Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Brajkula View Post
    И Хрвати имају пар дискутабилних пуленчића, нису ни они цвећке на том пољу, само што остали играчи надокнађују све то својим вансеријским квалитетом. Код нас то већ није могуће, од селекције одскачу само Бане и Коларов, а као што видесмо на крају баш њих двојица испадоше "главни кривци".
    Што се Босанаца тиче, свака тим људима част, нисам баш упућен у дешавања тамо, али им је клупски фудбал далеко испод нашег, али опет са друге стране, погодила им се добра генерација, пре ове то је био мрак, а ако се ова не квалификује на СП дефинитивно се никада неће квалификовати јер су им млађе репрезентативне категорије ван сваке приче, шта се ту догађа сам Бог зна, у опште се на ашим просторима о истим не пише, што значи да баш и нема неког квалитета ту.
    Ja mogu da potpisem da Ibisevic, Dzeko, Misimovic i Pjanic ne bi videli terena da su kojim slucajem reprezentativci Srbije. U sadasnjem poretku stvari nemamo toliki kvalitet na reprezentativnom nivou kao pomenute reprezentacije, ali nismo ni bas miljama daleko. Kapiram pricu, nemamo spica. Ali daj bre da igramo sa onim cime raspolazemo. Gde smo bili svih godina kada je Rambo bio u pitanju? E tu je reprezentativna menadzerijada kod nas. Onaj tamo visi po Kopakabani, nece se druzi sa ovim ili onim Ramadanijem, nije podoban. Na stranu sto su mu u Brazilu nudili drzavljanstvo, sta kurac Brazilci znaju o fudbalu... Koliko god mi mozda imali samo prosek igrace koji konkurisu za sastav, ne moze me ubediti niko da sa pravim selektorom (trenerom, psihologom, mentorom) Tadic, Sulejmani, Bambi, Jankovic, Kuzmanovic, Ignjovski, Matic, Krasic i Lane ne bi mogli da se nose bara-bar sa jakim evropskim selekcijama. Jel imamo problem sa napadacem? Daj i tog Klea da probamo, sta mozemo da izgubimo? Isto ono sto su i Hrvati sa Eduardom? Sta fali Svabama? Hitler im se u grobu vrti kao na girosu, ali bre oni su ljudi pametni. Vredis? Igras. Mi nikada necemo naturalizovati nekog Ozila, Kediru, Kufura, ili statijaznam, ali mozemo da naturalizujemo kvalitet da bar iz 3 sanse zabode 1 gol.


    edit: zaboravio Ljajica...
    Last edited by tantuz; 18-10-12, 01:36.

    Comment


    • За Ибишевића и Џека и нисам сигуран да не би играли, то је позиија на којој оскудевамо.
      И да, што се шпица тиче миљама смо далеко од суседа, па и ти Македонци (узео сам њих као пример јер су наводно најслабији) имају Пандева...ми на тој позицији фурамо Шћеповића, Лекића итд. десетине миља су у питању.
      Каскамо ми полако, а како ствари стоје каскаћемо и даље...нема светла на крају тунела, једноставно исти је превише дугачак...Пилс Лајт никада не одустаје, Толе никако да оде, а из кулиса, е ко зна шта се ту у ствари догађа..

      Comment


      • Hvala Bogu na vikendu i ligama (PL,Bundes,Primera i ostalo),i hvala Bogu sto je sledece utakmica tek u negde krajem marta.Znaci dobrih 4 meseca odmora od reprezentacije i ove tuge zvane FSS....;)

