Announcement

Collapse
No announcement yet.

Suicide Tennis - Opsta tema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anderson treba ostati kao prvi pik, neka izabere za sutra neki i to će mu se računati ako Anderon prodje...ako preda, računa se Thiem...vrlo jednostavno

    i jedino pravedno i logično

    Comment


    • Pa jbga morate da shvatite da kolko vec sutra moze da se desi da se nekome mec glavnog pika odlozi a da je zamena tog dana izgubila. i sta onda? neko ispada iz igrice ni kriv ni duzan.Ili nemojte mi reci da cemo onda da kazemo puj pike ne vazi, ipak se gleda glavni pik.
      Sto kaze bojana, ne postoji nijedan razlog zasto mu se Anderson ne bi racunao
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • sad ti to objasni api, ja to pokussavam vec pola sata, ali ne ide
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Samo mi javite šta ste odlučili čisto da znam.
          "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

          "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

          Comment


          • stefane, ti slobodno tipuj, verujem da neces birati Andersona i za sutra
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • ma postavljaj pik za sutra, ako Anderson i taj pik prodju...ideš u treći dan sasvim normalno

              Comment


              • Po onom pravilu koje je citirala Bojana, jasno je da mu se racuna Anderson. Zamena se nigde ne pominje, niti ima razloga posto Anderson nije predao.. Apa se zbunio, i on je ipak samo covek?



                Sent from my Lumia 920 using Tapatalk

                Comment


                • Apa čovjek jbt

                  ko bi reko

                  Comment


                  • Postavljaj pik za sutra stefane, gleda ti se anderson, ako on preda, prosao si jer se gleda Thiem a ako izgubi onda si ispao
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • Zamena se racuna samo kad prvi pik preda, kad se prekine mec prvog pika zbog mraka, kise, ili ako uopste ne pocne, i prebaci za sledeci dan, racuna se prvi pik.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Izvod iz pravila:
                        4. Ukoliko ste izabrali igraca ciji je mec pomeren za naredni dan, mozete zadrzati taj pik, ili ga zameniti sa nekim drugim igracem ciji mec jos nije poceo. Ako zadrzite taj pik, takodje cete morati tipovati i mec koji je previdjen za igru u tom danu po rasporedu turnira.
                        Poenta moje price je bila da ne moze svako delovati u sekundi kad izadje da je neki mec pomeren za sutra,
                        i zasto bi ti ljudi bili na gubitku? Po meni ovo je neki kompromis, koji prvenstveno vodi racuna o takmicaru.

                        Opet kazem meni je potpuno svejedno, ali trebamo to definirati jos veceras da znamo za kasnije.
                        It is not the violence that sets a man apart.
                        It's the distance he's prepared to go.

                        Comment


                        • Mislim da sasvim dovoljno izlazimo u susret sto se predaja u toku meca ne racuna kao poraz, ovo bi bilo previse.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Moze. Onda nek mu ostane Anderson, i bira uslovno za sutra i to je to.

                            Sve nedoumice su oklonjenje, i ta tema je ad acta.
                            It is not the violence that sets a man apart.
                            It's the distance he's prepared to go.

                            Comment


                            • Jeste se dogovorili konacno ili mora da zasjeda drugostepena komisija...mislim kristalno je jasno da mu se racuna Thiem jer Anderson nije odigrao mec danas, ali treba i Anderson da se racuna ako sutra dobije, pih...kad bolje razmislim sad mi nista nije jasno kompilkovano je ovo, hajmo sve ispocetka

                              Stefan12 sta napravi
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                              Comment


                              • Kako vas ugasih na onu zvanicnu igricu i to mi dva igraca jos nisu ni igrala
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X