Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2014. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Mario,

    1.
    Nemoj da se ljutis. Prvo, moja najveca teniska ljubav je bio i ostao Goran Ivanisevic. Drugo, Goran razumije tenis a i ljudi koji su mnogo manje upuceni u tenis vide da je Novak najbolji. Ima misljenja da je Novak 2011. dostigao najvisi nivo koji je iko ikada dostigao u tenisu, samim tim da je najbolji ikada. Naravno kontra argument je da ima mnogo trofejnijih igraca od Novaka. Goran u svojoj pohvali Novak ide samo onoliko koliko je nuzno, i uvijek sa malo gorcine u glasu. Trece, Goran je fizicki jako slican jednoj meni jako bliskoj osobi. I ja znam jako dobro izraze lica te osobe. Goranovi su identicni. Kad je Cilic danas vodio, igrao je dobro, ali je to bilo u prvom redu jer Novak bio u nokdaunu. A Goranova faca je odrzavala odusevljenje. Mnogo vece odusevljenje nego kad bi Cilic pobijedio Marija. A kad su se stvari promijenile? Pa, Goran samo sto nije plakao. Isto je bilo sa Vavrinkom na AO 2013. Zasto toliko razocaranje? Ako stvarno misli ono sto kaze o Novaku, bio bi rezigniran a ne utucen. Da skratim. Goran u modernom tenisu ne bi bio ni blizu onoga sto je bio u svoje vrijeme. Danas ne prolazi servis i volej. Mislim da to vrijedja Goranov ego. Isto tako, do pojave Novaka, Goran je bio daleko najbolji teniser sa prostora bivse Jugoslavije. Mislim da i to vrijedja Goranov ego. Sve ukazuje da se to pretace u pomalo patalosku zelju da vidi Novaka u problemima.

    2.
    Da je Cilic donekle limitiran jeste ali se za nekoga ko je visok skoro dva metran on odlicno krece. Jednako je bio limitiran u prvome setu. Osim toga Cilic je u usponu, jedan od kandidata da se domogne prvih 10. Ko je pricao prije meca da je Cilic limitiran?

    To sto ti kazes da je Novak igrao samo malo dublje je tacno. S tim sto to nije 'samo'. U tenisu su dubina i konsistentnost barem pola posla. A niko ne moze da igra tako konsistentno duboko kao Novak. Jedan od razloga zasto je najbolji. A danas nije morao da reskira. Protiv Federera ili Vavrinke ne moze da igra sa istom marginom. Nije dovoljno.


    Pa teško da bi bilo tko od prijašnjih igrača prolazio u današnjem tenisu,to je već što bi bilo kad bi bilo
    Meni se samo činilo da je razočaran što je Marin propustio veliku šansu jer realno danas Novak nije odigrao ni blizu onako kao što zna,ali svejedno je bilo dovoljno za na kraju prilično laganu pobjedu,a to da je limitiran sam mislio u pogledu na Novaka jer je očito da on nemože dobiti dugu izmjenu protiv njega,čim se pribrao malo i počeo dublje loptice slati odma je bilo puno problema....

    Ali vidi se očiti pomak otkad ga je preuzeo Goran i može ići samo na bolje,vjerovatno će do kraja sezone doći do top10,ali više od toga vjerovatno neće nikad ostvariti,i ne bi se složio s ovim da je Goran bio daleko najbolji s ovih prostora do pojave Novaka,Ljubičić je meni igrao bolji i ljepši tenis od Gorana ali jednostavno igrao je u krivo vrijeme,izgubio je 4,5 finala mastersa od nadala i federera koji su jednostavno bili nedodirljivi u to vrijeme,a opet Novak je druga priča za sve njih,i teško da će se pojaviti više itko s ovih prostora s takvim rezultatima,on je svijet za sebe što bi rekli

    edit: kad si već spomenio Murraya,a po čemu zaklučuješ da nije imao tu facu kad je dobio Murraya ? jednostavno je on takav lik,takav je bio i kao igrač nema kod njega sredine ili je zadovoljan ili nije....
    Last edited by Mario Ancic; 13-03-14, 10:18.

    Comment


    • Mario,

      1.
      Marin danas nije imao veliku sansu. I pored zivotne forme, i pored dominacije u 1. setu i pored lagane Novakove igacke krize. Osim naravno ako neko misli da Novak ne moze bolje nego u 1. setu.

