Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa pretpostavio sam da je doslo do panike posto nisam gledao utakmicu a neko je ovde to i potvrdio,vodili smo 2:0,ponisten gol Crnogorcima,primimo gol iz svog sesnaesterca,Rajkovic brani sut pod precku u osamdeset i nekom minutu i to sve protiv drugog tima Crne Gore,10 najboljih igraca im nisu igrali.A da panicimo to nije nista novo pod Krstajicem,videli smo na SP protiv Svajcarske i Brazila na sta licimo kad se povucemo i samo ispucavamo lopte u aut ili napred ka Mitrovicu da se sam lomi tamo sa celom odbranom a nije predriblao igraca tri puta u zivotu.

    Comment


    • A vodja,ja sam ubedjen da on veruje u sve svoje lazi.Mi da organizujemo SP,nacionalni stadion,sta je sledece,besplatno putovanje u svemir.

      Comment


      • Da je Rajko na Rajku primio gol od Jovovića pred kraj gol bi išao na njegovu dušu a i nije bio tako alarmantan hitac da bi se polemisalo.
        Dal je bio ofsajd ili ne nznm ali ako se oni ljute na Špance zbog toga imamo i mi itekako materijala za "crnu tačku". Crnogorci su još u prvom morali ostati bez Simića, koji iz čistog mira udara Mitra u potiljak. Klasičan čin za prevremeno tuširanje.
        I pre je trebalo biti 3-4 razlike na našem kontu nego što su mogli stići do boda.
        Protiv Rumuna u Bukureštu kada smo izdominirali kao nikada a nismo trijumfovali zbog Tadića opet Krle bio na udaru...
        Ne branim ga, niti ga smatram preteranim stručnjakom ali neke stvari nisu uvek do njega.
        Mitar da je pogodio sa 11 pisali bi o fenomenalnoj igrini pobedi Orlova. A fakat da smo ličili na ozbiljnu selekciju nekih samo četvrt časa.

        Comment


        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
          A vodja,ja sam ubedjen da on veruje u sve svoje lazi.Mi da organizujemo SP,nacionalni stadion,sta je sledece,besplatno putovanje u svemir.
          Vođa nam time jasno stavlja do znanja koliko planira ostati na trenutnoj poziciji.
          Najebali smo ko žuti kako se okrene

          Comment


          • Protiv Rumunije Krstajic nas kostao pobede jer nije ubacio drugog napadaca iako smo imali igraca vise i dominirali na utakmici.Bitno da je izbacio zadnjeg veznog protiv Svajcarske u utakmici gde 85 minuta nismo dva pasa unapred spojili.

            Comment


            • Jovic mora da igra iza Mitra. Da ga je juce ovaj nas tutuban ubacio umesto Ljajica mnogo ranije bi resili utakmicu. Joviceva najveca moc je pozadinsko delovanje i uz Mitra bi cuda radio.

              Nas problem je sledeci:
              Nemci, spanci, francuzi imaju ozbiljan sistem rukovodjenja reprezentativnim timom jer oni ne biraju igrace na osnovu forme u klubovima (ili na osnovu menadzera) vec su dovoljno sposobni da procene kojih najboljih 22 igraca njihova zemlja ima i te igrace forsiraju KONSTANTNO, uigravaju ih i uklapaju u reprezentativni mozaik bez obzira da li im u klubovima ide dobro ili lose jer FORMA je prolazna a KLASA je vecna......to nasi tutubani u savezu ne znaju....ili nece da znaju.... (ja mislim da nece da znaju jer mi je ovako lakse da daju sansu raznim menadzerskim produktima)

              Sto se tice pozicije desnog beka Milan Gajic treba da igra jer kvalitetnijeg desnog beka nemamo u najavi...ima krizu u Bordou, ne dobija mnogo sansu ali ako primenimo onaj nemacki sistem njemu treba dati sansu u reprezentaciji i pomoci mu da pronadje klub u kome ce da igra, savez da potegne veze (kao nekad sto je Brazil radio kad imaju talentovanog igraca koji ne igra u svom klubu) i da mu podigne karijeru na obostrano zadovoljstvo. To se tako radi, a ne da cekas menadzere da ti ponude ovo ili ono ili da cekas da neko bude u formi pa da zoves....
              Ovo je nasa najbolja zadnja linija:

