Announcement

Collapse
No announcement yet.

GP Aperol di San Marino e Riviera di Rimini MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mikisavic89 View Post
    Iskreno mislim da honda vec nekoliko godina ima blagu prednost ali su te razlike male. Evo zbog cega: secate se kako su yamahe harale sa Rossijem i Lorencom i tada su bile bolje, sada koliko vidim svaki iole ozbiljniji vozac koji sedne na hondu (Stoner i MM) deluje nezaustavljivo, Pedrosa nas je sve tu zavarao jer jednostavno ima nekih problema i nema sampionski karakter ili borbenost ili kako vec da to nazvati... Doduse na pocetku su bili prilicno ujednaceni ali onda je yamaha usla u problem s motorima zatim kasnjenje seamlessa i verovatno jos nekih novih delova, da li zbog novca ili neceg drugog to je njihov problem.
    razlike su toliko male da gotovo nemaju uticaja,bas bih voleo da vidim jednu trku u kojoj marc vozi yamahu a lorenzo hondu,tad bi svi ucutali..napravise da je razlika izmedju honde i yamahe veca nego izmedju fabrika i crt-a
    MESSI 10

    Comment


    • Pratim Moto GP 15g i kad malo razmislim jedine godine u kojoj nisu imali najbolji paket su 2000-ta (Suzuki),i 2007 (Ducati+Bridgestone)
      Ovo sto su Rossi i Lorenzo osvajali je zahvaljujuci precijenjenom/labilnom Gibernau,Biaggiu,Doviu,Haydenu...
      Stoner ili Marquez bi na Gibernauovom mjestu pojeli Yamahu iz 2004 i 2005

      Comment


      • Miha,znas li sta bi bilo danas da je Jorge vozio Hondu?
        Krugovi ne bi bili 1,34:00 - 1:34:5 vec 1:33:5-1:34:00

        Comment


        • Originally posted by Damir View Post
          Miha,znas li sta bi bilo danas da je Jorge vozio Hondu?
          Krugovi ne bi bili 1,34:00 - 1:34:5 vec 1:33:5-1:34:00
          hahaha..nasmeja me bas lepo mislim da bi lorenzo i na crt mogao do titule ;)
          MESSI 10

          Comment


          • Originally posted by Damir View Post
            Miha,znas li sta bi bilo danas da je Jorge vozio Hondu?
            Krugovi ne bi bili 1,34:00 - 1:34:5 vec 1:33:5-1:34:00
            Gresis!!! Bili bi 1:33:500 - 1:33:501, posto je bolji od hronometra.

            Comment


            • Originally posted by mikisavic89 View Post
              Iskreno mislim da honda vec nekoliko godina ima blagu prednost ali su te razlike male. Evo zbog cega: secate se kako su yamahe harale sa Rossijem i Lorencom i tada su bile bolje, sada koliko vidim svaki iole ozbiljniji vozac koji sedne na hondu (Stoner i MM) deluje nezaustavljivo, Pedrosa nas je sve tu zavarao jer jednostavno ima nekih problema i nema sampionski karakter ili borbenost ili kako vec da to nazvati... Doduse na pocetku su bili prilicno ujednaceni ali onda je yamaha usla u problem s motorima zatim kasnjenje seamlessa i verovatno jos nekih novih delova, da li zbog novca ili neceg drugog to je njihov problem.
              Pedrosa je upravo pokazatelj nadmoci Honde... i tu mnogi fanovi MM-a demantuju sami sebe... O cemu se radi? Naime, ovde se provlaci prica kako je Pedrosa gubitnik, nije hrabar, nema sampionski karakter, nije materijal za sampiona itd a jean takav vozac je 5 trka pre kraja u otvorenoj borbi za titulu dok je do ove trke bio najblizi pratilac u generalnom plasmanu klupskom kolegi... sa druge strane tvrdi se za Hondu da ne daje neku znacajnu prednost... ako vec nije vozac tog kvaliteta i ne vozi superioran motor, odakle mu toliki poeni i otkud on odjednom u trci za titulu? pritom je propustio trku u Nemackoj zbog povrede, da je vozio razlika bi bilo manja, mozda i unutar jedne trke tj 25 poena...

              nije meni stalo mnogo, nisam zagrizeni fan, ponavljam po ko zna koji put - dok je Doktor tu i ja sam tu... mozda me Luka Marini natera da nastavim ali preteraste sa dizanjem MM-a u nebesa, nemoguce da je Lorenzo ovih godina nabio toliko gneva u vas da ste jedva cekali da ga neko dobija pa nema veze ko je to...
              necu da gresim dusu, bio mi je antipatican i to se nije promenilo, da neko nesto ne pomisli, samo se pojavio neko ko je jos vise antipatican i iritantan pa nije vise #1...
              i da, jedini je iskazao postovanje prema legendi sa kojom sedi za istim stolom na konferenciji, mogli su i drugi, cak i vas novi miljenik koji je pritom drugar sa Doktorom i ovaj mu je idol, ali ipak nije... necu da ulazim u nikakve teorije zasto je to rekao, znam samo da je rekao i to je to, nije on glup, zna vrlo dobro ko stoji iza motora na kom je osvojio titule i zahvalan je sigurno...
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • Originally posted by miha92 View Post
                razlike su toliko male da gotovo nemaju uticaja,bas bih voleo da vidim jednu trku u kojoj marc vozi yamahu a lorenzo hondu,tad bi svi ucutali..napravise da je razlika izmedju honde i yamahe veca nego izmedju fabrika i crt-a
                Pa upravo se o tim razlikama i radi... A iako ne volim nesto Lorenca mnogo dizete MM u nebesa. Jeste veliki talenat i sve ali ipak je ruki i ne moze da u prvoj sezoni bude bolji od Lorenca u najboljoj formi. Ruku na srce otvorile su mu se karte ove godine zbog povrede Lorenca i iskoristio je to. Recimo dodajmo Lorencu jos minimum 20 do 30 bodova jer je izgubio na povredu i gde bi sad bili? Isto tako su MM povrede zaobisle posle nekoliko brutalnih padova...

