Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Đilas i Tole nikako ne mogu u jednu rečenicu. Razlika je ko šećer i so.

    Što se Radosava tiče, najviše mrzim igrače koji su u fazonu ako dodam pas ka napred nek mi umre majka, svaki pas unazad, jebo taj fudbal. To je moje subjektivno mišljenje. Objektivno dečko je igrač za tu turksu ligu i ništa preko toga. Tu Grujić i Matić jednostavno moraju da igraju. Matić je sadašnjost, Grujić je budućnost.

    Inače, Fejsa je vrh destruktivac, poslednji put sam ga gledao protiv Zenita, utakmica perfekcija....sad na stranu to što i on nije za preko lige u kojoj igra. Mada kad malo bolje razmislim možda bi prošao u nekom slabijem Premijerligašu, ti klubovi vole da imaju takvog igrača u timu.

    Comment


    • Ide prica da bi Muslin mogao da bude selektor za kvalifikacije.
      sigpic

      Comment


      • Jel se i dalje navi trenerskim poslom? Znaci 352 u najavi
        Originally posted by Vladan
        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
        :vinjaksmajli:

        Comment


        • Bavi se, otisao iz Standarda posle mesec dana. Nadigrao ga Zeljo u dvomecu ali se ispromasivali.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post
            Jebiga ako ti je Đilas 100 puta veće govno. Usrao nas trener i u ženskoj konkurenciji verovatno. Đilas se dosta daje, veruj mi. On para ima na pretek, nije on u savezu iz koristi.
            Đilas uspešan i van saveza a Tole magare. Klasično.
            To sto Djilas radi i radio je za zatvor naspram Toleta, zna se zasto je uspesniji i sa kim je on to povezan.Tole je naspram njega sitan kriminalac.Snalazljiv covek, on se pita oko selektora isto kao i Tole u fudbalu.Na vreme je on usao na prava vrata.Inace njega kao pojavu, svaki covek treba vise da prezire nego Toleta.Nasao se u pravom mestu u pravo vreme za vise stvari.Covek sa milion funkcija, klasican tezgaros.Kazi mi samo kako njega covek da ne mrzi?Preko tih rezultata reprezentacije dobija politicke poene, a malo se on tu pita.Meni je generalno smesno sto je za sve kriv Tole, ali jos mi je smesnije sto i on samog sebe smatra odgovornim za sve te uspehe koje su ostvarile mladje selekcije.
            Last edited by Ricma; 25-03-16, 23:07.

            Comment


            • Na današnji dan, 27. marta 1996. fudbalska reprezentacija Jugoslavije savladala je u prijateljskom susretu selekciju Rumunije 1:0 (0:0).

              Strelac pobedonosnog gola bio je Dragan Stojković - Piksi u 51. minutu nakon slobodnog udarca.

              Nažalost, ovaj meč pamtimo i po teškoj povredi Budimira Vujačića, nakon koje je praktično završio karijeru.


              Code:
              Beograd, 27.03.1996.	Stadion Crvene zvezde
              Prijateljska utakmica
              Gledalaca: 28196
              Sudija: Dimitar Momirov (Bul)
              
              Jugoslavija                      1-0 (0-0)	Rumunija
              
              Aleksandar Kocić 5 (Voj)		        Florin Prunea
              Branko Brnović 10 (Esp; Spa)			Dan Petrescu
              Budimir Vujačić 11 (Spo; Por)			Daniel Prodan
              Slaviša Jokanović 11 (Ten; Spa)		        Ionat Lupescu
              Miroslav Đukić 6 (Dep; Spa)			Anton Dobos
              Siniša Mihajlović 10 (Sam; Ita)		        Tibor Selymes
              Vladimir Jugović 7 (Juv; Ita)			Ioan Sabau
              Saša Ćurčić 7 (Bol; Eng)		        Dinu Moldovan
              Predrag Mijatović 13 (Val; Spa)		        Gheorghe Hagi
              Dragan Stojković 47 (Nag; Jpn)		        Marius Lacatus
              Savo Milošević 9 (AVi; Eng)		        Dorinel Munteanu
              
              Selektor					Selektor
              Slobodan Santrač 11		                Anghel Iordanescu
              
              Zamene					        Zamene
              65' Goran Đorović (Czv) 9	   Vujačić	46' Constantin Galca	Petrescu
              75' Dejan Stefanović (She; Eng) 6  Ćurčić	50' Gheorghe Mihali	Hagi
              87' Darko Kovačević (She; Eng) 8   Stojković	60' Adrian Ilie		Lupescu
              89' Zvonko Milojević (Czv) 7	   Kocić	64' Ion Vladoiu		Moldovan
              89' Goran Šaula (Voj) 7	           Đukić	66' Craioveanu		Lacatus
                                                              75' Florin Tene		Prunea
                                                              76' Filipescu		Munteanu
              
              Strelci			                        Strelci
              1-0 (51') Dragan Stojković 10th	                -		
              
              Žuti kartoni                                    Žuti kartoni
              Mijatović				        Hagi
                                                              Petrescu
              
              Crveni kartoni                                  Crveni kartoni
              -				                -
              Last edited by cssr; 27-03-16, 17:50.

