Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U subotu prvo Role-Delpo.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Ne deluje mi Rafa kao neko ko se odlicno snalazi ovde, s druge strane Federer nije Vavrinka ... mada i on u zadnje vreme previse sansi propusta... videli smo samo danas kada je Gaske servirao da ostane u mecu, sta je sve Fed raadio ... ne znam.
      Da.. ali Stan povremeno snagom iz BH-a parira tom spinu.. a Zeka trenutno nema odgovora na 2+ m iza osnovne crte. Uglavnom jedva dobaci do mreze.. il` je Mirka hvata po tribinama (iako su to spinovi neuporedivo laksi od onih Rafinih). To sam bar ja vidio u prethodnim Zekinim mecevima.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Novak igrao i za Andya, Del Potro i dalje dobrih 535 bodova iza Skota.
        Ulazkom u finale DelPo ima šansu da smanji tu razliku!
        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

        Comment


        • Originally posted by pecaros View Post
          Stvari u `B` grupi vise nego jasne.
          Novak prvi
          FeDel neka se `dogovori`ko izbacuje Rafaela.
          Šta reći....
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by proudNolee View Post
            Ulazkom u finale DelPo ima šansu da smanji tu razliku!
            Ulaskom u finale on prestize Mareja.

            Comment


            • Sto je razlog prekreta u 2. setu? On misli da je u pitanju agresivnija Delpova igra. Ja pak mislim da je pad inteziteta u Novakovoj igri. Obadvoje je naravno islo u paraleli. Sto je prvo jaje ili kokoska?

              Drugo, on ne zeli da spekulise sto je razlog aljkavosti (sloppiness), prvo Novakove a potom Delpove. Kad je Novak u pitanju, mislim da je problem motivacija, a kad je Delpo u pitanju, razocaranje.

              I pored aljkavosti, to je bio dobar mec.
              Last edited by NI; 08-11-13, 08:10.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                U subotu prvo Role-Delpo.
                Dobro je, posto sam ja bila ubedjena da ce ga staviti uvece i onda u eventualnom polufinalu sigurno ne bi vise imao snage.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Toster-struja-kupanje = pogubna kombinacija
                  sigpic

                  Comment


                  • behind rafa (22) and novak (19) it's @stanwawrinka next in terms of top 10 wins this year with 8

                    molim lijepo

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Ta privilegija je samo Novaku dozvoljena

                      Znaš li ti Kobe vo Skopje kuda teče Dunav?

                      Obicno kazem nek se bace u Vardar, ali posto sam na srpskom forumu kazem nek se bace u Dunav.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Ukupan skor tako nam dragog i uvek rado pominjanog H2H između Davida i Stanislava je 7-4 u korist Davida.
                        Do 2010-e uvek je David dobijao u dva seta /5 puta/ dok je Stanislav dobijao u 3 seta /dva puta/.
                        2010-e su igrali i jedini meč u tri dobijena u DC-u /3-0 za Davida, prašina/.
                        2012-e i 2013-e sastajali su se 4 puta sa obrnutom zakonomernosti.
                        Stanislav dobija dva puta u dva seta relativno lako 6-4,6-1 i 6-1,6-4.
                        David dobija dva puta u tri seta sa lako dobijenim trecim setom 6-2 i 6-1
                        Zanimljivost je da David vodi 2-1 u pobedama na tvrdoj podlozi.
                        Bar što se svežije statistike tiče Stanislav ima šansu za pobedu ukoliko meč ne ode u treći set.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Sve bi to palo u vodu, da ga je Nole dobio u bilo kom od tri meca koje je izgubio (zaboravio sam i RG taj mec je mozda presudan za celu sezonu) ... Jer bio je konstantniji od spanca mnogo ... pa ovaj nije smeo da igra Australiju iako su i vrapci na grani znali da je zdrav bio vec na kraju 2012 ... i na W-u je ispao odmah .... znaci na dva od 4 najveca turnira nema nikakav rezultat .... Novak mnogo konstantniji, ali dzaba kada je bitne meceve (neki su bili cak i skoro dobijeni) zbg par svojih glupih gresaka - koje su najbolje odrazile njegovu trenutnu nesigurnost - gubio. Ali kada je on i tako nesiguran mogao da igra u najmanju ruku egal meceve sa Nadalom, onda nema zime za njega, samopouzdanje mu se vratilo, a to je najbitnije, da u sledecu godinu udje pun samopouzdanja...
                          Konstantniji od Rafa?? Majami 1/8 finala, Madrid drugo kolo, Rim 1/4 finale, Sinsinati 1/4 finale... Idemo sad kod Rafe, IW titula, MC finale, Madrid titula, Rim titula, RG titula, Sinsi titula, Toronto titula, USO titula, i jedina mrlja na Nadalova sezona je taj jebeni W i to prvo kolo, sve ostalo je izdominirao. Cak i posle USO se nije brukao, ispadao je dva puta u 1/2 finalu i jednom izgubio u finalu. O kakvu konstantnost pricamo, jesmo gledali razlicite sezone?

