Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2013/2014 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
    objasnio je Brajkula lepo, utakmica je bila puna naboja od prvog zvizduka, krenuli su zustro svi i Webb je morao da presece sa nekoliko zutih kartona a ne da pusti da mu utakmica izmakne kontroli, 20 minuta opominje i onda bubne crveni... mislim da bi daleko oprezniji bio i Montolivo i ostali da je pre njega neko zaradio zuti karton...
    ne mogu ja sad sa sigurnoscu da tvrdim da je Dowd zbog spektakla ostavio Mirallasa u igri, ali definitivno Engleske sudije imaju jedan kriterijum u Evropi a drugi u PL, nije dzabe ona fraza koju sam pominjao gore
    Veb je dao crveni Dzerardu isto posle plafon pola sata cini mi se iako je bio okrenut ledjima i nije ni video situaciju a crvenog nigde. Ne znam sto se iscudjavate. S tim sto je ovaj put crveni bio i to cist. Pratio sam Napoli i Dortmund, nisam upucen u ceo tok meca samo vidim da je start bas neoprezan i tu nema dileme nikakve. Sta je mogao da radi to ne znam, vidim da nije pogresio. A Daud je uz Etkinsona najgori sudija u PL, covek ne zna sta radi. Nema te ekipe koju taj nije bar jednom ostetio kardinalno. Znas kad neko nesto ne zna da radi. Veb je idiot ali je mila majka za ovog. U vecini liga sudije ocajno rade svoj posao i upropastavaju utakmice, nije tu kriva PL. Daud bi mozda pustio i sinoc ovo, vrlo moguce da ne bi nista video. A mozda bi dao zuti igracu Ajaksa i video to kao simuliranje. Kreten.
    sigpic

    Comment


    • E pa Brajki to je sada druga prica, sto je on pustio grublji kriterijum, pa na kraju presekao crvenim, sto ni na koji nacin ne opravdava start Montoliva jer nisam video grublji start pre tog. I to si mogao odmah da kazes da te svet razume, a ne da palamudis pola sata sa tekmom Liverpulovaca, gde je jasno da su trebali da padaju crveni kartoni. Ja tebe Brajki razumem, iako fudbal igram samo rekreativno, znam sve sta hoces da kazes, ali Montolivo je trebao da bude oprezniji, i nmg da krivim Webba za opasan start Montoliva. Ne mora uopste da znaci da bi Montolivo bio oprezniji da je malo sasekao Webb kriterijum, jer ovde Montolivo i nije isao sa namerom, ali je napravio opasan start i morao da dobije crveni.

      Nema sta da se sramim, tekma EFC - LFC je bila odlicna za "gledanje", sto ni na koji nacin ne opravdava lose sudjenje, kapiras, imas ugao gledaoca, i ugao analiticara. Iz jednog ugla, svakako da je tekma bila puna tempa i odlicna za gledanje, puno golova i odlicnih sansi, a iz ugla analiticara, bilo je par startova koji su morali da se sankcionisu ali nisu, pre svega Mirallasov start.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Originally posted by Freshman91 View Post
        E pa Brajki to je sada druga prica, sto je on pustio grublji kriterijum, pa na kraju presekao crvenim, sto ni na koji nacin ne opravdava start Montoliva jer nisam video grublji start pre tog. I to si mogao odmah da kazes da te svet razume, a ne da palamudis pola sata sa tekmom Liverpulovaca, gde je jasno da su trebali da padaju crveni kartoni. Ja tebe Brajki razumem, iako fudbal igram samo rekreativno, znam sve sta hoces da kazes, ali Montolivo je trebao da bude oprezniji, i nmg da krivim Webba za opasan start Montoliva. Ne mora uopste da znaci da bi Montolivo bio oprezniji da je malo sasekao Webb kriterijum, jer ovde Montolivo i nije isao sa namerom, ali je napravio opasan start i morao da dobije crveni.

        Nema sta da se sramim, tekma EFC - LFC je bila odlicna za "gledanje", sto ni na koji nacin ne opravdava lose sudjenje, kapiras, imas ugao gledaoca, i ugao analiticara. Iz jednog ugla, svakako da je tekma bila puna tempa i odlicna za gledanje, puno golova i odlicnih sansi, a iz ugla analiticara, bilo je par startova koji su morali da se sankcionisu ali nisu, pre svega Mirallasov start.
        Ja generalno pričam o standardu sudije, jer pazi šta je grubo šta nije sve je to stvar procene i sada sudija pred meč postavlja standarde, neku granicu, koju kada pređeš ide sankcija, a pored toga u fudbalu nije kao u košarci da se svaki faul sankcioniše posebno kaznom, odn. ličnom greškom, sudija u fudbalu zna da na osvnou svog standarda propusti par faulova da sankcioniše i kada iste nagomila da kaznu srazmerno sa težinom istih. Dakle, meni je Veb sinoć zalutao, van priče iako ima poentu da PL sudije ne drže isti standard u Evropi i LŠ, no to je treća tema, konkretno sinoć Veb je lutao, standard nije imao, pustio prvo grubo, pa onda sankcionisao i nakon toga opet pustio još grublje (primer sto puta ponovljen Baloteli), dakle nije dobro sudio. Ne postoje sada neka striktna pravila, tj. postoje ali procena istih je na strani arbitra koji iz svog ugla u svoj toj zbrci, gužvi i brzni treba da odokativno odredi, otuda greške jbg nije robot, ali ovde se radi o trećoj stvari, jasno.

