Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by belgrade_owl View Post
    Divan je srpski jezik, ali je problem kad ga ne poznajemo dovoljno pa moramo da koristimo engleske reci.
    Vlada Novaković dislike this.
    Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

    Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

    Comment


    • Originally posted by NemanjaMikser View Post
      Vlada Novaković dislike this.

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Divan je srpski jezik, ali je problem kad ga ne poznajemo dovoljno pa moramo da koristimo engleske reci.

        U svakom slucaju trenutno nemamo potencijal da igramo sa 4 u zadnjoj liniji, tako da je neka varijacija 3-5-2 ili 3-4-3 jedina realna opcija za nasu reprezentaciju.
        Učinilo mi se da sam osetio sarkazam. Ful bekovi, bekovi ili braniči. Wing bekovi, krilni bekovi ili krilni braniči. Defanzivno ili odbrambeno, pozicioniranje ili postavljanje. Dovoljno poznajem svoj jezik, ali koristim termine iz fudbal menadžera jer ovi termini su se odomaćili, to još uvek ne znači da sam postao anglofil.

        Sovo, nemam nameru da se mačujem sa tobom po forumu, tako da nema potrebe da me provociraš sa stvarima koje se ne tiču teme o kojoj pišem.

        Svako vidi da nemamo potencijal da igramo sa 4 pozadi, ali to treba da vidi i Krstaja.
        Last edited by goku; 25-05-19, 10:22.

        Comment


        • Mora da se igra Muslinova formacija i to sa Banetom Ivanovicem kao organizatorom te odbrane jer je najiskusniji i najkvalitetniji nas odbrambeni igrac,uz njega ova dvojica mladih Veljkovic i Milenkovic igrali bi mnogo bolje,ali to naravno nekom drugom prilikom kad dodje neki pismen selektor. U toj formaciji Kostic,Kolarov,Lazovic pa i Gacinovic mogu da odigraju vrhunski po strani,zadnji vezni Milivojevic i Maksimovic i napred moze da bira da li ce Tadic i dva napadaca ili Tadic sa jos jednim plejmejkerom Sergej,Ljajic i jedan napadac. Od toga za sada nista,mislim da ce s Ukrajinom biti mucenje,ili 0:0 ili cemo izgubiti 1:0.

          Comment


          • Saša Lukić u odličnoj formi u poslednje vreme. Ponovo dao gol i proglašen je za najboljeg igrača utakmice Torino - Lacio.

            Comment


            • Bravo za komentar, odličan je Saša Lukić, standardno je izneo Ligu nacija.

              Velika je stvar pedigre Saše Lukića kao čoveka iz taktički ekstremno fokusirane lige kao što Serija A. Torino je tradicionalno jedan od najslavnijih klubova u Italiji, Valter Macari ima ogromnu odgovornost, a on je izabrao da ključnu ulogu u svom timu dodeli Saši Lukiću.

              Saša Lukić je idealno rešenje za plejmejkera naše reprezentacije, uloga u kojoj je godinama pogrešno guran Matić.
              Saša Lukić je jedan od najkreativnijih, odnosno najkreativniji igrač sredine terena naše reprezentacije.

              Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

              Comment


              • Opet bi oni da stavljaju tri pozadi.

                Niti ćemo sa tri pozadi da imamo "više napred" i da igramo bolji i smisleniji napad niti će odbrana da funkcioniše kako treba, naprotiv, izgledaćemo kao muve bez glave i kiksare koje prvi put igraju fudbal kao i što smo i izgledali dok je Muslin gurao tu besmislenu formaciju u kojoj se čak i protiv Gruzije raspadala zadnja linija na svaki presing pa se onda redovno bunarilo na Mitrovića koji je spašavao sa Tadićem čitavi tadašnji besmisleni fudbal koji smo mi igrali.

                Još bi na sve to Luku Jovića da stave na špica..

                Dakle da bi neki klub a još više neka reprezentacija uopšte mogla da razmišlja a tek kasnije da uigrava pa na kraju i da igra takvu formaciju mora da ima pod osnovno centralne bekove koji znaju sa loptom.

                Dakle bek koji bez problema može da odgovori na presing protivnika tako što će bez panike da odigra po boku ili da bez panike doda precizno po centralnom koridoru (loptu ekstremno niskorizičnog intenziteta) i koji će da upusti sebe u dribling i trk ako zatreba.

                Tako može da igra Belgija pa i oni često moraju da daju bar 3 gola kako bi dobili jer im obavezno odbrana primi 2, može da igra Španija sa Pikeom i Albom, može da igra Brazil jer oni proizvode i uvek će proizvoditi bekove koji znaju sa loptom.

                MI TAKVE BEKOVE NEMAMO NITI SMO IH IKAD IMALI!

                Dakle takav fudbal ne može da se igra sa sirovim(snažnim) i visokim(skakački izuzetno potentnim) bekovima kao što su Milenković, Ivanović, Maksimović itd..

                Zaboravite na tu glupost još kad bi se ispred takva tri beka stavio Matić koji bi redovno od njih dobijao prerizične lopte i koji takodje iako elitni holder nije vičan da obrne protivnika dobijali bi smo redovne greške i kontre protivnika kao i što smo gledali pod Musllinom gde nas je jedna Gruzija i Vels i Irska ekipe koje veze sa loptom nemaju redovno nadigravale u posedu i šansama.

                Zaboravite na tri pozadi to mi ne možemo da igramo.
                Last edited by Chiwwi; 29-05-19, 18:26.