              Kolarov - Nastasic - Milenkovic - Gajic

              Oformis ekipu od najboljih i najtalentovanijih srpskih igraca i uigravas ih konstantno bez tumbanja i pomazes im da podignu formu u klubovima ili da pronadju novi klub....to je cela filozofija...ako ti je cilj dobrobit reprezentacije, a ne licna korist.

              Comment


              • Ne može Jović da dobije šansu uopšte to mesto je rezervisano. Iako je bolji napadač od Mitrovića, nema šanse da će igrati.

                To je percepcija ljudi. Letos kad je Radonjić bio u boljoj formi i u Zvezdi bila je frka što će možda igrati, sada kada se raspada i da igra, pa on je iz Olimpika.

                Sada Luka igra u klubu približne jačine Fulamu ali pošto vlada masovna onanija na PL, Mitar je prvi napadač. Kada malog dogodine uzme Bajern, Juventus, ko god, onda će tek biti prvi špic.

                Kolega tamonajugu svaka čast za opservaciju Gajića. Nestrpljivo ga čekam u Zvezdu da dodje. A i Milunović će put reprezentacije brzo.

                Samo Kolarova izbaciti jer donosi lošu sreću i jer je to jedna propalica i klošar sa novcem. Taj je izdao druga i uzeo kapitensku traku pred njim, od njega, a i taj blentavi drug nije ništa bolji.

                Milenković, Jović, Sergej, Maksimović, Gajić, to je budućnost.
                Last edited by Cassius Clay; 18-11-18, 11:18.

                Comment


                • Jovic svakako ne moze da igra umesto Mitra jer ni u Frankfurtu ne igra sam u napadu vec ima rmpaliju pored sebe. Niti jedan klub koji ikada bude doveo Jovica nece da ga dovodi da bude jedini usamljeni napadac. Jovic moze da igra u paru ili iza napadaca sa malo vise defanzivnih zadataka.....Jovic nema ni navike ni karakteristike potrebne da bude najistureniji napadac i njegova najveca moc je to pozadinsko delovanje....i ja sam odusevljen njegovim partijama ali sam i sokiran time sto niko ne prepoznajte njegove kvalitete vec svi napamet lupaju neke stvari.
                  Jovic je juce trebao da igra umesto Ljajica nikako umesto Mitrovica....ako ne od pocetka onda je trebao da udje na toj poziciji bar zadnjih 20-tak min....siguran sam bi njegovim kontrama resili mec mnogo ranije....

                  Mitrovic
                  Tadic - Jovic - Zivkovic

                  To je prava navala.....Jovic bi imao slobodu u kretanju, levo, desno, gde god pozeli, Mitar bi navlacio igarce na sebe stvarao prostor....Mitar i Jovic imaju potencijal da budu najbolji tandem ikada u srpskom fudbalu jer se odlicno dopunjuju i bilo bi steta to ne iskoristiti na vreme.
                  Last edited by tamonajugu; 18-11-18, 11:21.

                  Comment


                  • Mnogo igrača odmara pa može i Mitrović a Jović može da igra klasičnog napadača. I to vrlo uspešno. Ne mora Mitrović baš svaku da igra. Nije Jović ofanzivni vezni pa čak ni second striker kao tipa Ljajić, on je možda produktivniji u formaciji sa još jednim napadačem ali on je napadač takodje.

                    Comment


                    • Ne slazem se, Jovic ne moze da igra usamljenog napadaca niti treba to da igra niti ima navike i karakteristike za to....uostalom vreme ce pokazati da je najproduktivniji kad ima nekog pored sebe...ako bude primoran da u klubu ili u reprezentaciji igra kao usamljen napadac karijera ce mu biti u padu. Jedini klub na svetu u kome bi sa uspehom mogao da igra takvog napadaca to je Barselona.....iz poznatih razloga.

