Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA LIGA 2013/14

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma, Dule uzimao pare da bi kupovao slike, zbog toga je propao KK
    Last edited by Mr. Wolf; 27-04-14, 19:07.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Opušteno. Nekima izgleda treba čovek sve da nacrta da bi skapirali. Plus što pljuješ po upravi a nemaš prava na to. Najbolji mogući stranci koje smo mogli da dovedemo u naš klub jesmo. Mnogo od njih su postali još bolji igrači nego što su to ranije bili i sebi obezbedili mnogo bolje angažmane i nosioci su igre svoih novih klubova. Ti misliš da je jednostavno učešće u EL samo po sebi med i mleko, i da je tu samo + na prodate karte i punu arenu. Gostovanja po raznim evropskim gradovima ne koštaju ništa.

      Pričaš o tome kako uprava nije uspela da obezbedi na konto toga mnogo više sredstava. Neće ni uspeti, jer ja ne pamtim da je u poslednjih par godina, a možda i više, generalni sponzor naša dva kluba bila neka jaka privatna kompanija, koja je imala želju da uloži veliki profit i pozicionira klub u sam vrh Evrope.

      Voleo bih, a sigurno ću kad budem imao vremena da malo potražim koliko se eura slije na račun euroligaškog kluba koji se na kraju okiti titulu prvaka Evropom.

      Pre 2 ili 3 godine je bila novost da je prvak Lige Evrope u fudbalu od tog takmičenja po raznim osnovama osvojio 7 do 10 miliona eura, što je manje ili isto kao svota novca koju je FK Partizana tada osvojio samo za plasman u Ligu Šampiona.

      I onda ti dodješ i pričaš kako uprava nema pojma jer nije uspela da obezbedi finansijsku stabilnost samim plasmanom i dugogodišnjim učešćem u EL.
      Originally posted by Brajkula
      Veruj meni, radi kako hoćeš

      Brajkula, 2014. N.E

      Comment


      • Valjda vam je sad jasno da od EL nema nista...
        Da se sto bolje i bezbolnije odradi ovaj "prelazni" period pa da dogodine izdominiramo kako samo mi znamo

        Comment


        • Originally posted by Mladen View Post
          Voleo bih, a sigurno ću kad budem imao vremena da malo potražim koliko se eura slije na račun euroligaškog kluba koji se na kraju okiti titulu prvaka Evropom.
          7.000 evra dobijas za svaku pobedu u EL, sto u totalu na 27 utakmica iznosi 189.000 evra. Na to se jos dodaje 250.000 evra koje dobija osvajac Final Foura, dok drugoplasirana ekipa dobija 125.000, treca 75.000, a cetvrta tek 50.000 evra.

          Maksimum sto se tice nagradnog novca je 439.000 evra.

          Klubovi koji imaju B lincencu moraju da poloze depozit po sezoni od 100.000 evra, dok oni sa A licencom moraju da daju 300.000 evra.

          Nadalje, EL zadrzava sva prava sto se tice zarade od bilborda tokom svih evroligaskih utakmica, plus sto uzimaju 20% od svih TV prava. Sto se tice gledanosti samih EL utakmica to je tek smesna prica. Dovoljno je reci da su u Evropi gledanije NBA utakmice koje se daju iza ponoci od primetime utakmica EL. Glupo mi je da postavljam gledanost EL utakmica u Srbiji, ali je share udeo katastrofalan. Spanci i Grci prednjace u TV gledanosti, dok ostatak stoji jako jako lose. Real Madrid je dobio prosle godine oko 300.000e na osnovu TV prava. Ako i oni najveci namaknu milion evra to je premija. Mislim da ne treba da spominjem koliki je budzet tog istog Real Madrida.
          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • Teško će biti sada opet izboriti plasman bilo kojem timu iz Srbije, jer će Hrvati strancima moći da ponude igranje u EL, a Cedeviti je samo to nedostajalo, jer su pare imali i ranije.

            Comment


            • Pa, prosle sezone (2012-13) je Cedevita igrala EL, tako da ti taj argument i nije nesto.
              It is not the violence that sets a man apart.
              It's the distance he's prepared to go.

