Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by S-Nash View Post
    Igrali smo egal sa Italijom 2 puta i oba puta bili bolji i imali vise sansi, Spaniju u BG smo mogli otresti da su pojedinci imali koncentracije, tamo 1:1. Rezultati su mogli doci sa Anticem, nazalost pali su pod pritiskom i za mozda i najboljih i najlepsih 45 minuta poslednjih godina su promasili sve. Uprkos tome je trebao Antic da ostane i u ovom ciklusu donese jos toga novog ali Tole je Tole. Dakle, mozemo da se nosimo sa jacima ali to nije najbitnija stvar. Dok FSS ne dodje u ruke nekog normalnog nema nista od bilo kakvog rezultata. Ekipu imamo i to odlicnu, po kvalitetu igraca u 16 najboljih na svetu.

    Mamba Australija nije bila potcenjena, kao ni bilo ko drugi za vreme Radomira Antica. Promasili su sve pod pritiskom, posle su pali ali Anticevim ostankom i uvodjenjem nekog sistema se moglo doci i do nekog sampionskog mentaliteta i do velikog samopouzdanja jer kod nas se posle svega to nije moglo stvoriti ni za 2 godine. Ovako, nista.
    Subotic odigra perfektno protiv Nemacke, a Antic protiv Australije vraca Lukovica koji na svakom SP igra rukom.
    Kolarov igrao dobro,a on ubacuje Obradovica po prvi put na prvenstvu na najvaznijoj utakmici prvenstva.
    Zasto smo stali nakon prvog primljenog gola?Pa zbog mentaliteta...nikad od nasih fudbalera nece biti sampiona.
    To sto smo Spaniju mogli otresti je nebitno,mi njih nismo otresli i to je sve,mogli smo skoro svaku reprezentaciju otresti.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by S-Nash View Post
      Igrali smo egal sa Italijom 2 puta i oba puta bili bolji i imali vise sansi, Spaniju u BG smo mogli otresti da su pojedinci imali koncentracije, tamo 1:1. Rezultati su mogli doci sa Anticem, nazalost pali su pod pritiskom i za mozda i najboljih i najlepsih 45 minuta poslednjih godina su promasili sve. Uprkos tome je trebao Antic da ostane i u ovom ciklusu donese jos toga novog ali Tole je Tole. Dakle, mozemo da se nosimo sa jacima ali to nije najbitnija stvar. Dok FSS ne dodje u ruke nekog normalnog nema nista od bilo kakvog rezultata. Ekipu imamo i to odlicnu, po kvalitetu igraca u 16 najboljih na svetu.

      Mamba Australija nije bila potcenjena, kao ni bilo ko drugi za vreme Radomira Antica. Promasili su sve pod pritiskom, posle su pali ali Anticevim ostankom i uvodjenjem nekog sistema se moglo doci i do nekog sampionskog mentaliteta i do velikog samopouzdanja jer kod nas se posle svega to nije moglo stvoriti ni za 2 godine. Ovako, nista.
      Ovo sto si ti gore naveo su jake reprezentacije, Italija, Spanija...niko nije ni rekao da se mi ne znamo nositi sa jacim reprezentacijama.

      Ali kako uvijek se obrukamo protiv slabijih ekipa...to mi je smijesno. Kada igraju sa slabijim ekipama, oni pocnu nonsalantno igrati, kao da su 100% uvjereni da ce dobiti utakmicu. A onda prime gol i gotovo Nema napada, nema one borbe, da se izgara, da se ulazi u duele da nema izgubljene lopte...nego onda pocne ono bunarejne i onaj ocajni fudbal kakav igra Grcka (grci igraju najpoganiji fudbal). To je naravno do mentaliteta, ako mozes protiv jacih ekipa igrati dobro, zasto ne bi protiv slabijih, zar ne?
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Mamba, igraci koji igraju za reprezentaciju, su standardni u svojim klubovima osim Kolarova.

        Sto ne menja na cinjenici da smo ocajni, ali barem igraju dobro za klub.

        Klose u Bayern-u stalno na klupi, a kada treba sa Ozilom i kompanijom, trpa kome stigne.
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • Originally posted by D-Wade View Post
          Mamba, igraci koji igraju za reprezentaciju, su standardni u svojim klubovima osim Kolarova.

          Sto ne menja na cinjenici da smo ocajni, ali barem igraju dobro za klub.

          Klose u Bayern-u stalno na klupi, a kada treba sa Ozilom i kompanijom, trpa kome stigne.
          Pa kada je sef.

