Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FIFA World Cup Brazil - Predtema

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Safet Sušić objavio je konačni popis od 23 igrača koje će povesti na Svjetsko prvenstvo u Brazilu.
    Golmani: Asmir Begović (Stoke City), Jasmin Fejzić (Aalen), Asmir Avdukić (Borac Banja Luka).

    Odbrana: Emir Spahić (Bayer 04 Leverkusen), Toni Šunjić (Zorya Lugansk), Sead Kolašinac (Schalke 04), Ognjen Vranješ (Elazigspor), Ermin Bičakčić (Eintracht Braunschweig), Muhamed Bešić (Ferencvarosi).

    Vezni red: Miralem Pjanić (Roma), Izet Hajrović (Galatasaray), Mensur Mujdža (Freiburg), Haris Medunjanin (Gaziantepspor), Senad Lulić (Lazio), Anel Hadžić (Sturm Graz), Tino Sven Sušić (Hajduk Split), Sejad Salihović (Hoffenheim), Zvjezdan Misimović (Guizhou Rehne), Senijad Ibričić (Erciyespor), Avdija Vršajević (Hajduk Split).

    Napad: Vedad Ibišević (Stuttgart), Edin Džeko (Manchester City), Edin Višća (Istanbul BB).

    Comment


    • Francuska
      Spoiler


      Argentina
      Spoiler

      Comment


      • Colombia striker Radamel Falcao has been ruled out of the World Cup after failing to recover sufficiently from a knee injury

        Comment


        • Steta sto necemo majstora gledati na SP.

          Comment


          • Velika steta, u zenitu karijere da propusti najvece takmicenje, bas steta.
            Ali eto, ako nista Kolumbija ima dobre napadace i pored njega koji koliko toliko mogu da popune rupu.



            Pored Radamela, na spisku je precrtan i Muriel.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Nadam se da ce Quintero da pokaze sta ume!

              Comment


              • Ljudi šta je sa Banegom kod Argentine ? :o

                Comment


                • Mozda je on i doprineo ovoj odluci svojim ponasanjem ali sa njim bi Argentina, barem prema mom misljenju, na sredini bila mnogo jaca. Napisao sam dosta postova ovde u cast njegovom fudbalskom znanju, i mnogo mi je zao sto ga necu gledati u Brazilu...

                  Barem je ovu polusezonu igrao u klubu koji voli.

                  Comment


                  • Raspored svih utakmica (po našem vremenu) u grupnoj fazi natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Brazilu 2014.

                    Raspored utakmica Svjetskog prvenstva po skupinama:
                    Spoiler
                    12.06. Četvrtak

                    22.00 Brazil - Hrvatska

                    13.06. Petak

                    18.00 Meksiko - Kamerun
                    21.00 Španjolska - Nizozemska
                    00.00 Čile - Australija

                    14.06. Subota

                    18.00 Kolumbija - Grčka
                    21.00 Urugvaj - Kostarika
                    00.00 Engleska - Italija
                    03.00 Ob. Bjelokosti - Japan

                    15.06. Nedjelja

                    18.00 Švicarska - Ekvador
                    21.00 Francuska - Honduras
                    00.00 Argentina - BiH

                    16.06. Ponedjeljak

                    18.00 Njemačka - Portugal
                    21.00 Iran - Nigerija
                    00.00 Gana - SAD

                    2. kolo:

                    17.06. Utorak

                    18.00 Belgija - Alžir
                    21.00 Brazil - Meksiko
                    00.00 Rusija - R. Koreja

                    18.06. Srijeda

                    18.00 Australija - Nizozemska
                    21.00 Španjolska - Čile
                    00.00 Hrvatska - Kamerun

                    19.06. Četvrtak

                    18.00 Kolumbija - O. Bjelokosti
                    21.00 Urugvaj - Engleska
                    00.00 Japan - Grčka

                    20.06. Petak

                    18.00 Italija - Kostarika
                    21.00 Švicarska - Francuska
                    00.00 Honduras - Ekvador

                    21.06 Subota

                    18.00 Argentina - Iran
                    21.00 Njemačka - Gana
                    00.00 Nigerija - BiH

                    22.06. Nedjelja

                    18.00 Belgija - Rusija
                    21.00 Koreja - Alžir
                    00.00 SAD - Portugal

                    3. kolo:

