Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2014 (AO)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    Koliko se secam tog meca, u tom 5 setu Wawrinka nije imao sansi da uzme servis Djokovicu i to je na neku nacin bila njegova prednost. A, on sta uradi na 30-30/ Dva poklona. E sada to mozda je choking, a skoro sigurno mentalna blokada.
    Ja nisam rekao da Novak nije metalno pao, ali nije bio choking.

    Novak je izgubio tri zadnja poena u tom mecu. Ona se olako trpaju u isti kos.

    na 30:15
    Novak pravi grubu gresku zbog manjka koncetracije

    na 30:30
    Novak gubio poen zbog toga sto je Vavrinka imao mis-hit. Novak nije u onoj poziciji imao izbora koliko ti se cini i ono nije lakudarc koji je Novak promasio

    na 30:40
    Novak pravi grubu gresku zbog prethodnog poena, vjerovano misleci: "Sve s urotilo protiv mene!"

    Comment


    • Znaci,mentalno 'zdravlje' Stana se naglo popravilo u ovom finalu..Covjece,Wawrinka ga je u prvom setu,naprosto savio Tako je nastavio i u drugom setu,a onda je uslijedilo ono ruzno kasnije,i Stan bude izbacen iz ritma i trt prt nadalje..Takodje eto zelim da istaknem detalj kad je rafica trazio da se 'ukloni' lokva znoja koju je stvorio Ne mogu da se otmem uvjerenju da je potpuno 'ilegalan'....No,nema veze,vjerujem da je Stan imao snage za iznenadjenje i da nije bilo onako kako je i bilo.Djelovao je mocno i zastrasujuce u cijelom prvom setu.Bravo Wawrinka!


      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by jagodica View Post
        Nego, da vas pitam, kakva su pravila kad igrač uzme MTO? U kojim slučajevima je dozvoljeno napuštanje terena? Toliko sam danas bila iznervirana da nisam propratila situaciju.. Da li je Rafu neko ispratio kao kod toilet brejka?
        Nije bilo nikakvog problema kod tog MTO. Nadal je otisao sa ljekarom van terena. Sta je bilo Wawrinki, ne znam.

        Comment


        • Vavrinka je tražio razlog zašto je Rafa uzeo MTO, kaže da je po pravilima sudija dužan da da odgovor ako igrač pita. Ramos je tvrdio suprotno, odnosno nije hteo da odgovori.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ne mogu reci ni antiklimaks za ovaj mec, najlosiji AO u poslednjih nekoliko godina po kvalitetu igre bar ga ja tako vidim, silne predaje ,teski uslovi u prvoj nedelji. Stanislasu svaka cast , bez ironije ,3 predaje u 7 meceva, uprkos svemu dosta dobrog tenisa, iskorisceno poklapanje okolnosti za sta je pokazao snagu za pohvalu, dokaz da nista nije dato unapred kao sto se ovde stalno tvrdi.
            Nadam se da Rafina povreda nije teze prirode.
            A ovo isterivanje maka na konac zaista postaje zamorno tokom celog turnira,bezbroj puta prezvakana urota svetska oko podloga, ko od kada prati igru, pa ovi sto se hvale sto su uboli krajnji ishod..
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Koliko sam ja shvatila Vavrinka se zbog toga svadjao sa sudijom, zato sto ovaj nece da mu kaze razlog, a ne zato sto je Nadal uzeo MTO
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Ja nisam rekao da Novak nije metalno pao, ali nije bio choking.

                Novak je izgubio tri zadnja poena u tom mecu. Ona se olako trpaju u isti kos.

                na 30:15
                Novak pravi grubu gresku zbog manjka koncetracije

                na 30:30
                Novak gubio poen zbog toga sto je Vavrinka imao mis-hit. Novak nije u onoj poziciji imao izbora koliko ti se cini i ono nije lakudarc koji je Novak promasio

                na 30:40
                Novak pravi grubu gresku zbog prethodnog poena, vjerovano misleci: "Sve s urotilo protiv mene!"
                Jedini koji moze pomisliti da se na AO sve urotilo protiv njega je Rafa. . .salim se. . .za mene se oba promasaja grube greske. S obzirom na situaciju u koje su nastale, poklon.

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  Vidis NI ja pratim tenis mnogo vise od 5 meseci, pratim licno sve do vremena sadasnjih trenera Novaka i Rogera, a opet je meni taj treci set koji je Wawrinka izgubio mera njegovog mentalnog stanja. Protiv njega nije bio Rafa, 13 GS sampion, nego igrac koji se nije pomerao ni pola metar ulevo ili udesno, a umalo sa malo vise izbacivanja od strane Stana da dodje do petog seta. To ne umanjuje njegovu titulu, ali je pokazatelj kako bi se mec razvijao da je imao stvarni, a ne imaginarni pritisak od druge strane.
                  Ocigledno ne pratis dugo da bi pamtila dovoljno ovakvih situacija. Jedana je komplikacije koje izaziva povreda protivnika za tebe. Na USO 2011, Novak je 4. set igrao povrijedjen. Defakto bez servisa. Rafa je izgubio 6:1. A druga je tako nagla promjena psiholoske pozicije. Obadvije stvari u istom mecu? Ne mogu se sjetiti da sma ikad to vidio.

                  Comment


                  • Cestitam Stanu titulu,zasluzio ju je najvise pobedom protiv visestrukog sampiona AO i branilaca titule Ovo danas ne bi komentarisao,sve se videlo.

                    Nista vreme je da ja i Dino zapnemo kao ljudi i da se nadjemo u finalu RG-a

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Sada sam malo u dilemi.. ko ovde zapravo poznaje tenis
                      Slusaj Niki, ona zna.

