Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2013/2014 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mareliverpool View Post
    Jedan gol Atletika na San Siru i to je kraj dvomeca.Cholo ce verujem bez problema sacuvati svoju mrezu na Kalderonu.
    Teoretski gledano to ide lagano tako. Ne isključujem i bolju formu Balotelija tada, moje viđenje je takvo da će se Atletiko morati dobrano namučiti u tom dvomeču kako bi išao u narednu rundu. Ostaje da vidimo.

    Barjkula, što se tiče El Šaravija, u svakom slučaju dobar za rotacije. Prilično dugo je odsustvovao tako da će mu trebati određen broj utakmica ne bi li povrati kakvu takvu formu. Može da rastereti igrače koji su u boljoj formi u SA da bi se što bolje tempirali za taj dvomeč.
    Last edited by ognjen; 16-12-13, 18:14.

    Comment


    • Originally posted by PRINCE View Post
      Takve su bile price i prosle sezone protiv Barse, a da je Niang zabio zicer, barsa bi ispala.
      Ja bih častio Nianga jer da ste prošli Barsu išli bi na Bajern, a tu bi se desile nemile scene

      Originally posted by DelBoy View Post
      Barjkula, što se tiče El Šaravija, u svakom slučaju dobar za rotacije. Prilično dugo je odsustvovao tako da će mu trebati određen broj utakmica ne bi li povrati kakvu takvu formu. Može da rastereti igrače koji su u boljoj formi u SA da bi se što bolje tempirali za taj dvomeč.
      Ima Šaravi kvalitet da bude rešenje, nikako zakrpa, jbg čudne se stvari oko njega zbivaju i ja bih ga putio da ode da proigra negde, a ne ovako da dobija priliku tek svaku 4. utakmicu i da gleda kako se više od njega rotira jedan Birsa.
      Last edited by Brajkula; 16-12-13, 18:18.

      Comment


      • Sad kad prodje Venger samo zato sto sam ga ja onako napljuvao.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by S-Nash View Post
          Sad kad prodje Venger samo zato sto sam ga ja onako napljuvao.
          Jos ga pljuj izgleda da funkcionise sa LFC-om, mozda uspije i sa Arsenalom
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by S-Nash View Post
            Sad kad prodje Venger samo zato sto sam ga ja onako napljuvao.
            Hoće da prođe kroz vrata u restoranu kad krene na večericu neku opuštenog tipa. Melje ih Bajern u dvomeču... 5:2 neki agg.

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              Hoće da prođe kroz vrata u restoranu kad krene na večericu neku opuštenog tipa. Melje ih Bajern u dvomeču... 5:2 neki agg.
              Ma to je realnost ali milion puta mi se desi da iznesem jedno 300 argumenata protiv nekog, upakujem to lepo i napljujem ga i onda se desi osmo svetsko cudo i ja ne budem u pravu.

              Siti-Barsa bi trebalo da bude zanimljivo ali Pelegrini ce kao i uvek ispasti u nadoknadi.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Brajkula View Post
                Ja bih častio Nianga jer da ste prošli Barsu išli bi na Bajern, a tu bi se desile nemile scene



                Ima Šaravi kvalitet da bude rešenje, nikako zakrpa, jbg čudne se stvari oko njega zbivaju i ja bih ga putio da ode da proigra negde, a ne ovako da dobija priliku tek svaku 4. utakmicu i da gleda kako se više od njega rotira jedan Birsa.
                Ne sporim da El Šaravi ima kvalitet, nego dok se ne vrati u formu, sumnjam da će biti standardan. Ali opet bih mu davao minutažu jer je to jedan od načina da što prije dođe do određenog nivoa potrebne forme.

                Pardon Brajkula, ja te u svom prethodnom postu nazvao pogrešnim imenom, izvini

                Comment


                • Originally posted by Brajkula View Post
                  Ja bih častio Nianga jer da ste prošli Barsu išli bi na Bajern, a tu bi se desile nemile scene
                  .
                  Milan bi im bar zavalio neki gol, za razliku od nekih