                Comment


                • Mi smo sa trojicom pozadi igrali protiv Austrije u Beogradu nas najbolji fudbal u zadnjih 20 godina,Tadic i Kostic su imali prostora da pokazu kakav kvalitet poseduju,evo sa ovim strucnjakom Krstajicem igramo sa cetvoricom nazad,je li to bolja igra nego pod Muslinom,nemoj me zajebavati,protiv Svajcarske pola nismo presli,protiv Brazila smo se predali pre nego sto je i pocela utakmica,ne mozemo jednu Rumuniju koja je nikad gora rutinski da pobedimo. Protiv Portugala srecno smo dosli do boda a od Ukrajine vec sad mogu da ti kazem da cemo da izgubimo bez obzira na kvalitet igraca i da cemo igrati ocajan fudbal.bunkericu.

                  Comment


                  • Mozes ti da pljujes po Muslinu koliko hoces,on nas je odveo na SP gde su nas Kokeza i Krstajic unistili i to je cinjenica,ne mozes uvek igrati dobar fudbal ali mozes igrati na rezultat kao sto je Muslin radio protiv Gruzije,Velsa,Irske.

                    Comment


                    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                      Mi smo sa trojicom pozadi igrali protiv Austrije u Beogradu nas najbolji fudbal u zadnjih 20 godina
                      U Beogradu je Tadić igrao fudbal a mi se uopšte nismo proslavili naročito u odbrani a sreća koja nas je tad pogledala došla je na naplatu u Beču gde nas je mrtva Austrija odučila od fudbala jer je stručnjak Muslin kod 2-2 ubacio Gaćinovića da ga Murinjo "izvidi"


                      Originally posted by Mihajlo10 View Post
                      Mozes ti da pljujes po Muslinu koliko hoces,on nas je odveo na SP gde su nas Kokeza i Krstajic unistili i to je cinjenica,ne mozes uvek igrati dobar fudbal ali mozes igrati na rezultat kao sto je Muslin radio protiv Gruzije,Velsa,Irske.
                      Pa odvešće nas i Mladja najverovatnije na EP čak i ako izduva u grupi jer posle igra kvalifikacije protiv Norveške i Izraela..

                      Evo ga i Krle igra na rezultat, sad će da zabode 1-1 u Ukrajini i bog da ga vidi.


                      Originally posted by Mihajlo10 View Post
                      je li to bolja igra nego pod Muslinom,nemoj me zajebavati,protiv Svajcarske pola nismo presli,protiv Brazila smo se predali pre nego sto je i pocela utakmica,ne mozemo jednu Rumuniju koja je nikad gora rutinski da pobedimo. Protiv Portugala srecno smo dosli do boda a od Ukrajine vec sad mogu da ti kazem da cemo da izgubimo bez obzira na kvalitet igraca i da cemo igrati ocajan fudbal.bunkericu.

                      Niko ne kaže da je Krstajić dobar za reprezentaciju nemoj da spinuješ ali to ne znači da je automatski Muslin bio dobar.

                      Uostalom Muslina se pravdalo rezultatima jer je igra bila smehotres a koliko ja pratim fudbal rezultate ima i Krstajić a igru ni jedan ni drugi nisu imali.

                      Dakle da pojasnim. Krstajić nije dobar ali nije bio ni Muslin, Vučić nije dobar ali nije bio ni Tadić. Krastajić=Vučić, Muslin=Tadić.
                      Nadam se da sam sad jasniji.
                      Last edited by Chiwwi; 29-05-19, 21:25.

                      Comment


                      • Koje rezultate ima Krstajic? Ispadanje u grupi na SP i osvajanje C grupe lige nacija,mogu i ja da imam te rezultate sa takvom reprezentacijom. I nece proci ni Norvesku ni Finsku. Bez tog Muslina ne bi ni Tadic tako igrao sto se videlo na SP,bio je najbolji igrac kvalifikacija i onda dodje Krstajic i svojom idiotskom taktikom od vrhunskog igraca napravi prosecnog. Muslin je za Krstajica doktor fudbala.

                        Comment


                        • Krstajića uopšte ne smatram za trenera a Muslina smatram za lošeg trenera.

                          Tadić je kod Muslina igrao krilnog napadača isto to je igrao i na svetskom prvenstvu kod Krstajića.

                          Asistirao Mitroviću za jedini gol koji smo postigli iz igre i upišao bekove Kostarike i Švajcarske. Uz Mitrovića bio naš najbolji igrač na prvenstvu.

                          Ne znam šta se promenilo od kvalifikacija osim što su nas tamo Gruzija i Austrija napadale a ovde to radile Švajcarska i Brazil?
                          Last edited by Chiwwi; 29-05-19, 21:38.

                          Comment


                          • Kod Muslina je imao slobodu da se ubacuje na poziciju plejmejkera ili poluspica sa pozicije krila a kod Krstajica je to igrao Sergej,zato je kod Muslina igrao bolji fudbal.
                            Muslin je trenirao neka velika imena,recimo Zidana u Bordou,tesko da je on los trener,u svakom slucaju bar je trener za razliku od Krstajica.

                            Comment


                            • Trener jeste ali je loš i tvrdoglav. Što ne znači da je trebao da ga zameni Krstajić.

                              Comment


                              • Kakav je da je odveo nas na SP i morao je on tamo da nas vodi a ne Kokeza i Krstajic,uvek cu biti pre uz Muslina nego uz ovu bandu koja vodi nas fudbal,gospodski je otisao kad je video kako ga miniraju i zbog toga kapa dole velikom gospodinu.

                                Comment

                                Working...
                                X