Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2014. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Osvoji li Vajda titulu Beckeru se mora odma uruciti otkaz. Cak i Tiriac kaze da ne zna sta je on, trener nije.
    sigpic

    Comment


    • Ne svidja mi se Novakova igra ali mi se svidja način na koji pobedjuje.
      KAda popucaju psihološke barijere koje da se razumemo nisu nastale od juče nego ih vuče od izgubljenih finala prethodnih godina doći će i prekopotrebno samopouzdanje koje je uvek dodatnih 10% koje izvlači meč.
      Podseća me trenutno kao na nekog lika iz video igrice koji gradi momentum kako bi izveo završnu magiju, sa strane kao da stoji metre gauge ili tako nešto i svakom pobedom mu se povećava broj obrtaja.

      NOvak u Dubaiu nije izgubio zato što je bio lošiji igrač nego zato što nije imao dovoljno vere u sebe a kada nemaš vere u sebe nemaš ni plan makar onaj dugoročni koji donosi pobedu.

      Biće to velika psihološka borba gde će Novak morati da uspori tempo i da ne dozvoli starcu da se razmaše inače je sve za sat vremena gotovo.
      I tek onda sledi pad jer će to biti novo izgubljeno finale.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Nije bas ni kod Joze tolika poezija kakvom je ovde predstavljaju ... Vise je Dolgopolov sam sebe pospremio kuci nego sto je to Rodzer uradio.
        Ljubitelji poezije kao i uvek ..malo prenaglasavaju patos.Veoma dobar Roger, ali vise je je igrao na sigurno, jak je vetar bio u njihovom mecu, dosta lopti po sredini, koja druga taktika moze biti efikasnija u datim uslovima.Dolgopolov , slicniji Benneteau nego bilo kojoj svojoj verziji na ovom IW,kad je frka vratio se svojoj staroj igri.. Mnogo bolji je Federer je bio protiv Andersona
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          Ne svidja mi se Novakova igra ali mi se svidja način na koji pobedjuje.
          KAda popucaju psihološke barijere koje da se razumemo nisu nastale od juče nego ih vuče od izgubljenih finala prethodnih godina doći će i prekopotrebno samopouzdanje koje je uvek dodatnih 10% koje izvlači meč.
          Podseća me trenutno kao na nekog lika iz video igrice koji gradi momentum kako bi izveo završnu magiju, sa strane kao da stoji metre gauge ili tako nešto i svakom pobedom mu se povećava broj obrtaja.

          NOvak u Dubaiu nije izgubio zato što je bio lošiji igrač nego zato što nije imao dovoljno vere u sebe a kada nemaš vere u sebe nemaš ni plan makar onaj dugoročni koji donosi pobedu.

          Biće to velika psihološka borba gde će Novak morati da uspori tempo i da ne dozvoli starcu da se razmaše inače je sve za sat vremena gotovo.
          I tek onda sledi pad jer će to biti novo izgubljeno finale.
          I zato sto je fizicki bio na izuzetno niskom nivou, jedva je hvatao vazduh posle 40 minuta, a o problemima kad ima bilo kakav pritisak znamo sve. Sve je podredjeno RGu, treca godina vec. Nikako nije dobro razmisljanje.

          Svi znamo sto mora da radi protiv Rogera, da zadrzi pocetnih par servis gemova i da igra dozirano. Ne smije da bude pasivan, ne smije da bude preofanzivan. Razmase li se stari znamo sto ce biti. Vec toliko puta vidjeno.
          sigpic

          Comment


          • Ipak je Nole samo Balkanac, od tog mentaliteta ne možeš pobeći. Drži te u čeljustima, sažvaće i ispljune. Mi Srbi smo pogotovo takav narod koji se uzdize u porazu a pada u pobedi.

