Announcement

Collapse
No announcement yet.

01: 2014 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Meni Ferrarijev motor zvuči najbolje za sada, ali načuljio sam uši.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #47
      Renault ne zvuči zdravo još uvek, Ferrari i Mercedes - pa to je već stvar ukusa. Ferrari zvuči kao tuner, Mečka kao muscle car... Kimi postavio vrlo fino vreme za prvi pokušaj...

      I jel moguće da nismo ukačili zatvoreni krug Masse, Maldonada i Raikkonena u menjanju timova...

      Vettel izašao, malo jače od pola sata za njega...

      Newey je zavukao kamere u nos... Brate mili...
      Last edited by Vanja #66; 14-03-14, 02:25.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Vanja #66 View Post
        I jel moguće da nismo ukačili zatvoreni krug Masse, Maldonada i Raikkonena u menjanju timova...
        Meni je zanimljivije to da su Raikkonen i Alonso vozili za Renault, McLaren i Ferrari. Samo im se prvi timovi na počecima karijera razlikuju.

        Originally posted by Vanja #66 View Post
        Newey je zavukao kamere u nos... Brate mili...
        To će da im da pola sekunde najmanje. #Sarcasm
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #49
          Originally posted by MarkedOne8 View Post
          Meni je zanimljivije to da su Raikkonen i Alonso vozili za Renault, McLaren i Ferrari. Samo im se prvi timovi na počecima karijera razlikuju.
          Ima neka tajna veza...

          Originally posted by MarkedOne8 View Post
          To će da im da pola sekunde najmanje. #Sarcasm
          Dobar sarkazam... Ali nije mi dobit na umu, nego mindset čoveka da traži kao lovački pas način da drugačije protumači pravila, to je stvarno za divljenje... Nije ni čudo što to nisu pokazali na testovima...

          Red Bullovo pakovanje...





          Maldonado izašao na stazu... Pardon - van staze... I dramatično se vraća u boks...
          Last edited by Vanja #66; 14-03-14, 02:52.

          Comment


          • #50
            Pozitivna stvar za nas gledaoce jeste to što se radio razgovori čuju mnogo bolje zbog manje buke u kokpitu.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #51
              Jest vala, još kad bi malo više njih govorilo razgovetnije...

              Lepo je što je Alonso prvi, ali više bih voleo da je Rosberg odvezao još neki brzi krug nakon onog prvog... Kimi će svakako biti brži, ne bi me čudilo da su već počeli sa preraspodelom obaveza... Kontam da Allison ima autoritet da to nametne...

              Bianchi na kraju izvukao dosta bolje vreme od Chiltona, biće to dobro...

              Last edited by Vanja #66; 14-03-14, 03:06.

              Comment


              • #52
                Meni ovo jako govori da je Red Bull prerađivao šasiju u zadnjem delu dodavši dodatni set radiatora kako bi rashlađivali sistem. 50% toga svega su radiatori. Jel se varam?
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #53
                  Možda ne baš 50%, ali podosta... Da, deluje baš nakaradno, valja sačekati slike sa FP1 da se vidi da li je bolid širi tu i koliko...

                  Comment


                  • #54
                    U pauzi Maldonadu i Ericssonu zamanjena baterija i MGUK, a Pastoru i MGUH... Kobayashi neće ni izaći na FP2, problem sa sistemom za gorivo...

                    Kimi posle prvog stinta krenuo nazad na stazu i zaustavio se na izlazu iz pitlane-a... Hteli su da vežbaju start, Kimi izgleda nije mogao da prebaci u prvu... Ok, izgleda da je problem električne prirode, ne mehaničke...

                    Rosberg i Dani su bili po 2 sekunde brži na soft gumama...

                    Kimi sve brži, sad je samo 0.7 iza Alonsa. Mislim da će sigurno biti na najviše 0.4s sporiji na kvalifikacijama, što bi trebalo da se ispegla u 2-3 trke, ovo su repovi manjka krugova na testovima.

                    Mercedes u odnosu na ostale ima prednost u sporim krivinama izgleda, zadnji sektor je njihov. Van der Garde na SkyF1 kaže da je Mercedesov motor na testovima delovao najkontrolisaniji u sporijim krivinama, naročito Mercedes kao tim. Dobra kontrola obrtnog momenta, definitivno...

                    Red Bull deluje kao novi tim u odnosu na testove, videćemo da li će biti problema sa pouzdanošću...
                    Last edited by Vanja #66; 14-03-14, 06:22.

                    Comment


                    • #55


                      Na mekim gumama u FP2 Mečka je najbrža (ponovo ih lakše i brže greju od ostalih?), Alonso ih prati, Red Bull je odmah iza. Kimi malo nadoknađuje, ali ispeglaće se to ubrzo... McLaren i Williams malo iza, mada mi deluje da Williams ima još malo u zalihama...

                      Dosta grešaka na kočenju, nema ko ih nije pravio, ali neki su ih pravili više. Te greške i problemi sa break-by-wire sistemom će biti faktor u trkama. Caterham i Lotus u gadnim problemima, Grosjeana je koštao problem sa kočenjem, morao je nešto ranije da završi i ovako slabo produktivnu sesiju. Hulk nešto slično, mada je više vozačka greška, zakačio travu tokom kočenja...

