Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA - Danka Kovinic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91


    Finale....


    Danka-Ostapenko
    2:1
    6:2 2:6 6:4


    Ako šutra pobjedi od poneđeljka će se naći na (oko)75 pozicije.

    Al prvo mora pobjedi Ruskinju koja je 136 na svijetu.

    Comment


    • #92


      Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić pobjednica je ITF turnira u Trnavi.

      Ona je u finalu bila bolja od Ruskinje Margarite Gasparjan 7:5, 6:3.

      U prvom setu viđeno je pet brejkova, Danka je napravila tri, a Ruskinja dva.

      Ključni je naša teniserka napravila u 12. gemu, čime je riješila i prvi set u svoju korist.

      Drugi set je opwet donio veliku brobu, mlada Novljanka je jednom oduzela servis rivalki, ali je to bilo dovoljno za slavlje.

      "Bio je ovo težak meč, Margarita je imala inicijativu. Jak vjetar je stvarao probleme, jer je loptica mijenjala pravac. Uprkos slabijem početku, ostala sam mirna. Mnogo sam željela ovu pobjedu i na kraju sam došla do nje, zbog čega sam presrećna", istakla je Kovinić.

      Vremena za odmor nema, jer odmah putuje za Francusku.

      "Već u ponedeljak putujem za Pariz, gdje počinjem pripreme za Rolan Garos. Još uvijek ne znam da li ću biti u glavnom žrijebu ili ću igrati kvalifikacije. Za sada sam prva rezerva, ako neko odustane iz glavnog žrijeba. Međutim, sa bodovima koje sam osvojila ovdje u Trnavi, sigurna sam da ću biti u glavnom žrijebu na Vimbldonu.

      Ovo je za Danku osma ITF titula u karijeri, a prva od 2010. godine, kada je trijumfovala u Dobriču u Bugarskoj.

      Crnogorska teniserka je dobila 140 bodova i trebalo bi od ponedeljka da bude u Top 70 na WTA listi.

      Pobjedom u Trnavi, zaradila je i 15.900 dolara.

      Comment


      • #93
        Danka Kovinić 74. na WTA listi

        Nakon osvajanja titule na ITF turniru u Trnavi, koja joj je donijela 119 bodova za ukupno 759, 20-godišnja Novljanka je napredovala 21 mjesto.

        Comment


        • #94
          Kako stvari stoje, Danka će ući direktno u glavni žrijeb na Vimbldonu, a na Roland Garros najverovatnije ići u kvalifikacije, jer valjda rang igračica se gleda iz (13)Aprila, a ona je tu bila 107, tako da na žalost iću u kvalifikacije, ali kako kaže ona je prava rezerva, ako neko odustane.
          Inale Danka danas igra turnir u Francuskoj, đe brani tiulu,

          Comment


          • #95
            Usla direktno u glavni zrijeb Roland Garrosa!!!!!!!

            Comment


            • #96
              Danka Kovinić-Klara Kukalova

              Kukalova je za devet mjesta bolje rangirana na WTA listi, ali je Danka ubjedljivo dobila posljednji meč upravo na šljaci u Trnavi 6:1, 6:4.

              Prije toga igrali su 2013. i tada je Kukalova slavila 6:4, 6:3.

              Ako pobjedi igra protiv pobjednice meča Eženi Bušar - Kristina Mladenović!

              Comment


              • #97
                Na igrama malih zemalja.

                Inače ona će nositi zastavu.

                Comment


                • #98
                  Danka je na najnovijoj WTA listi 79 i tako za 5 pozicija ima slabiji plasman od njenog najboljeg plasmana u karijeri.

                  Naredni turnir na koji Danka igra jeste Connecticut Open(21-29 Avgusta) đe ako se ne varam ne brani niti jedan poen, i ujedno turnir priprema za US Open.

                  Comment


                  • #99
                    Nakon ispadanja u drugo koli US opena, Danka će igrati turnir Tashkent Open koji se igra od 6 do 13 Septembra đe brani svega 1 poen. Biće među nosiocima a kad završi taj turnir već 21 je čeka Guangzhou Open đe ne brani ni jedan poen i usput velika prilika da se probije što dalje na WTA listi. Uz malo sreće u žrijebu, uz dobru igru na oba turnira, može dogurati među 50,60 najboljih.

                    Comment


                    • Ode ti i Kovinic...
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Originally posted by mark it zero View Post
                        Ode ti i Kovinic...


                        Ode mi al sa ponosom!!!

                        Comment


                        • ISTORIJA CG TENISA SE PIŠE!!

                          Danka 69 na svijetu i ujedno to joj je najbolji plasman u karijeri. Ovih dana igra turnir i do kraja godine, ne brani puno bodova, skoro i nista tako da prilika da se napreduje jos vise.

                          Comment


                          • Danka prošla u Drugo kolo turnira u Kini, Tianjin. Prošle godine je ispala u prvom kolu.

                            Sa ovim rezultatom Danka će napredovati 2-3 pozicije, a ako u drugom kolu izbaci Brazilku Pereiru(45) napredovaće za 10tak pozicija i biće oko 65 mjesta.
                            AKO POBJEDI BRAZILKU, DANKA ĆE SE U 1/4 FINALU SASTATI SA POBJEDNICOM DUELA KICHENOK(414)-DUAN(123). A za 1/4 se dobija 110 bodova.

                            Meč Danke i Pereire igra se 15tog.

                            AJDEEEEEE DANKAAA!

                            Comment


                            • Danka-Pereira
                              2:1
                              6:2 5:7 6:1

                              U 1/4 igra protiv domaće igračice Duan koja je u 3 seta izbacila 414 igračicu na svijetu. Meč valjda počinje u subotu. A kako stvari stoje u 1/2 bi se trebala sastati sa pobjednicom duela Mladenović-Jovanovski. Prošle godine Novljanka je ispala u prvom kolu(1/16).

                              Comment


                              • POLUFINALE!!!


                                Kovinić-Duan
                                2:1
                                7:5 3:6 6:3

                                Istoriski rezultat za Danku i CG tenis.
                                Za ulazak u finale, treba pobjediti Bojanu Jovanovsku. Njih dvije su već igrale a pobjedu je odnjela Srpska igračica sa 6:4 6:2. Meč se igra rano ujutru, u 05:30. Prenos na SK1.


                                Pobjednički poen.





                                BRAVO DANKAAAAAAA!!

                                Comment

                                Working...
                                X