              Comment


              • Ok, srecno. Nisu mi izgleda povezane na pravi nacin. Ne mislim da je ucesce u EL donosi novac vec igrace. Vi novca nemate, bar kako se kaze. Sve ste vi u pravu, izvinjavam se sto sam pominjao vasu upravu u negativnom smislu.
                Meni samo nije jasan plan KK Partizana i organizacija istog.
                Ma nije bitno, vreme ce pokazati sve.
                Evo sad ste bez EL kao sto je Zvezda godinama pa cemo imati prilike da vidimo organizaciju Kk partizan na delu.
                Inace, stvarno nemam nameru niti da provociram i tako slicno...


                Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
                Last edited by Cassius Clay; 27-04-14, 20:24.

                Comment


                • Gledam ovo finale i nije mi jasno kako je ova Cedevita uspjela dobit Partizan i to u punoj Areni, svašta.
                  Cibona opet vrhunski, kao i protiv Zvezde.

                  Comment


                  • @Apa
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Kažeš, "učešće ne donosi novac, već igrače" a ja ti kažem da "novac donosi igrače, a ne rode"
                      Originally posted by Brajkula
                      Veruj meni, radi kako hoćeš

                      Brajkula, 2014. N.E

                      Comment


                      • Samo novac ne donosi igrace, bar bi to vama (crvenim panterima) trebalo biti kristalno jasno!
                        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                        Comment


                        • Originally posted by Mladen View Post
                          Kažeš, "učešće ne donosi novac, već igrače" a ja ti kažem da "novac donosi igrače, a ne rode"
                          A mogao bi malo neko da kupi Zvezdu i Partizan već jednom? Pa malo da se uloži novac, kao svuda u evropi. Smučilo mi se više bem ti državu.
                          Crveni panteri, hmm sviđa mi se U pravu si AIRBORNE, jasno nam je kao dan.

                          Comment


                          • Pa svi mi razmišljamo u tom pravcu. Nažalost, ne pitamo se ništa. Ali, s obzirom da je naš "dragi" premijer najavio privatizaciju Telekoma, odredjenog paketa akcija EPS-a, u prevodu dugi niz godina glavnih sponzora naša dva kluba, to znači da će oba kluba biti uskraćeni za glavno sponzorstvo najverovatnije, a ne vidim koja će druga državna firma izdvojiti i koja može izdvojiti tu svotu novca za taj povod.
                            Originally posted by Brajkula
                            Veruj meni, radi kako hoćeš

                            Brajkula, 2014. N.E

                            Comment


                            • Originally posted by KERSDRS View Post
                              Pa malo da se uloži novac, kao svuda u evropi.
                              Kao gde? CSKA drzavni klub. Real Madrid dobija novac od fudbalskog kluba, ista je situacija
                              i sa Barcelonom. Maccabi je drzavni projekat Izreala, i imaju politiku da ce uvek podulplati
                              iznos koliko se namakne od sponzora.

                              To ti je F4.

                              Olympiacos ima bracu Angelopoulos, koji su teski oko 5 milijardi evra, dok Panathinaikos ima
                              bracu Giannakopoulos koji imaju nekih milijardu evra. Oba tima posluju van svojih fudbalskih
                              sekcija, dakle budzetski su samostalni.

                              Galatasaray dobija novac od svog fudbalskog kluba, ciji je vlasnik kum turskog premijera, koji
                              je tezak zvanicno oko milijardu evra, a nezvanicno oko 4 milijarde. Kod Turaka je sve mutno.

                              Emporio Armani Milano, kao sto samo ime kaze je vlasnistvo Giorgio Armanija, cije bogatstvo
                              se procenjuje na vise od 10 milijardi evra.

                              To ti je Final 8.

                              Jel treba da idem dalje?
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • Originally posted by forum1nick View Post
                                Teško će biti sada opet izboriti plasman bilo kojem timu iz Srbije, jer će Hrvati strancima moći da ponude igranje u EL, a Cedeviti je samo to nedostajalo, jer su pare imali i ranije.

                                Vestacki klub(i drzavni projekat) bez duse i pre svega navijaca ne moze da opstane u dugom roku i nije uopste isplativo.

                                Comment

                                Working...
                                X