                  A i vece su sanse da Pogba predje na zimu u PSZ, nego li Faraon u Djenovu

                  Comment


                  • Jak je Atletiko, respektabilan jako, za neke blagi, za neke apsolutni ali vecina ljudi se slaze da je favorit pred dvomec...
                    Imaju kvalitetne igrace, trenera, hemiju medju igracima, atmosferu u timu, kompaktni su jako, forma im je zavidna zaista... Nisam stigao da analiziram ovaj dvomec a ne verujem da cu to i raditi sad jer daleko je februar, u medjuvremenu je i prelazni rok, svasta je moguce... Ono sto je sigurno je da ce Milan biti jaci za Ramija, Honda nema pravo nastupa zbog partija u dresu CSKA... Da li ce jos neko pojacati Milan i ko ce to biti ostaje da se vidi, ono sto je izvesno je da nece biti nekih ogromnih, drasticnih promena...
                    Nikada nisam bio neki mracni pesimista niti neki nepopravljivi optimista, uvek sagledavam stvari dosta realno, tako je i sad, u ovom trenutku dajem blagu prednost Atletiku, ali ponavljam, daleko je februar, glavni aduti Atletika u ovom trenutku, zajednistvo, atmosfera, forma su kao sto znamo prolazne stvari. Licno ne znam sta da ocekujem od ovog duela, lagao bih kada bih rekao da mi je svejedno, srce zaigra uvek kada igra Milan, a nok-aut faza najelitnijeg evropskog takmicenja nije nesto nevazno, ali objektivno gledano, kraj putovanju ce doci pre ili kasnije, ako ne u 1/8 onda gotovo sigurno u 1/4 tako da je najveca korist ovog dvomeca i eventualno jos jednog u slucaju prolaska za Milan ona koju simpatizeri ne vide - finansijska (mada se ne bih bunio protiv jos dva spektakla ).
                    To je neko moje misljenje, neki bi rekli previse ravnodusno ali tako je, sta da se radi. E onda otvorim razne portale sa vestima o zrebu Lige Sampiona gde pretezno simpatizeri OFK-a koji je na zrebu prosao kao bos po trnju i kvazi simpatizeri drugih Italijanskih klubova (ne govorim za forum, osim par izuzetaka svima ovde ) omalovazavaju Milan, unapred se nasladjuju eventualnim porazom u dvomecu i prognoziraju nekakvu katastrofu mnogo kratko pamcenje imaju neki, ovo je LS, nikad ne treba otpisivati Italijane a narocito Milan, izmedju ostalog upravo zbog brojnih hejtera bih voleo da prodjemo dalje i zato FORZA MILAN
                    Last edited by Miletić; 16-12-13, 18:55.
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • Manchester City - Barcelona

                      Jedan od derbija osmine finala. Barselona je svakako favorit ali Siti nije bez sanse. Mislim da ce biti dobar mec, tipujem na Barsu.

                      Olympiacos - Manchester United

                      Dobar zreb za Mancester, mislim da nisu bolje mogli da prodju. Ne bi trebalo da imaju problema sa Grcima.

                      AC Milan - Atletico Madrid

                      Jos jedan dobar i neizvestan mec. Atletiko igra odlicno ove sezone, videcemo da li su dorasli zadatku. Mislim da ce iskustvo Milana u velikim evropskim utakmicama ipak presuditi.

                      Leverkusen - PSG

                      PSZ je favorit ali Nemci nisu bez sansi. U svakom slucaju Ibra, Kavani, T. Silva i ostale zvezde su previse za Leverkuzen. PSZ ide dalje.

                      Galatasaray - Chelsea

                      Dobar zreb za Celsi. Bice zanimljivo videti Drogbu protiv bivseg kluba ali Celsi je veliki favorit.

                      Schalke 04 - Real Madrid

                      Relativno dobar zreb za Real, mada Nemce nikad ne treba otpisivati. Naravno, Real je veliki favorit i trebalo bi da prodje dalje bez vecih problema.

                      Zenit St. Petersburg - Borussia Dortmund

                      Dobar zreb za Dortmund. Zenit je igrao veoma lose ove sezone u LS i nisu ni zasluzili da se nadju u top 16. Dortmund ne bi trebalo da ima tezak posao.

                      Arsenal - Bayern Munich

                      Arsenal izgleda bas nema srece u zrebu, ali po mom misljenju nisu ni trebali da prodju grupu. Bajern je veliki favorit i mislim da se iznenadjenje ovde nece dogoditi.
                      Last edited by b64Milos; 16-12-13, 19:57.
                      Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                      Comment


                      • Comment




                        • Malo pred mec

                          Zelim ti doktore da zabijes go sutra , ali da izgubite ..

