Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koji fakultet upisati ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by PRINCE View Post
    Phahahahahaha Kralju xDDDDDDDDDDD. Cim dodjem do kompa ima u potpis da stavim ovaj deo koji se odnosi na to da stanes pred ogledalo i govoris ja sam kita
    Nemoj da izvuces iz konteksta, da ispdanem ja glup

    Fazon toga je da niko ne voli da mu se u lice kaze da je kita. Probaj, zasmetat ce ti
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Ajnstajne: Prvo da eliminisemo poredjenje gledanje na sebe kao na propaliteta i kao kita Ne bas bukvalno tako ali pored sebe u svom okruzenju imam mnogo primera gde su ljudi ladovina i srecni su a uopste ne moraju da teze ka necemu boljem, visem ili da napreduju ne znam koliko. Meni se takav pristup svidja, pretpostavljam da mi je taj osecaj urodjen. Pegla mi se od ujakove recenice ,,Kako vidis sebe za 5 godina'' to mi je fuj i stvarno tako mislim. Svako je na neki nacin krojac svog zivota a za moje standarde i nacin razmisljanja da kucnem u drvo zivim odlicno. Uopste se ne pitam da li mogu jos bolje, da li cu sutra imati to i to ili cu biti ovakav ili onakav. Napisao si ,,Zivi zivot ne razmisljajuci o posljedicama'' a iz svega navedenog sto pises deluje mi kao da si dosta opterecen (za mene) nebitnim stvarima. Mozda te to na neki nacin i gusi i trudis se da odredjene slabosti maskiras na taj nacin sto ,,odglumis'' autoritet kao u slucaju onih 40 nesretnika. Ti svakako nisi glavni niti si alfa ako pomislis to. Mozda gresim ali te dozivljavam tako. Naravno ne znamo se licno ali iz ovih situacija na forumu stvara mi se takva slika. Konkretno da zamislim situaciju gde ti tvrdis da pesimizam ne postoji postavio bih se na foru ,,Boli me uvo sta on misli, cuj pesimizam ne postoji''. Cak ne moram ni argumente da ti dam, samo te iskljucim jer sam alergican na taj ,,alfa'' mod. Kapiram ja da je to besmislena diskusija i da ti mozda vezbas na 40 pacijenata ali generalno ta prica ,,vodja sam grupe'' ako tvrdim da Man Utd trenutno igra bolje od Sitija...ne pije vodu.
      sigpic

      http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

      Comment


      • Originally posted by Condition23 View Post
        Ajnstajne: Prvo da eliminisemo poredjenje gledanje na sebe kao na propaliteta i kao kita Ne bas bukvalno tako ali pored sebe u svom okruzenju imam mnogo primera gde su ljudi ladovina i srecni su a uopste ne moraju da teze ka necemu boljem, visem ili da napreduju ne znam koliko. Meni se takav pristup svidja, pretpostavljam da mi je taj osecaj urodjen. Pegla mi se od ujakove recenice ,,Kako vidis sebe za 5 godina'' to mi je fuj i stvarno tako mislim. Svako je na neki nacin krojac svog zivota a za moje standarde i nacin razmisljanja da kucnem u drvo zivim odlicno. Uopste se ne pitam da li mogu jos bolje, da li cu sutra imati to i to ili cu biti ovakav ili onakav. Napisao si ,,Zivi zivot ne razmisljajuci o posljedicama'' a iz svega navedenog sto pises deluje mi kao da si dosta opterecen (za mene) nebitnim stvarima. Mozda te to na neki nacin i gusi i trudis se da odredjene slabosti maskiras na taj nacin sto ,,odglumis'' autoritet kao u slucaju onih 40 nesretnika. Ti svakako nisi glavni niti si alfa ako pomislis to. Mozda gresim ali te dozivljavam tako. Naravno ne znamo se licno ali iz ovih situacija na forumu stvara mi se takva slika. Konkretno da zamislim situaciju gde ti tvrdis da pesimizam ne postoji postavio bih se na foru ,,Boli me uvo sta on misli, cuj pesimizam ne postoji''. Cak ne moram ni argumente da ti dam, samo te iskljucim jer sam alergican na taj ,,alfa'' mod. Kapiram ja da je to besmislena diskusija i da ti mozda vezbas na 40 pacijenata ali generalno ta prica ,,vodja sam grupe'' ako tvrdim da Man Utd trenutno igra bolje od Sitija...ne pije vodu.
        Ja sebe za 5 godina vidim kao neku zvijer ili 2 metra pod zemljom sa 30 ak prostrelnih rana na tjelu
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • To je sasvim zadovoljavajuce. Ja sebe ne vidim ni u ogledalu a kamoli za 5 godina
          sigpic

          http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

          Comment


          • Samo ne upisuj ekonomiju. To ti je rupa bez dna... u svakom smislu.

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Ja sebe za 5 godina vidim kao neku zvijer ili 2 metra pod zemljom sa 30 ak prostrelnih rana na tjelu
              Koji si ti luđak. Poklapaju nam se razmišljanja, samo da ne bude ovaj drugi scenario.

