Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Crni Đorđe View Post
    Počela je Noć dugih noževa.
    Dobro došli u srpski fudbal..

    Comment


    • Ako smene coveka koji nas je odveo na svetsko, treba svi kolektivno da se obese na trgu i da se dovedu nekrofili na jednu turu ljubavi.
      Originally posted by Dekinjo
      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
      Originally posted by La Jugoslavia
      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

      Comment


      • Ne podržavam smenu, ali bih je lako prihvatio.

        Muslinu bi to bilo najbolje što mu se desilo, otišao bi kao pobednik. U suprotnom mu ne gine petkova sudbina.
        Last edited by goku; 21-10-17, 00:07.

        Comment


        • Potrebno je svim silama pojuriti slobodnog Ancelotija koji ce nas svojim atomskim fudbalom igranim od strane Kolarova, Kostica, Ljajica, Jankovica i Mitrovica, odvesti do finala svetskog prvenstva, na cijem putu ce nas predvoditi SMS sa dvaes cetri postignuta gola.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Znam da se zajebavaš, ali stranac nikako.

            Samo domaći stručnjak koji forsira izbalansiranu filozofiju i stil igre, a ne sedam defanzivaca da se ne primi gol, a napred šta uradiš, kad ono primiš 10 komada na 10 mečeva, ali dvojica napred odigraju 200 posto iznad svojh mogućnosti i ti kao veliki stručnjak ostvariš cilj, a imao si igrače koje nisi zvao da igraš izbalansirano i ne zavisiš od lutrije.

            Pre početka kvalifikacija pogledao sam kvote na WH, žao mi što nisam uradio screenshot i Srbija je bila prvi favorit u grupi, ne nešto izrazito, ali jasno prvi favorit, tako da zajebi te priče da je Muslin ostvario nešto neverovatno jer kladionice žive od pravilnih procena.

            Comment


            • Nista spektakularno nije uradio, al je premasio moja ocekivanja i odradio odlican posao poslavsi nas na SP dva kola pred kraj. I sa tih 7 defanzivaca je postigao najvise golova u prethodnih 5-6 kvalifikacionih ciklusa.
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment


              • Ukoliko imas igrace za 4-2-3-1 koje mi imamo i to na svakoj poziciji skoro po dva, a ti igras 5-2-2-1 to je znak da si zastareo, dekadentan i da se oslanjas na ''sta bude bice''. Tako se ozbiljan fidbal ne igra.

                Kao Grobar teska srca moram ovo da kazem ali milojeviceva 4-3-3 formacija sa daleko nekvalitetnijim igracima od Srbije je izmislila fudbal za Muslina. Pa mi sa 7 defanzivna igraca primamo golove i na svaki pritisak pucamo i raspadamo se cak i protiv smesne Gruzije. To je tuga i ceka nas Petkovicev scenario sa ovako rudimentalnim i tvrdoglavim stavom Muslina.

                Pogledajte samo zvezdinu transformaciju iz napada u odbranu i kako se bez mnogo trcanja igra kvalitetna i stabilna odbrana. Pa zatim kontre gde se ne zalecu svi vec samo tri-cetri igraca. Naravno pozicioni napadi nisu dali previse rezultata i kombinatorike jer realno Zvezda nema kvalitet za Arsenal. Ali i pored svega stvorili su vise sansi od Arsenala i zasluzili su 0-0 sto je odlican rezultat.

                Dakle ovde smo uporedjivali ipak slabiju Zvezdu sa ipak mnogo boljim Arsenalom i hocu da pokazem koliko moderan pogled na fudbal daje i igru i rezultat i koliko znaci trener u nekom tumu.

                S druge strane imamo nasu Srbiju koja je vec provaljena u zadnje dve utakmice i tacno se vidi kako pritisak na nasa zadnja tri stopera ce uvek ali uvek stvoriti ili gresku odbrane ili ispucavanje sto opet daje protivniku loptu u noge koji krece sa pozicionim napadom i opet stvara pritisak gde je greska samo pitanje vremena. Gruzija nije imala kvalitet za zavrsnu kombinatoriku i zato smo se provukli ali nas je recimo Austrija oducila od fudbala. Dok bi nas zemlje sa izuzetnom fudbalskom kulturom tipa Nemacka, Brazil, Spanija deklasirale sa 4,5 golova minimum. Tu se odmah vidi neznanje trenera tj. tvrdoglavost. To je sve moglo da prodje u grupi gde je Vels igrao 3 utakmice bez Bejla gde Irska ne zna s loptom i igra bunker i gde je Austrija bila u problemu savez-trener.

                Muslin mora da ode jer nije to vise pitanje samo grupe na SP vec i buducnosti.

                Da ne tupim vise evo jedam vrlo kvalitetan podcast od ''susjeda'' koji u detalje objasnjava koliko je ovo sto mi igramo nelogicno, dekadentno i na kraju krajeva za podsmeh. Iako ih ne volim ovde su skroz u pravu. Vredi pogledati:

                Comment


                • Originally posted by bici View Post
                  Nista spektakularno nije uradio, al je premasio moja ocekivanja i odradio odlican posao poslavsi nas na SP dva kola pred kraj. I sa tih 7 defanzivaca je postigao najvise golova u prethodnih 5-6 kvalifikacionih ciklusa.
                  Premašio je i moja očekivanja, ali samo u odnosu na igrački kadar koji je forsirao.

                  A nismo mi obezbedili plasman dva kola pre kraja, da je Vels kod kuće vodio protiv Iraca, a priznaćeš da je to bila realna opcija, mi bi na 20 minuta pre kraja bili na mestu koje vodi baraž kao nepovlašćena ekipa.

