Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2013/2014 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by D-Wade View Post
    Nema Dortmund tako reci plejmejkera kada Gundo ne igra. Organizacija im je malo drugacija u odnosu na proslu sezonu, Henrikh je vise golgeter, Gotzinho stvara za saigrace. U zadnjih par utakmica, dominira i u Bayern-u. Reus i Miki nisu toliko jak tandem kao ova dvojica, ali eto, videcemo dalje.
    Ne bih se bas slozio sa tobom oko ovoga, prosle godine kada je bilo slicnih utakmica poput sinocne pricalo se da je falio kreativac poput Kagave, ni Gece ne bi sinoc nista bitno ne bi promenio tok meca, mozda bi eventualno promasio par zicera.Ionako se pokazalo nekoliko puta koliko im je tesko da probiju bunker.Mislim i Kagava je sklon tome, samo on bi svojim igracima stvorio vise sansi.Gece je svestraniji od Kagave, ali je ovaj po meni Kagava pokazao da je bolji kreativac.Samo uporedi period kada su igrali bez povredjenog Kagave, a kako je bilo bez Gecea tj vidi na sta je licila igra i koliko su pobeda tada ostvarili.Zato treba Kagavu atakovati na leto i bice na konju dogodine.

    Comment


    • Slazem se da nije ni sa Gotzinhom uvek bilo idealno, ali samo pogledaj kako je Dortmund igrao prosle sezone velike meceve. Pod velike mislim na duele sa Realom, pa City, koji su ubili u pojam u oba meca. Gotze je mnogo napredovao u odnosu na proslu sezonu, iako se dugo mucio sa povredom. Ne znam koliko si gledao mec Nemacke i Švedske, tu je decko pokidao i poceo je da se snalazi u Bayern-u. Zadnjih par meceva je bas pokidao. Henrikh je drugaciji tip igraca, nije kreativac kao Gotze, on daje golove, a ja sam ciljao na to da su izgubili na kreativnosti, pogotovo kada Reus ne igra kako valja. Ima nesto i u povredi Gundogana, pa im je vezni po meni bas slab sa Benderom i Sahin-om. Ovaj prvi je poredjen sa bratom, a vidi se da je razlika u kvalitetu ocigledna. Decko klasicni krljac, napred nista. Dortmund je sinoc bio solidan, a znamo i ti i ja da je ono za njihove standarde slabo. Svabe tesko kada padaju kao Dortmund sinoc, raspali se nakon gola, iako su u prvom poluvremenu imali kontrolu, cini mi se da Arsenal u prvom poluvremenu nije sutnuo i da je u jednom momentu bilo 10:0 u sutevima. Reus i Gotze generalno gledano, bio tandem tipa Robben i Ribery. Nisu to Miki i Reus. Barem ne za sada.
      sigpic

      Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

      "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

      Batica Wilshere je gospodin covek...

      All hail the Chan-Chan man!

      Comment


      • Ono sto se samo primecuje da se u ovim najbitnijim mecevima pre svega oseca nedostatak Gunde.Gundo je opet po mnogima bio najbitniji sraf u prosloj sezoni, mnogi su i ovde vise puta njega isticali nego Gecea.Naravno da se oseti odsustvo obojice.Za Henu se slazem, nakon par njegovih partija mislim da bi mogao bez velikih problema da igra na krilu, tako da bi sa dolaskom Kagave bi se resio problem kreativnosti.Ne verujem ni ja da ce njih dvojica da budu bolji od tandema Gece-Rojs, razloge si ti vec naveo.Mada to ne znaci da od Mikija nece biti koristi, svidja mi se u poslednje vreme sto i on donosi prevagu na terenu.Mada sto se tice veznog reda, kad si vec spomenuo na njih je pao najveci teret u ovoj polusezoni zbog povrede Kela i Gunde i vecinu meceva oni su morali da igraju do kraja i ko zna kakve lakse povrede nose sa sobom i nikako da dodju do odmora.Mislim da i zbog njihove premorenosti lezi isto jedan deo problema.Nek se vrate Piscek i Gundo, pa ce se lako prebroditi drugi deo sezone.
        Last edited by Ricma; 07-11-13, 18:03.

        Comment


        • Ma normalno da ce biti koristi, samo sam hteo reci da je po meni Dortmund ove sezone slabiji. Dobar je Henrikh igrac, samo je meni Gotze bolji, iako se mnogi ne slazu.
          sigpic

          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

          Batica Wilshere je gospodin covek...

          All hail the Chan-Chan man!

          Comment


          • Mkhtaryana treba forsirati na krilo, dosta je on prodorniji od Gotze-a i bolji finisher. Jos da imaju Kagawau, a Gundo i Bender iza njih. To bi bila idealna sredina za njih.

            Sto se tice ove sezone bolje i Reusa da gura u sredinu nego Mkhktaryana jer je svaba kreativniji.