        Jedva cekam subotu i da legnem ispred TV-a da gledam na SK-u Engleze i Spance dok mi ochi ne ispadnu!
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Imam neku temperaturu ne mogu da spavam pa sam resio da napisem koji kilometar o srpskoj struci, o onome sto sam ja procitao, o onome sto sam vidim i o onome sto sam pricao sa deckom koji je upoznat u celu situaciju, malo da se ispucam, umorim pa da spavam.
          Mi nemamo struku, nasi treneri nikada nisu bili cenjeni, bio je po neki izuzetak a danas imamo dva, tri trenera koja mogu da rade u ozbiljnim ligama, a u vrhunskom klubu ne moze nijedan.
          Kod nas ni Ljupko Petrovic koji u svom CV-u ima titulu K.E.S. sa Zvezdom uz mnoge domace titule, ne moze jednostavno da radi u iole pristojnom klubu jer nije dovoljno strucan, nije mogao ni kada je taj uspeh bio svez.
          Prosle godine je bio trener Taraza iz Kazahstana i zavrsio deveti.
          Nasa struka je katastrofa, medju najnecenjenijima u Evropi. Jos se uci iz Bata Djorinih skripti, analizira se utakmica Zvezde i Marseja, a fudbal odleteo, totalno druga igra, slicnost sa tim fudbalom kao stoni tenis sa tenisom.
          Niko ne ide preko da se usavrsava, cim dobiju licencu tu se njihovo ucenje zavrsava. Kao sto i posle treninga, trener ode u kafanu, dok Murinjo ode kuci i kazu ne spava bukvalno, u sobi par plazmi i samo gleda i analizira. Npr. prosecan evropski klub, recimo Tuluz, Nica, Herenven, ima oko 40-45 parametera koji odredjuju igraca na toj poziciji, to ide u takve sitnice, tipa, kako taj bek brani igraca koji napada levom nogom, kako igraca koji napada desnom, kako se snalazi kada ga napadaju unutra kako kada idu na centarsut, kako uklizava kada ga napada na jednu stranu, a kako na drugu, kakva mu je koncentracija kad vodimo, gubimo, kako se snalazi sa igracem vise, igracem manje, u kom periodu igre mu pada fokus, kakav je kod pomoci, kakav kada treba da se igra defanzivno, ofanzivno, kakav mu je laznjak, kako centrira kiflu, na prvu, na drugu, kakav mu je centarsut kad je umoran...
          Kod nas ti treneri koriste oko 6-7 karakteristika po poziciji, klasika, posto sam uzeo za primer beka, bek-jel brz, kakav mu klizeci, jel dobro centrira, kakav je takticki, kakav je u skoku, kakav mu je sut i to je to.
          Strucni stab preko ima oko 30 ljudi, to su analize u najsitnije detalje, kompjuterske animacije, refresovanje tih podataka po poziciji i usavrsavanje i skrivanje mana.
          O skautingu da ne pricamo, nasi pogledaju dve kasete i to je to, preko su citavi timovi skauta koji ko zna koliko unapred pripremaju utakmicu i dostavljaju podatke o svakom njihovom igracu isto po tih 40-50 parametara po poziciji, pa se gledaju slabosti protivnika pa se na osnovu toga bira tim, napadaju se mane...
          Kod nas je kljucni problem sa strukom jos u mladjim kategorijama, posto nam treneri nisu skolovani preko, nemaju ni te parametre, niti ikakve veze sa modernim fudbalom, ne znaju da klincima isprave mane, oni ne znaju da nauce decu da igraju moderan fudbal u prostor, kretnju bez lopte, da su u liniji, da vrse presing, i zato ko ne ode mlad odavde i ne stekne te navike ne moze da uspe preko.
          Talenata imamo na izvoz i mi sto uspemo, uspemo na talenat, zato su nam i mlade selekcije koliko toliko uspesne ali oni ne nauce te osnove i prestaje neki poseban napredak iz prelaska iz juniora u seniore, pa kad odu preko oni ne mogu da veruju koliko ne znaju.
          Preko se oni najtalentovaniji pretvore u epizodiste u nekim osrednjim klubovima i to je to, eventualno nekada neko bukne, uglavnom na poziciji gde nije preterano potrebno biti kreativan pa taj nedostatak ucenja igre bez lopte ne utice previse. Zato su nam defanzivci dobri, a krstenog spica i kreativca nemamo godinama...
          Treninzi su nam ocajni u mladjim kategorijama, kao i u prvom timu, fizicka sprema nam je u totalnom kurcu. Mi najvise trcimo ali bespotrebno, iz nemoci, poenta je te kilometre fino rasporediti i na tome se preko mnogo radi.
          Pricao mi je decko-covek koji je preko otisao na usavrsavanje kao trener-skaut, koji mi je i pricao i dosta ovih stvari, da su preko takve fizicke pripreme da su ove u nasim klubovima, ne amaterizam, nego pripreme za drugi sport.