      2.
      Salzem se da bi svi igarci Goranove ere imali problema. Ali bi mogi igraci danasnje ere imali problema u njihovoj. To Gorana pogadja.

      3.
      Goran je popravio Marinov servis, povecao mu samopouzdanje, potjerao ga vise na mrezu i usadio mu da treba da rizikuje na returnu. Sve su to pravi savjeti. Marin ce da bude jos i bolji, ali limit je limit. Njegov limit je nivo koji je ima Del Potro u najboljim danima. Marin ipak nece dostici taj nivo. Nema Delpovo srce. Ali nijansu ili dvije ispod moze da stigne.

      4.
      A ne, to je posebno odusevljenje kod Gorana. Ne samo zato sto Marin dobija, cak ne samo i sto Novak gubi nego isto tako sto je on, Gorana Ivanisevic nasao resenje za Novaka.

      Pa, jesi ga cuo da je ispravio Marinov servis u 10 minuta? A prije toga ga je trenirao veliki Bob Bret, koji je uz to bio i Goranov trener. Koji ego!

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Mario,

        1.
        Marin danas nije imao veliku sansu. I pored zivotne forme, i pored dominacije u 1. setu i pored lagane Novakove igacke krize. Osim naravno ako neko misli da Novak ne moze bolje nego u 1. setu.

        2.
        Salzem se da bi svi igarci Goranove ere imali problema. Ali bi mogi igraci danasnje ere imali problema u njihovoj. To Gorana pogadja.

        3.
        Goran je popravio Marinov servis, povecao mu samopouzdanje, potjerao ga vise na mrezu i usadio mu da treba da rizikuje na returnu. Sve su to pravi savjeti. Marin ce da bude jos i bolji, ali limit je limit. Njegov limit je nivo koji je ima Del Potro u najboljim danima. Marin ipak nece dostici taj nivo. Nema Delpovo srce. Ali nijansu ili dvije ispod moze da stigne.

        4.
        A ne, to je posebno odusevljenje kod Gorana. Ne samo zato sto Marin dobija, cak ne samo i sto Novak gubi nego isto tako sto je on, Gorana Ivanisevic nasao resenje za Novaka.

        Pa, jesi ga cuo da je ispravio Marinov servis u 10 minuta? A prije toga ga je trenirao veliki Bob Bret, koji je uz to bio i Goranov trener. Koji ego!
        Pa opet neznam di je on rekao da je našao rješenje za Novaka.....pa i dobro je rekao da mu je ispravio servis,neznam jel se sječaš al ono je bilo stvarno preloše kak je servirao prije,pogotovo pokreti momka od preko 190 cm,spuštao se skroz do koljena,a brett ništa nije pokušavao isprraviti taj nedostatak....

        marin je imao sreće kad bi brett išao s njim na turnire a to je bilo najvise 6,7 puta godišnje,jednostavno imam osječaj da brettu nije bio na prvom mjestu i trebao je davno,davno prekinuti s njim,jer nije normalno da je on od 21 godine kad je bio 9 igrač svjeta,igrao dva puta QF us opena,i SF australije igrao sve lošije i lošije,s 21 godinom je igrao egal mečeve s murrayem i delpootrom,čak je i meč s noletom u us openu odigrao bolje nego danas....i od tada pa sve do dolaska Gorana za trenera više nije bio ni blizu daa bilo kome iz topa 5 igrača uzme set a kamoli šta drugo,možda mu se jednom poklopi sve ko goranu kad je osvojio wimbledon,ili ljubičiću kad je osvojio IW,da osvoji neki veći turnir.....ali to su već puste moje želje

        Comment


        • Sada citam sta se na forumu dogadjalo tokom noci. Vladan, Notorious opet ste me nasmejali. Steta sto neki ne shvataju vasu ironiju, ne znaju sta propustaju.
          Sada malo ozbiljnije. . .skepsa i direktan pogled u problemu je ono sto sada Novaku treba. Bilo sa navijacke strane, bilo sa igracke. Ako se problem ne resi u skoro vreme, onda on postaje monstrum. Ne pomaze tu trazenje pozitivnosti u ociglednom negativnom stanju. Cim se spusti standard, znaci nesto debelo ne valja. I prema mom misljenju to treba direktno i reci, bez okolisanja. Ovo je sada bilo preozbiljno.

          Comment


          • Mario,

            Nemoj mijesati babe i zabe.

            Marin je trebao da mijenja Breta. Marin je za sada 'under achiever'. Da li ga je Goran savjetovao da uzme Breta?