                  Poklapali su nam se rezultati u finišu kvalifikacija, ekipe koje su nam najveći rivali u tom momentu bi kiksnule. Prvo Irska u Gruziji, pa onda i Vels protiv Irske.

                  Comment


                  • Ako je tacno da su glavasi vec nakon Dablina tragali za novim selektorom onda je jasnije zasto su momci odigrali preko one stvari u Becu i u 1.pol protiv Gruzije.

                    svaki novi Advokat bice izbusen i prie nego li stane na uzarenu klupu

                    samo se u zemljama 3.svijeta, ponekad, smice trener koji te odvede na Mundijal

                    Comment


                    • Muslinu zameram svasta, ali brate, mi, Srbija, velikani fudbala, ciji igraci haraju ligama petice i nas veliki fudbalski radnik Kokeza da smenjuju selektora koji nas je posle 8 god. i 3 neuspela ciklusa odveo na veliko takmicenje? Pa da, sad mi je jasno zasto se i igraci iz klubova teraju posle 3 tekme.

                      Comment


                      • Kad je vec cela pricao o smeni otisla ovako daleko onda je ona trebala i da se desi. Ovako ce Muslin kao pozvati Sergeja i neke igrace za prijateljske da dobije na vremenu, a posle kada bude kasno za smenu nastavice po starom. Izgubice podrsku FSSa, krecu prepucvanja i podmetanja, to ce se osetiti na ekipu, i cela atmosfera ce realno biti raspad.

                        Comment


                        • Vladimir Vajs prvi pik za klupu Srbije!


                          Slovački stručnjak glavni kandidat da nasledi Slavoljuba Muslina

                          Slavoljub Muslin je izgleda završio misiju na klupi fudbalske reprezentacije Srbije. Iskusni stručnjak, koji je posle osam godina odveo Orlove na jedno veliko takmičenje, u ovom slučaju Svetsko prvenstvo u Rusiji, najverovatnije neće više biti selektor Srbije, pa će Fudbalski savez što pre morati da mu pronađe zamenu.

                          Danima već traju razgovori na relaciji Muslin - FSS. Sastanak u četvrtak između predsednika Slaviše Kokeze i iskusnog trenera, koji je trajao puna tri časa, nije doneo nikakvo razrešenje situacije sa aktuelnim selektorom o čijoj se smeni sve glasnije piše ovih dana u gotovo svim medijima.

                          Ipak, mnoge informacije ukazuju na to da je rastanak neminiovnost i da se sprema promena na klupi reprezentacije Srbije. I već se pojavio prvi glavni kandidat čelnika FSS-a. Na Terazijama su uvereni da bi našu reprezentaciju uspešno mogao da vodi Vladimir Vajs, doskorašnji selektor Gruzije, kojem je istekao ugovor po završetku kvalifikacija.

                          Upravo u ovom ciklusu čelnici našeg fudbalskog saveza su se upoznali sa 53-godišnjim sturčnjakom iz Bratislave, koji nas je poprilično namučio u meču poslednjeg kola koji smo dobili sa 1:0 pogotkom Prijovića. Iako se nije proslavio na klupi Gruzije, mada je ruku na srce igrao dobar fudbal sa ekipom limitiranog kvaliteta, Vladimir Vajs spada u red cenjenih stručnjaka na fudbalskom tržištu istočne Evrope, gde se proslavio predvodeći Saturn, Artmediju, Slovan iz Bratislave i Kairat.

                          Trenirao je četiri godine i reprezentaciju Slovačke (2008-2012), a pride je umeo i da zagorča život našim klubovima Partizanu i Crvenoj zvezdi u kvalifikacijama za velika takmičenja.

                          Dakle, Vladimir Vajs je prvi pik čelnih ljudi Fudbalskog saveza Srbije na čelu sa predsednikom Slavišom Kokezom, koji moraju da požure sa izborom Muslinovog naslednika, jer reprezentaciju za dve nedelje očekuju prijateljske provere sa Kinom i Južnom Korejom.

                          Pored Vajsa, još neka imena se poslednjih dana dovode u vezu sa klupom Srbije. Odranije se priča i piše o Draganu Stojkoviću Piksiju, a u Fudbalskom savezu Srbije postoji i mešljenje da bi Slavoljuba Muslina dostojno zamenio i dosadašnji selektor Azerbejdžana Robert Prosinečki.

                          Nekadašnjem fudbaleru i treneru Crvene zvezde takođe je istekao ugovor sa Azerima nedavno, pa nema prepreka da odmah preuzme klupu Srbije. Ipak, to je već na dugačkom štapu, prioritet je FSS-a je u ovom trenutku Vladimir Vajs.
                          Mozzartsport.

                          Ja sam medju onima koji je najvise pljuvao Muslina, ali ovo je toliko pogresno da nemam reci, iako smatram da sa Muslinom bas nemamo sta da trazimo na SP.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Samo Piksi i nista vise.

                            Comment


                            • Originally posted by suptil View Post
                              Samo Piksi i nista vise.
                              Ne pratim te rekreativne lige gde Piksi obitava, pa me zanima zastoo mislis da je on dobar izbor?

                              Ako stvarno daju otkaz Muslinu, zelim im sve najgore, govna nezahvalna. Kapiram da je nastao problem sa klauzulama u ugovoru, gde Muslin nije zeleo da potpise unapred odredjene sastave i spisak na poziv za svetsko. I voleo bih savezu jedno pitanje da postavim, zasto je dat otkaz coveku koji nas je odveo na svetsko i igrao fudbal koji ceo zivot igra i ponasao se kako se ceo zivot ponasa? Sta su to oni ocekivali od njega?
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Izgleda da su na spisak pozvani Svilar i Milinkovic-Savic
                                Home Is Where The Heart Is... My Home, My City, My House..‪#‎HeatLifer DWade‬

                                Comment

                                Working...
                                X