Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadal, je izasao u nadi, da ce Nole zbog ogromnog pritiska,sam sebe da pobedi.
    U pocetku, ga je Nole iznenadio i maltene, je digao ruke, a onda mu je Nole dao kratku sansu, i on je to iskoristio, i vratio mec u egal.
    Rafa, je evidentno bio istrosen ali to nije opravdanje, jer i za Nola se to moze reci.
    Obojica mogu da budu zadovoljni, Nadal, jer je video, da iako nije na maksimumu, moze da parira Nolu(jer mu je u glavi), a Nole, jer je uspeo da odbrani titulu, i smanji zaostatak za Nadalom. Na kraju Nole, uspeva da spase sezonu(moze se reci odlicna sezona).
    Pored svega vrhunskog, sto je prikazano, meni je poseban utisak-Nole je postao izuzetan volej igrac. Taj segment igre, koji mu je nedostajao, i na kom je zestoko radio, podigao je na nevidjen nivo za njega. To je veliki zalog, za buducnost, i veliko zadovoljstvo, nama, njegovim vernim navijacima.
    U ocekivanju D.C. i nadi da ce "biti , sta mora biti", neka je nazdravlje svima nama.
    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • Ne znam kakvii su komentari ovdje, previše ih je pa ne mogu sve da čitam, ali vjerujme da ima onih klasičnih "Nije to bio Nadal na svom najboljem nivou"
      već sam to jednom rekla i reći ću ponvo, najbolji Novak je bolji od najboljeg Nadala, i to će uvijek da bude tako, kada Novak igra najbolje što može onda je sve u njagovim rukama, on je taj koji se sve pita. Ne želim da osporim Rafin uspjeh ove godine, zasluženo godinu završava kao broj 1, ali za to je dobrim dijelom i Novakova krivica, nekoliko neočekivanih i ranih eliminacija, kiksova tamo gdje to nije bilo potrebno, vjerujem da je ova godina mogla da izgleda i drugačije, ali Nadal je zaasluženo tu gdje jeste! Peking, Šangaj, Pariz, London, 22 pobjede šta više da tražimo od njega, svaka mu čast i kapa dole za sve što je uradio ove godine, koja je svakako mogla da bude još bolja, ali ja sam i sa ovakvom zadovoljna. Možda tražim previše ali DC bi bio kruna ove sezone, nadam se da u njemu ima još malo snage i energije da privede ovu godinu kraju, a onda na zasluženi odmor, i vidimo se sledeće godine!
      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

      Comment


      • Takodje popravljen H2H sa igracima iz top 10. Nadalu u odnosu na prosli put pokvaren.

        Comment


        • U Centar za odvikavanje od proricanja primljen težak zavisnik.
          Spoiler
          Stevu Tignora sa radošću dočekao sapatnik Mate Vilander
          sigpic

          Comment


          • Ne znam što ga prozivaš, jedini je pogodio ishod polufinala.

            Comment


            • Originally posted by notorious View Post
              Ne znam što ga prozivaš, jedini je pogodio ishod polufinala.
              Milijarda gore, dole
              sigpic

              Comment


              • Nakon sto su strasti smirile posle prespavane noci par reci o samom mecu.
                Posle toliko medjusobno odigranih meceva malo sta moze da iznenadi i jednog i drugog. Sve se svodi na psihu i mentalnu snagu, maltene poput saha. Onaj koji svojim autoritetom zadominira na terenu dobija mec.
                Nadal je usao bojazljivo u mec, ocigledno pritisak je ucinio svoje. Servirao je lose. Nizak procenat ubacenog 1.servisa i dosta duplih gresaka za njegove standarde, poput Novaka u 1.setu Montreala. FH-om nije mogao da probije Novaka zbog njegove fantasticne kretnje pa je iz te frustracije dosta gresio. Paradoksalno mozda zvuci ali bi njemu brza podloga od ove davala vece sanse za pobedu jer na ovakvoj podlozi on je maltene bezopasan za Novaka posto dosta apsorbuje brzinu loptice. Uz sve to i kretanje mu nije bilo sjajno.
                Sa druge strane Novak hladne glave i pun samopouzdanja nije srljao nego je mudro cekao greske Nadala i to mu je dalo rezulatata. Novak prakticno nije imao rupe u svojoj igri: servis, retern, FH, BH, kretanje... sve je delovalo maltene besprekorno pa ipak sve je bilo na ivici noza da Nadal uhvati momentum. To se nije desilo iako je Nadal najbolje odigrao upravo na mec lopte.
                Kad se podvuce crta moze se reci da je Novak odigrao mec na visokom nivou, takticki besprekorno dok se za Nadala to ne moze reci tako da obojica mogu biti zadovoljni. Novak titulom a Nadal saznanjem da moze mnogo bolje.
                Last edited by skeptik; 12-11-13, 09:54.

                Comment


                • Sjajna zavrsnica za Djokovica i sjajna cela esenska sezona. Nije imao drugog izbora nego da igra najbolje i odradio je to sampionski. Bravo za to. Razlika medju njega i Nadala je na minimuma datim okolnostima i time su se oni izdvojili kao ubedljivo dva najbolja tenisera danasnjice.
                  Sto se samog meca tice za mene ocekivani ishod. Novak je odigrao vrhunski, pa skoro u svim aspektima igre, danas je bio resen da pobedi i to je uradio, srecom ne tako ubedljivo. Nadal je zaista bio slab, defanzivan, sa nekoliko bledih pokusaja ofanzivne igre, sa puno gresaka i ishod je dosao. To ne moze zaseniti pobedu Djokovica jer nije njegova krivnja sto je Nadal odigrao tako slabo. Pitanje bi bilo kakav bi bio ishod i da je Nadal bolje igrao, ali danas je bio jedan od onih meceva kad od prvog gema se znao ishod meca.
                  Sezona je zavrsena, ja kao navijac Nadala sam odusevljena sta je on sve uradio ove sezone, kakav je to sampion, kralj. Cestitke i Djokovicu koji i pokraj teskih poraza tekom sezone na najbitnijim turnirima, pokazao sampionske kvalitete koje imaju samo par igraca, par exellance zapravo trojicu njih Nadal, Federer i Djokovic. . .videcemo sta donosi sledeca sezona, mislim da ce opet biti dominacija dvojica, ali treci je takve klase da se trebamo spremiti za svega i svacega.
                  Cestitke i navijacima svakako.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Preskocio si mentalni aspekt. Nadal je u njemu bolji. Tesko je shvatljivo da je Nadal dobio dva kljucna meca na hardu protiv Novaka.
                    Mentalni aspekt ne pomaze ako igra nije blizu najbolje, a Rafa nije dovoljno dobar poslije USOa. Sinoc se mogao nadati samo nekom losem Novakovom izdanju. To nije docekao...

                    Comment


                    • Nadalove oci sve govore:"Daj ti meni WTF a ja cu tebi RG"

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Mentalni aspekt ne pomaze ako igra nije blizu najbolje, a Rafa nije dovoljno dobar poslije USOa. Sinoc se mogao nadati samo nekom losem Novakovom izdanju. To nije docekao...
                        Ja mislim da se nije ni tome nadao. . .
                        Djokovic je predobro odigrao celi turnir.

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Nadalove oci sve govore:"Daj ti meni WTF a ja cu tebi RG"

                          Ne damo niti jedan RG. Ljubomorno cuvamo sve.

                          Comment


                          • jel zna neko da li je onaj poslednji FH nadala bila dobra lopta ?

                            Comment


                            • Ma nije, cist aut

                              Comment


                              • Strikan nemuštim jezikom dobacio da nije aut
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X