                          Kako ce mi tesko biti da gledam Yayu kako igra protiv Barce
                          https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                          Comment


                          • Comment





                            • Najzanimljiva dvomeč prvog dana, a vrlo moguće i najzaniljiv dvomeč u osmini finala odigraće prvak Španije i viceprvak Engleske. Govorimo o meču koji je lako mogao da se odigra i u finalu ovog takmičenja jer je sasvim sigurno da ova dva tima imaju kvalitet za najviše domete, te će zasigurno biti šteta što ćemo već nako prve knok-aut faze ostati bez jednog od ova dva rivala. Pored kvaliteta ova dva tima, zanimljivost koja odmah upada u oči kada o istima govorimo jeste činjenica da oba imaju veliki broj igrača poreklom iz Španije. Za Barselonu je to i prirodno, dok sa druge strane Mančester Siti je upravo najviše pazario na tom području. Tako danas Mančester Siti u svojim redovima poseduje čak 4 Španca - Havi Garsija, Alvaro Negredo, Hesus Navas te i sjajni plejmejker David Silva. No učešće Španaca u ovom klubu se tu ne zaustavlja jer je i direktor fudbala Sitija, gle čuda, Španac, Thiki Begerištain, koji je imao istu rolu u Barseloni u periodu od 2003. do 2010. godine.

                              Zanimljivo da se ova dva kluba u svojim istorijama nikada nisu sastajali u zvaničnim mečevima te će im, shodno tome, ovo biti prvi zvanični meč u istoriji, dok su se u prijateljskim mečevima sastajali čak 6 puta, poslednji put 2009. godine, kada je u predsezonskom duelu Siti bio bolji od Barse sa 1:0. Inače u međusobnim duelima, dakle ovim priateljskim jer zvaničan meč kao što rekoh ovi rivali nisu odigrali, Barselona ima 3 pobede, Siti 2, dok je 1 bilo nerešeno.

                              Kada smo u direktnoj komparaciji ova dva kluba, treba "baciti oko" i na njihovu statistiku tokom samog turnira


                              *head to head statistika Sitija i Barse u dosadašnjem delu takmičenja


                              *Individualna statistika igrača u dosadašenjm delu takmičenja


                              Krenimo od domaćina prvog od dva meča koja će ova dva rivala odigrati u ovoj fazi. Mančester Siti je tim koji po mom skromnom mišljenju igra najlepši fudbal u dosadašnjem delu sezone i ono što oni rade na terenu mogu slobodno uporediti sa onim što je Bajern Minhen radio prošle sezone, te su mi, shodno tome, i jedni od glavnih favorita za osvajanje naslova, ako ne i favorit no1. No to je samo moje neko mišljenje i gledanje na stvar. Pelegrini je letos zamenio Manćinija i već na samom startu se vidi ruku njegovih delo. Gledati ovaj tim ove sezone je pravo uživanje, direktan, brz i ništa manje moderan fudbal, mora i ljubitelje nekog drugog stila igre, kao što sam npr. ja, koji pretenzije ima ka italijanskom, taktičkom, stilu fudbala, da ostavi bez daha. Tačnije igra Sitija ove sezone nikoga ne ostavlja ravnodušnim i jednostavno voleli ovaj klub ili imali suprotne emocije prema njemu, vi jednostavno morate da hvalite način na koji oni igraju ove godine. Tako smo svedoci da je ovaj klub u PL postigao ove sezone već 68 golova npr., sa pretenzijom da pređu i brojku 100, a kada na sve to dodamo i golove u Ligi Šampiona (18), te u FA Kupu (12), te Liga Kupu (19), dolazimo zapravo do brojke da je Siti u dosadašnjem delu sezone postigao čak 117 golova !

                              *Tandem Stijia u ubitačnom napadu - Negredo i Aguero

                              Kada smo kod ovog kluba treba napomenuti da su oni i dalje u igri da osvoje sva takmičenja u kojima su imali mogućnost da učestvuju ove godine. U LŠ evo igraju sa Barsom u osmini finala, u Premijer ligi su trenotno 3. sa 3 boda zaostatka u odnosu na 1. Čelzi ali i utakmicu manje, u FA Kupu su stigli do 6. runde, a u Liga Kupu do samog finala gde će koplja ukrstiti sa Sanderlendom, što samo dodatno govori o kvalitetnu ovog tima i njihove igre.

                              *Konačno stanje u grupi D ovogodišnje Lige Šampiona

                              Što se SItija tiče, treba napomenuti da su oni debitantsku sezonu u ovom takmičenju imali pre dve godine, te je ovo njihova treća uzastopna sezona u društvu najboljih. I eto, tek iz trećeg puta su uspeli da prođu grupnu fazu takmičenja, reklo bi se treća sreća. Ove sezone su u grupi D sa aktuelnim šampionom Bajernom iz Minhena, prvakom Češke, Viktorijom iz Plzena i prvakom Rusije, CSKA iz Moskve, zauzeli 2. mesto sa istim brojem bodova kao i Bajern ali lošijom gol razlikom. Zanimljivo je da je Siti dobio aktuelnog prvaka Evrope u toj grupi i to na Alianz areni, 3:2.

