Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nebojsa Višković

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Када би ви мало више слушали то шта он прича а мало мање обраћали пажњу на то како он прича не би било проблема. Ви се сконцетришете на то колико пута он каже "А" и не пратите шта и о чему говори. Ако је теби важније колико он пута погреши у току емисије а не садржај теме и тога шта је на ТВу свака ти част онда.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • Onome ko može dobro da se KONCENTRIŠE (a ne „skoncentriše“, velika je razlika!) nije uopšte problem da sluša nekoga i šta i kako – priča!
      „Mi“ dovoljno „slušamo“ šta On priča, ali On (Nebojša Višković) sam sebe svrstava u nOVINARE ispod proseka zbog onoga kako priča (!?). Ipak, to nije svejedno!

      Ne postujem na Forumu za nečije „svaka ti čast, onda“, već da ukažem da je PROBLEM u tome što On svojim lošim jezikom i neprekidnim „Aaaa...aaaukanjem...“ i neodgovarajućim izrazima degradira zanimljive teme i (!) iritira brojne pripadnike sportskog spektatorijuma, koji ipak (većinom) poznaju svoj maternji jezik...

      Kada je već uložen toliki trud da bi Studio SK izgledao primereno (sve pohvale!)..., kada je već uloženo toliko novčanih sredstava u tehniku, tehnologiju i ostale važne detalje..., onda bi trebalo izdvojiti još samo malo novca za angažovanje i jednog dobrog jezičkog redaktora (lektora), kako bi komentatori konačno naučili elementarne stvari koje se odnose na maternji jezik... Da, bar ne moramo da slušamo tolike nebuloze, a posebno „utrkivanje“ koji će komentator da „uspešnije“ ulepšava stvarnost (realnost), izrazima: sjajno, divno, fenomenalno, fantastično, briljantno, fascinantno, bukvalno, prosto, jako..., Aaaa...aaa... Jasno je kakvoj „paradi“ izraza sve to pripada...!


      P.S.
      A, o nepotpisivanju komentatora na početku mečeva ili utakmica – bolje da ne komentarišem!
      Svaka vam čast, onda...!

      "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

      Comment


      • Originally posted by Dragooon View Post
        Onome ko može dobro da se KONCENTRIŠE (a ne „skoncentriše“, velika je razlika!) nije uopšte problem da sluša nekoga i šta i kako – priča!
        „Mi“ dovoljno „slušamo“ šta On priča, ali On (Nebojša Višković) sam sebe svrstava u nOVINARE ispod proseka zbog onoga kako priča (!?). Ipak, to nije svejedno!

        Ne postujem na Forumu za nečije „svaka ti čast, onda“, već da ukažem da je PROBLEM u tome što On svojim lošim jezikom i neprekidnim „Aaaa...aaaukanjem...“ i neodgovarajućim izrazima degradira zanimljive teme i (!) iritira brojne pripadnike sportskog spektatorijuma, koji ipak (većinom) poznaju svoj maternji jezik...

        Kada je već uložen toliki trud da bi Studio SK izgledao primereno (sve pohvale!)..., kada je već uloženo toliko novčanih sredstava u tehniku, tehnologiju i ostale važne detalje..., onda bi trebalo izdvojiti još samo malo novca za angažovanje i jednog dobrog jezičkog redaktora (lektora), kako bi komentatori konačno naučili elementarne stvari koje se odnose na maternji jezik... Da, bar ne moramo da slušamo tolike nebuloze, a posebno „utrkivanje“ koji će komentator da „uspešnije“ ulepšava stvarnost (realnost), izrazima: sjajno, divno, fenomenalno, fantastično, briljantno, fascinantno, bukvalno, prosto, jako..., Aaaa...aaa... Jasno je kakvoj „paradi“ izraza sve to pripada...!


        P.S.
        A, o nepotpisivanju komentatora na početku mečeva ili utakmica – bolje da ne komentarišem!
        Svaka vam čast, onda...!

        Izvini, ja MORAM da se umesam, a ti posle slobodno analiziraj da li se glagol morati upotrebljava u ovom kontekstu... Ali ponavljam jos jednom -MORAM, kao neko ko je obrazovan, ko veoma drzi do sebe, do svog poznavanja pravopisa, srpskog jezika, knjizevnosti i sl, i kao neko ko voli sport i sve u vezi sa njm, pa i da slusa dobre sportske komentatore, sto Nebojsa Viskovic svakako jeste hteo ti to da priznas, ili ne.
        Nisam ovde dosla ni da ga branim, niti hvalim, samo sam iznela svoje misljenje, i najmanje od svega mi je trebalo da udjem u raspravu sa nekim, ali ako tebi smetaju izrazi koje on koristi, a koji sluze samo da opisu situaciju, osobu ili sam mec, ti onda imas neki drugi problem, a on nije ni komentator, ni jezik, ni lektori.... Zamolila bih te da objasnis nama koji te nista nismo razumeli (a sigurna sam da nas ima dosta), sta je pogresno u recima koje si nabrojao: sjajno, divno, fenomenalno, fantastično, briljantno, fascinantno, bukvalno, prosto, jako. Objasni nam svaku rec pojedinacno, jer ja kao i mnogi, verovatno zivimo u zabludi da se ove reci upotrebljavaju u srpskom jeziku, i da su kao takve podobne da se koriste i u komentarisanju sportskih meceva. Ja sam prva koja mrzi voditelje i spikere koji prave banalne greske, prva koja im te iste greske stalno lovim i nerviram se, ali ti ga, brate, pretera!
        ....

