Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma to su ga novinari bezveze pitali, je l' ces i dalje da igras za reprezentaciju i on se iznervirao... A Dejan ce odigrati jos koju prijateljsku i to je kraj.

    Comment


    • http://www.smedia.rs/sport/vest/5325...-u-Srbiju.html



      Nije mafijas, nije govno, ne namesta nista... Ma jok...
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • Naravno da namesta.Ali samo u svoju korist.

        Comment


        • Pa ovo je fenomenalno



          Baš smo to veče i komentarisali kako je Aca Englez najnesrećniji od aktera u Mariboru
          Marku Somborcu kao i uvek... svaka čast
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Vidim i Aca na twiteru izbacio ovu sliku Realno u Mariboru on je bio najnesrecniji posle poraza, mislim bar se to kod njega najvise videlo.

            I procitajte ovaj tekst, covek je sve lepo rekao

            http://www.mondo.rs/s220587/sport/Puko__fudbal.html
            СА ЗВЕЗДИНОГ ФРОНТА ИСПОД ХОРИЗОНТА

            Comment


            • haha
              Orlovi, Kolarov i Prvenstvo

              Vladimir Petrović Pižon ulazi u svlačionicu. Njegove oči su hladne, njegovo lice ne odaje ni najmanju naznaku emocije. Nacionalni fudbalski tim Republike Srbije posmatra ga kao jedan. Napolju, čuje se huk sa Ljudski Vrt stadiona u Mariboru.

              – Slušajte momci – počinje on, a reprezentacija sluša kao jedan. – Mnogi su me kritikovali u medijima zbog mojih izjava. Kao, previše sam odmeren, nemam napadački duh. Trebalo je da kažem da ćemo pregaziti ove glupe Slovence, kako ćemo im od bulje napraviti tunel ispod Alpa. Ja nisam takav čovek, momci. Vidite, u mojoj bogatoj karijeri, imao sam priliku da radim u Kini, velikoj zemlji, velikoj. I mudroj. Tamo sam naučio mnogo toga, dok sam, kao što znate, vodio Dailan Šide fudbalski klub, a zatim i reprezentaciju. Mnogo sam naučio od Kineza. Da li drvo koje padne u šumi, a nema ko da ga čuje, pravi zvuk? Vidite, takve stvari daju mudrost, sportsku i životnu. Ja znam da ne smemo da podcenjujemo Slovence. Raspičkali su nam Jugu iz keca u kec, a sada se radujemo kada nam prodaju hleb i mleko u njihovim super–marketima. Razumete, izjebali su nas a da i sami ne znamo kako. Opasan je Slovenca, prefrigan je Slovenca. Nisu prošli na EP, ništa im ova utakmica ne znači, ali neće nas pustiti, jer su đubrad. Ali nećemo puno o njima. Moramo da pričamo o nama. Nama, jer smo tim, je li tako Stankoviću, sokole?

              Dejan Stanković klima glavom, držeći u krilu nagradu koja obeležava stotu odigranu utakmicu za reprezentaciju.

              – Jeste, normalno da jeste. Hajde sada da prođemo kroz taktiku još jednom – nastavlja Vladimir Petrović. – Samo polako. Ko žuri taj gubi. Nemojte suviše brzo da prenosite igru, niti da pravite duga dodavanja, kada znate da vam ne idu. Ako niste sigurni šta se dešava, vratite nazad loptu, dugo traje tih 90 minuta. Tošiću, računamo na tvoj dribling, stalno i uvek. Proceni kada bi trebalo da dodaš, ali moj savet: nemoj to raditi uopšte. Pravo do šesnaesterca, baci i golmana ako možeš, bez šuta, samo uleti u go sa loptom u nogama. To će demoralisati Slovenca! Jovanoviću, čujemo da si gledao poslednjih dana ''Magnoliju'', ''Biće krvi'' i slične, snažne drame sa upečatljivim glumačkim kadrom. Odlično. Sve kako smo se dogovorili – kaže i zaverenički klima glavom.

              Jovanović čini isto.