                              Valja napomenuti i da je Siti u svojoj poslednjoj utakmici dobio jednog od najvećih rivala u borbi za titulu u ligi, ali u FA Kupu, te su im se revanširali za poraz prethodnog vikenda na istom, svom, stadionu od 0:1, što je ujedno bio prvi poraz Sitij na domaćem terenu još od 13.11.2010. godine te su brojali ukupno 20 uzastopnih mečeva bez poraza na domaćem tlu (18 pobeda i 2 remija pri tom) . Rezultat ovog puta je bio 2:0.



                              Sada što se rostera samog tima tiče, napomenimo, da Siti nije bio aktivan na zimskoj pijaci, što je zapravo veliko iznenađenje, pa nije doregistovao nijednog igrača za osminu finala u odnosu na tim iz grupne faze takmičenja. A kada smo kod tima, Manuel Pelegrini za ovaj meč neće moći da računa na suspendovanog Milnera, te povređene - Nastasića i sjajnog Kun Aguera, što su zapravo veliki hendikepi, pogotovo u pogledu poslednje dvojice koji predstavljaju neizostavne šrafove u prvih 11 ovog tima, no sa druge strane Siti ima sasvim pristojne zamene za njih, pogotovo u napadu gde će svoje mesto pored ove sezone sjajnog Negreda tražiti Balkanci, Edin Džeko i Stevan Jovetić. Fernaninjo je takođe upitan za ovaj meč, no veruje se da će ipak zaigrati, u suprotnom njegovo mesto u veznom redu pored neprikosnovenog Jaje Turea, zauzeće Havi Garsija.

                              Moramo napomenuti da je Pelegrini dugo radio na tlu te Španije, te je vodeći Viljareal, Malagu i Real uživao samo 4 pobede protiv ovog rivala. No sa druge strane Siti beleži skor protiv rivala iz Španije od 2 pobede i 2 remija na svom stadionu, bez poraza u zvaničnim mečevima pred okriljem UEFA.

                              Izjava trenera - Manuel Pelegrini


                              *Trener Mančester Sitija - Manuel Pelegrini

                              Do sada smo imali odličnu sezonu i moramo je završiti na isti način - jedan od naših ciljeva ove sezone je, naravno,da pokušamo da osvojimo i Ligi Šampiona.

                              Kada igrate protiv Barselone i ostalih velikih timova uvek morate razmotriti važne stvari, ali mislim da je za nas najvažnija stvar da pokušamo da se pokažemo u svetlu kao što to radimo svaki vikend u Premijer ligi. Ali ovakve mečeve ne možete igrati bez razmatranja šta će jedan Mesi i drugi veliki igrali Barselone koji vam se suprostavljaju da urade, no mi nećemo misliti jedino u tom smeru.

                              Apsolutno sam siguran da će navijači uživati u igri. Takođe mislim da su uživali mnogo kada smo se po prvi put u istoriji kluba kvalifikovali u knok-aut fazu. Takođe, mislim da navijači uživaju i u dosadašnjim našim igrama u Premijer ligi, dok smo u igri i u oba kupa, no za mene je uvek najvažnije - i sam to govorio - da isti ti navijači uživaju u načinu igre koji igramo. Što se mene tiče mislim da možemo postići obe stvari - da postignemo odlične stvari i da igramo u stilu u kom navijači uživaju.


                              MOGUĆI SASTAV TIMA I FORMACIJA
                              (4-4-2)
                              Hart
                              Zabaleta - Kompani - Demikelis - Kliši
                              Navas - Ture - Fernaninjo - Silva
                              Džeko - Negredo


                              Šta reći o ovom timu a da nije sto puta već rečeno, od obaranja raznoraznih rekorda kako kluba, tako i Mesija, preko "tika-taka". Takođe, ako vam kažem da su jedan od najjačih kolektiva koji se do sada pojavio u 21. veku ništa vam novo nisam rekao, nisam "izmislio toplu vodu", jer su oni to odavno svojim igrama i rezultatima potkrepili.

                              No ove sezone i nije sve kako mila pesma peva u Barseloni. Digla se ogromna bura oko transfera Nejmara u Barselonu prošlog leta, te je usled istog na pomolu smena samog rukovodćeg kadra u klubu, a koliko je isti transfer iznosio možda je jedna od većih misterija fudbala u njegovoj istoriji, no da ne ulazimo u detalje.