            Comment


            • Originally posted by Prototype View Post
              Mkhtaryana treba forsirati na krilo, dosta je on prodorniji od Gotze-a i bolji finisher. Jos da imaju Kagawau, a Gundo i Bender iza njih. To bi bila idealna sredina za njih.

              Sto se tice ove sezone bolje i Reusa da gura u sredinu nego Mkhktaryana jer je svaba kreativniji.
              Skroz realna formacija za sledecu sezonu, samo ce Gundo najverovatnije da ode pa ce tu biti Sahin.Ali oprostice im se ako dovedu Roda iz Frankfurta.

              Nesto ne verujem da ce se to desiti do kraja sezone, mislim da bi samo potencijalni dolazak Kagave pomerio Mikija na krilo.A i mislim da Klop ne zeli da rizikuje sa Mikijem na levoj strani u ovom trenutku.A i na TM ne mogu da vidim da li je ikada igrao na krilu, tako da bi bilo mozda i najbolje da takvo eksperimentisanje Klop ostavi za naredno leto.

              Comment


              • Dobar je Henrik i na poziciji 10-ke, ali bez Gunda vidi se da tu fali kreativnosti. Pritom se Armenijac nedavno vratio posle povrede, obicno trci ko lud i ume praviti dobar presing. A bas je presing bio los kod igraca Dortmunda u oba meca protiv Arsenala, posebno u drugom mecu.

                Comment


                • Stanje po grupama nakon 4 odigrana kola:






                  Nakon 4 odigrana kola naziru se raspleti u grupnoj fazi EL. U većini grupa je situacija prilično jasna, no do kraja su ostala još 2 kola i sigurno će negdje biti promjena. U dosadašnjem dijelu EL najviše su se istakli Salzburg, Fiorentina, te Tottenham koji imaju 100%-tan učinak sa po 4 pobjede. Nakon njih slijede Ludogorets, Kazan i Trabzonspor sa po 3 pobjede i 1 remijem, odnosno 10 osvojenih bodova. Ekipe sa najviše postignutih golova su Kazan i Salzburg, sa po 11 pogodaka. Prate ih Fiorentina, Frankfurt i Valencia sa po 10 postignutih pogodaka. Ekipe sa najmanje primljenih golova su Tottenham i Lugogorets čiji su golmani svega jedanput morali vaditi loptu iz svoje mreže.

                  Grupa A - engleski i španski predstavnik već jednom nogom u nokaut fazi. Očekivano prve dvije pozicije zauzimaju Valencia i Swansea, čiji će duel u narednom kolu odlučiti pobjednika ove grupe. Ipak su St. Gallen i Kuban bili autsajderi ovdje i niko nije očekivao podvig, tako da se na kraju može reći sasvim očekivan poredak u grupi A.

                  Grupa B - jedna od grupa čiji bi rasplet trebao donijeti veću dozu uzbudljivosti negoli u ostalim grupama. Suprotno svim očekivanjima, po mnogima treća po kvalitetu ekipa u ovoj grupi bugarski Ludogorets uvjerljivo drži 1. poziciju i juriša ka grupnoj fazi. Bez poraza su Bugari do sada i ostalo je još da ozvaniče svoj prolazak dalje što će biti veliki uspjeh za ovu ekipu. Sa druge strane, oni od kojih se očekivao siguran prolazak dalje - PSV i Chernomorets će voditi veliku bitku za preostalo drugo mjesto koje vodi u naredni krug takmičenja. PSV ima veliku prednost, budući da imaju 3 boda više od Ukrajinaca i da im je ostao duel protiv istih na domaćem terenu, no sigurno je da se Ukrajinci neće predati lako pogotovo zbog činjenice da naredno kolo igraju sa Dinamom dok PSV ima dosta teži zadatak - gostovanje u Bugarskoj. Dinamo kao i po običaju bez značajnije uloge u evropskim avanturama, tek jedan bod koji ih je čvrsto prikucao za dno tabele.

                  Grupa C - u kojoj je večeras stavljena tačka na i. Salzburg koji ove sezone bilježi sjajne igre u EL, te je zasigurno jedno od najprijatnijih iznenađenja. Nakon minimalne, ali na kraju će se ispostaviti zlata vrijedne pobjede Esbjerga protiv komšijskog Elfsborga sve je riješeno u ovoj grupi. Salzburg i Esbjerg uvjerljivo prolaze dalje, dok razoračenje ove grupe Standard zajedno sa Elfsborgom završava svoj ovosezonski evropski nastup.

                  Grupa D - zanimljivija grupa i prilično izjednačena, također i ovdje nas očekuje uzbudljiva i vrlo vjerovatno triler završnica. Kazan koji je još uvijek bez poraza jednom nogom u nokaut fazi, dok će se za preostalo mjesto boriti čak 3 kluba - Maribor, Wigan, te Waregem. Wigan je u najboljoj poziciji, imaju 5 bodova i naredno kolo imaju "meč loptu" na svom stadionu protiv Waregema gdje bi u slučaju pobjede i kiksa Maribora u Rusiji što je vrlo izgledno, obezbijedili prolazak dalje.