                    23.06. Ponedjeljak

                    18.00 Nizozemska - Čile
                    18.00 Australija - Španjolska
                    22.00 Hrvatska - Meksiko
                    22.00 Brazil - Kamerun

                    24.06. Utorak

                    18.00 Italija - Urugvaj
                    18.00 Kostarika - Engleska
                    22.00 Japan - Kolumbija
                    22.00 Grčka - O. Bjelokosti

                    25.06. Srijeda

                    18.00 Nigerija - Argentina
                    18.00 BiH - Iran
                    22.00 Ekvador - Francuska
                    22.00 Honduras - Švicarska

                    26.06. Četvrtak

                    18.00 SAD - Njemačka
                    18.00 Portugal - Gana
                    22.00 Koreja - Belgija
                    22.00 Alžir - Rusija
                    Last edited by Rossonero; 03-06-14, 12:27.

                    Comment


                    • Originally posted by Bogi View Post
                      Mozda je on i doprineo ovoj odluci svojim ponasanjem ali sa njim bi Argentina, barem prema mom misljenju, na sredini bila mnogo jaca. Napisao sam dosta postova ovde u cast njegovom fudbalskom znanju, i mnogo mi je zao sto ga necu gledati u Brazilu...
                      Baš pričam sa drugarima i ja lično, naravno navijam za Italijane, ali kao prvog favorita ističem Gaučose, i tu pri obrazloženju šta i kako ide i deo "...šta u veznom redu otac igrice, Ever Banega", kad ono....cenim da će ovaj selektor Argentine preuzeti foru od Kalra Velikog Anćelotija pa gurati Di Mariju u vezu a ne na krilo, jer mi duo u vezi Maskerano-Gago ne uliva poverenje da oni mogu do najvišeg postolja (osim ako Mesi, kao što mislim da hoće, ne podivlja).

                      EDIT: A upravo sam izvalio da nema ni Otamendija u 23, a i on mi u mom nekom gledanju na njihovu repku bio u prvih 11
                      Last edited by Brajkula; 03-06-14, 14:30.

                      Comment


                      • Comment


                        • Nisam znao da je i Shakira snimila pesmu za SP. I da je to zvanična pesma, ali sve u svemu očajna je kao i Pit Bull i J Lo. Umesto da su neki konkurs organizovali i izabrali najbolju oni dali ogromne pare za ništa bukvalno.

                          A Brajkula ona satnica ti je za Indoneziju, +10 Brazil, +5 CET. Definitivno Tohir uzima veliko učešće u svetu fudbala. Nije ni čudo što se menjaju termini Serije A za narednu sezonu...
                          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                          C'E SOLO L'INTER

                          Comment


                          • Nigeria announce 23-man World Cup squad


                            Goalkeepers: Vincent Enyeama (Lille), Austin Ejide (Hapoel Be’er Sheva), Chigozie Agbim (Gombe United)

                            Defenders: Elderson Echiejile (Monaco), Efe Ambrose (Celtic), Godfrey Oboabona (Rizespor), Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves), Kenneth Omeruo (Chelsea), Juwon Oshaniwa (Ashdod FC), Joseph Yobo (Norwich City), Kunle Odunlami (Sunshine Stars)

                            Midfielders: John Mikel Obi (Chelsea), Ramon Azeez (Almeria), Ogenyi Onazi (Lazio), Reuben Gabriel (Waasland-Beveren), Michael Babatunde (Volyn Lutsk)

