Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA LIGA 2013/14

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Partizan teško do Evrolige"
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by dj90 View Post
      pa nije rekao da će zvezda da ide umesto njih, može i neki drugi klub
      Ne može, može samo Zvezda

      Comment


      • Ma nema od toga ništa. Lepo je nadati se, ali poznajući Hrvate, neće dozvoliti da jedan srpski tim ode na račun njihovih problema. Izvući će se oni već nekako
        Originally posted by Brajkula
        Veruj meni, radi kako hoćeš

        Brajkula, 2014. N.E

        Comment


        • Što pre se pomirimo sa činjenicom da neće igrati EL ni Zvezda ni Partizan biće nam lakše. Niti će Zvezda proći kvalifikacije, niti će Partizan dobiti pozivnicu. Dogodine kada Cibona bude imala 0 pobeda u EL i Cedevita 1 maximum, iskoriste to da nam smanje na 1 predstavnika direktno i jednog kroz qf i ćao.

          Comment


          • Naravno, Francuskoj koja je osvajač evropskog prvenstva "treba" taj wildcard da bi se košarka razvijala u toj zemlji, a nama naravno ne. Pričali smo mnogo puta o tome. Potpuno je smešan način na koji Euroliga "razmišlja". Dovoljno mi je to što jedan tamo poljski Aseko Prokom ima A licencu, a ekipa kao što je Partizan, i bivši evropski prvak (bez obzira koliko davno to bilo) mora da ovo učešće obezbedi preko nekog takmičenja. Ako je njima malo da Partizanu daju WC zbog toga što uvek imamo punu dvoranu, bez obzira da li joj je kapacitet 7 ili 20 hiljada, i što nam je publika najbolja u Evropi, onda stvarno...
            Originally posted by Brajkula
            Veruj meni, radi kako hoćeš

            Brajkula, 2014. N.E

            Comment


            • Cibona naravno neće odustati od EL, grad Zagreb će već naći način da im pomogne.
              Zvezda svoju šansu može tražiti kroz kvalifikacije, a Partizan kroz lobiranje za WC, mada čitam današnje izjave (Đordi Bertomeu) da od toga nema ništa.

              Ne znam sada kako izgleda format tih kvalifikacija, ali ako bi Zvezda dobila domaćinstvo, uz pomoć publike, ali stvarnu pomoć, a ne ono što imamo u ABA ligi Zvezda bi imala čemu da se nada.

              Naravno da se nisam radovao ispadanju Partizana, ali mislim da su sada i oni uvidjeli besmislenost ovakvog formata takmičenja u ABA ligi. Ovu situaciju ne bi bilo loše iskoristiti za pokretanje inicijative da se F4 format zamjeni play-off sistemom.
              Prošle godine Igokea je bila najveća žrtva. mada oni realno i ne bi igrali EL zbog infrastrukture, a ove Zvezda.

              Samo laa bi se u Srbiji komšije mogle dogovoriti oko bilo čega, pa čak i oko onoga što im je zajednički interes.

              Comment


              • Ukoliko Cibona ne rese svoje finansije, onda je normalno da Zvezda ide umesto njih direktno u EL,
                jer je prva po redu iz ABA lige na osnovu osvajanja prvog mesta u regularnom delu sampionata.
                Naravno na taj nacin bi se otvorio i put Partizanu preko kvalifikacija ali to je ona poznata sta bi
                bilo kad bi bilo. I daleko je od realnosti.

                Ipak, najrealnija opcija je da Cibona uradi neke zajmove, o cemu je vec bilo price, i odradi ucesce
                u EL. E sad, koliko ce dobrog to njima doneti, oni sami znaju. Mada, iskreno, nesto nisam siguran
                da Zagreb moze da izdrzi dva evroligasa. Zivi bili pa videli.

                Koliko sam shvatio, EL je sprema da Zvezdi da organizaciju kvalifikacionog turnira, naravno ukoliko
                budu spremi da izdvoje potrebna finansijska sredstva. Tako da uz neku ozbiljniju pripremu ekipe
                puno ranije nego sto je planirano moze da se izbori EL. Svakako, tu ce biti Turci i Rusi sa prejakim,
                ali neuigranim ekipama, tako da treba dobro razmisliti pre nego sto se upusti u avanturu organizovanja
                turnira i trosenja vecih sredstava. Moze dosta da se dobije, ali takodje i puno toga da se izgubi.

                Ne postoji ni promil sanse da EL istrpi 4 tima iz naseg regiona u najjacem klupskom takmicenju.
                Dva direktno, i treci kroz kvale su maksimum maksimuma.
                It is not the violence that sets a man apart.
                It's the distance he's prepared to go.

                Comment


                • Originally posted by apacrow View Post
                  Ukoliko Cibona ne rese svoje finansije, onda je normalno da Zvezda ide umesto njih direktno u EL,
                  jer je prva po redu iz ABA lige na osnovu osvajanja prvog mesta u regularnom delu sampionata.
                  Naravno na taj nacin bi se otvorio i put Partizanu preko kvalifikacija ali to je ona poznata sta bi
                  bilo kad bi bilo. I daleko je od realnosti.