        Na kraju opet da ponovim, možda i grešim, meni je start Montoliva precenjen ovde, niti je uklizao niti išta, čovek zakasnio da uđe u jak duel, samo je tako ispalo da je nenamerno zgazio na zglob noge kojom je msm Polsen šutnuo loptu.

        I na kraju kada diskutujemo da mi kažeš iz kog ugla pričaš / pišeš da li kao analitičar da li kao gledalac običan
        Last edited by Brajkula; 12-12-13, 14:56.

        Comment


        • Brajko ja tebe moram virtualno da vezem za neko drvo,gledaj sta ti radis ovdje lepote ti tvoje haos pravis
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Originally posted by AK47 View Post
            Brajko ja tebe moram virtualno da vezem za neko drvo,gledaj sta ti radis ovdje lepote ti tvoje haos pravis
            Čuda su u toku

            Comment


            • Brajki, previse smo otisli u detalje da bi objasnili ovaj start.



              Ma koliko precenjen start bio, ovo je opasan start i mora crveni, tu nema dileme, neka stoji tvoja prica da je Webb pustio takav kriterijum, da je on zasrao, to meni ipak ne opravdava ovakav neoprezan start gde granica mora da postoji cak i u takvom kriterijumu.

              Generalno za ovu tekmu Milana, mogu iz oba ugla, kao analiticar, sudjenje nije bilo toliko katastrofalno, i opravdan jedan crveni, nije bilo previse gresaka, a iz ugla posmatraca i ljubitelja fudbal, tekma je bila prosek, Milan bunkerica, ovi napadaju jalovo, nema tu nista dobro.

              I nmg vise na ovu temu, smorio sam se vise...
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Ajde na kraju samo ti meni reci da li se sećaš da je nekada Montolivo ovako ili slično startovao bez da guglaš ? Ja lično ne i generalno nije poznat po grubij igri, što smao dodaj + na priču da je isti start plod žustrije igre od starta meča koju je sudija dozvolio.

                Meč nije bio ni prosek, za nekoga ko ne navija za ove klubove čak ispod proseka, mada je meni bio interesantan jer sam gledao da se Milan odbrani bi stvarno kataklizma bila da Italija nema predstavnika u 16.

                Comment


                • Ma Montolivo i nije poznat kao grub igrac, sto ne znaci da zbog takve reputacije ne dobije za ovo crveni, to apsolutno nema veze. Rekao sam ti za kriterijum sta mislim, nmg da se setim da je bilo grubljih startova pre ovog Montoliva.

                  Pa mec nije bio nista spektakularno, onako ok mec, ali nista specijalno. Ali tu je vec i stvar ukusa, opste poznato da ti vise volis da gledas Verona - Chievo, nego Everton - Liverpool...

                  Kataklizma je vec i ovako sto je najjaci italijanski predstavnik, ispao u grupi, koja je cak mozda i slabija od ove grupe gde je Milan bio npr. Milan ce svejedno da ispadne u 1/8 finala, osim ako neko ne veruje u cuda.
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Kako nije kataklizma Freš, ne mogu da podođem evo dva dana već, nestvarno mi nekako...fudbale u usta ti se serem, s oproštenjem prem finim člaovima foruma.

                    EDIT: Moram da dodam i ovu sliku sa SK fb stranice, ne sme da promakne temi

                    Last edited by Brajkula; 12-12-13, 15:30.

                    Comment


                    • http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=788451

                      Gade mi se ovi Skoti

                      Comment


                      • Montolivo

                        “I wanted to get the ball. It was a normal tackle, but it saddened me that I had to leave my side with 10 men."

                        Comment


                        • Fiorentina and Napoli will be top seeds in the Europa League draw, but Juventus and Lazio go into the second pot.

                          The Round of 32 will be formed on Monday and include the teams dropping down from the Champions League.

                          Sides from the same country cannot face each other, nor can they take on an opponent already played in the group phase.

                          Fiorentina are seeded, as they won their Europa League group, while Napoli are also in Pot 1 after accumulating 12 Champions League points.

                          Rafa Benitez’s men became only the second side in the tournament’s history to go out despite notching up 12 points, after Paris Saint-Germain in 1997-98.

                          Top seeds:

                          Fiorentina, Napoli, Valencia, Ludogorets, Salzburg, Rubin Kazan, Eintracht Frankfurt, Genk, Sevilla, Lyon, Trabzonspor, Tottenham, AZ Alkmaar, Benfica, Basel, Shakhtar Donetsk

                          Second seeds:

                          Juventus, Lazio, Ajax, Porto, Viktoria Plzen, Swansea, Chornomorets, Esbjerg, Maribor, Dnipro, Maccabi Tel-Aviv, Dinamo Kiev, Slovan Liberec, Betis, Anzhi, PAOK

                          Comment


                          • Au Brajki .. Legao bi vam jedan Totenhem npr.

                            Comment


                            • Sve su ovo smijesni protivnici samo ako pristup bude pravi.
                              Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                              Comment


                              • Pa ne znam šta da mislim o pristupu, sa jedne strane finale na našem stadionu i cenim da je Konte ambiciozan trener i da ima ambiciju da osovji sve moguće trofeje u karijeri, možda mu je ovo i jedinstvena prilika da to uradi u ovom takmičenju, sa druge stane standardno omalovažavanje italijanskih klubova u pogledu ovog takmičenja koje im je došlo glave što se tiče 4.mesta u LŠ. Videćemo kada bude meč dotle možemo samo da nagađamo, lično bih se obradovao prvom evropskom trofeju posle 1996., a posle toga tu je i mogućnost da uzmemo Super Kup Evrope, što i nije tako loša stvar.

                                Comment

                                Working...
                                X