                              *Leonel Mesi i Andreas Iniesta

                              Barsa kao i Siti već po navici redom melje svoje rivale, isto tako su u igri da osvoje sve moguće trofeje na koje su mogli da računaju na startu sezone, te u Primeri dele prvo mesto sa večitim rivalom Realom, ali od ove godine i jako neugodnim Atletiko Madridom, koji se poprilično isprsio gigantima iz Španije, te borba za osvajanje Primere ove sezone nije bila neizvesnija još od sezona kada je Rafa Benitez sa Valensijom pomrsio konce Realu i Barsi. Isto i u Kupu kralja imaće neizvestan posao jer će upravo u finalu istog koplje ukrstiti sa ni manje ni više Realom, i eto u Ligi Šampiona napadaju trofej preko Sitija na drugom stepeniku (ako grupnu fazu uzmemo kao prvi stepenik). Kada smo kod Barse moramo napomenuti da su oni ove sezone već uzeli jedan trofej tako što su bili bolji od Atletika iz Madrida u Super Kupu Španije i to u dvomeču na osvnou gola u gostima.

                              *Konačno stanje u grupi H ovogodišnje Lige Šampiona

                              U prvoj, grupnoj fazi, završili su kao lideri grupe H, gde su koplja ukrstili sa treće plasiranom ekipom Serije A iz prošle sezone, Milanom, prvakom Holandije, Ajaksom, te prvakom Škotske, Seltikom. U istoj su osvojili 13 bodova, što je 2 manje od večerašnjeg rivala u istoj fazi, a isto tako su postigli i dva gola manje. Iza njih u grupi je završio italijanski gigant Milan sa 4 boda manje. No kada smo u komparaciji ova dva tima moramo napomenuti da je prvotimac Barse, Sesk Fabregas, igrajući za Arsenal igrao čak 13 mečeva protiv Sitija, te je 11 puta dobio rivala, a samo je dva puta bio poražen. Njegova poslednja poseta Emiratima završena je pobedom od 3:0 u meču u kome je za Arsenal bio strelac Aleks Song, igrač koji takođe danas nosi dres Barse, no nije u prvom planu kao Sesk.

                              Za vikend Barselona je demolirala tim Raja Valjakana sa čak 6:0, u meču u kome je Mesi ponovo birljirao svojim potezima.


                              Barselona takođe nije bila aktivna na zimskoj fudbalskoj pijaci, te isto kao i njen večerašnji rival nije menjala roster u odnosu na grupnu fazu, a jedini na koga trener Barse Martino neće moći da računa za ovaj meč je mlađani meksikanac Džonatan dos Santos, koji i nije bitna karika u timu Barselone trenutno jer je u istom ove seozne zabeležio svega 16 minuta na terenu. Sreča za Barselonu je što se Nejmar nakon mesec dana oporavio od povrede te je na pomenutom meču sa Rajom prošlog vikenda ušao sa klupe i na terenu proveo nekih pola sata gde je uspeo i da se upiše među strelce, no pitanje je da li će on večeras početi meč od prvog minuta.

                              Izjava trenera - Gerardo Martino


                              *Trenel Barselone - Gerardo Martino

                              Ova utakmica je mogla lako da bude i konačna, finalna utakmica. Sigurno bi bilo bolje da smo se sa njima malo kasnije sastali, možda u narednoj fazi jer Siti radi ove sezone odličan posao u Premijer ligi, kao i u njihovim Kup takmičenjima. No kada pogledamo formu možda je s obzirom na to ovaj ternutak upravo najbolji za obe ekipa da dođe do ovog meča.

                              Mi večeras nemamo prioritet da damo ili da ne primimo gol, želećemo da držimo loptu u našim nogama, da održimo posed, što je zapravo ono što mi i radimo i ono u čemu se osećamo najkonfornije, a ako nas taj način igre dovede do situacije da postignemo i gol, potom bolje. Siti je tim dosta sličan nama, no možda su oni ipak malo direktniji, ali su isto tako dobri u smislu poseda lopte. Mislim da će ovog puta tim koji manje bude imao loptu kod sebe u posedu biti zapravo tim koji će više stradati.

                              Ne mislim da je Mančester Siti mini Barsa, niti mini bilo koji drugi tim, već mislim da su oni jedan od najvećih timova na svetu. Ono što mi se najviše dopada kod njih jeste njihova raznovrsnost, jer oni prete na različite načine, dobri su i iz prekida i u vazduhu, oni postižu golove na različite načine. Očigledno je da ćemo morati da zadržimo posed kako bi se od ovakvog tima odbranili.

