Announcement

Collapse
No announcement yet.

Suicide Tennis - Opsta tema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dosta igraca Suicide i uopste sto pise na teniskim stranama je lukavo( i u neku ruku pametno i pazljivo). Da se nisam vodio srcem i licnim zeljama(razmisljanjem) odavno bih ispao. Pre pocetka turnira svi su bili u fazonu Nole ili Endi osvajaju, Fed i Rafa brzo ispadaju, kad ono ja sad pogledao listu izabranih pikova, niko osim dvojice-trojice nije izabrao ni Federera ni Nadala jos uvek, ali su im zato birali protivnike tipa Berdih, Kei, Monfis u kolima pre duela sa ovom dvojicom(znaci ocekuju da ce da ispadnu od RF i RN). Dok ove projektovane "musterije" Novaka i Endija (Istomin, Kveri, Isner) niko nije birao kolo pre osim mene 50% zato sto sam ocekivao da ce rano da ispadnu kao sto i jesu (mislim na Kverija i Isnera, za Noleta i Endija ni ja nisam ocekivao tako rane poraze), ali 50% i zato sto sam bio poveden komentarima sa foruma. Cak sam se premisljao da li da uzmem Federera i Nadala obojicu u 2. kolu.
    Last edited by colchonero; 22-01-17, 18:32.

    Comment


    • Ne biraš odmah najjače u uvodnim kolima, Federera, Djokovića, Nadala i tako te ostavlja pri kraju jer očekuješ da doguraju najviše i rizikuješ sa ovim slabijim ali na kraju se ispostavi da ovi najjači ispadnu u drugom kolu.

      Comment


      • Jasno je meni to Aleksa, hocu da kazem da ako pogleda istoriju komentara na temi AO neko ko ne prati tenis, stekao bi utisak da su RN i RF neki "prosecni" igraci kojima je 1/8 finala maksimum a ne da su najjaci kao sto si ti napisao. Tako je ovde pisalo 90% igraca, kako nista ne ocekuju od njih tu su Nole Endi itd. itd. A opet niko od istih tih nije izabrao RN i RF, nego njihove protivnike(kolo pre npr. Monf i Berdih) sto znaci da ipak ne ocekuju da RN i RF brzo ispadnu nego misle da mogu daleko, sto se nikako ne uklapa u misljenja u komentarima gde su bile price da nemaju sanse. Hteo sam da kazem da ako je neko neiskusan i naivan citajuci komentare i prognoze u njima, mogao lako da nasedne i odigra RF i RN na pocetku. To sam mislio kad sam rekao lukavi, a ne da je neko glup, pa da izabere sve TOP 10 igrace u prvih 5 dana.

        Comment


        • Kod mene je problem sto uvek srce presudi, tj. retko kad mogu da idem na Feda rano na turniru jer uvek verujem da moze da ide daleko, pa cak i kad nema neke velike sanse
          jedino ga na sljaci ranije koristim, jer tamo zaista znam da nema sanse
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by madrid View Post
            Dosta igraca Suicide i uopste sto pise na teniskim stranama je lukavo( i u neku ruku pametno i pazljivo). Da se nisam vodio srcem i licnim zeljama(razmisljanjem) odavno bih ispao. Pre pocetka turnira svi su bili u fazonu Nole ili Endi osvajaju, Fed i Rafa brzo ispadaju, kad ono ja sad pogledao listu izabranih pikova, niko osim dvojice-trojice nije izabrao ni Federera ni Nadala jos uvek, ali su im zato birali protivnike tipa Berdih, Kei, Monfis u kolima pre duela sa ovom dvojicom(znaci ocekuju da ce da ispadnu od RF i RN). Dok ove projektovane "musterije" Novaka i Endija (Istomin, Kveri, Isner) niko nije birao kolo pre osim mene 50% zato sto sam ocekivao da ce rano da ispadnu kao sto i jesu (mislim na Kverija i Isnera, za Noleta i Endija ni ja nisam ocekivao tako rane poraze), ali 50% i zato sto sam bio poveden komentarima sa foruma. Cak sam se premisljao da li da uzmem Federera i Nadala obojicu u 2. kolu.
            Ceo svet je smatrao favorite za osavajanje AO Novaka i Endija, pogotovu posle finala u Dohi, da ne pričam da su i prošle godine njih dvojica bili najbolji, Srbin u prvoj polovini, a Škot u drugoj polovini godine. To što su trenuto okolnosti drugačije.. dešava se, to je sport ispadaju i najbolji.
            Zašto bi neko igrao u I ili II kolu na favorite, ako očekuje da stigne do ne znam IV-V kola, pa i dalje, ali sve zavisi od žreba, koji treba malo proučiti, a neka slika se stekne i u toku samog turnira u kavoj je ko formi, da ne vuče možda neku povredu i sl. Tako da si ti ipak pogrešnu sliku stekao o toj lukavosti.
            Izabrala sam Federera kada sam mislila da će da odigra ev još možda jedno kolo posle toga, noćas Endija pa ispala.. ispalo skroz drugačije...tako da polako, sve je to sport, pa i ovo što igramo.

