Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dekinjo View Post
    A šta mislite da igramo sa četiri štopera nazad koji neće prelaziti centar, recimo: Ivanović, Veljković, Nastasić, Tošić.

    Matić ispred njih kao DM

    Ispred njega Ljajić (Sergej) i Tadić kao CM

    Krila Živković i Gaćinović

    I Mitar napred.

    Znači četiri štopera koja ne prelaze centar, CM igrači koji su statični, traže loptu u noge i krila mladi igrači koji traže prostor i odgovorni su u defanzivi.
    Nesto slicno kao engleske ekipe 80*-tih i vecina srpskih seoskih ekipa

    Mi imamo dobre igrace, igrace koji mogu da se uklope u jednu odlicnu celinu. Na istim pozicijama imamo igrace sa razlicitim stilom i karakteristikama u igri.

    Pitanje je da li Krstajic to moze da izvede.


    Tadic mi je mnogo bolji na krilu . On i Zile bi bili dobra kombinacija, iza Ljajic ili SMS , iza Matic i Milivojevic, 3 stopra i dvojac ofanzivnih "bekova" ... napred Mitrovic i/ili Jovelja u zavisnosti od protivnika.

    Comment


    • Znam ja da Kolarov mora da igra, moj prethodni post je bio hipotetički.

      Sve što ovde pišem su neka moja razmišljanja, diskutujemo, pokušavamo da malo oživimo temu.

      Tadić је statičan, nije brz, ne traži prostor, po meni njegova najbolja pozicija je AMC, a ceo život ga guraju na krilo.

      Sa četiri štopera smo igrali kod Petkovića u kvalifikacijama kada smo završili kao prvi u grupi ispred Španije sa jednim primljenim golom na 10 mečeva: Gavrančić, Vidić, Krstajić, Dragutinović. Kakav je to beton bio, sa Duljajem i Stankovićem kao centralnim veznim igračima, nije ni čudo da su nam samo Španci gol dali na 10 mečeva. Koroman i Predrag Đorđević su nam bili bočni igrači, a Kežaman i Savo špicevi. Savo klasičan, a Kežman malo povučeniji.

      Zanimljivo je da smo i kod Antića 4 godine kasnije kada smo isto osvojili grupu, ovaj put ispred Francuza isto igrali 4-4-2, Stanković i Milijaš centralno, Krasić i Jovanović krila, a Žiga i Pantela napred, isto jedan klasični špic sidraš Žigić, a drugi pokretljiviji Marko Pantelić.

      Izgleda nam ova formacija kroz noviju istoriju najviše odgovara, da sam selektor igrao bih klasičnih 4-4-2 sve u liniji, sa 4 štopera nazad i ubacio bih sve ove iz U20 što su šampioni sveta koji vrede nešto.

      Stojke

      Bane, Veljković, Nastasić, Karleuša

      Žile, Matić, Sergej, Mijat

      Jović i Mitar

      Nešto slično što igra Čolo Simeone. Svi imaju obavezu da učestvuju u odbrani gola, zato je tu Gaćinović na mestu levog veznog jer ima i defanzivne kvalitete, igrao bi nešto poput Saula i Kokea. Jović bi imao ulogu Grizmana kao neki povučeniji špic, a Mitar bi glumio Dijega Kostu. U stvari Živković i Gaćinović bi imali ulogu nekih wide midfieldera, ranije su igrali po krilu, sad u klubu igraju CM, znači da bi komotno mogli da odigraju te bočne vezne igrače.

      Ovu formaciju bi trebalo peglati pa šta nam Bog da. Svi igrači od Baneta do Mitra hoće da igraju defanzivu, ima i dovoljno individualnog kvaliteta da se izmisli neki gol, Žile, Sergej, Mitar i Jović to mogu, a pretili bi i iz prekida zbog visine Matića i Sergeja. Ova formacija je dobra jer omogućava uvođenje drugog špica Jovića koji nije klasičan špic već igrač koji može i da kreira, a izbacuje iz postave igrače koji su slabi defanzivno Tadića i Ljajića.