          Kod nas se jos pripremaju po programu iz jeseni sedamdeset i neke kada smo zadnji put setali kraj reke. Misle da je dovoljno otici na Zlatibore pitaj Taru i reci igracima da trce dok se ne ispovracaju, a to je kontraefekat.
          On kaze da je hteo da batali posao skauta kada je otisao preko i video koliko ustvari ne zna, a zavrsio visu trenersku-smer fudbal, kaze da je svaki skaut preko i to najnizi u lancu, licno Murinjo za svakog srpskog trenera.
          Ovde kod nas uz svu tu jad u struci, prednost imaju treneri preko veze, i u mladjim kategorijama i u prvim timovima koji ce da budu poslusni i da prave kombinacije sa menadzerima, zato menadzersko-politicko-mafijaskoj organizaciji i nije u interesu da nam struka napreduje, pa samim tim i igraci, pa da Ljajic bude Modric,a drvo Zigic kao drvo Mandzukic.
          Da, Hrvati su miljama daleko od nas sto se tice toga, jer je Dinamo kopirao kako to rade mladje kategorije preko i oni kaskaju za Evropom ali se trude, napreduju, i bice sve bolji i bolji, Dinamo otvara kampove i u inostranstvu, imaju strucne stabove u mladjim kategorijama, pljacaju strane trenere koji su imali uspeha sa drugim mladjim kategorijama da im budu konsultanti, slusaju, upijaju. Treneri mladjih kategorija im imaju obaveznu obuku preko...
          Jel znate kako su Belgijanci izbacili ovu generaciju? Oni su videli da im fudbal kaska i oni su odlucili pre ne znam tacno, recimo 10 godina, mozda i vise da sve mladje kategorije moraju da igraju 4-3-3 i nikako drugacije, novcano kaznjavanje timova koji ne igraju tu taktiku i uzeli su i prekopirali treninge Ajaksovih, Barsinih i Sportingovih mladjih kategorija, kupili iste softvere kao i oni za obradu pionira, kadeta...
          E onda posle par godina dobijes generaciju Felainija-Hazarda-Vermalena-Vertongena-Mertensa-Miralasa-Lukakua-Bentekea-Alderweida-Kompanija-Witsela... Svi su oni izmedju 21-26 godina, kad pogledas koliko su imali pre 10 i vise godina, dobijes da je to to, da nije slucajnost i generacija koja je pala sa marsa, nego generacija ciji je talenat iskoriscen dobrim radom...
          Holandjani su odavno uveli to pravilo u mladjim kategorijama, mora da se igra 4-3-3 i uci se igra bez lopte, totalni fudbal i igra u prostor, zato i imaju igrace kojima se lepi lopta za nogu...
          Kod nas u pionirima kad si losiji i ides u goste, ti igras 4-6-0, tuces, udaras, jednostavno oces rezultat jer mozes dobiti otkaz ako izgubis, da ne pricam koliko je rad na treninzima losiji, pa kako ti tu da napredujes. Kako da steknes tehniku kada pored ocajnog rada ti ni ne radis na tehnici nego sluzis kao koljac u veznom redu.
          U Ajaksu je trener pionira i kadeta placeniji nego trener prvog tima, pa vi vidite.
          Devedesetih smo mi pravili igrace, jel mislite da je talenat nestao u medjuvremenu? Ne, nego tad fudbal nije bio ovolika nauka i taj staromodni pristup je mogao da prodje, talenat je vise dolazio do izrazaja.
          Kod nas su Miljan i Bata Djora i dalje pojam, prepisuju se njihove stvari, a fudbal iz 2005. ne moze da se poredi sa ovim iz 2012., a kamoli fudbal iz 1995 ili 1985.
          Gotovo nijedan trener ne napreduje, u fazonu kad ne moraju drugi, ne moram ni ja, i svako misli da je najpametniji, em ko oce da napreduje gubi volju kad vidi da je ovde bitno samo imati kumsko-bratsku vezu, biti poslusan, ne izmisljati toplu vodu, ne zamerati se uticajnim sinovima i netalentovanim menadzerskim igracima...
          E sad zamislite koliko mi ustvari imamo talenata kad pored svega toga za cime kaskamo, mi se opet nosimo sa svim tim reprezentacijama u mladjim kategorijama, e posle bez osnova ne mozes da napredujes, cast izuzecima, tj da ponovim, onima koji su otisli preko i uspeli da pokupe sve sto im fali. Odu i drugi talenti rano ali jednostavno
          ne uspeju da nauce sve sto im je potrebno i njihov napredak prestane ili bude minimalan kada treba da bude najveci. Svi polako uvode te novine u mladjim kategorijama, evo sad i Madjari pocinju, svi napreduju, mi kaskamo dvadesetak godina. Mogao bih do sutra ali odoh da spavam pa cu sutra.
          Last edited by asprilja; 18-10-12, 07:48.
          Cuj prvi maj