              Comment


              • Gle sad izmene, Djuricic menja Mitrovica...
                Promasih, evo ga koscati sad ce sve da se promeni.

                Igramo veoma dobro, stvaramo prilike samo je pitanje vremena na kojoj cemo utakmici dati gol.
                Last edited by Indigo; 29-03-16, 18:33.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Tačno ću da batalim da gledam ovaj reprezentativni barem do nekog prvenstva , ne vredi ovo gledati majke mi moje ...
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • A Zoki Tosic najgori celu tekmu
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Eto, sad je ovom padavicaru kupio jos pet utakmica. Izvuce ga na slucajku, ne mozemo gol iz igre uvaljati mrtvoj Estoniji. Jos sad kad se krene kurciti nakon meca...Treba sve ovo bataliti. Kad vidim Brasanca najezim se. Prodaj ga u Bursaspor i u pm vise.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Ne stigoh da gledam, hvala Bogu....

                        Samo me zanima jel ulazio Grujić u igru?
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Nije, povreda ledja. Navodno je trebao da pocne mec, ali nista.
                          Bas los mec inace, kakav amaterizam u odbrani, zlo. Cudi me kako nismo primili, pa nek' je i od Estonije.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Zapravo to najvise upada u oci, koliko lose pokrivamo prostor i lose se postavljaju igraci u odbrani, gubimo se u odbrani i da lose markiramo protivnike.Zbog toga smo i primili gol protiv Poljaka, skupili se njih nekoliko u malom prostoru blizu lopte a niko da obrati paznju na Kubu.Bas losa koordinacija u odbrani a tesko da cemo imati isti stoperski tandem tokom kvalifikacija jer ce povrede da imaju udela u tome ko ce da igra.Nastasic kad je zdrav je najbolji nas stoper, nijednom nisam gledao Tomovica i Maksimovica sem u repki tako da mogu samo da imam pogresno misljenje o njima.Drugo poluvreme je bilo malo bolje, teze su Estonci dolazili do gola.Ovako u tri poluvremena se bas cinilo da protivnik kad je hteo je mogao da se useta u sesnaesterac ili blizu sesnaesterca, previse prostora pruzamo protivniku nasem pasivnim pristupom u odbrani.Vidi se iz ovog tima ko ce da nam najverovatnije biti starter.Bas me interesuje koliko ce prostora da dobije Sergej, da li ce njega Curcic da upari sa Milivojevicem u prve tri tekme koje ce Matic da propusti zbog suspenzije.Kod Zivkovica i Grujica ce da zavisi kako ce se snaci u novoj sredini.Na moju zalost, cini mi se da ce i u ovim kvalifikacijama Stojkovicu i Tosicu da bude zacementirano mesto.Tacno sam video da ce da Kolarov da da gol iz slobodnjaka, uglavnom ga daju oni koji se najvise pljuju.Ocekujem da Tosic da gol i odigra jednu dobru utakmicu protiv Rusa ili Iraca, pa posle odigra sledecih 9 losih utakmica.

                            Comment


                            • Evo i nekih mojih utisaka o dve prijateljske utakmice.

                              Individualni kvalitet postoji ne na top nivou, ali sasvim dovoljan da uz neki sistem rada budemo redovni učesnici SP i EP. Ne postoji nikakva organizacija igre ni kada napadamo, ni kada se branimo jer nemamo kontinuitet na sa selektorom, ni sa igračima. To ne znači da ovaj selektor treba da ostane, čak mislim da je ključna stvar da neko drugi dođe. Padaju mi napamet imena: Antića, Stanojevića, Piksija, Muslina, Božovića, ma bilo ko od naših trnera ko radi u inostranstvu, samo ne stranac (ako nije Mateus) ili neko što radi kod nas (ako nije Grof).

                              Treba napraviti čistku i sa igračima. Evo recimo Kolarovu i Mitru bih se odmah zahvalio jer mislim da su oni ključni u remećenju atmosfere, što zbog nediscipline, što zbog omalovažavanja selektora. Igrački Kolarov je preslab za beka, a prejak za krilo, znači ni tamo ni vamo, mogao bi u nekom 3-5-2 sistemu, ali mi to nećemo igrati. Mitar nije gol igrač, a može samo u špicu. Znači dva razloga za odstranjivanje obojice. Ljajić je kažu sličan što se tiče ponašanja, ali je po meni previše bitan za igru, a i kada ovu dvojicu odstraniš i on će sigurno drugačije razmišljati i biti usamljen u tom modelu ponašanja, pa samim tim neće imati sa kime to da radi. Bambi Tošić zna da da gol, ali je loš za organizaciju igre. Nije kreativan samo nabije glavu i trči napred. I njemu bih se zahvalio.

                              Da krenem sa igračima koji treba da igraju i sistemom igre. Golmane ne bih dirao, za sada Stojke na golu, a mali Rajković bekap.