                      Sve u svemu, mnogo više krugova je viđeno nego što sam očekivao, timovi se žale da je 12 dana premalo da se sve sredi, u šta ne sumnjam, ali generalno mogu biti ponosni na posao koji su napravili, ovo je potpuni kontrast u odnosu na testove (za većinu timova barem)...

                      Comment


                      • #56
                        Aaaa jesam se uzelio trka, sta je ovo

                        Znaci Ferrari se moze boriti za TOP 3 u kvalam?

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by DinoFC View Post
                          Aaaa jesam se uzelio trka, sta je ovo

                          Znaci Ferrari se moze boriti za TOP 3 u kvalam?
                          Ne. To niko ne garantuje, a ni obnuto.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Evo moje male analize FP1 i FP2.

                            Lotus uopšte ne izgleda dobro. Ovog vikenda su prvi kandidati da ne završe trku i u tome ubedljivo prednjače zajedno sa Caterhamom. Marussia nije vidljivo brža, ali moći će u prvih par trka da hvataju voz na pouzdanost bolida ako je budu imali. Force Indija deluje sasvim fino, napreduju, ali ribe ispred njih u poretku su jednostavno i dalje prevelike. Realno, najslabiji su Mercedesov korisnik, tako da ogroman udeo slave te šasije leži u pogonskoj jedinici. Sauber je i dalje u srednjem delu i naginju više ka začelju nego ka napred. Dobro, ‚‚kriv je za to" Ferrarijev motor. Torro Rosso ima dosta problema sa kočionim sistemom. I dalje su sredina i to neće preći. Red Bull... ili ovi ostali čuvaju performanse ili su nešto zaista popravili?! Kako god, čini mi se da im je tempo u trci problem. Williams se definitivno vratio u vrh. Ne treba očekivati odmah ni podiume a kamo li pobede, ali mogli bi da igraju ulogu koju je igrao BMW Sauber 2007./2008., dakle da budu ekipa koja će praviti probleme vodećima kada se njihovi bolidi nađu u prva 3 reda u kvalifikacijama ili kada se budu borili za podium u trci. Odradili su odličan posao. Pretekli su Force Indiju, braću po motoru (tj. pogonskoj jedinici). McLaren je odličan. Nisu najjači Mercedesov tim. Kao što sam rekao, Mercedes je najjači korisnik istoimenog agregata. Imali su problema sa pouzdanošću u prva dva treninga, ali to je do samih šasija a ne do motora. Hoću reći da su to stvari kao elektronika, menjač itd... Ferrari je imao solidnu brzinu. Raikkonen verovatno traži setup i privikava se još uvek na neke stvari. Njega ne mogu da analiziram, kao ni Alonsa. Jedino što mogu da analiziram je razlika po vremenima između njih dvojice, a ko zna koliko je to relevantno jer se postavlja pitanje da li su bili na istim programima. Verovatno jesu, ali zaista ne znam šta da izvučem i šta da kažem. Da, mogu da požurim pred rudu kao što će hiljade njih reći da je Alonso brži na osnovu da slobonda treninga. I to je sarkazam.
                            Top timovi su po meni, kao što sam i prognozirao, upravo Ferrari i Mercedes. Jedini pravi fabrički timovi. Sudeći po vremenima, Mercedes je ispred. Ali, to su vremena iz slobodnih treninga. Ono što sad već sezonama razlikuje Mercedes i Ferrari jeste to što je Mercedes imao a i sad ima vozače koji su najbrži u jednom krugu, dok su i Alonso i Raikkonen vozači kojima škripe kvalifikacije ali to prenadoknađuju u trci. To znači da se lako može desiti da vidimo Mercedesove vozače ispred u kvalifikacijama, a Ferrarijeve vozače da nadoknađuju i pretiču u trci. Onaj tim, par vozača ili jedan vozač, koji uspe da reši onu slabiju stranu (da se kvalifikuje bolje odnosno da pronađe još nešto tempa u trci) će najverovatnije izaći kao bolji.

                            To je analiza za sada.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Nikad ruzniji zvuk formule nikad ruzniji ferari....

                              Comment


                              • #60
                                Još da dodam neke vizuelne utiske. Red Bull ima dobro skretanje na ulasku u krivinama ali su isto toliko loši na izlascima. To je upravo ono što bi produvavanje difuzora rešavalo prethodnih sezona.
                                Mnogi imaju problema sa Brake-by-Wire sistemom (skraćeno ću od sada pisati BBW). Ferrari takođe nije imun na probleme sa BBW sistemom. Ima dosta neprirodnog blokiranja prednjih pa i zadnjih točkova.

                                Neki kažu da je Raikkonen vozio sa više goriva u odnosu na Alonsa. Kako god, u Ferrariju kažu da su se fokusirali na uobičajene provere i podešavanja raznih sistema, isprobavanje mekih guma i na duže stintove. Da li su zato onoliko zaostajali?

                                Ja ću da se trudim koliko mogu da ispratim i prokomentarišem i ostale timove, ali Raikkonen/Ferrari će uvek biti s moje strane bolje propraćeni. Nisam plaćen za ovaj posao pa mi se još uvek može.

                                Ko god hoće i može neka slobodno doda neke analize ili prepiske tekstova o ostalim timovima. Eto, Alene, od tebe se očekuje nešto za Mercu. Šta kažu, na šta su se oni fokusirali?
                                Last edited by MarkedOne8; 14-03-14, 12:50.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X