Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 250 - 2014. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Emotivno ispraznjen? Od cega? Od osvajanjem Challengera u Nothingemu? A bas dolazi deo sezone koji mu mozda i najvise odgovara za njegov stil igre. Nema nikakvo opravdanje za ovaj potez, osim ako nije neka povreda, a mislim da nije.
    OVAKO

    Comment


    • Ogroman je i pritisak australijskih medija na njemu ,verujem da i toga ima u ovoj izjavi o emotivnoj potrosenosti , jer zaista jedna od velikih svetskih teniskih nacija cini se ne moze da doceka da se pojavi naslednik njihovih nekadasnjih slavnih igraca ,moguci novi visestruki GS sampion, no1 ,marketinska zvezda.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Pa bar australci imaju odlične izlazne juniore Kyrgios,Kokinnas,Jasika pa čak i Tomić je još relativno mlad,pa bar jedan od njih će uspiti postati višestruki GS šampion,ne vjerujem baš da je radi toga

        Comment


        • Hajde da sacekamo to australijsko leto i vidimo pametnjakovica posle 14 nedelja bez kompetitivnog tenisa
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Meni se cini po onome koliko pratim da njega najpre vide kao "chosen one" obzirom da je najvise pokazao do sada od te generacije mladih igraca australijskih a i svih ostalih. Utisak mi je i da momak poseduje sem teniskih kvaliteta ( koje naravno treba dogradjivati) i posebnu harizmu ,temperament/stav kako god nazovemo koja se dugo trazi za buduceg sampiona.
            Verujem da ce se dobro spremiti za pocetak naredne sezone i ne bi me iznenadilo da vec mozda i uzme titulu u Sidneju, Brizbejnu.
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Nije on sto se suvog talenta tice ni do koljena Tomiku, mada malo ko uopste i jeste. Neobjasnjiv potez u svakom slucaju.
              sigpic

              Comment


              • Talenat je rastegljiva i subjektivna kategorija, i nista posebno sem povoljne mogucnosti ne mora znaciti. Ja npr. ono njegovo Tomikovo prekomerno slajsovanje oba osnovna udarca i ne vidim kao izraz posebnog talenta vise kao specificnost stila i cak takticki nedostatak u igri / dobro ,malo karikiram ilustracije radi.
                Videcemo naravno sve su ovo nagadjanja, ali ja svejedno mislim da Kyrghios ima stofa za vellike stvari u buducnosti, kao i da se malo preteruje sada se razapinjanjem zbog ove odluke da propusti jesenji deo sezone.
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                  Emotivno ispraznjen? Od cega? Od osvajanjem Challengera u Nothingemu? A bas dolazi deo sezone koji mu mozda i najvise odgovara za njegov stil igre. Nema nikakvo opravdanje za ovaj potez, osim ako nije neka povreda, a mislim da nije.
                  Tesko je osobama koje se nisu ozbiljnije bavile sportom(na bilo kojem nivou) objasniti sta "emotivno ispraznjen" zaista znaci. Mnogima je to k'o neka izlizana floskula, ali dok se covjek ne nadje u takvoj situaciji i ne suoci sa tim osjecajem, tesko da se to ikada moze shvatiti. To se donekle moze prikriti u kolektivnim sportovima, ali ovdje je u pitanju individualni sport...

                  To sto si ti uporedio "emotivno ispraznjen" sa "umoran od tenisa" - nema veze s vezom.

                  Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Hajde da sacekamo to australijsko leto i vidimo pametnjakovica posle 14 nedelja bez kompetitivnog tenisa
                  Troicki nije igrao godinu dana, pa ne djeluje da je mnogo izgubio u igrackom smislu.
                  Last edited by Alemannia Aachen; 24-09-14, 00:30.

                  Comment


                  • Originally posted by Alemannia Aachen View Post
                    Tesko je osobama koje se nisu ozbiljnije bavile sportom(na bilo kojem nivou) objasniti sta "emotivno ispraznjen" zaista znaci. Mnogima je to k'o neka izlizana floskula, ali dok se covjek ne nadje u takvoj situaciji i ne suoci sa tim osjecajem, tesko da se to ikada moze shvatiti. To se donekle moze prikriti u kolektivnim sportovima, ali ovdje je u pitanju individualni sport...