          Comment


          • Originally posted by asprilja View Post
            Imam neku temperaturu ne mogu da spavam pa sam resio da napisem koji kilometar o srpskoj struci, o onome sto sam ja procitao, ....
            odavno nisam prošitao bolji tekst o stanju u našem fudbalu, bravo majstore. samo slaba vajda jer su se bumbari učaurili, izbacili maticu, i sad se samo slade "fondovima sumnjivog porekla"

            ne bih da lajem dalje jer me naš fudbal nervira toliko da više nemam snage ni reprezentaciju da gledam

            ja od Ivana Golca nisam video trenera koji može od osrednje ekipe da izvuče motiv da uvek igraju na gol više, sve se kod nas baziralo na igri pojedinaca kao u vreme Montevidea. mi od generacije Krojfa i totalnog fudbala, više ne kapiramo fudbal i šta je tu bitno....


            što je najgore, i u košarci nam se smeši sličan scenario, jer kad odu ovi pravi stručnjaci...
            Last edited by Torima; 18-10-12, 07:55.

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              За Ибишевића и Џека и нисам сигуран да не би играли, то је позиија на којој оскудевамо.
              И да, што се шпица тиче миљама смо далеко од суседа, па и ти Македонци (узео сам њих као пример јер су наводно најслабији) имају Пандева...ми на тој позицији фурамо Шћеповића, Лекића итд. десетине миља су у питању.
              Каскамо ми полако, а како ствари стоје каскаћемо и даље...нема светла на крају тунела, једноставно исти је превише дугачак...Пилс Лајт никада не одустаје, Толе никако да оде, а из кулиса, е ко зна шта се ту у ствари догађа..

              Doticne sam naveo kao primer za nasu "strucnu" retardiranost i neposlusnost. Kao sto sam rekao, ja nisam video drzavu koja svesno nece da stane na put takvom ponasanju i konstantnom radu kontra fudbala (u ovom slucaju). Sta mislis, kako bi drzava trebalo da reaguje na sve izjave Toleta pedsednika kojima javno od sportske javnosti pravi dileje, kako da se drzava razracuna sa debilima sa tribina koji vec godinama rade to sto rade? Ali ne, onda bi dobar deo populacije mozda strajkovao jer ne moze da nadje posao, ako radi nije dobio platu mesecima, pobunio bi se bas protiv te iste vlasti jer ne radi ama bas nista korino u interesu naroda (koja god da je u tom momentu aktuelna vlast). Sve ovo sto se desava ima veze sa fudbalom 15% a ostalih 85% sa svime, samo ne sa fudbalom. I onda se pojavi brat asprilja sa kilometrom istine...

              Comment


              • Mihajlović rekao da se sigurno vraća u Italiju posle ovih kvalifikacija a Tole mu pruža podršku kao da ovaj namerava da ostane nekoliko godina i da razvija njegovu podmladjenu reprezentaciju.

                Mada gde će i Savez sad da plaća odštetu Siniši kad još ni Antiću nisi isplatili onaj ogromni novac...
                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                C'E SOLO L'INTER

                Comment


                • http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/3...vih-takmicenja

                  Comment


                  • http://www.mozzartsport.com/vesti/ko...nisa-zaboravio

                    Comment



                    • I neka mi posle neko kaze da ne mozemo da napravimo reprezentaciju ispred koje bi po kvalitetu bili samo Spanci, Nemci, Portugal, Francuska, Holandija i od skoro Belgija. Sa ostalima bi bili u najmanju ruku egal, ne racunam BiH i Hrvatsku jer ce tu uvek biti vise od fudbala.

                      Comment


                      • http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=653098

                        Tresla se gora, rodio se mis.Kakvo crno iskljucenje, duvajte ga Englezi...

                        Comment


                        • Nastasic kao da ima 40 godina, ni da se nasmeje
                          sigpic

                          http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                          Comment


                          • Ne zeli da se emotivno prazni.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Gde bi nam kraj bio da je Coa desno krilo u repki To bi sve nasmrkano izaslo na teren, Belgija i Makedonija bi bili pocisceni k'o od sale... Djuricic bi bio 2 puta visi i siri od Kompanija

                              http://www.mozzartsport.com/iz-drugo...budem-fudbaler
                              sigpic

                              http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                              Comment


                              • Originally posted by Maric91 View Post
                                http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=653098

                                Tresla se gora, rodio se mis.Kakvo crno iskljucenje, duvajte ga Englezi...
                                Navijaci Hrvatske su majmunskim kricima na Evropskom prvenstvu vredjali Balotelija, pa su samo novcano kaznjeni. Ovde nije ni bilo rasizma, a traze suspenziju. Kako da ne bre, mogu samo da ga ...!

                                Comment

                                Working...
                                X