          Nijemci su za nas vanzemaljci..
          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

          Comment


          • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
            Subotic odigra perfektno protiv Nemacke, a Antic protiv Australije vraca Lukovica koji na svakom SP igra rukom.
            Kolarov igrao dobro,a on ubacuje Obradovica po prvi put na prvenstvu na najvaznijoj utakmici prvenstva.
            Zasto smo stali nakon prvog primljenog gola?Pa zbog mentaliteta...nikad od nasih fudbalera nece biti sampiona.
            To sto smo Spaniju mogli otresti je nebitno,mi njih nismo otresli i to je sve,mogli smo skoro svaku reprezentaciju otresti.
            Imao je i Antic svojih gresaka, naravno. Poenta je da je on odlican trener a gresi i Murinjo. Taj mentalitet traje predugo da bi se za jedan ciklus iskorenio. Antic je mozda i mogao nesto da promeni u narednom periodu i da nadje resenje. Ako ste gledali skoro na SK je bilo sa Barsa TV o njemu i o njegovoj taktici i viziji igre, mogli ste videti o kakvom se strucnjaku radi. Tamo takodje nije dobio pravu sansu da ostane iako je klub doveo sa 16. mesta na 6. Njegova ideja je bila dovodjenje Ronaldinja a Cavi, Pujol, Luis Enrike, De Bur i jos neke fudbalske velicine o njemu govore samo najbolje. Osim placenika Stankovica i njegovog kuma Pantelica je svaki igrac davao 200%. Prvog nije mogao da otera jer je mnogo ocekivano cim je dosao i to bi uzburkalo sav rad. Drugog nije jer je kum prvog a i ocekivao je da u tandemu sa Zigicem koji znamo kakav je bio u Zvezdi nesto uradi, posle ga je sklonio i dobismo Nemce. Potcenjenih nije bilo ni u jednom mecu i bili smo na pravom putu. Da nije bilo sranja sa Toletom, ubedjen sam da bismo se borili sa Italijanima za 1. mesto a prilicno siguran da bi smo ga uzeli.
            sigpic

            Comment


            • Strašno mi smeta kada našim reprezentativcima, koji kakvi su takvi su, naši su, a svi su manje-više standardni u svojim klubovima i igraju odlično, zameraju nedovoljno dobru igru, nedovoljno angažovanu, nedovoljno borbenu u nacionalnom dresu. Jer zaboga u klubovima daju sve od sebe, a ispada da i ne vole baš da igraju za svoju zemlju. Svašta. Ali stalno se o ovome priča.
              A to loše stanje i rezultati imaju veze samo sa trenerom, njegovim znanjem/neznanjem, njegovom taktikom, stručnim štabom i glavešinama, tj. FSS... i trzavicama, koje njihova politika donosi. Dokle god je interes pojedinca, a to se mnogo puta pokazalo do sada kao tako, ispred interesa, ali pravog interesa da se konačno nešto napravi u ovom našem jadnom fudbalu, bićemo tu gde jesmo, sa eventualnim prolaskom kavlifikacija na EP ili SP i to je sve.
              I pamte se samo rezultati, a dobre igre i šanse ne.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Strašno mi smeta kada našim reprezentativcima, koji kakvi su takvi su, naši su, a svi su manje-više standardni u svojim klubovima i igraju odlično, zameraju nedovoljno dobru igru, nedovoljno angažovanu, nedovoljno borbenu u nacionalnom dresu. Jer zaboga u klubovima daju sve od sebe, a ispada da i ne vole baš da igraju za svoju zemlju. Svašta. Ali stalno se o ovome priča.
                A to ima samo veze sa trenerom, njegovim znanjem/neznanjem, njegovom taktikom, stručnim štabom i glavešinama, tj. FSS... i trzavicama, koje njihova politika donosi. Dokle god je interes pojedinca, a to se mnogo puta pokazalo do sada kao tako, ispred interesa, ali pravog interesa da se konačno nešto napravi u ovom našem jadnom fudbalu, bićemo tu gde jesmo, sa eventualnim prolaskom kavlifikacija na EP ili SP i to je sve.
                I pamte se samo rezultati, a dobre igre i šanse ne.
                Ti mislis da treba podrzati jednog placenika koji ne trci u reprezentaciji 11 godina i njegovog zalizanog kuma koji je izasao iz ofsajda posle 5 godina? Kad se ne zalaze vecina, trener je krivac ali kad svi zivi daju 200% i postuju dogovor a pojedinci se setaju onda je to nesto drugo ako su u pitanju formirani igraci kod kojih nekog posla nema.
                sigpic