              Comment


              • Jel ide neko na Saobracajni FTN u Novom Sadu ? Ako ide neko ukratko kaze iskustvao, kako tamo itd... Prijatelja interesuje.

                Comment


                • Slučajno nađoh savršenu temu na savršenom forumu za moje pitanje

                  Imam 14 godina, i već ulazim u period kada trebam razmišljati o svojoj budućnosti, odnosno kakav fakultet upisati, a prema tome i srednju školu. Već neko vrijeme sam zaljubljen u posao sportskog novinara. Taj posao sklapa dvije od meni tri najbitnije stvari u životu, svakodnevnu dozu sporta, i naravno lovu
                  Ono što me zanima, kako bi naš narod rekao, ima li 'ljeba od toga? Koliko zarađuju, koliko su uopšte traženi...
                  I šta tačno trebam upisati da bi jednom postao sportski novinar, odnosno kakav fakultet, i kakva je srednja škola najbolja. Srećom imam taj luksuz (za sada) da sam odličan učenik, te da bi me primili i u gimnaziji ili bilo kome drugom smjeru, ali ako mi nije potrebno, ne bi proveo 4 godine života učeći latinski, logiku, geografiju, biologiju, istoriju i ostale stvari koje mi u životu neće trebati. U tom slučaju radije upišem informatiku, imam sve ono što mi je potrebno i što me zanima.
                  O da, tečno govorim engleski, znam osnove njemačkog (gramatiku), a preko ljeta sam se počeo upuštati i u italijanski, mada ću vjerovatno za koju godinu uplatiti časove, jer se online ne može baš mnogo naučiti, tako da što se tiče stranih jezika na sve sam spreman.

                  Comment


                  • Brate kao da citam nesto sto sam ja napisao.Ja sam takodje zeleo da budem sportski novinar jos u osnovnoj,ali nisam zeleo u gimnaziju da idem zbog ucenja koje je preterano i pretesko,zato sam upisao ekonomsku koja je duplo laksa i sprdnja skola gde sam 4 godine odlican bio i to vrlo lagano.Kda sam ove godine razmisljao sa da upisem naravno da se vraila zelja za novinarstom ali kada sam pogledao koliko ljudi primaju na budzet i u opste koliko ljudi primaju te da je skolarina 100 000,plus taj fax nema u mom gradu(Kragujevcu),vec u Nisu,Beogradu i Novom Sadu odlucio sam da nazalost odustanem i upisem ekonomiju na kojoj cu uciti kao konj ali jednostavno nisam imao izbora.Tako da ti predlazem da nikako ne upisujes gimnaziju jer znam dosta mojih drugova i drugarica iz osnovne koji su bili odlicni u osnovnoj a u gimnaziji cak i polagali koliko je tesko bilo.Ja i dalje sanjam o sportskom novinarstvu i stvarno se nadam da cu postati to jednog dana a ti ne gubi nadu i pametno izaberi
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • Ne isplati se biti novinar.
                      Za novinara se upisuje FPN (fakultet politickih nauka).

                      Upisi informatiku ako te zanima, mozda Teslu - smer elektrotehnicar racunara ili neku drugu srednju koja te zanima.

                      EDIT:

                      Novinarstvom mozes da se bavis i ako ne zavrsis FPN, vazno je da znas i volis da radis to sto radis.
                      Last edited by Mr. Wolf; 22-09-14, 18:56.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • U Nisu ima na filoloskom fakultetu smer novinarstvo zasebno,ne znam sto se ne isplati,povuces par veza sa foruma i eto te na SK
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • Znam sve, imam sestru, učenika generaciju u osnovnoj, prve dvije godine u gimnaziji prolazi trojkom, tek se sad u trećem malo trgla i počela učiti

                          Meni grad nije problem, niti škola koja je potrebna, mene prvenstveno zanima može li se živiti od tog posla...

                          ...
                          Hvala

                          Comment


                          • Poenta je u tome da ti ne moras da zavrsavas novinarstvo da bi bio novinar. Ako imas talenat za pisanje, ako znas sve sto je potrebno za jednog novinara, to je dovoljno.
                            Imas jos 5 godina do faksa, polako, ko zna da li ce se pojaviti interesovanje za necim drugim dok stignes do broja na tvom avataru. Polako........
                            Last edited by Mr. Wolf; 22-09-14, 19:16.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Jebiga brate ja sam mislio da cu da budem astronaut u osnovnoj, a ekonomiju sam mrzio nenormalno, a sad sam freak opcenito za nekim aspektima ekonomije. Laganice
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Ah, svi sanjamo da ćemo biti astronauti jednog dana

                                Naravno, sve se može u trenutku okrenuti, meni je jedino bitno da se osiguram te da sam siguran da mogu upisati fakultet koji će biti na listi želja sa informatikom. Zato sam i postavio pitanje, mada da ima želju za pisanjem i novinarstvom, nema sumnje da imam, a što se talenta tiče, to nije na meni da prosudim

                                Comment

                                Working...
                                X