                    To sto si ti uporedio "emotivno ispraznjen" sa "umoran od tenisa" - nema veze s vezom.
                    Decko, sa punom postovanjem prema tebi, ali gresnom coveku si se obratio. Do pre dve godine sam se bavio profesionalnom sa kosarci, tako da vjeruj mi da znam sta znaci i emotivno ispraznjen i umoran od necega. Po cemu to Kirgios je emotivno ispraznjen ili umoran od tenisa ajde mi ti lepo objasni? Sta je covek postigao u zivotu? 1/4 finale W-a? Jao strasno, bas zbog toga treba da odmori malo. Kazem ti, sad sledi deo sezone sto mu najvise odgovara, a on se tako baci sa tenisa na odmaranje. Keine Logic, al on si najbolje zna. Lepo je CW rekao, bice 14 nedelja bez tenisa, a to nije mali period. Marej je bio isto toliko nadvor od tenisa pa vidimo sad kako se on muci da pronadje formu, a vec su prosli 9 mjeseci otkako on se vratio od povrede. Tacno da nije ista situacija Kirgiosa i Mareja, jer Marej je operisao ledja a Kirgios nije povredjen, ali svakako takmicarsko otsustvo puno ce znaciti.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Ocigledno bi bilo potrebno jedno duze i detaljnije objasnjenje da bi se tebi objasnile neke stvari, jer ocigledno ili ne zelis da razumijes ili jednostavno nisi u stanju da razumijes. Ali sada je kasno za detaljnija objasnjenja, a i nemam zivaca za besmislena prepucavanja.

                      I ne mozes porediti kolektivni i individualni sport. Za razliku od fudbala i kosarke, gdje te "prikucaju" za klupu kada ti ne ide, u tenisu stvari funkcionisu drugacije, jer tu sve zavisi od tebe. A u krajnjem slucaju, i u fudbalu i u kosarci je veoma cesta pojava da timovi nakon sto ostvare veliki rezultat i to (posebno u situacijama i k'o sto bi Englezi rekli) "Against all odds", vec u narednom mecu potpuno padaju upravo zbog te emotivne ispraznjenosti. Dakle, nije ovdje rijec o nekim rutinskim pobjedama, ocekivanim rezultatima i slicno, koje se ostvaruju u situacijama kada igrac dostigne odredjeni nivo...Koliko se samo puta desilo da igrac nakon napravljene senzacije bukvalno se raspadne u sledecem mecu!? A Kyrgios se nasao upravo u toj specificnoj situaciji, kada je i napravio jednu od najvecih senzacija godine, kada je kao ogroman autsajder savladao Nadala. A za igraca koji ima tek 19 godina, 1/4-finale Wimbledona je ogroman uspjeh. Nepotrebno forsiranje bi dovelo samo do kontraefekta, jer on jos nije naviknut na takav ritam igranja na top nivou...

                      Uporedi ti malo u kojem sportu se cesce desava da se pojedini igraci ili igracice cak i oproste od aktivnog igranja, pa ipak odluce da se vrate na teren. Da li se to vise desava u kosarci/fudbalu ili u tenisu? Zar ti mislis da se igrac povlaci zato sto je umoran od sporta kojim se bavi? Ili ce ipak prije biti da su ti neki popratni efekti ono sto izmori pojedinca na mentalnom planu...

                      Mozda je Kyrgios i mogao da odigra jos poneki turnir do kraja sezone, ali ako on osjeca da mu je potrebna pauza, sigurno to nije uradio bez razloga, a 100% to nije uradio zato sto mu je dosadio tenis, jer put od vremena kada je bio bucko pa do ovih rezultata ne prelazi osoba koja nema snazan karakter i veliku posvecenost onome cime se bavi.
                      Last edited by Alemannia Aachen; 24-09-14, 01:24.

                      Comment


                      • Ja ne vidim da se Kirgios raspao nakon tog 1/4 finala. A imas milion primera gde posle senzacije slede raspade i milion primera gde slede opet dobri rezultati. Kako si to definisao bas mi nisi jasan, tj. jesi mi jasan ali to je samo tvoje neko subjektivno mislenje, a ne i glavni razlog zbog koji se Kirgios povlaci od ostatak sezone. To sto nece igrati samo ce mu skoditi bar na pocetku sezone. Kazem ti opet, nije isto kad pauziras mesec dana i kad pauziras 4 meseci.