              – Dalje. Startovaće Mrđa u napadu, ali ti Mrđa ništa nećeš uraditi, pa neću da trošim reči. U drugom poluvremenu ulaze Pantelić i Krasić, sokolovi moji. Panteliću, tebi ništa ne mogu da savetujem, ti si formiran igrač koji poseduje dubinsko razumevanje ove kompleksne igre koju Hrvati zovu nogomet, Amerikanci soker, a svi ostali fudbal. Uživam svaki put kada uspeš da primiš loptu; kako se krećeš pre nego što padneš, i posebno svaki put kada se ne vraćaš u odbranu, ali se zato bacaš na odbijene lopte u napadu, i trčiš za njima kao mentalno hendikepirano dete za golubovima, iako bi svako drugo, jednako mentalno hendikepirano dete videlo iz aviona da nećeš stići. Bravo, kako te mladi na intenetu, video sam, zovu, Pantela. Krasiću, ti si isto dobar, ali su te žabari malo pokvarili. Mnogo bre nešto dodaješ u poslednje vreme, nema onih divnih individualnih akcija kada driblaš dva odbrambenjaka zabijen u uglu terena, a onda ni ne iznudiš korner. Pričaj sa Tošićem gde grešiš. Vidiću – okreće se Petrović ka jedinom čoveku čije lice pokazuje manje emocija nego njegovo – Nemanja. Manjane. Srpski zide. Srpski bedeme! Srpski kapitenu Mančester Sitija, najvećeg tim na planeti Zemlji! Ti držiš odbranu u rukama, a ako bude trebalo da se odlučuje, tvoji čelični srpski živci iz Srbije će presuditi. Mogu ti samo jedno savetovati: ako dođe do penala, seti se Ronaldove tehnike. Portugalca, ne debelog Brazilca.
              Petrović gleda na sat i spaja ruke.

              – To bi bilo to – svi ustaju, ali se Petrović nakašljavam. – Još samo nešto.
              Svi sedaju.

              – Kolarov. Kolarove. Kooo-Larov, kako bi to rekao tvoj imenjak Aca sa RTS-a. Znate da ne volim da kudim, nego samo hvalim, ali moram nešto da kažem. Slušaj bre Kolarov, koji je bre tvoj problem?! Šta se bre ti ložiš?! Koji ti je kurac da trčiš stalno, gore-dole, bre jesi ti došao ovde da treniraš za maraton?! Ima te svuda, napad, odbrana, dobro ubacuješ, imaš sjajan pregled igre, znaš kada bi trebalo da šutiraš, kada da dodaš, retko grešiš. Pa je li 'oćeš da svi izgledamo kao majmuni? Kao nemotivisani, netalentovani i generalno potpuni isključeni jadnici koji nemaju šta da traže na EP? Bre, odjebi bre sa tim trudom, sposobnošću i požrtvovanošću, Kolarove, ko si ti da se zbog tebe svi loše osećamo? Kada završiš napad i krene kontra, nemoj odmah da se vraćaš, koja ti je pička materina?! Pa je li svi treba da se vraćaju? I Pantela isto? Nemoj me bre zajebavati. Znam da si ti iz Premijer lige, ali brate, ako 'oćeš da budeš Englez, nosi kišobran! – crvenilo iz Petrovićevog lica počinje da bledi. – A sada, izađite na teren i razvalite te glupe Slovence! – završava Petrović glasno.

              Svi se deru i tapšu, Marko Pantelić prvi skače i izleće na najbliža vrata. Svi se umiruju i gledaju u tom pravcu. Dve sekunde kasnije, Pantelić se vraća.

              – Znači brate, ovo je ostava.

              Comment


              • Carter985, da može dao bih ti 10 "Likes". Mogu samo kratko da ti kažem: SVAKA TI ČAST za ovaj post! Ćaooo!
                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                Comment


                • ma nisam to ja pisao, nego mi uopste nema smajlica i kvota kad otvorim da kucam poruku, pa je zato ovaj tekst ostao bez kvota ;)

                  Comment


                  • Originally posted by S-Nash View Post
                    Vidic je kriv zbog nonsalantnosti u poslednje vreme i zbog toga sto mu je svejedno. Ranije je kidao i bio najbolji u reprezentaciji sad nista. Nema vise volju covek i zato dovidjenja "najbolji stoperu sveta", idi kod Fergusona, primaj pare i trudi se, ima ko ce da igra.

                    2. gol Australije i ono stajanje u mestu dok je igrac koji sutira sam je najbolji primer, a bilo je i veceras slicnih situacija. Svaka mu cast za ono dok je igrao dobro, vise nema volju i to je to. Subotic-Rajkovic ce biti strasan tandem i njegov odlazak nece biti nikakav problem. Ni odlazak Stankovica nece biti problem jer imamo fenomenalnog igraca tog profila koji jede redom na terenu. Problem su neke druge, dobro poznate pozicije.

