Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Muslin:

    Rastali smo se jer ne gledamo na isti način kako treba da izgleda tim na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Trenutno nisam u Srbiji, kad se vratim možemo da pričamo na tu temu
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Originally posted by bici View Post
      Jasno je valjda svima da ce nas na svetskom predvoditi Aleksandar Vucic.
      Kondicioni trener Bata Gasic
      Menadzer reprezentacije Sinisa Mali
      PR Ivica Dacic
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Aoooo još te PR nagazio od jutros... Brutalno momci..
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • vucicev pik je I.jovanovic. odavno ga zove u zvezdu

          mojih 10 kiparskih funti ide na njega da preuzima kormilo

          Comment


          • Jeste nas Muslin odveo na SP, i tacno je da su je FSS na celo sa Kokezom leglo muljatore, ali Muslina tvrdoglavosti i sujeta su mogli da nas dosta kostaju. Ajde sto nije zvao SMS-a, nego nije ni Ljajicu nije davao sansu, nije zvao ni Zivkovica ni Grujica, zatim mladi Svilar i Radonjic moraju sto pre da debituju kako ih ne bi drugi uzeli. MI posle Stojkovica nemamo golmana, igrali bi taktiku za koju nemamo bekove, mladi nisu ubaceni u tim, bukvalno bi posle SP kretali iz minusa.

            Muslin bi nakrcao neke prosecne defanzivce i zadnje vezne u timu za Rusiju, tamo 'casno ispao', a onda mozemo da se slikamo i krecemo iz minusa.

            I ne mislim da ovo ima mnogo veze sa menadzerima, niti da Muslin ili Kokeza guraju neke igace zbog toga. Svi igraci u i oko repke su vec u jakim stranim klubovima, zaradjuju pare, a i realno danas niko ne dovodi igrace na konto partija u reprezentaciji. Pre desetak godina to je bio slucaj kada je trebalo uvaliti igrace iz domacih klubova, sada kada su svi preko nema poenta. Ocigledno da je kamen spoticanja sto se Musln cvrsto drzi svojih principa i nece da popusti zarad buducnosti reprezentacije. To i nije cudno, takav je bio u Zvezdi, maksimalno da iskoristi da trenutno za sebe izvuce koliko moze, a tim i siru sliku ko sisa.

            Ponavljam, Kokezu i naprednu ekipu ne mogu da smislim, ali konkretno za Muslina mi nije zao. I pre prihvatam da idemo sa novim trenerom pa da rizukujemo nego da idemo na sigurno 'casno' ucesce.

            Comment


            • Na sledecim izborima dobacice 70% posto laganica

              Comment


              • http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...-sastavlja-tim
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Mogu da mu spocitavaju sve i svasta ali Muslin je otisao kao gospodin, svakom treneru integritet treba da bude na prvom mestu...za mene jedini logican izbor, ako su vec ovo uradili, je Veljko Paunovic ali je pitanje koliko i on zeli u ovaj mulj ponovo...
                  "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                  Comment


                  • O SMS-u:

                    Nije on sporan, ali postoje principi. U maju, kada smo bili zajedno, nije želeo da odrađuje ulogu koju sam mu namenio. Ovde nema biranja, ovo nije klub već kolektiv. Iskakao je iz klišea, pa Iguain, koji igra dobro za Juventus, nije u reprezentaicji. Primera je milion… Nema ko me nije zvao za njega, ali neka pravila moraju da se ispoštuju. Ako neko hoće na mala vrata, kod mene to ne može
                    U sustini nije hteo da odradjuje Lukin posao, vec umesto Tadica ili Kostica/Ljajica.
                    Last edited by bici; 01-11-17, 10:51.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Ma mozemo mi do prekosutra da pisemo objasnjavamo,kad ima u velikom delu Srbije ljudi kojima je ovo normalno i ok.Al dobro zato i kazem sledeci put dobacice do 70%,ne znam zasto se cudimo i kukamo na zemlju.
                      Aj ko ce sad ozbiljan da preuzme tim,to moze da bude neki pocetnik da stekne ime ili neki koji se mozda zaduzio kod zelenasa,zeznuli smo i familiju Poco i Wotford

                      A pogledaj medije eto taj intervju,niko rec kritike ili cudjenja tuzno vise nas ima u stranim novinama naravno nikom nista nije jasno,eno juce brada Novakovic napisao dobar tekst,al ovo treba svako normalan da se zapita i pise a kod nas nista spremamose za turneju po Azijisa Krstajom,ne oni juce zovu prvog a i koga bi Belcu dirketno sa Zlatobora,da da svoje vidjenje i predlog za novog,cudi me da se nije sam ponudio.