            Pazi to kada posmatraš ovako, da je sve podređeno RG-u onda svaki turnir i svaka pobeda dobija na ceni. Ono što je njega koštalo Roland Garosa prethodnih godina pored sve zle sreće i slučajnosti je pogrešno tempirana sezona.
            On vrhunac dostigne na početku u prva tri meseca i onda je uglavnom nedodirljiv dok se ostali pate kako fizički tako i mentalno. Kasnije sledi decline kakav takav ali decline. Što je naravno ljudski jer ne postoji igrač koji može izdržati toliko visok nivo duže vreme. Dok je on u decline-u drugi dostižu vrhunac i dobijaju ga na sitnicama koje se ne dešavaju kada ti je momentum visok.
            Velike pobede zahtevaju i velike žrtve. Samo da ne žrtvuje previše.

            Sada takvog obrasca više nema i formu tempira za šljaku to jest da dodje do vrhunca u periodu mart-jun,jul. a dotle i posle toga šta uhvati, uhvatio je.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Originally posted by Petra View Post
              tako je g. pecarosu-kako se samo neko usudjuje da oscilira u razmisljanju, moramo svi isto da mislimo
              Da se nije neko usudio da napise nesto protiv Noletana forumu je demokracija, inace oma ce biti po kratkom postupku proteran sa istog sportskog
              Petra, draga
              Ima tom podosta godina kako sebi u glavu utuvih da se sa ženskijem svetom ne treba raspravljati. Tako da ni ovoga puta to neću činiti. Ukoliko te nečim moja bezvezarija povredi ovim putem iskreno ti izvinjenje upućujem.



              Originally posted by salinjo90 View Post
              pecaros, ti to lepo kaZes bez dlake na jeziku...svaka ti dala

              No dobro, juce kad je Nole servirao za mec ja sam znao da ce da ga ukenja, kao i vecina vas On voli neutralnu publiku I mislim da na tome treba da se radi, ekonomicnost(stednja tela i energije) danas moze zestoko to da mu se obije o glavu protiv Rodje. Ali pustimo danasnji mec, mi svi verno iscekujemo RG i tu ako igra ovakve meceve koje je dobio, pa vraca protivnika u mec. Onda on nikad nece osvojiti RG. No ima i lpih stvari, kod Noleta vraca se ZAR u ocima, ono dranje, reket o beton...to volim da vidim Sve najbolje Nole protiv Rodje. I da PRAVDA ZA VAJDU
              salinjo
              Već posle par uvodnih igara meni bi jasno da će drvo biti posečeno u pustinji indijanskoj. Moze biti da će se tu izroditi neka prijava ondašnjih komunalaca za uništavanje zeleniša ali je to sitnica naspram ostvarene dobiti.
              Puno dobrog ja videh sinoć ali to ti ne mogu kazati, jer ovakav kakav jesam, totalitarizmu sklon, pogrešno shvaćen mogu biti.
              Strpljiv po vokaciji svoje pasije čekam ostvarenje svog ubeđenja.
              U čekanju zabacim poneku da prekratim vreme a ko se u zabačaju pronađe tu mu ne mogu pomoći.
              Bistro ti bilo
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post
                Ipak je Nole samo Balkanac, od tog mentaliteta ne možeš pobeći. Drži te u čeljustima, sažvaće i ispljune. Mi Srbi smo pogotovo takav narod koji se uzdize u porazu a pada u pobedi.

                Pazi to kada posmatraš ovako, da je sve podređeno RG-u onda svaki turnir i svaka pobeda dobija na ceni. Ono što je njega koštalo Roland Garosa prethodnih godina pored sve zle sreće i slučajnosti je pogrešno tempirana sezona.
                On vrhunac dostigne na početku u prva tri meseca i onda je uglavnom nedodirljiv dok se ostali pate kako fizički tako i mentalno. Kasnije sledi decline kakav takav ali decline. Što je naravno ljudski jer ne postoji igrač koji može izdržati toliko visok nivo duže vreme. Dok je on u decline-u drugi dostižu vrhunac i dobijaju ga na sitnicama koje se ne dešavaju kada ti je momentum visok.
                Velike pobede zahtevaju i velike žrtve. Samo da ne žrtvuje previše.