                            Forwards: Ahmed Musa (CSKA Moscow), Shola Ameobi (Newcastle United), Emmanuel Emenike (Fenerbahce), Peter Odemwingie (Stoke), Michael Uchebo (Cercle Brugge), Victor Moses (Chelsea), Uche Nwofor (Heerenveen)

                            Comment


                            • Originally posted by Brajkula View Post
                              Baš pričam sa drugarima i ja lično, naravno navijam za Italijane, ali kao prvog favorita ističem Gaučose, i tu pri obrazloženju šta i kako ide i deo "...šta u veznom redu otac igrice, Ever Banega", kad ono....cenim da će ovaj selektor Argentine preuzeti foru od Kalra Velikog Anćelotija pa gurati Di Mariju u vezu a ne na krilo, jer mi duo u vezi Maskerano-Gago ne uliva poverenje da oni mogu do najvišeg postolja (osim ako Mesi, kao što mislim da hoće, ne podivlja).

                              EDIT: A upravo sam izvalio da nema ni Otamendija u 23, a i on mi u mom nekom gledanju na njihovu repku bio u prvih 11
                              I ja sam mislio da ce na sredini dvojac ciniti Maskerano i Banega ali ovaj trener ima drugacije vidjenje. Mozda ce, kao sto ti kazes, Di Marija biti povucen na sredinu, ali mi to u svakom slucaju izgleda sumnjivo. Banega je izuzetno kreativan igrac, ali je velelmag defanzivnih zadatak i pozicioniranja, sa njim i Maskeranom bi sredina bila zakljucana i mogli bi da naprave dar-mar ispred. Ovako mi taj vezni red izgleda nestabilno. Gago je imao svoje trenutke u karijeri, ali nikad ga ne bih vodio na SP pre Banege.

                              Sto se odbrane tice, mozda ne pratim dovoljno, ali i ja sam mislio da je Otamendi uz Demikelisa i Garaja siguran putnik u Brazil. Dosta iznenadjenja. Ne samo na ovom, nego na svim spiskovima.
                              Last edited by Bogi; 03-06-14, 16:43.

                              Comment


                              • Originally posted by Bogi View Post
                                I ja sam mislio da ce na sredini dvojac ciniti Maskerano i Banega ali ovaj trener ima drugacije vidjenje. Mozda ce, kao sto ti kazes, Di Marija biti povucen na sredinu, ali mi to u svakom slucaju izgleda sumnjivo. Banega je izuzetno kreativan igrac, ali je velelmag defanzivnih zadatak i pozicioniranja, sa njim i Maskeranom bi sredina bila zakljucana i mogli bi da naprave dar-mar ispred. Ovako mi taj vezni red izgleda nestabilno. Gago je imao svoje trenutke u karijeri, ali nikad ga ne bih vodio na SP pre Banege.

                                Sto se odbrane tice, mozda ne pratim dovoljno, ali i ja sam mislio da je Otamendi uz Demikelisa i Garaja siguran putnik u Brazil. Dosta iznenadjenja. Ne samo na ovom, nego na svim spiskovima.
                                Čudan baš ovaj selektor Argentine baš.

                                Što se odbrane tiče, ovaj Rojo (Roho) će sigurno da igra, on može i na levog beka i na štopeta što mu je ujedno i prirodna pozicija.

                                Originally posted by Il Capitano View Post
                                Nisam znao da je i Shakira snimila pesmu za SP. I da je to zvanična pesma, ali sve u svemu očajna je kao i Pit Bull i J Lo. Umesto da su neki konkurs organizovali i izabrali najbolju oni dali ogromne pare za ništa bukvalno.

                                A Brajkula ona satnica ti je za Indoneziju, +10 Brazil, +5 CET. Definitivno Tohir uzima veliko učešće u svetu fudbala. Nije ni čudo što se menjaju termini Serije A za narednu sezonu...
                                Tačno je Pitbul zvanična pesma, zameniću to. A za satnicu nisam ni gledao, videću da pronađem neku sliku sa našim vremenom.

                                Comment

                                Working...
                                X