                Comment


                • kao prvo pedrosin problem je sto u najvaznijim trkama,sto ce reci kad se resava sampionat usere stvar,otud prica da nema sampionski karakter a ne da je gubitnik ili nzm sta..sto se tice marqueza sto ne moze da bude bolji od lorenza u prvoj sezoni u gp..jel to neko pravilo??a lorenza ja licno ne podnosim jos od onda kad je imitirao doktora..pa sve do ove izjave o marquezu,da bi mogao da se povredi..
                  MESSI 10

                  Comment


                  • Mnogo je tu price sta ako. Jednostavno MM je prvi i to je tako. Kako su Lorencove titule odlucivale povrede tako ce biti i sada ako MM bude sampion. Lorenco jeste ljiga i sve sto je radio je bilo ponekada jadno ali da covek kad vozi vozi i to mora da se postuje. Jeste vozi ziheraski kad ima prednost ali danas mora kapa dole. Ne moze niko da kaze da je pobedio samo zbog greske MM da se zahvali Pedrosi itd, jednostavno danas je oduvao sve... A sto se Pedrose tice nisu samo kljucne trke u pitanju. Svake sezone on sve nesto ceka i onda pocne da sustize i kao sad kljucna trka i zasere. Sto se mene tice njemu su pokazali i Stoner i MM kako treba sa tom hondom.
                    Last edited by mikisavic89; 15-09-13, 20:51.

                    Comment


                    • ma lupetaju ljudi, sta da se zahvaljuje Pedrosi za pobedu, jel Pedrosa mozda imao pol poziciju pa blokirao MM-a? Prosli su napred poput metka obojica sa 2. i 4. pozicije, to je samo slabiji start MM-a i samo sebi moze na tome da zahvali... Rossi je imao tu nesrecu da se zaglavi iza Espargara ali to je bilo kratko i nije uticalo na krajnji rezultat nikako... niko danas nije ostecen, sve regularno, svima je poznata Lorenzova sposobnost da odmah obrce nenormalno brze krugove i to je dobro iskoristio, dok su drugi dosli do ritma bio je vec u daljini i to je to... cista dominantna trka, da su mu sekli ritam u prvom krugu ne verujem da bi pobedio
                      VALENTINO ROSSI #46

                      Comment


                      • Forum sluzi da se razmene misljenna , cuje nesto novo ,nauci mozda nesto novo.Svi smo tu zbog citavog tog cirkusa I svi imamo svoje favorite.Stoga mislim da nema potrebe za nametanjem tudjeg misljenja.

                        Comment


                        • Ljudi nije sve do motora Markezu se sve poklopilo ali je i on sampion vec tako da ga ne treba osporavati i ja sam na pocetku mislio da je sve do motora al nije to dokazuje on iz trke u trku.Jeste da je malo bolja Honda ove godine ali ipak je i on sam na njoj napravio te rezultate #VALETHEBEST! #46
                          Iskustvo je suština,poenta,vrlina ;)
                          sigpic

                          Comment


                          • Ljudi dal mi može iko objesniti kako je Simoncelli izgubio kontrolu nad tom Hondom u Maleziji??
                            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                            Comment


                            • Stoner je protracio svoj talent na Ducatiu,da je iz LCR otisao u Repsol prilicno sam siguran da bi u periodu od 2007-2010 osvojio 3 umjesto 1 titule.
                              Jorge ako ostane u Yamahi ce da uradi isto,bit ce u sjeni Repsol Hondi,max ce mu biti 3/4 pobjede u sezoni i 2. pozicija u prvenstvu.
                              Zato Jorge ako budes ima priliku bjezi u Hondu

                              Comment


                              • Pa da ga Marquez nasamara na istom motoru? Nema sanse, ovako moze da se vadi na motor jos koju godinu...

                                Originally posted by Nikoletina View Post
                                Ljudi dal mi može iko objesniti kako je Simoncelli izgubio kontrolu nad tom Hondom u Maleziji??
                                Otisao mu zadnji kraj, da je pustio motor odmah sve bi bilo OK, ali zadrzao je ruku na gasu (naravno, da se motor ne bi ugasio ruka se drzi na gasu ili kvacilu ako je moguce), a desna noga mu se zaglavila izmedju asfalta i motora, zadnji tocak je dobio prijanjanje i ispalio ga kao pracku preko staze...
                                Last edited by Vanja #66; 16-09-13, 11:51.

                                Comment

                                Working...
                                X