Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A 2013/2014 - (diskutovanje i komentarisanje utakmica uzivo)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by KERSDRS View Post
    Ovaj sada italijanski i onaj pre Calciopolija nebo i zemlja. Pre sam cekao na pinku ceo dan da bih gledao Calcio u 3 uz pesmu

    http://www.youtube.com/watch?v=rPAAoSFfFww

    Gostuje Roma Parmi, Adriano unese golmana u gol. To su bila vremena
    Bilo je na nacionalnoj televiziji pa ti deluje tako... Bili su jači finansijski tada ali ni približno kao sada Englezi... Najbolji fudbal u Italiji je bio 90-ih koji ja nisam gledao nažalost.

    A je'l si imao na Pinku Napoli? A Fiorentinu u ovakvom stanju ili onu koja ponovo uči da hoda u Seriji A. Parma je sada ista ako ne i bolja iz tog Pink perioda. Đenova? Roma i Lacio aj' da kažemo u sličnom stanju kao i sada...

    Engleska PL nije bila tako glamurozna kao sada pa je Kalčo delovao malo moćnije...

    Milan i Inter imaju solidne ekipe. Nemaju trenutno onakve transfere kakve smo navikli od ova 2 tima. Sada je i konkurencija mnogo jača i zanimljivije je. Uskoro će doći sezona kada će se i Milan i Inter priključiti Juveu u borbi za skudeto pa onda ima svi da kenjaju kako se Kalčo vraća bla, bla bla...
    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
    C'E SOLO L'INTER

    Comment


    • Prvo Parma je bila neuporedivo jaca. Mogla bi da odvali danasnji Milan, lagano. Mutu, Adriano, Djilardino, Nakata, Markioni, Bresano, Ferari, Zunior, pa i Frej, Kanavaro. Tacno je da ti klubovi sto si ih naveo nisu bili u ligi, ali meni je ostalo u secanju, bio sam klinac, i nikada necu zaboraviti gol Tolda Juventusu u poslednjim sekundama, Rekobu, Rui Kostu i ostale majstore fudbala, tatu Vijerija. Mnogo zvucnih imena je igralo tada u Italiji i imalo je neku posebnu draz, svaki derbi je bio vatren, odlican. I pl je bila dobra, ali nije bila ni priblizno jaka kao danas. United i Arsenal bili jaki.
      Ovo je moje subjektivno glediste, tada je Seria A imala neku draz, strast, ne znam kako da opisem a danas se raspada jer nema takvih igraca kao ranije.
      Prvi put cujem od nekoga da je zanimljivije danas, ali drago mi je da ima ljudi kojima je jos zanimljivo.
      Evo veceras najveci derbi italijanskog fudbala, pa cemo videti na sta ce to da lici

      Comment


      • Mozda zvuci kontradiktorno, ali PL nikad nije bila jaca nego li 2004-2008. Arsenal, tada su imali prejaku ekipu, mozda i njihova najbolja generacija, Liverpool sa Rafom isto bio ozbiljna ekipa, Man Utd jak kao zemlja, Chelsea imao Mou-a(dobro tu je on i danas ). Ova cetvorka je bas bila mocna. Nikavi Tottanhami, Evertoni, Newcastli nisu mogli da im pridju jer su bili prejaki. Danas je ujednacenije, ali danas je PL bolji brend u odnosu na ranije, vise se daje za plate, otuda i bolji igracu PL. Vise se daje i za transfere, pa jos jedan razlog sto najbolji igraci uglavnom tamo i zavrse. Jer samo razmislite kome ce se prvo obratiti najveci sponzori kad krenu da ulazu u fudbal. Sigurno je PL najbolji izbor zajedno sa Realom, Barsom i Bayernom.