                              Baneta na štopera jer jedino tako neće visiti u protivničkom kaznenom prostoru. To je i jedan od razloga zašto smo dobijali puno golova u zadnje vreme jer Bane i Kolarov su obojica istovremeno bivali kod protivničkog gola i tu nije bilo pomoći jer oni već deset godina tako igraju u klubovima, to ni Mihajlović nije mogao da promeni. Zato Bane na štopera, a Kolarov aut. Da se ja pitam igrao bih sa četiri štopera u liniji i zabranio im da preleze centar. Kad već nemamo neki napadački potencijal daj da bar ne primamo golove, a ponekad ćemo ga i dati. Čini mi se da su tako igrali Italijani ranijih godina. Nešto tipa Nesta, Maldini, Kostakurta, Kanavaro. I mi sa Petkovićem kad smo osvojili grupu ispred Španaca za SP 2006 i primili samo jedan gol. Gavrančić, Dragutinović, Vidić, Krstajić. Gavrančić i Krstajić bili bekovi, a klasični štoperi. Sviđa mi se ta ideja. Beton pozadi. Evo mog predloga: Nastasić, Ivanović, Maksimović, Rajković. Bekap Spajić.

                              Sredina sa tri igrača umesto dva. Matić zadnji vezni, Luka Milivojević bekap, a ispred njih Sergej Milinković, Grujić i Nemanja Maksimović, nek se rotiraju na ta dva mesta u zavisnosti od forme. Ključni igrači, treba da obezbede prilaze svom golu, ali i da ugrožavaju protivnički. Treba puno da trče, ali svi su jako mladi, mogu oni to. Vremenom će biti iskusniji i sve bolje se pozicionirati na terenu.

                              Krila, desno Andrija Živković, levo Filip Kostić uz sve mane koje imaju mislim da bolje nemamo. Tadić je statičan, nije brz, ali je kreativan i ne znam zašto su ga svi treneri gurali na krilo. Njegova idealna pozicija je iza napadača, ali u ovoj formaciji za njega nema mesta. Najbolje je igrao kod Mihajlovića upravo na toj poziciji. Živković je mlad, može još puno da napreduje, Kostić je stariji četiri godine od njega i nisam siguran, ali dok se ne pojavi neko bolji neka igra on.

                              Špic, nema ga. Nemamo gol igrača još od Save i Darka. Ja bih tu igrao sa lažnom devetkom i dao mu potpunu slobodu u igri. Neka se vraća po loptu, povuče napred, odigra u stranu i trči prema golu ili neka šutira, neka radi šta hoće, ali sve u svrhu kolektiva. To mesto bih dao Ademu Ljajiću.

                              To je neko moje viđenje kako da se najbrže i najbezbolnije izvučemo iz ovog lošeg perioda koji traje već šest godina. Bez nekih velikih rezova sa igračima koji su već prisutni.

                              Comment


                              • Nije lose Gokaro.

                                S obzirom na igracki kadar kojim se raspolaze, morali bi da tezimo onome sto igra Atletiko. Disciplinovano, borbeno, pretrcavanje protivnika, ispravljanje tudjih gresaka i bez sidrasa. Grizman, Vieto i Karasko nikako nisu klasicne 9-ke ali se savrseno dopunjuju. Manje disciplinovana i nesto ofanzivnija varijanta je Gladbahova 4-4-2 sa dve lazne 9-ke.

                                Drago mi je da jos neko kapira da Stojkovic nije ni blizu kljuca problema i da je idiotski graditi igru preko bekova, to nigde nisam video. Evo pogledajte reprezentacije koje su se plasirale na ovaj prosireni EURO sa 24 i ko im igra bekove, apsolutno sporedni sistemski igraci. Kao kad majstor udari dva poslednja srafa u ormar cisto da ucvrsti.

                                Bambi Tosic igra odlicno u CSKA gde ima najmanje dodira sa loptom od trojke iza spica. U reprezentaciji je obrnutno, najvise je gusla. Sa selektorom koji ume da raspodeli uloge on moze da ostane jos jedne kvalifikacije, posebno sto Jovica upropastava Andriju. Na Nemanju Mihajlovica moze da se racuna uskoro.

                                Posle izbora u FSS 2008. i 2012. je bila propaganda sa dolascima Antica odnosno Mihajlovica pa je isto moguce i sad.

                                Tadic ne mora uopste da igra, on ti je nesto kao Rakocevic u kosarci. Zna da igra ali sa njim kao prvom violinom ne mozes nista, metiljav lik bez karaktera. Adem kao kreativac a ostali da budu trkaci jer to i jesu.

                                Nije ni Antic onomad nista vanserijski uradio, bukvalno su igrali borbeno i znali uloge, bez mnogo filozofiranja. Nesto ofanzivnija verzija sadasnjeg Lestera i konkretnog fudbala sa dosta suteva i centarsuteva. Isto dva igraca u zivotnoj formi(Krasic i Lane), dobra atmosfera, disciplina, poklopi se nikad slabija Austrija, Rumunija i Domenek sa horoskopima i lagan plasman. Posle Rajevac procita pa moras da ubacis Kuzmanovica i Ninkovica da bi igrao nesto sto lici na fudbal.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X