                  Grupa E - još jedna grupa u kojoj će doza uzbuđenja izostati. Fiorentina i Dnipro su opravdali ulogu favorita u grupi i u velikom stilu već u 4. kolu izborili prolazak dalje. Pandurii i Ferreira sa svega jednim bodom u međusobnom duelu nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Italijanima i Ukrajincima.

                  Grupa F - jedna od jačih skupina će također imati zanimljiv rasplet. Iako je Frankfurt do ovog kola imao 3 pobjede i odličnu situaciju pred sobom, večerašnjim porazom su uspjeli dodatno zakomlikovati situaciju u grupi. I dalje su u odličnoj situaciji, ali potrebno je prolazak u naredna 2 kola ovjeriti. Sa druge strane Maccabi Tel Aviv u narednom kolu može izboriti minimalno 2. mjesto i nokaut fazu, ali će im za to biti potrebna pobjeda na "vrućem" gostovanju kod APOELa. Još uvijek ništa nije riješeno, no već narednog kola bi stvari mogle biti jasnije.

                  Grupa G - u kojoj je rasplet prilično jasan - Genk i Dinamo Kiev imaju sve u svojim rukama i mislim da bi samo pravo iznenađenje moglo spriječiti ova 2 kluba da se ne dočepaju prve 2 pozicije. Thun i Rapid sa po 3 boda imaju težak, iako ne i nemoguć zadatak pred sobom u naredna 2 kola.

                  Grupa H - grupa sa najviše remija, samim time i najviše izjednačena. Sevilla večerašnjim remijem uspjela napraviti malu dozu pometnje u ovoj grupi, ali uprkos tome već u narednom kolu imaju "meč loptu" protiv fenjeraša ove grupe koju će vjerujem iskoristiti. Liberec također ima priliku ovjeriti prolazak, no pred njima je daleko teži zadatak - Freiburg. Česi su se pokazali u odličnom izdanju u ovoj prilično jakoj grupi i za sada imaju priliku prirediti malo iznenađenje.

                  Grupa I - u ovoj grupi sa dosta remija, Betis na pragu prolaska u naredni krug takmičenja. To bi mogli potvrditi u narednom meču i derbiju ove grupe, kada gostuju kod drugoplasiranog Lyona. U tom meču bi Lyon sebi mogao zagorčati život jer svega 2 boda iza njih portugalski predstavnik - Guimaraes čeka svoju priliku. Rijeka već sa znatno slabijim izgledima za podvig, ali ni taj scenarij da jedno od najvećih iznenađenja ovogodišnjeg izdanja EL gledamo u nokaut fazi nije nemoguć. Naredno kolo bi moglo mnogo toga objelodaniti.

                  Grupa J - grupa gdje Trabzon i Lazio bez većih problema idu prema nokaut fazi. Trabzon već izborio prolazak dalje, dok će Lazio nastojati da to ozvaniči već u narednom susretu kada na noge idu kod Legie koja je bez ijednog osvojenog boda. Velika prilika za Italijane i sumnjam da će je propustiti.

                  Grupa K - još jedna grupa gdje ne bi trebalo biti većih uzbuđenja i gdje je večeras odrađen ogroman posao. Tottenham u velikom stilu ide dalje, dok su sve prilike da će im se i Anzhi pridružiti.

                  Grupa L - i u posljednjoj grupi večeras stavljena tačka na i. Alkmaar i PAOK koji imaju po 6 bodova više od Shakhtara i Maccabi Haife sigurno neće dozvoliti da se desi senzacija u ovoj grupi, što bi svakako bio prolazak Shakhtara ili Maccabia.
                  Last edited by Merlin; 07-11-13, 23:30.
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • Grupa smrti opravdava epitet grupe smrti, sve se odlucuje u zadnjem kolu, Arsenalu dovoljan remi u Napulju za prvo mjesto na tabeli
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • A kad je mogao Cassano sa Parmom da uzme sva 3 boda, mozemo i mi taj 1.
                      Originally posted by maliajnstajn
                      Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                      Comment


                      • Sta se mora desiti da bi Arsenal isp'o?
                        Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                        Comment


                        • Originally posted by soe View Post
                          Sta se mora desiti da bi Arsenal isp'o?
                          Da izgube 3-4 gola razlike od Napolija, a Dortmund pobedi Marseille.
                          Originally posted by maliajnstajn
                          Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                          Comment


                          • Da izgube od Napoli-a 3-0 i da Dortmund dobije Marseille.

                            U tom slucaju Klopara prvi, Debeli drugi..
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • Mou se sprdao pa svakako su prvi u grupi, Steaua ne moze Zvezdu da dobije.
                              sigpic

                              http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                              Comment


                              • Znaci siguran prolaz,mislim da nema nista ni od poraza tamo a nadam se pobjedi.
                                Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                                Comment

                                Working...
                                X