            Originally posted by madrid View Post
            Jasno je meni to Aleksa, hocu da kazem da ako pogleda istoriju komentara na temi AO neko ko ne prati tenis, stekao bi utisak da su RN i RF neki "prosecni" igraci kojima je 1/8 finala maksimum a ne da su najjaci kao sto si ti napisao. Tako je ovde pisalo 90% igraca, kako nista ne ocekuju od njih tu su Nole Endi itd. itd. A opet niko od istih tih nije izabrao RN i RF, nego njihove protivnike(kolo pre npr. Monf i Berdih) sto znaci da ipak ne ocekuju da RN i RF brzo ispadnu nego misle da mogu daleko, sto se nikako ne uklapa u misljenja u komentarima gde su bile price da nemaju sanse. Hteo sam da kazem da ako je neko neiskusan i naivan citajuci komentare i prognoze u njima, mogao lako da nasedne i odigra RF i RN na pocetku. To sam mislio kad sam rekao lukavi, a ne da je neko glup, pa da izabere sve TOP 10 igrace u prvih 5 dana.
            Ajde boga ti ne preteruj, kada su Rafa i Fed igrali, pogotovu GS, da bi neko imao uvid u kakvom su stanju i formi. A ti valjda nisi toliko naivan i neiskusan.
            Last edited by miloolja; 22-01-17, 19:51.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Nisam pricao o tebi Olja i daleko da sam hteo da napadnem nekog ili da kazem nesto lose o njemu, vec bas suprotno. Hteo sam da neko nov ko se bude prijavio bude svestan da igra nije nimalo laka i da kazem da su ostali igraci nebitno kakvi su se komentari pisali i da li su bombasticni, pesimisticni itd. ipak dobro razmislili pre nego sto su odigrali (i jos uvek igraju) pa mozda cak i odustali od onoga sto su sami napisali. Sto ti kazes uvideli su u toku turnira, ko je u kakvoj formi. Jako je tesko uzeti neki turnir u Suicide, vidim da su prosle godine samo 4 turnira osvojena (3 razlicita 1 je osvojen od strane 2 igraca) i nijedan GS. Tezi je put do titule (pricam o kombinacijama) ovde nego ATP igracima, zato sto oni moraju da gledaju samo svoju 1/4 zreba i da razmisljaju samo o sledecem kolu, dok u Suicide bukvalno moras da pravis svoju projekciju(e) finala i svih kola pre toga i da obracas paznju na ceo zreb jer te jedna greska u celom zrebu, ako nemas srece i bas odigras to izbacuje (ne samo izgubljen mec, vec i nemogucnost koriscenja istog pika kasnije) .Plus na pravom ATP turu iznenadjenje pomazu ostalim favoritima. a ovde to odmaze, ako si pravio drugaciju projekciju imas male sanse za titulu.
              Last edited by colchonero; 22-01-17, 20:36.

              Comment


              • Verujem da nije ništa protiv mene, ali to što bi neko ko ovde zaluta mogao da poveruje u sve što se piše na kontu porgnoza i predikcija, može samo neko ko baš blage veze nema sa tenisom i ne prati ga. Takvi sumnjam i da igraju ovu igricu.
                Last edited by miloolja; 22-01-17, 20:51.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Verujem da se nisam dobro izrazio. Ja sam naravno tacno znao sta "pisac zeli da kaze" posto sam imao u glavi i dok sam citao iz mog licnog subjektivnog ugla mi se sve jasno cinilo. Sad sam procitao jos jednom, kao da sam neka nepoznata osoba koja cita tekst prvi put i jasno mi je zasto ima polemike.