                Comment


                • Pa opet je trener ili ko vec sastavlja tim, kriv sto su takvi pozvani i igraju za reprezentaciju.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Pa opet je trener ili ko vec sastavlja tim, kriv sto su takvi pozvani i igraju.
                    Stankovic i da je neko primetio od svih selektora da je lelemud, nije mogao da ga odstrani jer bi mu verovatno sledila ostavka i ne bi dobio sansu da pokaze da se moze i bez njega a muda za takav potez moraju biti celicna. Pantelic je Stankovicev kum. Kod Antica je bio forsiran zbog Zigica i ocekivanja da ta saradnja proradi kako valja. Da Krasic i Jovanovic nisu gazili sve pred sobom, verovatno bi doslo do promena u toku samih kvalifikacija. Kada preko krila protiv Gane nismo nista uradili i na kraju smo izgubili, do promena je doslo i dobismo Nemce. Potom 45 minuta tokom kojih smo u poslednjih ko zna koliko godina igrali najlepsi fudbal ali nedostatak muda nas je opet unistio. Treceg igraca koji ne daje sve od sebe nema.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ti i ja možemo ovako do sutra. To što pominješ neke igrače poimence, ništa nisi novo rekao, osim onoga da mora sistem, ali naš pre svega, da se menja. Ako je po tvom viđenju sramota što Stanković igra, a niko nema muda da ga izostavi, pa opet su krivi ovi koji (ne)vode čitavu stvar (reprezentaciju) u još veću propast. Znači opet je interes nekog pojedinca, i u ovom slučaju, ispred interesa da pobeđujemo, igramo kvalitetno i na kraju uradimo nešto, negde, nekada.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Koji interes ima Stankovic da igra za repku? Vidi se da ga boli ona stvar,a ne verujem da mu je rekord bitan. Ja da sam na njegovom mestu bi se sam oprostio i pustio nekog mladjeg i borbenijeg da gine za grb.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Ti i ja možemo ovako do sutra. To što pominješ neke igrače poimence, ništa nisi novo rekao, osim onoga da mora sistem, ali naš pre svega, da se menja. Ako je po tvom viđenju sramota što Stanković igra, a niko nema muda da ga izostavi, pa opet su krivi ovi koji (ne)vode čitavu stvar (reprezentaciju) u još veću propast. Znači opet je interes nekog pojedinca, i u ovom slučaju, ispred interesa da pobeđujemo, igramo kvalitetno i na kraju uradimo nešto, negde, nekada.
                          Zna se dobro ko su ti i ciji su to interesi koji mnogo toga sputavaju, Tole i menadzeri i njihov biznis. Kad smo kod interesa reprezentacije, mnogo bolje je da Stankovic ne igra i dan kad se povuce iz iste ce biti praznik. A iz pouzdanih izvora znam da je bilo onih koji su hteli da ga izostave ili premeste na klupu ali pripreceno im je otkazom iako su trazili samo sansu da se vidi kako ide bez njega. Stankovic je izrazio zelju za rekordom i ne sme niko nista da dira.
                          sigpic

                          Comment


                          • Jbg tebi je tesko objasniti,nema ko covjeka da zamjeni,Stankovic je klasa za Ninkovica,Kuzmanovica,Racu...,u spaniji Raula njenjaju jer imaju bolje kod nas nema,Ljajic nije za reprezentacije dok nije standardan,tako i Ninkovic,jedino kuzman je opravdan.I da se razumjemo,slazem se u svemu oko Antica,i kumova sa tobom,ali nema ko da zamjeni Stanka i tacka,pa on kada igra je autoritet na terenu i kod sudija i kod igraca,zato ima da odradi ovaj ciklus i onda Vida i on se povlace,ljudi su to rekli posteno,i sta ih sada tjerati,a Pantelica odmah van xD P.S. Mada sam prije 10-ak dana na forumu rekao da ce Panta odluciti sve cetri utakmice do kraja i pritom da ce dati 10.golova,odlucio je jednu,jos tri i 9.golova xD
                            sigpic
                            Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                            Comment


                            • Nije istina da Stanković više trči u Interu i da se više bori tamo nego u reprezentaciji. I on i Pantelić daju sve od sebe za reprezentaciju. Pantelić je prethodnih godina goreo od želje da postiže golove u reprezentaciji. Čovek se preforsira, više od svojih mogućnosti i onda nema golova. A i nije on sad nešto super kvalitetan napadač. Solidan igrač koji će se oprostiti posle EP od reprezentacije.