            Bitno je 10 minuta. On, Goran, je isporavio u 10 minuta.
            Last edited by NI; 13-03-14, 11:49.

            Comment


            • NI:
              Ako stvarno misli ono sto kaze o Novaku, bio bi rezigniran, a ne utucen.
              Ti stvarno misliš da je on utučen jer ga je NOVAK pobijedio a ne zato što je njegov pulen izgubio, znači po tebi ako mu je Novak drag njemu bi trebalo biti hladno zbog toga što Čilić gubi jer ionako prolazi Novak koji mu je drag.

              Novak ne voli Novaka to si osjetio u gorčini glasa.
              I to sve tvoji osobni zaključci a nigdje argument gdje stoji da Goran hejtuje Novaka.
              Istina ne veliča Goran nešto posebno Novakovu igru, on je hladan i neutralan, uvijek ima sasvim ok rječi za igru.Uostalom sam Goran je koliko puta rekao da Nole osvaja ovaj ili onaj GS, rekao je 2011 da Roger više nikada neće biti broj 1, je li to znači da i njega hejtuje??
              Stvarno ne razumijem i nadam se da to nisu zaključci koji su potaknuti bivšom Jugoslavijom jer to nema veze sa vezom...

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Mario,

                Nemoj mijesati babe i zabe.

                Marin je trebao da mijenja Breta. Marin je za sada 'under achiever'. Da li ga je Goran savjetovao da uzme Breta?

                Bitno je 10 minuta. On Goran je isporavio u 10 minuta.
                Pa to je više bila kritika prema brettu,ne tolko isticanja sebe,ali ja ni dalje nevidim po čemu ti to zaključuješ da je ljubomoran na Novaka,pa njih dva su i dobri frendovi,smatram da si potpuno promašio s tim,i još si spomenio da takvu facu nije imao ni kad je Marin dobio Murraya,a Goran je bio na drugom kraju svijeta i sigurno nisi mogo znati kakvu je facu imao onda....

                Comment


                • Originally posted by kreso34 View Post
                  NI:
                  Ako stvarno misli ono sto kaze o Novaku, bio bi rezigniran, a ne utucen.
                  Ti stvarno misliš da je on utučen jer ga je NOVAK pobijedio a ne zato što je njegov pulen izgubio, znači po tebi ako mu je Novak drag njemu bi trebalo biti hladno zbog toga što Čilić gubi jer ionako prolazi Novak koji mu je drag.

                  Novak ne voli Novaka to si osjetio u gorčini glasa.
                  I to sve tvoji osobni zaključci a nigdje argument gdje stoji da Goran hejtuje Novaka.
                  Istina ne veliča Goran nešto posebno Novakovu igru, on je hladan i neutralan, uvijek ima sasvim ok rječi za igru.Uostalom sam Goran je koliko puta rekao da Nole osvaja ovaj ili onaj GS, rekao je 2011 da Roger više nikada neće biti broj 1, je li to znači da i njega hejtuje??
                  Stvarno ne razumijem i nadam se da to nisu zaključci koji su potaknuti bivšom Jugoslavijom jer to nema veze sa vezom...
                  Ne znam da li Goran privatno hejtuje Novaka ali bar javno on ga podrzava. Evo par naslova od prethodne godine:

                  "Ivanišević prognozira: Đoković će osvojiti Wimbledon!"

                  "Ivanišević: Đoković će osvojiti ATP Finals "

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    Ne znam da li Goran privatno hejtuje Novaka ali bar javno on ga podrzava. Evo par naslova od prethodne godine:

                    "Ivanišević prognozira: Đoković će osvojiti Wimbledon!"

                    "Ivanišević: Đoković će osvojiti ATP Finals "
                    Pa upravo o tome pričam, ali možda neki znaju bolje koji je njegov osobni stav

                    Comment


                    • Svi hejtuju Novaka
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                      Comment


                      • Originally posted by LegendaBL View Post
                        Svi hejtuju Novaka
                        Aman, ko ga hejtuje

                        Pitam se sme li se uopste nesto napisati protiv Noleta
                        Ovo je forum, svi iznosimo svoja neka vidjenja, pretpostavke, misljenja.
                        Jel to znaci da smo manje vredni navijaci ako dobronamerno napisemo kritiku na racun Noletove igre, stanja u kom se nalazi.
                        Treba li svi da pisemo isto,da copi/paste nekih nickova?