                              U poslednjih šest sezona Barselona je dostigla najmanje do polufinala ovog takmičenja, te su navijači navikli na tako nešto i sigurno je da će teško razumeti ako dođe do neuspeha ovog puta, očigledno je to krava koja svima njima steže vrat. Kao navijač žao mi je što Aguero ne igra večeras, ali kao trener njegovog rivala to je jedan manje problem za mene.

                              MOGUĆI SASTAV TIMA I FORMACIJA
                              (4-3-3)
                              Valdes
                              Alves - Pike - Maskerano - Alba
                              Ćavi - Buskets- Iniesta
                              Pedro - Mesi - Fabregas

                              Sudije:








                              Drugi meč prvog dana knok-aut faze je zasigurno u senci prvopomenutog. Kako je isti i manje atraktivan, isti je zasigurno, bar na papiru, i manje neizvestan. PSŽ je, nećemo da se lažemo, favorit u ovom meču, a kako forma Kuzena u datnom trenutku nije na visokom nivou to samo potkrpljuje moje mišljenje da će PSŽ u narednu rundu lakše od onoga što bi u ovoj rundi trebao da nosi meč pomenute težine.

                              No ako po nečemu, ovaj duel moramo izdvojiti kao prvi duel dva mlada i perspektivna i sada više nego kvalitetna trenerska stručnjaka, Lorana Blana i Samija Hipije. Kao igrači oni su koplja ukrstili svega dva puta u karijeri, na SP 1998. u Francuskoj kada je Blan izašao kao pobednik, 1:0, te u Premijer ligi kad aje Blan nosio dres Junajteda, a Sami Liverpula, no ovog puta je Finac bio bolji identičnim rezultatom. No kada smo kod trenerskih skorova ova dva stručnjaka sa klubovima sa tla Nemačke, odnosno Francuske, pošto koplja nikada do sada u trenerskoj karijeri nisu ukrstili, Blan je pobedio svoju jedinu prethodnu utakmicu sa nemačkim klubom u Ligi Šampiona i tada je žrtva bila, ni manje ni više, verovali ili ne, Bajern Minhen u grupnoj fazi pomenutog takmičenja u sezoni 2009./10., dok Hipija nikada nije imao posla sa Francuzima kao trener.

                              Ova dva rivala se nikada nisu sastajala u svojim istorijama takođe, no kada se govori o mečevima ovih rivala sa rivalima sa tla Francuske, odn. Nemačke, Leverkuzen broji 5 pobeda, 3 remija i 3 poraza, ali su kod kuće više nego dominanti jer imaju skor od 4 pobede, samo 1 remija i nijedan poraz sa rivalima sa tla Francuske. Sa druge strane, PSŽ sa rivalima sa tla Nemačke broji 6 pobeda, 2 remija i 3 poraza, a na gostujućem polju ima 2 pobede, 1 nerešen ishod i 3 poraza. Kuzen je poslednji put koplja ukrstio sa timom sa francuskog tla davne 2007. godine kada je na svom terenu u Ligi Evrope bio bolji od Tuluza rezultatom 1:0, a strelac je bio i ove godine najbolji strelac "apotekara" Štefan Kisling, dok su Parižani poslednji put sa Nemcima posla imali 2010. godine kada su u grpunoj fazi dva puta remizirali sa Borusijom iz Dortmunda, na svom terenu 0:0, te u Dortmundu 1:1.

                              Kao i u prethodnom slučaju "pogled ćemo baciti" na head to head statistiku ova dva rivala u dosadašnjem delu Lige Šampiona


                              *head to head statistika Kuzena i PSŽ-a u dosadašnjem delu takmičenja


                              *Individualna statistika igrača u dosadašenjm delu takmičenja



                              Što se Kuzena tiče oni su standardno u vrhu nemačkog fudbala, konkretno top4, ali gotovo nikada ne igraju neku ozbiljniju ulogu u borbi za naslov. Tu su uvek oni, guraju se ali se na kraju gotovo uvek isposavi da im je do konačnog cilja zapravo trebalo "malo" više. Tako blizu a tako daleko, te se na osnovu te priče oni nikada doista i nisu okitili čuvenom "Salatarom", tj. nikada nisu bili prvaci svoje zemlje.

                              *Igrači Leverkuzena proslavljaju jedan od golova Štefana Kislinga ove sezone

                              Tako je i ove godine, oni su drugi ali sa nikakvim mogućnostima da ugroze lidera i najvećeg giganta nemačkog fudbala, Bajern iz Minhena jer u odnosu na njega kasne čak 16 bodova i trenutno jedino o čemu treba da brinu jeste da na toj poziciji i ostanu pošt po mom mišnjenju svakako bolji tim ima Borusija Dortmund, msm to se i ne dovodi u pitanje, dok je njegihova imperiornost u odnosu na Šalke 04 upitna, čak sam mišljenja i da sa "Štrumfovi" kvalitetniji rival ove godine.


