Announcement

Collapse
No announcement yet.

Paris 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Danas je zreb za WTF ....ima li zelja kakvih. Ovaj nas ide prvo na Delpa ili Ferera kako mu se zalomi. Ja bi Davida...da i on doceka mogucnost popravke...
    sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

    Comment




    • Kako ih skida ovaj momak

      Comment


      • Originally posted by MarRF View Post
        Danas je zreb za WTF ....ima li zelja kakvih. Ovaj nas ide prvo na Delpa ili Ferera kako mu se zalomi. Ja bi Davida...da i on doceka mogucnost popravke...
        Nole-David-Tomas-Richard
        Rafa-Delpo-Roger-Stan


        Ili Nole-David-Tomas-Stan
        Rafa-Delpo-Roger-Richard

        (shminka;-)))
        Last edited by Zzz; 02-11-13, 10:10.

        Comment


        • SUPER SUBOTA



          Danasnji mecevi su nesto najblize sto mozemo dobiti a da koliko toliko odgovara naslovu ovoga teksta. Tu su prva tri nosioca, kao i covek koji realno i dalje svojim imenom i pojavom podize rejting i kvalitet.
          Prvi put od 1989 su u SF Pariza prva tri nosioca. Tada su to bili Boris Becker, Stefan Edberg i John McEnroe.
          Takodje ovo je prvi put od Roland Garosa da su Nadal, Fed i Novak u SF zajedno na nekom turniru. Koliko god su ranije stvarno bili "dosadni" moram priznati da sam se malo uzeleo njihovog drustva u zavrsnicama turnira ( Marej mi uopste ne nedostaje ) i pitanje jos koliko puta ce tako zajedno cistiti sve do zavrsnice turnira.
          Treba i napomenuti da su u QF sva osmorica bili clanovi TOP10 drustva sto se nije desilo ko zna od kada.


          Roger Federer vs Novak Djokovic



          Jubilarni 30i duel na koji smo predugo cekali. Verovatno vec svi znate da je poslednji njihov duel bio prosle godine u finalu WTF-a. Bili su blizu da se sastanu ove godine par puta, ali je to Roger vesto izbegavao. Evo napokon se ispunila zelja Novakovih navijaca i ovoga puta Roger je stvarno dosao da se bori i nije ga zanimalo koliko mu je tezak put do titule, dosao je da dokaze sebi i drugima da moze i dalje da se nosi sa najboljima, sto je sad posebno bitno jer sledi zavrsni turnir najboljih.



          Nekako ne mogu se oteti utisku da se Novak sastaje sa Rogerom skoro uvek kada ovaj udje u formu. Sa izuzetkom Miami-a 2009e, AO-a 2008 ( kada daleko od toga je igrao lose, ali uvek ce se spominjati cuvena mono) i turnira na sljaci 2012e ( kada je bio totalno nezainteresovan) Novak nekako uvek naleti na Rogera kada je on u formi ili ima neki veliki motiv.
          Naravno ne trazim izgovore, Novak je takodje u strasnoj formi i bukvalno se osecam isto kao pred njihov poslednji duel - totalno sam ubedjen u Novakovu pobedu, cak ne verujem ni da sreca moze pomoci Roletu, ni sudije ( Novak je imao dosta iskustva u poslednjih par nedelja tako da verujem da je u "formi" sto se tice nosenja sa katastrofalnim sudijskim odlukama).
          Sto se mene tice, pitanje je samo da li ce Role odigrati jedan strasan set kao juce prvi protiv Delpa i tako otezati Novaku put do titule.
          Ovo su veoma zanimljivi dueli sto se nas gledalaca tice jer ovde Role direktno utice i dovodi u opasnost svoju zaostavstinu u tenisu i potencijalno dobrom partijom omogucava Nadalu da ga stigne u nekim rekordima. Naravno da Rogeru to nije bitno, njega zanimaju samo pobede kao i uvek, i moram reci da mi ovaj mec nece tesko pasti da ogledam jer znam da ko god pobedi da ce apsolutno zasluziti to jer u njihovim duleima gotovo svaki put odluci klasa.
          Ako Roger udje u onaj njegov killer mod, Novak treba samo da ostaje u poenima kao sto je to radio prosle godine na WTFu , pa i neka izgubi set, vreme je na njegovoj strani. Roger je sigurno malo istrosen i svaki poen viska utice na njega kako fizicki tako i psihicki. Jedini nacin da Fed pobedi je da servira ludacki jer je to uvek bila prednost sa kojom je pretezno dobijao Novaka. BH mu je znatno slabiji( iako je napokon proradio posle dugo vremena) a FH im je priblizan ako gledamo ovaj turnir. Novak reternira sjajno kao i uvek tako da ga stvarno samo vanzemaljski servis moze spasiti a pitanje je koliko zeli da istrosi ledja pred zavrsni turnir a pritom zna ko ga ceka u finalu ako prodje.

