Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ove utakmice u junu su najgore, bitno da je ostalo +4 u odnosu na Austriju i Vels.Osteceni smo za penal, vise je to penal nego ono povlacenje.Dobro je sto smo sada popili jedan samar.Ne sumnjam da dobijemo sledece dve kuci, nasa sudbina ce da zavisi od gostovanja Irskoj.Defanzivna trojka od svih partija danas delovala najbolje, doduse par puta su ispadali iz igre.

    Comment


    • Šta znam, ovaj remi nije loš zbog rezultata u Irskoj, ali mogli smo preuzeti kontrolu u grupi. Nisam razočaran jer sam svestan da smo treća evropska kategorija, kao i preostale tri ekipe u grupi, kada igramo sa ovim igračima.

      Neverovatno je da smo i sedmi gol dobili posle direktnih individualnih grešaka od kojih su većina bile vezane.

      Protiv Irske kod prvog gola Mitar promašuje loptu, a onda i Bane koja vara Rajkovića, drugi gol lopta preleće preko izbrojao sam pet naših igrača i Marfi sam ko duh je zakucava. Inače i Hendriku i Marfiju su to prvi i jedini golovi za reprezentaciju u 32, odnosno 23 nastupa.

      Protiv Austrije štoper Mitrović kod prvog gola izbija loptu u noge Sabiceru, a kod drugog daje for Janku, praktično mu asistira kao i kod prvog gola Sabiceru.

      Protiv Velsa kod njih, praktično tri vezane greške, Nastasić koji se loše gradi gubi kontrolu nad loptom kod aut linije, Bane koji ne ulazi u blok Bejlu i Stojković koji je loše pozicioniran.

      Protiv Gruzije diletantski potez Kolarova koji nonšalantno vraća loptu golmanu i asistira Kačaravi.

      I na kraju večeras dve individualne greške koje su prethodile golu, golmanova glupost i jednako velika Luke Milivojevića.

      Neverovatno je da smo sa toliko grešaka i dalje prvi u grupi sa igračkim kadrom koji je blago rečeno skroman. Ostale tri reprezentacije igraju sa najboljim što imaju, ali Srbija ima bolje. Srbija kada igra sa najboljim igračima je u drugoj evropskoj kategoriji i to bi bilo dovoljno da se osvoji ova relativno slaba grupa. Slaba je iz razloga što je Vels tu iz prvog šešira, da se ne shvati pogrešno.

      Onako na prvu vidi se da imamo problem sa desnim spoljnim, CM koji nije Matić, mada bi se i o Matiću što šta imalo reći i levi plej-krilo. Znači Rukavina, Milivojević i Kostić koji je nešto i odigrao u prva dva meča, ali više ne zna gde udara.

      Da se je pitam ko što se ne pitam, probao bih sa Lazarom M. po desnoj strani, dosta je disciplinovan i može da se ponavlja. Ne bi bio mnogo lošiji od Rukavine u defanzivi, ali bi puno doneo u ofanzivi. Basta bi mi bio prvi izbor, ali ko još o njemu misli. Mali SMS pored Matića. I umesto Kostića, Adem Lj (u Seriji A 10 g. i 8 a.) da skida paučinu šutevima sa 20 m i asistira, da se malo rastereti Tadija u kreaciji. Mitra više ne bih dirao, zaslužio je mesto u 11.

      To je onako, neko veštačko disanje koje bih primenio da se puno ne remeti sistem. Ima tu dosta problema i sa golmanom i sa štoperima, eventualno dati šansu Spajiću. Znam da Muslin neće ništa menjati, za sada vodi brod koji se još nije razbio od stene, nadam se i da neće, ali igramo stvarno na tankoj žici. Dobro je što sad imamo Moldaviju kući, vidimo se u septembru.

      Comment


      • Goku, slazem se vecinom vezano za ove promjene koje navodis. Ono sto me interesuje je to da li Muslin uopste racuna na Ljajica ili je on otpisan bez obzira u kakvoj je formi.

        Comment


        • Originally posted by Ognjen View Post
          Goku, slazem se vecinom vezano za ove promjene koje navodis. Ono sto me interesuje je to da li Muslin uopste racuna na Ljajica ili je on otpisan bez obzira u kakvoj je formi.
          Ma ne računa. Ljajić ne može biti u boljoj formi nego što jeste. Ovo je njegov maksimum, 18 golova i asist. kombinovano. Nije ekstra klasa, ali bi nama legao.

          Čini mi se da je bio naš najkonkretniji igrač dok ga Muslin ničim izazvan nije sklonio kad je došao.

          U ovom sistemu igre sa dva plejmejkera njemu sa Tadićem igra Kostić koji nema zrna kreacije u sebi, čovek je krilo, brz, eksplozivan i ne odgovara mu ovo mesto u sistemu.

          Najlogičnije je bilo da ta mesta drže naša dva najkreativnija igrača Tadija i Adem, u stvari i jedina dva koja imamo.

          U ovim kvalifikacijama sigurno neće igrati. Ne znam šta treba da se desi pa da ga pozove, možda da ne pobedimo Moldavce i Tadić se povredi.

          Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

          Comment


          • Reci ti nama Gorane, kako bi ti sastavio najboljih 11 Srbije
            Last edited by Lion; 11-06-17, 23:51.

            Comment


            • Spoj defanzivne formacije i kreativnijih igraca

              4-5-1 (4-3-2-1)

              Ivanovic-Maksimovic-Vukovic-Kolarov
              Ljajic-Matic-Sergej
              Kostic-Tadic
              Mitrovic

              Bar znam da bih tako igrao na PES-u ..
              Last edited by Chiwwi; 12-06-17, 00:06.