                    A pozicije na koje mislim nisu samo na terenu.
                    Najlakše je tako reći "idi kod Fergusona...."

                    Generalno gledano, odbrambenu četvorku (Ivanović-Subotić-Vidić-Kolarov) ne treba mnogo čačkati, ipak je to najbolja i, po imenima gledano, najprestižnija linija naše reprezentacije.

                    Problem leži u žalosnoj činjenici da je odbrana stalno na vetrometini, konstantno - svih 90 minuta - na udaru protivničkog tima. Nedostaje defanzivna organizovansot vezne linije koja bi napravila kakav-takav štit ispred odbrambenih igrača. Naš vrli selektor misli da je dovoljno ubaciti dva zadnja veznjaka bez ikakvih instrukcija i specijalnih zadataka.

                    I naravno pored defanzivne dezorganizovanosti veznog reda, paniku u odbranu unose i golmani-kikseri.

                    Vidić treba ovom timu i u budućnosti. Što ga tako olako otpisivati?
                    Last edited by Farfan; 13-10-11, 16:25.

                    Comment


                    • Originally posted by Farfan View Post
                      Najlakše je tako reći "idi kod Fergusona...."

                      Generalno gledano, odbrambenu četvorku (Ivanović-Subotić-Vidić-Kolarov) ne treba mnogo čačkati, ipak je to najbolji i, po imenima gledano najprestižnija linija naše reprezentacije.

                      Problem leži u žalosnoj činjenici da je odbrana stalno na vetrometini, konstantno - svih 90 minuta - na udaru protivničkog tima. Nedostaje defanzivna organizovansot vezne linije koja bi napravila kakav-takav bar štit ispred odbrambenih igrača. Naš vrli selektor misli da je dovoljno ubaciti dva zadnja veznjaka bez ikakvih instrukcija i specijalnih zadataka.

                      I naravno pored defanzivne dezorganizovanosti veznog reda, paniku u odbranu unose i golmani-kikseri.

                      Vidić treba ovom timu i u budućnosti. Što ga tako olako otpisivati?
                      Ja bi vise nego ista voleo da on odradi jos jedne kvalifikacije al sta ja mogu sto je i njega pocelo sve zivo da boli za reprezentaciju. Kome se ne igra, taj ne treba da igra i naravno ko ne zna ne treba da igra. Kad bi on i Stankovic igrali kao za klubove(i jos poneki) gde bi nam bio kraj. Mada se njemu ne moze mnogo toga zameriti jer je do relativno skoro davao sve od sebe. A ono stajanje kod 2. gola Australije mu necu zaboraviti dok sam ziv, mada je Stojkovic morao bolje da se postavi ali covek sam ko duh, ovaj mu najblizi i stoji kao kip. A ako ovako nastavi koji ce nam, eno Rajkovic izgore od zelje a zna decko. Tu su za buducnost Cosic i Nastasic samo da se jos malo probiju, za stopere se ja ne brinem.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by S-Nash View Post
                        Ja bi vise nego ista voleo da on odradi jos jedne kvalifikacije al sta ja mogu sto je i njega pocelo sve zivo da boli za reprezentaciju. Kome se ne igra, taj ne treba da igra i naravno ko ne zna ne treba da igra. Kad bi on i Stankovic igrali kao za klubove(i jos poneki) gde bi nam bio kraj. Mada se njemu ne moze mnogo toga zameriti jer je do relativno skoro davao sve od sebe. A ono stajanje kod 2. gola Australije mu necu zaboraviti dok sam ziv, mada je Stojkovic morao bolje da se postavi ali covek sam ko duh, ovaj mu najblizi i stoji kao kip. A ako ovako nastavi koji ce nam, eno Rajkovic izgore od zelje a zna decko. Tu su za buducnost Cosic i Nastasic samo da se jos malo probiju, za stopere se ja ne brinem.

                        Vidić ima tek 30 godina. Čovek se trudi, ali je normalno da pogreši pošto je stalno "u prvoj liniji", pred naletom protivničke ekipe. Kad se detaljnije pogleda, protivnički timovi sa dva vezana pasa dolaze "oči u oči" sa našom defanzivnom četvorkom.


                        Svi oni imaju naslednike (sam si taksativno nabrojao imena), naslediće ih kada za to dođe vreme. Zašto u izveštačenom i usiljenom maniru podmlađivati najjaču liniju tima. Oni će svoje lice pokazati na SP 2014. predvođeni, nadam se, mnogo kvalitetnijim seletorom.