                      A gde je struka da se oglasi i zastiti kolegu,nema,misevi,podanicko kukavicki mentalite sa mizernim ciljevima

                      Forza Italia
                      Last edited by 61563; 01-11-17, 11:48.

                      Comment


                      • OŠTAR ODGOVOR BIVŠEM SELEKTORU Kežman: Odbio sam Muslinove ponude za "kombinacije"

                        Mateja Kežman, naš nekadašnji golgeter a sada fudbalski menadžer, koji se stara i za karijeru Sergeja Milinković-Savića, odlučio je da se saopštenjem za javnost obrati povodom pojedinih reči dosadašnjeg selektora naše reprezentacije, Slavoljuba Muslina.
                        "Plasmanom na svetsko prventsvo u fudbalu “A” selekcija Srbije ostvarila je uspeh nakon višegodišnjih neuspešnih pokušaja da se domogne nekog internacionalnog takmičenja. Taj uspeh je posledica angažovanosti igrača, stručnog štaba, navijača i pravih poteza Fudbalskog saveza Srbije. Poslednjih dana se ovaj rezultatski momenat u javnosti potpuno zanemario, jer je uglavnom prisutna polemika u vezi sa statusom dosadašnjeg selektora, gospodina Slavoljuba Muslina. Priznajem da sam imao veliku dilemu oko svog javnog oglašavanja. Prevagnula je želja da zbog svog integriteta jasno pružim osvrt na zbivanja u proteklom periodu", navodi Kežman na početku svog saopštanja.

                        On je istakao da su, po svoj prilici, za odlazak dosadašnjeg stratega "orlova" presudili njegovi lični interesi.

                        "Selektor Slavoljub Muslin kaze da je smenjen zbog nepozivanja u reprezentaciju Sergeja Milinković-Savića. Ukoliko je javnost informisana dobro, gospodin Muslin (zaposleni) je sporazumno raskinuo ugovor sa savezom (poslodavcem). Poenta je da nije reč o smeni već o sporazumnom raskidu ugovora za koje je neophodna saglasnost volja svih ugovornih strana. Svi njegovi saradnici su ostali u selekciji, a on nije nastavio svoj poslovni odnos. Pre će biti da su neki njegovi lični interesi postali očigledniji. Sergej Milinković-Savić je afirmisani srpski internacionalac koji je svoj kvalitet demonstrirao nastupima u italijanskoj i belgijskoj ligi, evropskim takmičenjima i mlađim selekcijama Srbije (evropski i svetski šampion). Ukoliko se prihvatite javne funkcije, logično je očekivati da ćete se suočiti sa pitanjima javnosti u vezi sa nepozivanjem igrača takvog pedigrea u nacionalni tim. Sigurno nije uputno da u obrazlaganju svojih postupaka koristite neodređene formulacije, a da istvoremeno ne navodite konkretno o čemu je reč", ističe Kežman.
                        Naš nekadašnji reprezentativac je naglasio da "zlatnu generaciju" omladinaca dosadašnji selektor uopšte nije uvodio u "A" tim.