                Sada takvog obrasca više nema i formu tempira za šljaku to jest da dodje do vrhunca u periodu mart-jun,jul. a dotle i posle toga šta uhvati, uhvatio je.
                Pa trebalo bi da ove sezone pravi ritam uhvati u aprilu nedje, ali opet drzati nivo 5-6 mjeseci je itekako moguce, drzati nivo tokom cijele sezone je pravi izazov, samo Federer je to mogao, Nadal nikad nije, Djokovic se istrosio 2011. i posle USOa smo vidjeli u kakvom je bio stanju. Tzv. tempiranje forme je velika kocka, bilo je tu i spoljasnih faktora na koje nikako nije mogao da utice, bas se radi o velikoj kocki. Ipak on je imao velike prilike sve tri godine za RG, da je pobijedio Federera 2011. i dsalje mislim da bi pjeske Nadala pobijedio u finalu. Em je ona podloga bila nikad tvrdja, em su loptice bile nenormalno brze, em je Nadal bio u ogromnom probemu, pricao momak o kojekvom pecanjima i slicnim glupostima(pecarosu ne uvrijedi se, nije pecanje glupost, Nadal bio u kanalu). Ta titula ga je i vratila, tada je mogao mozda da ga dotuce, iako je to veliki znak pitanja posto je Nadal mentalna zivotinja taman koliko i fizicka kad je u formi. 2012. ga je sjebao van terena, prosle godine je Djokovic sam kriv jbg, u uslovima koji apsolutno Spancu vise odgovaraju on ima brejk prednosti u petom setu i peca se, neozbiljno. Taj ubilacki instikt je imao samo 2011. i to je to.

                Ali je ipak previse propustiti ovakvo otvaranje AOa, nesto ne vidim kad ce mu se na Slamu ikad vise ukazati ovakva prilika. Promjena trenera dosla kad se zaletio nenormalno, kad je vezao cetiri titule, tajming uzasan. I za trenera dovodis covjeka koji ima brdo problema, ne znam, u najmanju ruku vuce cudne poteze. I sad je konkurencija uzasna, a on i dalje nema titulu u uslovima koji mu najvise odgovaraju, ovo je njegov dio sezone i ne osvoji li titulu veceras ili za dvije nedelje mozemo pricati i o krizi. Kad nema velikih pobjeda, velikih titula to najgore utice na igraca.

                Pa mec protiv Federera u Dubaiju je isto odlican pokazatelj potpuno promasene taktike. Nece valjda i danas izaci i nadigravati se FHom. Jos je ova podloga sporija, odlicno prima spin, treba u svakoj razmjeni slati baloncine pa neka stari sa metar i po proba da poklopi viner iz BHa. Aha, bas ce moci.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Nevjerovatnih 5 vinera iz igre imao stari. Ne moze se protiv toga.
                  Pa zbog toga i jeste opasan. Da ganja vinere covek bi imao nadu da mu nece biti dan i da ce napraviti 50 neiznudjenih za mec (sto se pre desavalo), ali sad je smiren, strpljiv, ne rizikuje previse... jednostavno igra koliko mu treba da dođe do pobede.
                  A sad da vidimo koliko ce trebati za Novaka.

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post

                    Sada takvog obrasca više nema i formu tempira za šljaku to jest da dodje do vrhunca u periodu mart-jun,jul. a dotle i posle toga šta uhvati, uhvatio je.
                    To pričam već neko vreme, videćemo, bliži se, blizu je jako.
                    Samo nije mi jasna ta tolika razlika u fizičkoj formi pre dve nedelje i sada.. doduše možda njemu kao profesionalcu nije teško da je za tako kratko vreme podigne... ali i to govori da sve podređuje šljaci, odnosno RG.

                    Danas sam umereni optimista... može starca da pobedi, ali potrebno je da se i neke kockice slože, prva da vetar ne duva jako kao juče za vreme Roletovog meča.
                    I ovoga puta puno toga zavisi od Novaka.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Мало је играча који верују у своје квалитете и верују да им скоро нико не може ништа... многима је на овом турниру наишао лош период и поиспадали су, неки нису ни учествовали... остали гурају оно што знају, па докле догурају, углавном су сви момци јаки спортисти, набилдовани снагом, израђеним јаким ударцима и није лако излазити са њима на крај...