                              Stankovića sam isto grdio za igre u reprezentaciji ali kad bolje sagledam sliku on daje sigurnost ekipi, autoritet je i mora igrati i može da igra još do EP naredne godine i gotovo. Sa 33 godine će se povući iz reprezentacije što nije loše...

                              Mene on u reprezentaciji nervira kad pokušava da bude plejmejker. Kao da i on sam očekuje mnogo od sebe u reprezentaciji i izgori u toj želji a i drugi očekuju mnogo od njega samo zato što igra u Interu. Pa ja nešto nisam video da Vidić dere u reprezentaciji. Ali opet daje stabilnost neku ekipi, autoritet je i veliki igrač.

                              Znači Stanković da igra svoju igru iz Intera. Kratki pasovi (bez preteranog forsiranja dugih lopti, to me je itekako nerviralo u reprezentaciji, smanjio je to sada), uvek da gleda kada može da opali neki jak udarac (što i radi uvek ), i da koristi snagu na sredini terena.

                              Psovao sam i Pantelara i Dekija dosta u reprezentaciji ali treba da igraju do EP. Pantelar se popravio koliko-toliko i prijatno je iznenađenje, Deki svojim iskustvom može da pomogne.

                              Gledajući ko može da nam se padne u baražu verovatno idemo na EP. Zadnje veliko takmičenje će to biti za njih dvojicu i možda pokažu nešto!

                              Neću da odgovaram danas i u sutra u ovoj temi, svako ima svoje mišljenje ja sam dao svoje. Podržimo ovog našeg selektora (!?!?) i ove igrače koji igraju zapaženu ulogu u Evropi! SRBIJA!!!

                              I da, Damjanoviću marš iz reprezentacije, bruka da nam igrač Borca iz Čačka igra u reprezentaciji. I Sulejmani mora da bude makar na klupi ako ne i starter! Žonpi odvedi nas na EP i onda prepusti mesto nekom drugom!
                              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                              C'E SOLO L'INTER

                              Comment


                              • Originally posted by manda View Post
                                Jbg tebi je tesko objasniti,nema ko covjeka da zamjeni,Stankovic je klasa za Ninkovica,Kuzmanovica,Racu...,u spaniji Raula njenjaju jer imaju bolje kod nas nema,Ljajic nije za reprezentacije dok nije standardan,tako i Ninkovic,jedino kuzman je opravdan.I da se razumjemo,slazem se u svemu oko Antica,i kumova sa tobom,ali nema ko da zamjeni Stanka i tacka,pa on kada igra je autoritet na terenu i kod sudija i kod igraca,zato ima da odradi ovaj ciklus i onda Vida i on se povlace,ljudi su to rekli posteno,i sta ih sada tjerati,a Pantelica odmah van xD P.S. Mada sam prije 10-ak dana na forumu rekao da ce Panta odluciti sve cetri utakmice do kraja i pritom da ce dati 10.golova,odlucio je jednu,jos tri i 9.golova xD
                                To sto je on dokazan igrac ne znaci da Kuzmanovic ne moze to da postane i da je ovaj tolika klasa za njega kad poredis fudbalske elemente, karijera je druga stvar. Ko zeli realno da sagleda i uporedi samo igracke sposobnosti i zanemari Stankovicevu karijeru, moze videti da je Kuzmanovic sa Dekijem rame uz rame. Dekija ko da ga zameni i to je bas Kuzmanovic, koji je idealan profil za novog kapitena. Najbolji igrac trenutno u svom klubu, gine za dres, ima germanski mentalitet i radne navike, mirnu nogu, sposobnost lidera. A u vezni red ko ce da udje posle ne znam, znam da mora da ima pas. Moze i Sulejmani povucenije na AMC dok se Ljajic malo ne stabilizuje jer je paket igrac koji moze na vise pozicija da odgovori i jedan od najtalentovanijih ikad sa ovih prostora, ali ajde sad nadji spica. Kad bi Scepovic pokazao sta zna ni to ne bi bio problem ali se ceka 200 godina na to. Stankovica sad ne vredi terati, to je tacno. Mozda i bolje da odigra ovo do kraja da se sprda pa da ne uradimo ipak nista i da Zonpi leti. On je morao biti oteran mnogo ranije a kazem, bilo je price.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X