                        "Šira javnost u Srbiji, kao i ljudi poput Alegrija, Kostakurte, Ambrozinija, Ravanelija, Tumbakovića, Mirkovića javno su iskazivali mišljenje, ne zato što ih je Mateja Kežman instruisao (reč je o ozbiljnim ljudima za koje je nepristojno tvrditi da su bili “istureni” u službi tuđeg interesa) već verovatnije zato što ponešto znaju o fudbalskoj igri. Potpuno je tačna opservacija da se mladi igrači postepeno uvode u selekciju određenom dinamikom. Nadam se da gospodin Muslin nije mislio na dinamiku kojom je on uvodio mlade igrače u prvi tim. Najbolji primeri su članovi “zlatne generacije” Veljković, Grujić, Radonjić, Živković, Gajić, Milinković-Savić, Rajković i ostali koji uopšte nisu uvođeni u A selekciju. Primetiću da ovde imamo jedno zanimljivo izvrtanje realnog konteksta stvarnosti, jer je Sergej Milinković-Savić mlad samo po svojoj krštenici, a po iskustvu, učinku i kontinuitetu nastupa na najvećoj sceni je i te kako iskusan fudbaler. Priče o tome da li je Sergej dobar ili ne su prosto suvišne s obzirom na činjenično stanje i njegove nastupe na najvećoj sceni", naglašava Mateja Kežman.

                        Ističući da nastupi za "orlove" sigurno ne dižu ionako visoku cenu igrača kao što je "SMS", on je dodao da je odbio Muslinove ponude za saradnju preko trećih lica:

                        "Gospodin Muslin kaze da menadžerski lobi pravi pritisak na njega kako bi se preko reprezentacije Srbije napravila podloga za transfer Sergeja Milinković-Savića. Tržišna vrednost fudbalera je relativna kategorija, i varira u zavisnosti od velikog broja determinanti. U slučaju Milinković-Savića cena je utvrđena na osnovu procena merodavnih analitičkih agencija i na osnovu iznosa ponuda koje su pristizale na adresu Lacija. Nikakvu ulogu u formiranju njegove tržišne cene ne igraju nastupi u A reprezentaciji Srbije jer njih nije ni bilo, pa se ne mogu navoditi kao argument koji utiče na tržišnu vrednost (trenutno vrlo visoku). Selektorove ponude za “saradnju” preko trećih lica sam sa indignacijom odbio, jer u takve kombinacije nisam ulazio, niti imam nameru da ikad ulazim. Očigledno gospodin Muslin zna za drugačije relacije u odnosima sa fudbalerima i njihovim menadžerskim agencijama, jer se tokom svoje trenerske karijere suočio sa optužbama od strane sopstvenih igrača u klubovima koje je vodio za “participaciju” u njihovim ugovorima i transferima (Oleg Samsonov, Georgi Pejev i ostali ...). Pretpostavljam da sam i taj njihov javni nastup organizovao ja? Ukoliko je sve vreme bio pod pritiskom, zašto ranije nije obrazložio svoju poziciju prema poslodavcu (FSS) i ukazao na izvore pritiska, nego sada preko mog imena pravi izlaznu strategiju u nameri da zakamuflira svoja činjenja? Nadam se da će aktuelne odluke doprineti uspešnoj prezentaciji srpskog fudbala u budućnosti, jer kvalitet imamo, a navijači u našoj zemlji sa razlogom očekuju rezultate i kvalitetnu igru, bez obzira na to ko je selektor i ko je personalno u selekciji", zaključio je Kežman.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          O SMS-u:



                          U sustini nije hteo da odradjuje Lukin posao, vec umesto Tadica ili Kostica/Ljajica.
                          Ako je ovo tačno onda je dečko degenerik.

                          Comment


                          • Pa on i nije ništa slično Luki Milivojeviću, naravno da neće da igra vodonošu kada to nije. On je trekvartista.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                              Pa on i nije ništa slično Luki Milivojeviću, naravno da neće da igra vodonošu kada to nije. On je trekvartista.
                              Kakav crni trekvartista, on je box to box, bliža mu je i lukina pozicija nego to što igraju Tadić i Ljajić.

                              Comment


                              • Originally posted by goku View Post
                                Kakav crni trekvartista, on je box to box, bliža mu je i lukina pozicija nego to što igraju Tadić i Ljajić.
                                Ne ni izbliza. U Laciju igra iza Imobilea i često napada gol, a tu ga je smestio Inzagi. U prvoj sezoni, sa Piolijem, ovaj ga je probao nešto bliže odbrani, ali je to redovno rezultiralo problemima, izgubljenim loptama i slično, pošto SMS teži da zadrži loptu i pokušava one visoko rizične pasove u prostor. Ako bi igrao umesto Milivojevića, to bi se obilo o glavu samo reprezentaciji i onome koji ga tu postavi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X