                      Остала су на крају два играча, успешна у својој каријери и сада вагамо шта може да се догоди у директном мечу... са једне стране Феки са одличном сервом, форхендом и добром физичком припремљеношћу уз добро психолошко расположење јер ређа победе после сушног периода у коме су му досађивали са пензијом, када је стално морао да објашњава да није баш дошло до тога већ да је суша наишла из здравствених разлога... сада је фит и лаган на ногама као раније.... са друге стране процењујемо у каквој је фази Новак... после завршне сезоне у којој је освоио све што је могло и нанизао 29 узастопних победа, наишао је несрећан период где је за мало погубио мечеве од конкурената и делује да је у психичкој кризи... Ноле се уозбиљио и почео је да игра пажљивије, он нема као Феки ударце на које може да се ослони и да избезуми ривала, Ноле мора да изпланира поен, да доведе ривала у позицију из кје не може да му одговори, дакле има доста посла до поена... значи мора да уочи сваком ривалу слабију тачку, да води поен тако да дође до те слабе тачке како би је искористио за поен... за све то је потребна бистра глава, добра физичка припремљеност... Сигурно је да Ноле зна шта треба радити против Фекија и можда и одради за један сет? али снага да се издржи до краја је битна... кад нестане снаге не може ни да одсервира, а камоли да води плански поен како би дошао до позиције да реализује труд.... Феки је спреман да изненада убрза и да доведе противника у позицију да се баца да би дотакао лоптицу..то исто зна и Новак, е сада коме ће поћи за руком да овог другог баци у очај и деморалише видећемо вечерас...
                      sigpic

                      Comment


                      • Meč će biti psihološki tako da sa te strane ne sme ući prebrzo jer će kasnije pasti a takodje nikako ne sme ući presporo i tromo inače je gotov za sat vremena.

                        Šansu treba da traži:
                        U sporijem tempu
                        U BH strani Rogera
                        U izbegavanju slanja onih smešnih loptica na Fh stranu koje padaju oko servis polja.

                        Roger šansu treba da traži:
                        Pa on samo treba da bude blizu osnovne linije, ako ga Novak otera odatle tek onda ce imati problema.

                        NOvak mora da shvati da ne može probiti Rodjinu Fh stranu slanjem smešnih spinova ili slajsom a vala ga ne može probiti ni u reliju koji ima akcenat na fh strani.
                        Udri pobro bo BH-u pa nek iščaši lakat zbog top spina
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Lako je lupat po BH, al nek mu Fed poklopi 3 winnera iz BH u pocetnih 5 gemova, mec je zavrsen
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Ne postoji igrač sa jednoručnim BH-om koji sa 1.70-1.80 visine odskoka može konstantno lepiti vinere. Treba ti za to bolesno razvijen rameni zglob i uz to da loptica ne beži u stranu a što kod spina obično i radi.
                            Zašto li je bože onda Nadal toliko loš matchup za Rodju?
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Nisam ja ni rekao da moze lupati winnere konstantno.

                              Ja sam rekao da ako mu lupi 3 winera na pocetku meca, onda ce razmisljati Nole o tome, ako je dosao 3 puta, nije slucajno, moze doci i ponovo, osim ako ne rizikuje da bude konstantan ko Rafa u toj taktici.

                              To je tako podsvjesno. Svaki put kada je Role opalio 4-5 winnera iz BH na pocetku meca i Nadalu cak, ovaj je mjenjao taktiku, vise miksao i isao na FH.

                              Rijec je o tome da ako moze 3-4 puta, moze opet na kljucnim poenima i onda razmisljas sta da radis i to je to.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Vec je Novak igrao protiv Federera..ne igra prvi put protiv njega,pa da pisemo matematiku i fiziku kako do pobjede,Indigo


                                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X