                              *Konačno stanje u grupi A ovogodišnje Lige Šampiona

                              U Ligi Šampiona, Kuzen ove godine nije imao ni najmanje laku grupu jer je u istoj izvučen iz trećeg šešira sa prvakom Engleske, Mančester Junajtedom, kao nosiocem, prvakom Ukrajine i dugo godina jednim od najneugodnijih rivala u Ligi Šampiona, te i potencijalnih "nagaznih mina" za velikane, tima koji je samo sezonu pre u grupnoj fazi završio ispred jednog Čelzija, tada osvajačem takmičenja o kome govorimo, te iste sezone i osvajačem Lige Evrope, Šahtjorom, te i iznenađenjem Primere, Realo Sosijedadom, od koga su svi očekivali uspešnije učešće u ovom takmičenju, ali oni sve što su uspeli jeste da uzmu jedan bod i postignu jedan gol a da pri tom prime čak 15. Tako Kuzen beži Šahtrjoru, osvaja 10 bodova u ovoj konkurenciji i završava na 2. mestu na tabeli iza favorizovanog Junajteda kome ove godine baš i ne cvetaju ruže, ali koji je sakupio čak 4 boda više, te i ipred Šahtjora koji posle dužeg vremena završava takmičenje u grupnoj fazi jer je sakupio 2 boda manje od Nemaca. No moramo napomenuti da je Kuzen, takav kakav je, uspeo da već u dosadašnjem delu bude kanonodovan od Junajteda na svom terenu čak 0:5 i da i usled toga prođe grupu.

                              Već sam rekao da Kuzen trenutno nije u najboljoj formi jer je u poslednjih 5 mečeva, tj. od kada je nastavljeno takmičenje na tlu Nemačke nakon Novogodišnje pauze, što u Ligi, što u Kupu, uspeo da zabeleži 2 pobede i čak 3 poraza, od toga dva uzastopna i to u Kupu od drugoligaša Kajzerslauterna, 0:1 nakon produžetaka na svojoj BajAreni, te i u prošlom kolu Bundes lige, od Šalkea, 1:2, takođe na domaćem tlu.


                              Što se rostera tiče treba reći da je Leverkuzen za naredne avanture u Ligi Šampiona registrovao zimske akvizicije, Meksikanca Guardada, koji je došao u Nemačku iz španske Valensije, te i novu akviziciju iz Volfsburga, Julijana Brandta. Iz rostera su "izleteli", Dominik Kor koji je otišao na pozajmicu u tim Austrije iz Beča, te i Malkom Kakutala i Robin Kruz koji su ostali u klubu ali nisu registrovani za narednu fazu Lige Šampiona.

                              Hipija za večerašnji meč neće moći da računa na suspendovanog mladog nemačkog reprezentativca sa turskim poreklom, Emrea Cana, te i povređenog Derdioka, kao i Rajnartca.

                              Izjava trenera - Sami Hipija:


                              *Trener Leverkuzena - Sami Hipija

                              Pariz je uloži mnogo novca u poslednjih par godina i izgradili su jak tim, imaju mnogo individualnog kvaliteta, a na nama je da pružimo sve što je u našoj moći da napravimo dobar rezultat, moramo pružiti 100% svojih mogučnosti.

                              Imaju jednog ili čak po dva vrhunska igrača na svakoj poziciji, tako da se ne možemo fokusirati samo na jednog ili dva igrača, no svakako da će biti važno da se neutrališe Ibrahimović, njemu ne smemo dozvoliti da dođe u poziciju da postigne gol jer retko maši. On je dobar igrač, verovatno jedan od najboljih danas i u stanju je da postigne gol iz vrlo malog broja prilika, kao štoper možete ga idealno braniti ceo meč ali samo sekund nepažnje njemu je dovoljan da vas ostavi iza sebe. No bez obzira na sve mi ovu utakmicu nećemo pripremati specijalno drugačije u odnosu što to radimo u ostalim slučajevima.

                              Ako budemo igrali kao što smo to uradili protiv Šalkea za vikend možemo izazvati problem Parizu i bilo bi idealno da nas PAriz potceni zbog naših poslednjih rezultata, ali ja ne mogu uticati na to. Moramo se fokusirati na naše igrače i mnogo je važno da naši navijači budu uz nas bez obzira na sve.