                  Da pojasnim, kad sam rekao lukavi nisam mislio u smislu dvolicni (daleko od toga, da to mislim ne bih ni igrao ovu igru) vec u pozitivnom smislu, prvo 3 puta dobro razmisle pa onda odigraju nebitno sta se pise. Hteo sam vise da kazem da JA zamalo to da ne uradim, nego na prvu loptu da odigram nesto sto nisam prvobitno planirao. Nije bila nikakva kritika vec opazanje/pohvala ostalim igracima na pazljivom razmisljanju i uput buducima na sta da obrate paznju, jer je ovo pravi primer po meni. Izvinjenje ako je neko drugacije razumeo, stvarno mi nije bila ni najmanja namera. Uostalom ni namerno pisanje laznih predvidjanja meni licno ne bi smetalo, dobar u ovoj igri moze da bude samo neko ko veruje u sebe i sopstveno poznavanje tenisa, tako da ne bi smeo da "padne" na takve stvari, ali to je vec nesto potpuno drugo, sto nema veze sa mojim prvobitnim komentarom, nego sam se nadovezao na Oljin post.
                  Last edited by colchonero; 22-01-17, 21:12.

                  Comment


                  • E sto bi dobro bilo da Jo izbaci Wawrinku, naravno ako Roger dobije.
                    1. Andrey Rublev
                    2. Thanasi Kokkinakis
                    3. Alexander Zverev
                    4. Ernesto Escobedo

                    Renesansa tenisa u 2016 godini.

                    Comment


                    • Danas se nekoliko igraca oprasta od titule(ne od turnira) kakav god ishod bio. Sto ajnstajn kaze Conga bi danas mogao da presudi mnogima sto se trofeja tice jer dosta igraca ima 3 ili 4 iskoriscena samo nas troje cini mi se (bojana, NI, ja) imamo 6 slobodnih, ali posto cu i ja vrv da idem srcem i imam projektovanog Nadala kao osvajaca u finalu sa RF od starta 90% cu odigrati na Vavrinku danas, pa bi mene Conga odmah izbacio. Ako ipak odigram na RF Congina pobeda bi me isto izbacila van konkurencije za titulu, stoga to ima logike samo ako vidim Vavrinku kao finalistu koji izbacuje RF u polufinalu. Definitivno najtezi dan na turniru do sada, svaka kombinacija ti se odjednom cini moguca(realna).

                      Comment


                      • Najgori su slemovi gde su QF u 2 dana, to je strasno tesko pogoditi i osvojiti titulu.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Slazem se u potpunosti iako mi je ovo prvi GS. Zato sto ti ako hoces titulu moras da predvidis sva QF i oba SF jer ti je to potrebno da bi imao pika u finalu, plus moras da prethodno tokom turnira imas srece ukoliko je bilo vecih iznenadjenja da nisi "potrosio" previse igraca. Npr. Jack je sad u problemu, iskoristio je i JWT i RF i SW i sad je morao da se osloni na Zvereva, a za titulu je izgubio svaku sansu jer je iz ove polovine uzeo sva 4 igraca. Nista, ja cu kao i ti srcem na Stana.

                          Comment


                          • Moja greska je samo sto sam Dimitrova iskoristio jako rano, i tesko mogu da osvojim, ali uvek je dobro skupiti sto vise poena
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • Ja ispadoh iz kombinacija za osvajanje, sretno potencijalnim osvajacima.
                              1. Andrey Rublev
                              2. Thanasi Kokkinakis
                              3. Alexander Zverev
                              4. Ernesto Escobedo

                              Renesansa tenisa u 2016 godini.

                              Comment


                              • Jako je tesko osvojiti AO u suicidu. Ove godine se uglavnom otvaralo. I Mari i Novak su rano ispali tako da smo se mogli preorijentisati. Nije bilo drugih iznenadjenja i opet trebalo pogoditi ko ce pobijediti.

                                Vavrinka ili Conga,
                                Dimitrov ili Gofan,
                                Rafa ili Raonic,
                                Vavrinka ili Rodzer,
                                Finale

                                U vecini tih meceva su 40:60 za jednoga od igraca. I sve to pod uslovom da nema daljih iznenadjenja.

                                Sve skupa manje od 5% sansi u godini u kojoj vecina toga ide ocekivano.

                                Comment

                                Working...
                                X