                        Protiv Australije smo primili gol sa 35 metara, šta radi vezna linija ako Vidić mora da izađe čak 40 metara da bi blokirao šut?! Uzgred, Stojke je bio loše postavljen, oslonjen samo na jednu nogu, bacanje u takvim prilikama je zakasnelo i nedovoljno eksplozivno.

                        U ekipi vlada taktička anarhija, nedostatak stručnog autoriteta, stoga je normalno da - u jednoj bezglavoj, stihijskoj igri - vodeći igrači ne mogu da pruže ni 70% svojih mogućnosti. Reprezentacija je ličila na cirkusku trupu sa klovnom na klupi.
                        Last edited by Farfan; 13-10-11, 16:27.

                        Comment


                        • Greske nisu problem, one moraju doci kod svakog, problem je to sto ne gine kao za Mancester, eto to je. Ginuo je ranije, vise ne i ako nece covek ne treba ni da igra, ima ko ce.

                          Nikad neces videti u svih 38 prenosa Mancestera na SK ove sezone + kupovi ako bude igrao i LS dokle doguraju, da nece izaci na neki sut ili da nece dati sve od sebe. Gol smo primili iz polukontre posle greske veznog reda. Stojkovic jeste kriv i budala svoje vrste ali morao je Vidic da izadje, posebno sto nije nikog cuvao i sto Holman nije imao kome da doda niti je razmisljao o dodavanju. On stoji.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by S-Nash View Post
                            Greske nisu problem, one moraju doci kod svakog, problem je to sto ne gine kao za Mancester, eto to je. Ginuo je ranije, vise ne i ako nece covek ne treba ni da igra, ima ko ce.

                            Nikad neces videti u svih 38 prenosa Mancestera na SK ove sezone + kupovi ako bude igrao i LS dokle doguraju, da nece izaci na neki sut ili da nece dati sve od sebe. Gol smo primili iz polukontre posle greske veznog reda. Stojkovic jeste kriv i budala svoje vrste ali morao je Vidic da izadje, posebno sto nije nikog cuvao i sto Holman nije imao kome da doda niti je razmisljao o dodavanju. On stoji.
                            Ja te još jednom pitam: šta je sa 5 igrača u veznij liniji ako Vidić mora da sa šesnaesterca kidiše bezmalo do polovine terena da bi blokirao šut?

                            Stojković je ono morao odbraniti. Klasičan kikc golmana sličan kiksu Muslere kada mu je Muntari zbog očajnog postavljanja zakucao žabicu sa polovine terena.

                            U Junajtedu Vidić spred sebe ima Flečera, Kerika...ia sebe De geu i donedavno Van der Sara, kod nas se ne zna ko pije a ko plaća.

                            Comment


                            • Originally posted by Farfan View Post
                              Ja te još jednom pitam: šta je sa 5 igrača u veznij liniji ako Vidić mora da sa šesnaesterca kidiše bezmalo do polovine terena da bi blokirao šut?

                              Stojković je ono morao odbraniti. Klasičan kikc golmana sličan kiksu Muslere kada mu je Muntari zbog očajnog postavljanja zakucao žabicu sa polovine terena.

                              U Junajtedu Vidić spred sebe ima Flečera, Kerika...ia sebe De geu i donedavno Van der Sara, kod nas se ne zna ko pije a ko plaća.
                              Pogresili su i ispali, samo 2 njihova igraca su bila dobra u tranziciji, Holman i cini mi se Kejhil. Sami su krivi ali na sut se mora izaci, igrac se ne pusta sam. Ninkovic i Kuzmanovic su trcali sprintom, nisu stigli ovog, imao je prostora i sutirao, Stojkovic je morao da brani ali nije, ispao je debil. Stojkovic jeste kriv ali Vidic nije smeo da stoji ukopan i nezainteresovan, nema veze i ako se primi gol, mora se ginuti na terenu. To sto on nema ovde takve saigrace, ne znaci da ne treba da gine. Za svakog vazi isto.
                              sigpic

                              Comment


                              • Vidilo se Rajkovic i Subotic tandem,sudaraju se u odbrani i prime gol.
                                Ma zadnja linija je najmanji problem tu nema problema,bane-neven-vida-kolarov,a iza i ispred opsti remont,i trener pogotovo!
                                sigpic
                                Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                                Comment

                                Working...
                                X