                              MOGUCI SASTAV TIMA I FORMACIJA
                              (4-3-2-1)
                              Leno
                              Hilbert - Volšajd - Toprak - Beniš
                              Bender - Rolfes - Kastro
                              Sam - Son
                              Kisling



                              O PSŽ-u se dosta već zna, klub koji od kada su ga uzeli bogati Arapi svaki prelazni rok privlači na sebe puno pažnje, te i tim koji po kvalitetu individualaca sigurno da zauzima visoko mesto u svetu. Tako ovog leta smo gledali spektakularne transfere u ovaj klub gde je PSŽ npr. Napoliju plato 64 miliona za transfer Kavanija iz tog kluba u Pariz što je ujedno drugi najskuplji transfer nekog igrača letos po zvaničnim podacima, a i ove zime nisu mirovali te su svoj više nego kvalitetan vezni red pojačali Kabajem iz Njukasla što je takođe jedan od skupljih transfera tog prelaznog roka.


                              *Igrači PSŽ-a proslavljaju jedan od golova Ibrahimovića ove sezone

                              Kad su došla enormna ulaganja došli su i uspesi, te je tako PSŽ nakon 19 godina ponovo postao prvak Francuske, 3 put u svojoj istoriji sa ozbiljnom tendencijom da to uradi i 4 put, 2 put uzastopno. Ove godine odlično guraju i u Kupu de su pobedivši Nant, 2:1, kupili sebi kartu za finale gde će 19.04. uksrstiti koplja sa Lionom.


                              *Konačno stanje u grupi C ovogodišnje Lige Šampiona

                              I u grupnoj fazi ove godine su bili ubedljivi, te su u grupi sa prvakom Grčke, Olimpijakosom, prvakom Portugala i Belgije, Benfikom i Anderlehotm, zauzeli 1. mesto sa 4 pobede, 1 remijem i 1 porazom, i ukupno 13 bodova, 3 više u odnosu na drugoplasirani Olimpijakos. Pri tom stigli su da postignu čak 16 golova čak 7 više u istoj fazi od svog večerašnjeg rivala, zapravo sam Zlatan Ibrahimović je postigao samo gol manje u odnosu na Leverkuzen u grupnoj fazi.

                              Kao što je već rečeno i ove godine na tlu Francuske PSŽ melje sve pred sobom iako je ove godine na istom tlu dobio ozbiljnog takmaca u vidu Monaka, kako u pogledu stranih investicija tako i na sportskom planu, ali Parižani za sada sjajno napreduju, jer istom rivalu beže 5 bodova na tabeli i daleko sigurnije deluju od njih u pogledu postizanja konačnog cilja, osvajanja titule. Prošlo kolo Parižani su nadmašili Valensien sa 3:0 na svom Parku Prinčeva.



                              Dođosmo i do rostera Parižana i on je u odnosu na onaj koji je branio bolje bogatog kluba iz Pariza promenjen samo za pomenutog Kabaja koji je, kao što rekosmo, ove zime pojačao PSŽ, dok je njemu mesto u istom ustupio Kalifa Traore, koji je na njegovu žalost ispao iz grupe registrovanih igrača za ovo takmičenja. Od povređenih igrača Loran Blan za ovaj meč neće moći da računa na najskuplju akviziciju ove godine, Kavnaija, dok su upitni i Kamara i Žalet.

                              Izjava trenrea - Loran Blan



                              *Trener Parižana - Loran Blan

                              Kao i svaki nemački tim Bajer je fizički odlično pripremljen, takođe moramo da budemo oprezni i prilikom slobodnih udaraca i kornera jer znaju da zaprete iz tih segmenata igre. Što se same utakmice tiče pritisak je isti - od nas se uvek očekuje da pobedimo što mi i želimo.

                              Leverkuzen će se sigurno fokusirati na Ibrahimovića, ali mi pored njega imamo još dosta igrača koji mogu da postignu gol, radujemo se utakmici na predivnom stadionu protiv odličnog trenera. Oni znaju koliko je njima ova utakmica bitna.

                              Opasni su i pri kontranapadu, moguće da će nam oni svesno dozvoliti više da imamo loptu u našem posedu kako bi nam preko kontranapada zapretili, dakle svaki put kada izgubimo posed moraćemo da radimo vrlo naporno da ga vratimo.
                              Sudije:



                              MOGUĆI SASTAV TIMA I FORMACIJA
                              (4-3-2-1)
                              Sirigu
                              Van der Vil - Aleks -Tijago Silva - Maksvel
                              Verati - Mota - Matuidi
                              Lukaš Moura - Laveci
                              Ibrahimović

                              Comment


                              • http://mondo.rs/a663908/Sport/Fudbal...v-Bajerna.html

                                Comment

                                Working...
                                X