


                  • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                    A kako onda objasnjavas utakmicu sa Luksemburgom gde smo mogli pet komada da primimo od ekipe sa dna evropskog fudbala,i ja sam Partizanovac,ali daj kakav bre Tumbakovic,on sa Ciricem,Ilicem,Curcicem nije mogao da prodje prvo kolo evropskih kvalifikacija. Bolji je sigurno od Krstajica,bar je trener,ali on da nas odvede na EP,nema sanse.
                    Pogledas i vidis kombinovan tim, protiv Litvanaca bice to treci tim ali se nadam barem da ce biti jasnije stvari u odbrani i veznom redu. Jer ako menjamo igrace ko carape u odbrani i veznom redu, ni na sta necemo liciti u martu. Odmah mozes da vidis da se Savez dogovorio sa nekim klubovima da nema odredjenih igraca u protokolu ili da ne igraju ili veoma malo. Ove kvalifikacije su izgubljene zahvaljujuci Krstajicu, ne Tumbakovicu. Taj trener zamalo da odvede Crnu Goru na baraz za SP pre skoro dve godine. Ovo je pita od govana, ni bolji selektori od njega nas ne bih izvukli sa ovakvim mentalitetom cele nacije. Budi iskren prema sebi i reci da li si pljuvao Muslina od starta.

                    Ja bih voleo iskreno zbog ove pljuvacine nakon Portugala da prodjemo, ali plasim se da ce nas tuci Norvezani. Bolji selektor+mladi i perspektivan igracki kadar. Da smo domacini dobili bi ih 1/1.

                    Sve te repke se ne odricu njih zato sto stvarno nemaju boljeg i svi ti igraci koje si nabrojao igraju u Ligi Petice. I pogledaj koje su godiste ti igraci koje si nabrojao. Pepe je svih ovih godina igrao zato sto Portugal nikako da izbaci kvalitetnog stoper i tako je bilo do nedavno.Ramos za razliku od Ivanovica nema bolje naslednike, mada nesto ne verujem da ce jos dugo da igra za repku. Godin ce sigurno jos nekoliko godina, oni takvu klasu stopera sigurno nece da izbace u sledecih 5-10 godina. Da imaju jaku skolu, taj Godin bi se vrvt oprostio od repke. Kjelini i da je otisao u penziju ne bi pogresio. Nemci i Francuzi vec duzi niz godina nemaju starije igrace na toj poziciji, samo je barijere probijao Klose. Pa i ne secam se da Englezi imaju veterane, doduse oni su irelevantni. Dosta repki je skoro pa prinudjeno da igra sa starijim stoperima, zato sto su ima alternative tezak krs i slabije od spomenutog Jagosa Vukovica. Tu mislim na ove reprezentacije siromasnih zemalja koje su dalje od epicentra fudgalskih desavanja tipa Urugvaj. Oduzmes te igrace i vidis samo da Italijani imaju kvalitetan stoperski tandem, Portugalci mozda jos i bolje prolaze ako ne igra Fonte.

                    Ja uopste ne bih zeleo da gledam kombinaciju Matic-Milivojevic do kraja ovog ciklusa. Mora da se nadje mesta za Maksimovica u startnih 11, voleo bih da kazem i za Grujica. U teoriji bi moglo, kod ovog selektora teskoo. Ne vidim iskreno zasto se ljudi loze na Lukica, prosecan fudbaler koji zauzima mesto Grujicu.

                    Edit: Ja uopste nisam cuo od Yugoslavije da li bi Guedes onako poslao po burek Rukavinu.
                    Last edited by Ricma; 24-09-19, 20:12.

                    Comment


                    • Zaista je enormna kolićina gluposti i lupetanja ovde napisana o čoveku-gromadi o legendi nad legendama, o rekorderu svih vremena naše reprezentacije.
                      Kapiten naše reprezentacije, ne samo da je legenda naše zemlje i našeg naroda, on je za komparativno i relativno gledano kratak period postao prava i istinska legenda Zenita i superbogate ruske lige.

                      Koji su to isprani mozgovi koji dozvoljavaju nekim opskurnim likovima poput Krstajića ili Kokeze da blate jednog Branislava Ivanovića?
                      Jedino ako umesto mozga imaš balegu možeš da pojedeš priču koju ti servira neki random Kokeza.



                      Što pre vratiti dres i traku čoveku i ljudini koji je njihov originalni vlasnik!
                      Pod hitno da se donese zakon o reprezentativnoj restituciji!
                      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                      Comment


                      • It's over 9000
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Jednom Jugoslavijo i ja da se slozim sa tobom,ali nece biti nista od toga.

                          Comment


                          • Ničim izazvan, Spajić se našao u centru pažnje.
                            Prosto je nemoguće poverovati da iz čisto sportskih razloga, jedan tako ispodprosečan igrač može da bude nečiji izbor i to ispred ni manje ni više nego rekordera naše reprezentacije, čoveka koji hara u Rusiji u ovom trenutku, glavna je uzdanica i kapiten aktuelnog šampiona Rusije, Zenita.

                            Branislav Ivanović je u svako doba dana i noći elita i fudbalska aristokratija u odnosu na ubogog kmeta kao što je Spajić.
                            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                            Comment


                            • Originally posted by Indigo View Post
                              It's over 9000
                              Aj po 100 marke da ce sutra biti jos 5 postova o Ivanovicu?

                              Comment


                              • Spajic ce i dogodine igrati u Krasndodaru, ima ugovor do 2023 i standardan je tamo, a Bane jos nema ugovor za sledecu sezonu iako je starter.

                                Comment

                                Working...
                                X