                        I zaista ne vidim kako se to Kirgios izmorio na mentalnom planu, ali zaista brate. On nije nista uradio do sada u karijeri sem te pobede nad Nadala, tako da ako mu je to zamor na mentalnom planu ondak nek batali tenis i nek ide da peca po Australiji, ili neka dodje na Balkanu, Pecaros ce mu pomoci.

                        Al ajde da ne teramo dalje, necemo da se slozimo, bar ja tako mislim.
                        OVAKO

                        Comment


                        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                          Ja ne vidim da se Kirgios raspao nakon tog 1/4 finala.
                          Pa, upravo zato i uzima pauzu. Da ne bi dosao u situaciju da "izgori", izgubi samopouzdanje,...

                          Zverev je nakon polufinala u Hamburgu poletio sa turnira na turnir, pa ga zato sada "pendreci" ko stigne, jer mu je samopouzdanje na nuli.

                          Comment


                          • To sto Kirgios uzima pauzu znaci da ima velike ciljeve. Ocigledno mu je sve jedno da li ce biti 50-ti ili 30-ti.

                            Ima sada 3 mjeseca da u miru poradi na svom tenisu. Ko zna kad ce opet imati tu priliku. A onda ce naredne godine da navali na prvih 10. On ima realne sanse da u tome uspije. Od svih mladih Australaca on je najvise do sada pokazao.

                            Comment


                            • Originally posted by Alemannia Aachen View Post
                              Troicki nije igrao godinu dana, pa ne djeluje da je mnogo izgubio u igrackom smislu.
                              u odnosu na protivnike koje je do sada imao Viktor nije ni smeo nista da izgubi, videcemo ga sa ozbiljnijima... a Nik ce puno da izgubi u takmicarskom smislu neigranjem ova 3 meseca, znacilo bi mu dosta da se pojavi na jos par turnira i odigra mec-dva, a ne da onako bezvoljno gadja dno mreze i pusta Matosevica dalje jer mu se zuri na prilicno prevremenu pauzu

                              a Zverev... pre bih rekao da je u Hamburgu bio splet svih sretnih okolnosti da napravi takav uspeh i da se sad vratio na realno stanje kao i pre tog turnira
                              Last edited by FeliLopez; 24-09-14, 10:25.

                              Comment


                              • Originally posted by Alemannia Aachen View Post
                                Pa, upravo zato i uzima pauzu. Da ne bi dosao u situaciju da "izgori", izgubi samopouzdanje,...

                                Zverev je nakon polufinala u Hamburgu poletio sa turnira na turnir, pa ga zato sada "pendreci" ko stigne, jer mu je samopouzdanje na nuli.
                                Zverev ima 17 a Nick 19 godina. Sasa ima ogroman potencijal isto kao i Nicka, ali jos je on premlad, treba mu vise vremena da navikne na profesionalni nivo, a i treba malo da sredi zivce. Ja odavno nisam video toliko mlad igrac da ima ceo paket u sebe, jak FH, jak BH, snazan servis i dobro kretanje sa njegove visine, jedino su mu dropovi slabija stvar ali ima vremena, popravice to. Samo treba da nastavi da radi u pravom smeru i od sledece sezone bice i bolje rezultate.

                                Sa druge strane i Kirgiosa su se desavale ovakve stvari, ali eto ove sezone je pukao i pokazao da ima ogroman potencijal. Ja sve nesto mislim da on nece ispuniti ocekivanja nekih koji kazu da je on visestruki GS sampion. Potencijal ima da, i to ogroman, ali nekako stav na terenu mi se nikako ne svidja. Izgleda kao da ga boli kurac, sa izvinenje na izraza...

                                P.s. Ne mozes da uporedis to sa Troickijem zato sto Troicki je igrao Challengere, gde je kvalitet daleko slabiji nego na ATP turinirima. Ako mu je cilj Challengere ondak ok, moze da uzme i 6 meseci pauzu, nije problem.
                                Last edited by Stefan-kobe; 24-09-14, 10:38.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X