                        Ako je tako, nek se to javno ovde napise, da mi koji ga kritikujemo znamo, bar bih ja volela, onda bih znala da ovo nije sportski javni forum vec necija dedovina
                        Bice mi lakse, znam sta ne smem da pisem, a ne moram ni pisati, nego samo klimati glavom, slagati se sa svim sto pojedini napisu.
                        Posto nema takav smail, onda je ovaj dobar za tako neko klimanje glavom
                        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                        Comment


                        • Petra, šta si pala odmah u vatru?
                          Legendu boli uvce za Novaka i hteo je da kaže... ma da, svi ga kao hejtuju... to je bilo ironično.. i samo se ti drži teme, a Novaka ne same niko bre da pogleda mrko
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by kreso34 View Post
                            NI:
                            Ako stvarno misli ono sto kaze o Novaku, bio bi rezigniran, a ne utucen.
                            Ti stvarno misliš da je on utučen jer ga je NOVAK pobijedio a ne zato što je njegov pulen izgubio, znači po tebi ako mu je Novak drag njemu bi trebalo biti hladno zbog toga što Čilić gubi jer ionako prolazi Novak koji mu je drag.

                            Novak ne voli Novaka to si osjetio u gorčini glasa.
                            I to sve tvoji osobni zaključci a nigdje argument gdje stoji da Goran hejtuje Novaka.
                            Istina ne veliča Goran nešto posebno Novakovu igru, on je hladan i neutralan, uvijek ima sasvim ok rječi za igru.Uostalom sam Goran je koliko puta rekao da Nole osvaja ovaj ili onaj GS, rekao je 2011 da Roger više nikada neće biti broj 1, je li to znači da i njega hejtuje??
                            Stvarno ne razumijem i nadam se da to nisu zaključci koji su potaknuti bivšom Jugoslavijom jer to nema veze sa vezom...
                            Kreso,

                            1.
                            Goran nikada nije uspijevao sakriti sto osjeca.

                            2.
                            Ja nisam jedini koji sam zapazio Goranove face kad se Novak uspije izvuci. I ovo nije prvi put. Pripisujem to Goranovom egu.

                            3.
                            Da ja sam osjetio gorcinu u glasu. U svakom slucaju manjak bilo kakve sirine.

                            4.
                            Postoji razlika, iako mala, izmedju rijeci utucen i razocaran. Utucenost je kada mnogo jace osjecanje i mora postojati jak razlog za njega. Mozda grijesim, ali ja sam procito Goranovu facu kao utucenost, ne obicno razocaranje. Ne mislim da je to zato sto je Cilic izgubio. Nije bilo realno da dobije. Niti je Cilic jako tijesno izgubio. Od sredine 2. seta ga je mogao samo Novakov pad spasiti.

                            Utucenost, po mom sudu, dolazi od toga da Goranov plan kako da se porazi Novak nije fiunkcionisao.

                            5.
                            Reci da je Novak favorit za osvajenje GS nije nikakva mudrost. On je to bio u 8 od zanjih 10 GS-ova.

                            Originally posted by Mario Ancic View Post
                            Pa to je više bila kritika prema brettu,ne tolko isticanja sebe,ali ja ni dalje nevidim po čemu ti to zaključuješ da je ljubomoran na Novaka,pa njih dva su i dobri frendovi,smatram da si potpuno promašio s tim,i još si spomenio da takvu facu nije imao ni kad je Marin dobio Murraya,a Goran je bio na drugom kraju svijeta i sigurno nisi mogo znati kakvu je facu imao onda....
                            Ti mislis da je kritika prema Bretu. Ja mislim da je samohvalisanje. Da li Mariju ili nekom drugom, nebitno je. Bitne su jake emocije koje pokazuje kad Novak gubi i kad se Novak izvuce. Svejedno da li Novak irag protiv Cilica kojeg trenira ili Vavrinke kojeg ne trenira.
                            Last edited by NI; 13-03-14, 12:05.

                            Comment


                            • Može li neka fotografija tih Goranovih reakcija pa da znam ubuduće kad je to Goranu povrijeđen ego jer Novak pobjeđuje, naravno Goran stalno prati Novakove mečeve i srdačno navija za njegov poraz.

                              Comment


                              • Ja sam vidio istu takvu facu i kad je čilić igrao s andersonom finale delray beacha,dali to znači da je ljubomoran i zavidan i andersonu ?meni se samo čini da ti hejtuješ gorana ništ više od toga....

                                Comment

                                Working...
                                X