                          P.s. Rafa je napravio prepametnu odluku sto nije igrao na AO. Sta mislis, da ce se Marej vratiti direktno na AO? Ja tvrdim 100% da Marej nece igrate AO 2014, nije lud nakon 4 mjeseci bez tenisa da se on vrati direktno na nekom GS turniru. Tako je i Rafa uradio, nije bila mala pauza, cak 7 mjeseci, ludo bi bilo da se vrati direktno na jedan GS.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                            Konstantniji od Rafa?? Majami 1/8 finala, Madrid drugo kolo, Rim 1/4 finale, Sinsinati 1/4 finale... Idemo sad kod Rafe, IW titula, MC finale, Madrid titula, Rim titula, RG titula, Sinsi titula, Toronto titula, USO titula, i jedina mrlja na Nadalova sezona je taj jebeni W i to prvo kolo, sve ostalo je izdominirao. Cak i posle USO se nije brukao, ispadao je dva puta u 1/2 finalu i jednom izgubio u finalu. O kakvu konstantnost pricamo, jesmo gledali razlicite sezone?

                            P.s. Rafa je napravio prepametnu odluku sto nije igrao na AO. Sta mislis, da ce se Marej vratiti direktno na AO? Ja tvrdim 100% da Marej nece igrate AO 2014, nije lud nakon 4 mjeseci bez tenisa da se on vrati direktno na nekom GS turniru. Tako je i Rafa uradio, nije bila mala pauza, cak 7 mjeseci, ludo bi bilo da se vrati direktno na jedan GS.
                            Stefan,

                            Rafa je ove sezone bio bolji, sakupio je vise poena, pitanje je samo koliko vise i zasluzeno je prvi.

                            AO pripada ovoj sezoni, Rafa je izabrao da ga preskoci. To je bila njegova odluka. Zato Novak ima bolju GS sezonu od Rafe. Rafa ima 4000 GS poena a Novak 5120. Rafa ima doduse dvije titule.

                            Na master nivo, Rafa je daleko bolji 5:3 titule 6320:4220 poena.

                            Rafa je bolji i na nizim nivoima za nekih 500 poena.

                            WTF tek treba da se okonca. Ako ga Rafa dobio, moci ce se reci da je on bio osjetno bolji igrac ove godine. Ako ga pak Novak dobije onda se moze reci da je Rafa bio malo bolji igrac ove godine.

                            U savkom slucaju Rafa je imao kostantniju sezonu.

                            Ne valja zaboraviti da je Novka malo omela povreda skocnog zgloba. Na racun nje je izgubio barem 500-1000 poena.
                            Last edited by NI; 08-11-13, 11:21.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Stefan,

                              Rafa je ove sezone bio bolji, sakupio je vise poena, pitanje je samo koliko vise i zasluzeno je prvi.

                              AO pripada ovoj sezoni, Rafa je izabrao da ga preskoci. To je bila njegova odluka. Zato Novak ima bolju GS sezonu od Rafe. Rafa ima 4000 GS poena a Novak 5120. Rafa ima doduse dvije titule.

                              Na master nivo, Rafa je daleko bolji 5:3 titule 6320:4220 poena.

                              Rafa je bolji i na nizim nivoima za nekih 500 poena.

                              WTF tek treba da se okonca. Ako ga Rafa dobio, moci ce se reci da je on bio osjetno bolji igrac ove godine. Ako ga pak Novak dobije onda se moze reci da je Rafa bio malo bolji igrac ove godine.

                              U savkom slucaju Rafa je imao kostantniju sezonu.

                              Ne valja zaboraviti da je Novka malo omela povreda skocnog zgloba. Na racun nje je izgubio barem 500-1000 poena.
                              Da, zaboravio sam tu povredu, ali kad bolje poglednes, on nakon sto je izvrnuo zgloba osvoijo MC Ali posto sam bio sportist svakako mislim da je ta povreda uticala na neki rezultati ove godine, mislim da ga ogranicila da ne trenira dovoljno.
                              Ja sam reagirao na Sandugpov post jer je rekao da je Novak bio konstantniji ove sezone, a ja mislim da nije u pravo. Novak svakako jeste bio konstantan, pogotovo na GS-ovima, ali Rafa je bio za nijansu bolji. Kratko receno, dobio je vise kljucne meceve od Novaka.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                Sve bi to palo u vodu, da ga je Nole dobio u bilo kom od tri meca koje je izgubio (zaboravio sam i RG taj mec je mozda presudan za celu sezonu) ... Jer bio je konstantniji od spanca mnogo ... pa ovaj nije smeo da igra Australiju iako su i vrapci na grani znali da je zdrav bio vec na kraju 2012 ... i na W-u je ispao odmah .... znaci na dva od 4 najveca turnira nema nikakav rezultat .... Novak mnogo konstantniji, ali dzaba kada je bitne meceve (neki su bili cak i skoro dobijeni) zbg par svojih glupih gresaka - koje su najbolje odrazile njegovu trenutnu nesigurnost - gubio. Ali kada je on i tako nesiguran mogao da igra u najmanju ruku egal meceve sa Nadalom, onda nema zime za njega, samopouzdanje mu se vratilo, a to je najbitnije, da u sledecu godinu udje pun samopouzdanja...
                                To je ono što stalno imam u podsvesti i što me iskreno najviše izluđivalo. Tako često na ivici, sa svojom nesigurnom i lošijom igrom, ali uvek bi dobit prevagnula na drugu stranu i to mnogo puta iz Novakovih gluposti, padova raznih i sl. Zato uvek i govorim da sve zavisi od njega, što se opet u većini mečeva i pokazalo ove godine. Taj povratak samopouzdanja i sigurnosti u sebe se evidentno vratio od azijske turneje, mada i dalje nije to 100% i iskreno se nadam da je iz ove tuborne prolećno-letnje sezone izvukao pouke. Ali... ne treba izgubiti iz vida da je i prošlu sezonu u istom periodu lošije odigrao, samo tada bez Rafe.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X