        Serie A i kada je prestala biti dominantna, negde oko 2003/2004 i dalje je bila dobar brend. Padom kvaliteta u Serie A, najvecii krivac farsopoli, bilo je za ocekivati da jedna od ovih najacih liga da preuzme primat. PL je postala magnet za sponzore, poreske olaksice su jedan od glavnih razloga. U Italiji, kao zemlji, vlada rasulo, nije ni cudo sto se to prenelo i na sport. Sama cinjenica da Englezi svojim klubovima daju zemljiste da prave stadione, jeste dobar primer koliko su Italijani zaostali u neku ruku, jer opstine hoce sve da zgrabe. Ne moze da privuces sponozore ako nemas svoj stadion. Nema reklamiranje, advertising, nema ni para.

        Comment


        • Ma pricamo o periodu pre Mou-a, Ranijeri u Celsiju, Zerar Ulije u Liverpoolu, Arsenal brutalni i Bekam Mancesteru. Nije to bila neka jaka liga, uglavnom Arsenal i UTD bio najveci derbi, dve najjace ekipe. Sta ce crni LFC sa Heskijem i El Hadji Diufom hahahahahhaha.
          Mislim da to sve zavisi od coveka, i koji period mu je drazi. Meni je Bundes Liga bila bolja iz doba Pantele u tada surovoj Herti, prejak Verder, Hamburg itd.
          Ko se seca Marjana sa SK, gledam Kotbus-Duisburg(primer) uzivim se, ne mogu da se mrdnem od TV-a, ne znam nijednog igraca, ali ... Jedan je Marjan.
          Otisli smo u off mnogo, al sta da se radi



          Nadjoh klip. Kakva legenda!
          Last edited by Cassius Clay; 02-03-14, 15:34.

          Comment


          • Sta uradi Berardi pa dobi direktan crveni 2 minuta nakon ulaska u igru? Mora da je nekome uleteo sa dve i probio kostobrane :/
            sigpic

            http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

            Comment


            • Ne znam sta je uradio Berrardi, ali Cristaldo dobi veoma glup crveni, tacnije dva zuta kartona u roku od dva minuta

              Comment


              • Kako jako kada su meni u temi Junajteda pričali da Naingolan ne bi bio pojačanje za Juanjted, Klverli-Karik vezni red tamo

                Comment


                • Neverovatan taj Naingolan ako treba i 100 puta da se kaze. Pazi on u raspadu u Kaljariju drzao vezu a gledaj kad ima Strotmana i De Rosija kako to ide mekano, tek se sada vidi da je to svetska klasa.
                  sigpic

                  http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                  Comment


                  • Ko da dočeka još čuku vremena do tekme milan juve

                    Comment


                    • Postave

                      Milan: Abbiati; Abate, Rami, Bonera, Emanuelson; Montolivo, De Jong; Kaka, Poli, Taarabt; Pazzini

                      Milan bench: Amelia, Gabriel, De Sciglio, Mexes, Robinho, Saponara, Honda, Birsa, Essien, Constant, Petagna, Zaccardo

                      Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Caceres; Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah; Tevez, Llorente

                      Juventus bench: Storari, Rubinho, Chiellini, Ogbonna, Peluso, Isla, Padoin, Osvaldo, Giovinco, Quagliarella

                      Comment


                      • Originally posted by Brajkula View Post
                        Kako jako kada su meni u temi Junajteda pričali da Naingolan ne bi bio pojačanje za Juanjted, Klverli-Karik vezni red tamo
                        Ja pričao da bi bio dobro pojačanje.
                        Juče Najngolan odigrao najbolju utakmicu otkad je došao.

                        Comment


                        • Sta odbrani ovaj...
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Ma daj bre sta odbrani Abijati ovo nije odbranio u zadnjih par godina
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • A pravo u njega šutirao Lištajner.

                              Comment


                              • Originally posted by Brajkula View Post
                                A pravo u njega šutirao Lištajner.
                                Ali fora sto je Abiatti otisao da pokrije drugi ugao, na pogresnoj nozi bio covek, cudo kako je odbranio.
                                A i Llorente je morao bolje.

                                Dobro igra Milan.
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X