          Jedva veoma iskrena izjava Rogera:
          "I prefer playing him now than four months ago. I'm more confident now and I believe again in my chances. But if I had played a few weeks ago or a few months ago, I might have thought that I was not sure. I believe I can win more now. I will try my best against him because he's again having a very good year."
          ili ko voli po naski

          "Draze mi je sto se sastajem sada sa njim nego da se to desilo pre 4 meseca. Imam vise samopouzdanja i ponovo verujem u moje sanse. Ali da sam igrao sa njim pre par nedelja ili meseci, mozda ne bih bio tako siguran. Sada vise verujem u pobedu. Dacu sve od sebe, jer on ponovo ima sjajnu sezonu"
          H2H: 16 -13 ( 12-10 na hardu)
          Sastaju se na osmom razlicitom Mastersu ( samo Madrid fali)
          Osma uzastopna godina da se sastaju barem jednom


          Rafael Nadal vs David Ferrer



          Necu trositi puno reci na njih dvojicu svi ste dovoljno upoznati sa njima i uvereni u ishod ovog meca.
          Ferrer nije u nekoj zavidnoj formi, izgubio je 2 finala za redom, ali opet, stigao je do tih finala. Cak i kad je u brutalnoj formi najvise sto moze da izvuce je TB protiv Nadala.


          Nadal me je iznenadio i demantovao moju pretpostavku da ce tankovati ovaj turnir. Dosao je ovde sa namerom da osvoji turnir a zna se kad ima ovakav izraz lica i igru, ko ga moze zaustaviti. Samo jedan teniser i to je cinjenica. Janovic je po meni imao najbolju mogucu taktiku i to je jedini nacin da pobedite Nadala ako se ne zovete Novak. Ali eto nije imao dan kao sto su imali Sod i Rosol tako da nije uspeo ni do TB-a da stigne.
          Jedino sto je mozda pozitivno u celoj ovoj prici za Ferrera je da ima vrlo dobar skor na hardu sa Nadalom ( 3-3)



          Nadal bi danasnjom pobedom i teoretski osigurao No.1


          Uzivajte u mecevima
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Није занимљиво! Ноле осваја турнир!
            sigpic

            Comment


            • Bravo Prskaj, odlicne analize

              Ajde da i ja dam neko moe mislenje. Fed vs Nole- I ja sam ubedjen da ce Novak to da dobije, ali ne big otpisivao Federera, jer ako neko zna kako da igra protiv Novak onda to je Roger. Ako dobro servira i ako izbegne one njegove karakteristicne home run-ove onda ima velike sanse. Samo sto ja mislim da je to vrlo tesko jer Fed i nije bas stabilan u zadnje vreme i ako igra dobro to radi jedan set, a posle sledi raspad. Moja prognoza Nole u 3 seta, Role ce izdominirati u prvi.

              Nadal vs Ferer
              Mozda skor na hardu kaze da je nereseno 3-3, ali jedan poraz je bio u Australiji 2011 kad je Rafa bio povredjen i kad je samo stajao na terenu, jedan je bio 2007 na US Openu, znamo kakav je tada bio igrac Nadala na hardu a kakav je sad... Rafa je apsolutni favorit danas i jedino sto moze David je nekako da iscupa set, u sto cisto sumnjam. Moja prognoza 2-0 za Rafa.

              Danas prelep dan, ajmo da gledamo vrhunski tenis.
              OVAKO

              Comment


              • Originally posted by MarRF View Post
                Danas je zreb za WTF ....ima li zelja kakvih. Ovaj nas ide prvo na Delpa ili Ferera kako mu se zalomi. Ja bi Davida...da i on doceka mogucnost popravke...
                Jel u 15h po nasem ?
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Bice interesantno, prvi put ove godine Federer-Nole.
                  Jeno pitanje za komentatore sport kluba.
                  Zasto Federera otpisuju i teraju u penziju, pa moze biti jedna losa sezona.
                  A sa druge strane potenciraju kako igraci stariji od 30 godina se vracaju i
                  postaju sve bolji, kao sto stalno pominju nemca Hasa, a Federer gotov.
                  Narocito sto je federer rekao da ce igrati u Brazilu. Pa i njemu treba odmor, Nadal se odmarao 7 meseci.
                  Jos ce se cuti za Federera, ne treba sa prvim paadom otpisati ga, tako je bilo i sa Nadalom, gotov Kolewna,
                  a ono eto vidi se sada.

                  Comment


                  • Originally posted by Johnny View Post
                    Jel u 15h po nasem ?
                    Jeste.

                    Comment




                    • Stanislas Wawrinka ‏@stanwawrinka 2h
                      Beautiful day... On my way to the O2!!

                      Novak i Rafa su mozda prvi obezbjedili London, ali je Stan dosao prvi

                      Comment


                      • Prvi ce i da ode
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • To cemo jos da vidimo, neki su rekli da ocima nece vidjeti Londona

                          Comment


                          • Originally posted by jagodica View Post
                            Dobro je da ga je pobedio Role, da je Nole uplaših se da bi izgubili još jednog člana našeg tabora..
                            promenila bi ti nick u ProudDelpo..
                            Ne bi ja ništa mijenjala, samo bi trebala pored Nole da dodam i Delpo, njih dvojica dođu na isto, odlični igrači a što je najvažnije iskreni i harizmatični!
                            * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                            * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                            NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                            Comment


                            • Idemooooooooooooooo!!!
                              sigpic

                              Comment


                              • Zatisje pred buru??Sad nastupa ludnica, zelim nam odlican tenis a nek pobijedi bolji (naravno Role)...C'MONNNNNNNN
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                                Comment

                                Working...
                                X