                      Comment


                      • Zasto bi uopste Jovic igrao sam u napadu kad imamo odlicna tri napadaca,odlicno bi saradjivao i sa Mitrovicem i sa Prijovicem.Ne vidim razlog da igra sa dva zadnja vezna protiv Rumunije,Crne Gore,Litvanije.

                        Comment


                        • Juče sam bio na meču i moj najjači utisak je da sa bolikurcem i Matićem mi ne možemo igrati protiv ozbiljnih ekipa. Indolentnost Kolarova je još jednom doprinela primljenom golu, a Matić toliko davi loptu da je mučno gledati.

                          Pogledajte koliko Kolarov stoji daleko od Mugoše iako je evidentno da lopta može biti dodana samo njemu, a njegova reakcija po prijemu lopte Mugoše je urnebesna. Nije se ni Lajić proslavio sa svojim pozicioniranjem.

                          Spoiler


                          Ljajić nema šta da traži na terenu kada igra Tadić, on može biti samo zamena za njega, nema mesta za obojicu u isto vreme. Ali Sergej je taj koji treba da bude neka vrsta zamene za Tadića.

                          Slažem se da reprezentaciju treba uigravati i da ne igranje za klub ne bi trebalo da utiče na sastav. Gajića treba integrisati u ekipu, ali mora prvo malo da igra negde. Dečko mi nije jasan da dozvoljava sebi da ne igra u ovim godinama i da ne traži transfer negde.

                          Svi igrači koji se nisu izgubili u međuvremenu, a bili su U19 evropski i U20 svetski šampioni moraju biti u ekipi zbog pobedničkog mentaliteta koji imaju. Rajković, Gajić, Veljković, Maksimović, Živković, Gaćinović, Mitrović, Sergej, plus Milenković i Jović koji su isplivali kao ekstra potencijali.

                          Spoiler


                          Spoiler

                          Comment


                          • Kolarov jeste oduvek cesto bio nepouzdan u defanzivi ali napred radi dobar posao. Juce je asistenciju imao i par korisnih akcija sve preko njega. Inace sto se te prve slike tice nije Kolarov krivac vec stoperi i zadnji vezni igraci (njih cetvorica se bespotrebno okomilo na jednog igraca).....Kolarov nije mogao da stigne da blokira sut, a pri tom je morao da cuva drugu stativu jer je crnogorski igrac vrebao iz pozadine.
                            Mene mnogo vise brinu ljudski kvaliteti Kolarova nego oni fudbalski. Covek je izuzetno samoziv i uvek je on tu prvi kad treba dizati galamu, a kad igra u svom klubu onda cuti i radi i uklapa se u sistem i nove saigrace.
                            Last edited by tamonajugu; 18-11-18, 17:56.

                            Comment


                            • Kad je već takva situacija bila trebao je da priđe Mugoši, tako bi stigao da mu blokira šut, a ujedno bi i sprečio pas igraču koji mu stoji iza leđa.

                              Pravilo je da izlaziš na igrača koji je najopasniji po gol, a ostavljaš onoga koji je dalji od lopte, odnosno manje opasan po gol, a to se desilo u ovom slučaju.

                              To što je mogao, a nije zakrpio propust koji je eventualno napravio neko drugi ne umanjuje njegovu krivicu.

                              Comment


                              • Slika je zamrznuta i na slici sve deluje lako i moguce medjutim pogledaj video i videces da se sve odvilo brzo i da je tesko bilo proceniti da ce lopta uopste da stigne do Mugose i na kraju krajeva na toj slici skroz levo stoji Ljajic (cini mi se da je on) i uopste nije zainteresovan da zatvori Mugosu vec ga gleda sa ledja dobrih nekoliko sekundi.... Kolarov jeste cesto los u defanzivi ali on nije krivac za ovaj gol, bio je postavljen kako treba....defanzivci su bili odlicno postavljeni, a vezni igraci su zakazali.
                                Last edited by tamonajugu; 19-11-18, 10:33.

                                Comment

                                Working...
                                X