                      Originally posted by Niki View Post
                      Svaka cast svima koji komentiraju sa duhom i znanjem, ali kao sto mene razvesele postove Notorious-a, a zatim i Vladana, mislim bescenjeno. Veliki znalci, a onda ubace ironiju i salu, pa se nasmejes kad ti nije do toga. Kao sada Zika. Potseti te da sve ovo ima dve strane i da ne treba sve uzeti preozbiljno. Sigurno sam jos ponekog zaboravila, ali to je draz razlicnosti na jednom mestu.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by pecaros View Post
                        Sve sto je Stanislavu sutra ciniti jeste kontra od onoga sto mu zemljak prikaza u Fedalu jucerasnjem.
                        1. Odagnati strah, koji se juce skoro pa osecao u vazduhu.
                        2. Bh-om mora da napada lopticu u penjanju, da on napada a ne da bude napadnut, da promenom strane izbegava forsiranje svog bh.
                        3. Servis mora biti pouzdan
                        4. Stabilan i strpljiv fh, bez jurnjave vinera po svaku cenu.
                        5. Razvlaciti protivnika cekajuci povoljan trenutak za izlazak na mrezu.
                        6. Kondiciono mora izdrzati preko licne granice sa racionalnim trosenjem energije.
                        1. Sve do druge igre drugog seta apsolutno mentalno spreman. Potom se pojavio se strah od pobede i ljudsko osecanje samilosti za povredjenog suparnika. Nakon toga konsolidovao misli i priveo mec kraju. Ukupna ocena 4.
                        2. Vrlo konstantan, napadao i probijao po fh-u protivnika oduzimajuci mu omiljeno oruzje i nemilosrdnim paralelama zavrsavao poene. Ocena 5
                        3. Za njegove mogucnosti los sa slabim procentom ubacenog prvog servisa. Ocena 3
                        4. Dobar i rezak u pocetku, kasnije dosta nesiguran. Ocena 3
                        5. Nekoliko pravovremenih i efikasnih izlazaka na mrezu uz zamerku da je trebalo nesto cesce koristiti losu defanzivu protivnika. Ocena 4
                        6. Nebitno u ovom mecu zbog specificnih okolnosti.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Duka View Post
                          Znaci,mentalno 'zdravlje' Stana se naglo popravilo u ovom finalu..Covjece,Wawrinka ga je u prvom setu,naprosto savio Tako je nastavio i u drugom setu,a onda je uslijedilo ono ruzno kasnije,i Stan bude izbacen iz ritma i trt prt nadalje..Takodje eto zelim da istaknem detalj kad je rafica trazio da se 'ukloni' lokva znoja koju je stvorio Ne mogu da se otmem uvjerenju da je potpuno 'ilegalan'....No,nema veze,vjerujem da je Stan imao snage za iznenadjenje i da nije bilo onako kako je i bilo.Djelovao je mocno i zastrasujuce u cijelom prvom setu.Bravo Wawrinka!
                          Upravo tako, Nadalova povreda je navodno nastala tek u drugom setu, do tad ga je Wawrinka sabio, jos ako se uzme u obzir 0:40 kada je servirao za PRVI set protiv Rafe ikada, jos u finalu, plus napravljen brejk odmah u drugom setu, to bas pokazuje njegovu mentalnu nestabilnost.Zao mi je sto Nadal nije pruzio dostojan otpor, ali i to je sport, mozda je zato uvijek neizvjestan
                          Inace Serena je isto bila povrijedjena u mecu sa Anom ali nigdje nisam vidio da se to toliko isticalo i minimizirala Anina pobjeda

                          Za kraj Stan je uzeo ono sto je zasluzio, dobio je najbolje i ostace upisano njegovo ime na peharu, to mu niko ne moze uzeti, SVAKA CAST STAN
                          sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                          Comment


                          • Sta reci, prvenstvno mi je najvise krivo zbog povrede, ono sto uvijek prvvo potencira a to je borba do zadnjeg poena ,to nije mogao da uradi u punom smislu u ovom mecu nije mogao da se bori kao sto to uvijek radi i onda kada tako izgubi ne bude mi ni priblizno tesko kada se ovo desi. Taman ocekujes koljena izgledaju super, jebena ledja otkazu Ja mislim da je njemu gore od poraza u ovom mecu bila predaja i to nije uradio nego je smradovima na tribinama pruzio borbu koji su ga izvidali

                            A to za Wawrinkino bunjenje u vezi MTO a i budala je vidjeli da on misli da folira i da hoce da mu prekine ritam i da se zbog toga bunio

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Ocigledno ne pratis dugo da bi pamtila dovoljno ovakvih situacija. Jedana je komplikacije koje izaziva povreda protivnika za tebe. Na USO 2011, Novak je 4. set igrao povrijedjen. Defakto bez servisa. Rafa je izgubio 6:1. A druga je tako nagla promjena psiholoske pozicije. Obadvije stvari u istom mecu? Ne mogu se sjetiti da sma ikad to vidio.
                              Pratim dovoljno dugo obzirom na godine, duze od toga ne mogu. Ne secam se da 2011 godine Novak nije mogao hodati. Mislim diskutiramo nesto sto je za mene ocigledno. Izgubiti onakav treci set, pa on je prakticno igrao sam sa terenom. Ali u ovom trenutku ne bih zelela da raspravljam na ovu temu, jer ipak je Wawrinka pobedio i ni na koji nacin ne zelim da umanjim njegovu pobedu. Sezona ce pokazati kako se to bude odrazilo na njega, a ti svakako imas svoj stav i svoje iskustvo u gledanju tenisa.

                              Comment


                              • Hteo je da zna sta ga boli pa da to napada,zar to nije logicno ?
                                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                                Comment

                                Working...
                                X