      S obzirom da nemamo previše napadačkog potencijala, četiri štopera pozadi i ostatak ekipe koja je i defanzivno i ofanzivno izbalansirana je neminovnost, al taj film sigurno nećemo gledati od lika koji Bobeta Pavkovića zamenjuje Ljubišom faking Rankovićem.

      I obavezno ubaciti neku plavu nijansu u dresove, ovako izgledamo ko Albanci i Turci.

      Last edited by goku; 21-04-18, 17:00.

      Comment


      • Uh nekako se ne slazem da vaecim deo posta , tj ne delim istu filozofiju po pitanju sastava i izgleda tima,taktike i igre .

        Po karakteristikama igraca koje su Krstajic, pre toga i Muslin forsirali, meni je idealna formacija , neka od varijacija 3-5-2 (najidelanija 3-5-1-1)

        3 cenrlana beka (Ivanovic, Nastasic , jedan po izboru )

        2 ofanzivna beka Kolarov i Basta (Rukavina) .. u principu BAsta i KOlarov igraju u slicnim postavama u svojim klubovima gde su bas bas ofanzivni

        2 zadanja vezna ... Matic i Milivojevic. Ja bi' pozvao i Fejsu(koji je zaboravljen ),pre Grujica.

        2 na krilnim pozicijama, Tadic i Zivkovic ... igraci koji mogu da 'probiju' 1 na 1, upute dobar centar sut ... itd

        1 iza spica (poluspic,nazovite to kako hocete) igrac koji bi imao i def zadatke , Ljajic ili SMS

        1 'spic' u ovakvoj postavi Mitrovic

        Problem reprezentacije je sto nisu disciplinovani u fazi odbrane. Jbg, moram da uporedim sa igrom Czv ove sezone, gde su svi takticki bili disciplinovani, igrali na obe strane terena i svi se vracali i pomagali u fazi odbrane. Ocigledan primer je Radonjic i njegovo obavljanje def zadataka.

        To u ove 4 prijateljske pod Krstajicem nismo videli.Ako uspe da takticki disciplinuje ekipu, u sta sumnjam, mozemo da napravimo odlican rezultat.

        Comment


        • Nabroja ti druze 11 u polju. Golman da ostane na klupi?

          Comment






          • Zaigrao sam se

            Izbacujemo Milivojevica, umesto njega SMS


            P.S: manje vina, manje vina
            Last edited by Ja Civi; 22-04-18, 08:34.

            Comment


            • Trenutno gledam ove chineze ... Gvandzou . Gudelj bi morao da se nadje na sirem spisku, igrac koji moze da pojrije pozicije u veznom redu kao i na levom spoljnom, kao zamena za Kolarova.

              Comment


              • Originally posted by Klaymen View Post

                3 cenrlana beka (Ivanovic, Nastasic , jedan po izboru )

                2 ofanzivna beka Kolarov i Basta (Rukavina) .. u principu BAsta i KOlarov igraju u slicnim postavama u svojim klubovima gde su bas bas ofanzivni

                2 zadanja vezna ... Matic i Milivojevic. Ja bi' pozvao i Fejsu(koji je zaboravljen ),pre Grujica.

                2 na krilnim pozicijama, Tadic i Zivkovic ... igraci koji mogu da 'probiju' 1 na 1, upute dobar centar sut ... itd

                1 iza spica (poluspic,nazovite to kako hocete) igrac koji bi imao i def zadatke , Ljajic ili SMS

                1 'spic' u ovakvoj postavi Mitrovic




                Kako se samo ranije niko nije setio da igramo sa 12 fudbalera na terenu.
                Osim što se odlično razumeš u fudbal, ti si i inovator, takoreći vizionar. Odlična analiza.

                Comment


                • Evo i placipi#ke

                  Znam(o) da se u fudbal razumes kao Marica u ... , tako da te zamolim da se vratis u rupu iz koje si ispuzao.

                  P.S: Koliko u % ima sansi da uspe ova moja takticka zamisao

                  Sportski pozdrav.