              Comment


              • Originally posted by Princoni View Post
                Reci ti nama Gorane, kako bi ti sastavio najboljih 11 Srbije
                Princevski ja bih igrao 4-3-3

                Rajković
                Gajić, Nastasić, Veljković, Obradović
                Matić, Fejsa, Milinković
                Tadić, Mitrović, Ljajić

                Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

                Comment


                • Veljkovic koji igra u ekipi koja vazi za jednu od najgori odbrana u ligi?Ima barem jedno 3-4 igraca koji treba da igraju pre njega.

                  Gajic, Zivkovic(ukoliko bude igrao u kontinuitetu) i Bleki su najblizi ulasku u startnih 11 od mladjih.Maksimovic ako ima dobar start u Valensiji moze isto da bude blizu startnih 11.

                  Comment


                  • Originally posted by Ricma View Post
                    Veljkovic koji igra u ekipi koja vazi za jednu od najgori odbrana u ligi?Ima barem jedno 3-4 igraca koji treba da igraju pre njega.

                    Gajic, Zivkovic(ukoliko bude igrao u kontinuitetu) i Bleki su najblizi ulasku u startnih 11 od mladjih.Maksimovic ako ima dobar start u Valensiji moze isto da bude blizu startnih 11.
                    Veljković igra u Verderu 90 min. svaki meč u jakoj ligi gde se igra napadački. To što je loša odbrana ne govori o njemu, odbrana počinje od napadača, ne može to tako da se gleda.

                    Živkovića sam gledao sve mečeve kad mu je trener pružio šansu, pokušaj da ga prodaju kao Lazara, ništa posebno nije odigrao, ubrzo ga je sklonio, na kraju nije ni na klupi bio. Mislim da dečko stagnira, možda čak i nazaduje, prvo nije igrao pola godine u Partizanu, a onda ni u Benfici do proleća. Daleko je on od reprezentacije, doduše Kostić nije ništa bolji od njega.

                    Maksimović mora prvo da se dokaže u jakoj ligi, do sad je igrao u Sloveniji i Kazahstanu, ali dečko ima herca i pravi odnos, voleo bih da uspe.

                    Ko je Bleki?

                    Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

                    Comment


                    • ................ Rajković .................
                      ..Ivanović..Maksimović..Nastasić..
                      Gajić....S.M.Savić..Matić....Kolarov
                      ........Tadić..............Ljajić...........
                      ................Mitrović....................
                      Last edited by Ves; 12-06-17, 10:51.
                      " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                      Comment


                      • Svima smeta Rukavina a covek je jedini defanzivac u ovim kvalifikacijama koji nije napravio gresku koja je rezultovala golom
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Necu da kazem da nisam zadovoljan, odbrana uopste nije bila losa do onog debilnog poteza Stojkovica. Ali opet sa druge strane nije ni Vels preterano napadacki potentna ekipa.
                          Individualne greske nas mnogo kostaju.

                          A vala brate I nikakav centarsut, bos los segment a za nasu postavku igre je kljucan.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Mislim da je Muslin precenio stopere Velsa i zadnje vezne. Mi smo jednom napali kroz sredinu i dali smo gol. Centarsutevi su ozbiljan problem, sa jedne strane je Rukavina koji je tu bas slab, sa druge strane imas Kolarova koji slabo doprinosi u tom segmentu i plus je defanzivno labilan. Kostic je van forme dobrih pola godine a mozda i jace.

                            Ja formacijski nista ne bih menjao. Voleo bih da vidim Fejsu i Matica zajedno u veznom. Ljajica umesto Kostica. I mislim da bi Basta trebao da se pozove u repku jer decko igra ovaj fudbal 10 godina i moze nesto vise da pruzi od Rukavine. Eventualno bih Antonia gurnuo na levu stranu umesto Kolarova jer je momak igrao i tu dosta i mnogo je sigurniji defanzivno od Kolarova.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Sad nešto gledam u poslednja 24 sata ovde ispisano 13 postova.

                              Na forumu b92 ispisano 250 postova, a na Krstarici 140 u temi reprezentacija Srbije.

                              Baš razočaravajuće da teme stranih klubova cvetaju, a za reprezentaciju Srbije vlada takva nezainteresovanost, još sportski forum za razliku od ovih pomenutih.

                              Slična situacija je generalno sa celokupnim domaćim fudbalom i sportom koji je ovde jako loše ispraćen ako poredim sa drugim forumima koji čak nisu strogo sportski.
                              Last edited by goku; 12-06-17, 19:31.

                              Comment


                              • Pa jedno je portal b92, a drugo sportski forum.
                                Za Krstaricu ne znam niti kave sportske teme ima pored očigledno srpske fudbalske reprezantacije, ali sumnjam da se tamo prati nešto posebno osim toga.

                                Ako pođem od sebe, srpski fudal me zanima koliko čujem nešto u prolazu ili baš znam da igraju kao protiv Velsa u nedelju. Odavno smo mi u svađi.
                                Uosatalom šta tu više ima da se priča osim onih priča i činjenica koje se ponavlja godinama unazad. Ja neka poboljšanja u radu ne vidim, niti rezultatima.
                                Ovo je sve prividno, no ajd videćemo kada nam na megdan dođe neko ozbiljniji.... ili odemo na kraju na neko takmičenje.
                                Last edited by miloolja; 12-06-17, 19:33.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X