                  Ipak, najrealnija opcija je da Cibona uradi neke zajmove, o cemu je vec bilo price, i odradi ucesce
                  u EL. E sad, koliko ce dobrog to njima doneti, oni sami znaju. Mada, iskreno, nesto nisam siguran
                  da Zagreb moze da izdrzi dva evroligasa. Zivi bili pa videli.

                  Koliko sam shvatio, EL je sprema da Zvezdi da organizaciju kvalifikacionog turnira, naravno ukoliko
                  budu spremi da izdvoje potrebna finansijska sredstva. Tako da uz neku ozbiljniju pripremu ekipe
                  puno ranije nego sto je planirano moze da se izbori EL. Svakako, tu ce biti Turci i Rusi sa prejakim,
                  ali neuigranim ekipama, tako da treba dobro razmisliti pre nego sto se upusti u avanturu organizovanja
                  turnira i trosenja vecih sredstava. Moze dosta da se dobije, ali takodje i puno toga da se izgubi.

                  Ne postoji ni promil sanse da EL istrpi 4 tima iz naseg regiona u najjacem klupskom takmicenju.
                  Dva direktno, i treci kroz kvale su maksimum maksimuma.
                  Smanjiće vremenom sa ta 2 na 1 direktno. Šta će im Cibona koja se raspada, a tamo negde imaš neki tim sa ljudima spremnim da ulažu. Ta priča da je Partizan zaslužio, jeste, ali isto tako to njih očigledno ne interesuje. Zvezda ne treba da se upušta sa guvernadurom Radonjićem ni u kakve kvalifikacije i da za dž troši sredstva. Sad mi je krivo što ne izgubismo kup, tad bi se neke stvari sredile, sad je kasno.
                  EDIT: Kad malo bolje razmilsim Partizana mi nije žao, tolike godine EL, i ništa. Nesposobni ljudi vode klub, 0 marketing i ostale zezancije.
                  Last edited by Cassius Clay; 27-04-14, 17:49.

                  Comment


                  • Nisam ni ocekivao bolje reci najveceg lazova svetske kosarke.
                    Ovaj epitet ja mu nisam sada dao, nego ima jedno 10-ak godina.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Originally posted by KERSDRS View Post
                      Kad malo bolje razmilsim Partizana mi nije žao, tolike godine EL, i ništa. Nesposobni ljudi vode klub, 0 marketing i ostale zezancije.
                      Ignorance is bliss.
                      It is not the violence that sets a man apart.
                      It's the distance he's prepared to go.

                      Comment


                      • Apa, da je Zvezda tolike godine u EL, garantovano bi je osvojili
                        Originally posted by Brajkula
                        Veruj meni, radi kako hoćeš

                        Brajkula, 2014. N.E

                        Comment


                        • Originally posted by Mladen View Post
                          Apa, da je Zvezda tolike godine u EL, garantovano bi je osvojili
                          Ne znam da li bi je osvojili, ali nam sigurno egzistencija ne bi zavisila od igranja u istoj. Sad će to polako da ispliva čim ne bude rezultata. Stvarno nemam pojma. Bez ljutnje

                          Comment


                          • Uvek bi sve zavisilo od takmičenja u kojem igramo, nema to nikakve veze sa rezultatima. Pa više smo mi rezultatima zaslužili tu A licencu nego taj Prokom. O čemu ti pričaš čoveče ? Koliko puta je na naslovnoj strani Eurolige bila vest o Partizanu, navijačima, o atmosferi? Nemoj da zajebavaš da bi Zvezda nešto posebno više uradila od onog što je do sad uradio Partizan. Osim ako ne znaš iz prve ruke da je Čović toliko moćan da bi vam i A licencu odmah izboskovao tako da bi rezultati bili potpuno nevažni.
                            Originally posted by Brajkula
                            Veruj meni, radi kako hoćeš

                            Brajkula, 2014. N.E

                            Comment


                            • Ja ti ne pričam o tome. Još sam rekao da je Partizan zaslužio licencu. Očigledno me niste razumeli. Samo sam rekao da mi NIJE ŽAO jer ste godinama igrali EL i niste uspeli to da materijalizujete nego se sad borite za egzistenciju! Zavisi vam klub od igranja u EL. Ko je kriv, država? Ja bih pre rekao i ljudi u klubu, vašem.

                              Comment


                              • Brate, jesi li ti toliko ignorantan ili ne mozes da skapiras da je kosarka u Evropi NEPROFITABILAN sport.
                                Partizan i da je pet puta osvojio EL, opet bi se borio za egzistenciju. Ako ti to nije jasno, onda ti
                                definitivno zice nisu povezane na pravi nacin, i ja ti tu ne mogu pomoci. Ne znam koliko puta to moram
                                ponoviti za evropsku kosarku i finansije.
                                It is not the violence that sets a man apart.
                                It's the distance he's prepared to go.

                                Comment

                                Working...
                                X