                  Comment


                  • Zaboravih, pre nego sto odleprsas, ne zaboravi da "kleknes"

                    Comment


                    • A jel može to bez vređanja?
                      Hajde da budemo malo iznad svega toga...
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Covek bi izbacio Milivojevica koji je u najboljoj formi od svih nasih veznih igraca, i igra odlicno cele sezone..
                        Odbrana nam je posle uprave i trenera najveci problem, tu škripi. Svi matori, slaba forma, jedino na iskustvo sto se vuku.
                        Veza nam je odlicna, ako negde nemamo problema to su vezni igraci koji su cak i u dobroj formi, Matic standardan, Milivojevic nestvarno dobro igra u poslednje vreme, Tadic je uvek opasan i bez njega nismo uopste opasni po gol protivnika. Ljajic, SMS, Kostic... Imamo odlicnu vezu i tu treba traziti prenost i to iskoristiti, ne treba Mitrovicu mnogo sansi da zatrese mrezu sto je pokazao u ovoj polu sezoni u fulamu, a i Prijovic je odlican..
                        Takodje treba dati sansu mladim igracima, ako nista bar da putuju sa ekipom, dobiju minimalnu minutazu ali i steknu malo iskustva, mislim na igrace koji treba da budu okosnica nekog buduceg nacionalnog tima ( Žile, Maksa, Gaćinović, itd itd )
                        "Nema predaje, povlačenja - ko hoće da ga pamte!"

                        Comment


                        • Ne može kapiten Ivanović u isti koš sa Kolarovom. Branislav Ivanović je naša snaga, Kolarov je problem. Luksuz sa Kolarovom u timu je mogao da priušti Slavoljub Muslin, tako što je armirao odstupnicu Kolarovu sa triom Jagoš Vuković iza, Nemanja Matić pored i još plus na sve to, čistač ispred golmana.
                          U formaciji sa dva centarhalfa, koju ničim izazvan forsira Krstajić, Kolarov nema šta da traži na levom beku, to je igrač više za protivnika, a ne igrač manje za nas.

                          Milan Rodić (FK Crvena zvezda) je naš ubedljivo najjači levi bek defanzivno, nema grama dileme da on mora biti pik broj jedan na levom beku u Rusiji. Ivan Obradović je drugi najbolji izbor, dok za Kolarova nikako ne sme da bude mesta, ako nećemo da gledamo iživljavanje Kostarikanaca na Kosomos areni u Samari.
                          Šta bi tek Bril Embolo i Kutinjo radili Kolarovu u Kalinjingradu i Moskvi, to su već priče kojima se plaše mala deca.
                          Last edited by La Jugoslavia; 27-04-18, 21:34.
                          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                          Comment


                          • Kolarov je verovatno najbolji levi bek u Seriji A trenutno. Ko ga je pratio zna da je uneo sigurnost, smirenost i opciju više u napadu Rome. Koga je pratio samo u utorak protiv Liverpula reći će da je odron.

                            Comment


                            • Originally posted by HeadBurn3r View Post
                              Kolarov je verovatno najbolji levi bek u Seriji A trenutno. Ko ga je pratio zna da je uneo sigurnost, smirenost i opciju više u napadu Rome. Koga je pratio samo u utorak protiv Liverpula reći će da je odron.
                              Ovo je tacno,mada ja vise volim Alex Sandra..ali Kolarov ima najbolju sezonu ,cak jednu od boljih,dok se za Ivanovica i Zenit ne bih bas rekao,Rodic je dobar DL,al ne moze pre Kolorava nikako pogotovo ove sezone i godine...

                              Mada sto se mene licno tice ko god igrao ,steta je vec naravljena,i navijacu iskljucivo samo za Brazilce..a Srbija, bice uspeh ako Kostarikancima zatresemo mrezu ili uzmemo neki bod
                              Last edited by 61563; 27-04-18, 22:59.

                              Comment


                              • Aman ljudi mešate babe i žabe. Spočitavate Kolarovu nešto, čovek igra ozbiljnu ligu i drži ozbiljan nivo forme. Vi ga upoređujete sa Rodićem koji nastupa u srpskoj pešak ligi gde svaka šuša može da nastupi.
                                Osvestite se već jedanput.

                                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X