        Comment


        • Ценим да је хтео да каже да нема потребе да говори "сјајно" ако ми то већ видимо на преносу.

          Само да није тог његовог "сјајно" и осталих израза које користи, да ти даје само неке статистике па не знам да ли би три меча погледао на неком ГС. Сморио би се поштено. Мени (верујем и другима) мноооогооо човек улепша поен и цео меч управо са тим "сјајно".
          Капирам да ти можда не волиш тако, да ти је занимљивије да човек ћути, евентуално каже неки статистички податак.
          Arise, Serbia!
          You fell asleep long ago,
          And have lain in the dark.
          Now wake up
          And rouse the Serbs!


          sigpic

          Comment


          • Za one koji ne znaju, SJAJNO je nesto sto SIJA, tesko da npr. udarac u tenisu moze da sija, moze biti odlican, vrlo dobar, dobar, los itd. Isto vazi i za ostale navedene prideve. Ali ovakva upotreba se toliko odomacila da niko ni ne primecuje da je pogresna, jer kad svaki komentator govori na taj nacin onda se to prihvata kao pravilno.
            Nebojsa Viskovic po nasim standardima je dobar/vrlo dobar komentator tenisa, za fudbal je prilicno iritantan, barem meni, voli da koristi neke bombasticne izjave, koje su po meni neprimerene. A po nekim svetskim standardima, je prosek ili ispod proseka. Ali takva nam je i drzava...
            Sve u svemu, odavno sam zakljucio da na televiziji ne postoje dva coveka sa postenim znanjem gramatike. Politicari kada objasnjavaju pocinju sa JEL, pitanja se postavljaju sa JER, umesto naravno obrnuto. Govori se U VEZI TOGA, umesto U VEZI SA TIM, itd. Ako su to parametri, onda je Viskovic SJAJAN komentator...
            sigpic

            Comment


            • Nebojsa Viskovic bi u Americi bio masno placen i to samo za teniske analize,kao analiticar,necu pominjati komentarisanje.Ko iole prati tenis vidi koliko taj covjek zna i kako samo cita situaicju na terenu.Npr. posle izgubljenog prvog seta ako teniser ode u svlacionicu Visko ce reci da moze vrlo lako da se izgubi,da izgubi taj osjecaj,tu atmosferu koja vlada na terenu zbog tih 5 minuta izolovanosti i uglavnom tako bude.Najbolji primjer Tsonga protiv Novaka na Wu,bas je Visko rekao da ce to Jou stetiti.Janko je imao protiv Rogera Vassellina veliki pad ljetos i Visko je rekao da se sad Dirku(trener) sigurno tresu ruke i da pusi.Janko je 5 minuta kasnije pitao Biljanu(zena) dje je Dirk,pusi je li,onako nervozno.
              Covjek je bez konkurencije,svidjalo vam se to ili ne!
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Tony_G View Post
                Za one koji ne znaju, SJAJNO je nesto sto SIJA, tesko da npr. udarac u tenisu moze da sija, moze biti odlican, vrlo dobar, dobar, los itd. Isto vazi i za ostale navedene prideve. Ali ovakva upotreba se toliko odomacila da niko ni ne primecuje da je pogresna, jer kad svaki komentator govori na taj nacin onda se to prihvata kao pravilno.
                Upravo tako...pa ljudi, jezik je najpodlozniji promenama, jezik menjaju i stvaraju LJUDI, i ako se u narodu usvaja SJAJNO kao opis necega izvrsnog i odlicnog, onda je tako, i nikako drugacije! Pa klinac ispred moje zgrade udara tenisku lopticu o zid (celo jbno leto ) i na svaki njemu zanimljiv poen imitira Viska i vice ono njegovo cuveno: Sjajnoo! I sta sada, neko bi trebalo sa terase da ga opominje kako koristi pogresan pridev...ma dajte molim vas.. Moja mama kada napravi dobar rucak i pita me kakav je, ja odgovaram: sjajan mama! I tacka.
                ....

                Comment


                • Originally posted by Tony_G View Post
                  Za one koji ne znaju, SJAJNO je nesto sto SIJA, tesko da npr. udarac u tenisu moze da sija, moze biti odlican, vrlo dobar, dobar, los itd. Isto vazi i za ostale navedene prideve. Ali ovakva upotreba se toliko odomacila da niko ni ne primecuje da je pogresna, jer kad svaki komentator govori na taj nacin onda se to prihvata kao pravilno.
                  Nebojsa Viskovic po nasim standardima je dobar/vrlo dobar komentator tenisa, za fudbal je prilicno iritantan, barem meni, voli da koristi neke bombasticne izjave, koje su po meni neprimerene. A po nekim svetskim standardima, je prosek ili ispod proseka. Ali takva nam je i drzava...
                  Sve u svemu, odavno sam zakljucio da na televiziji ne postoje dva coveka sa postenim znanjem gramatike. Politicari kada objasnjavaju pocinju sa JEL, pitanja se postavljaju sa JER, umesto naravno obrnuto. Govori se U VEZI TOGA, umesto U VEZI SA TIM, itd. Ako su to parametri, onda je Viskovic SJAJAN komentator...
                  Za sve si ti u pravu, ali on je jedan od onih komentatora kod kojih nisam primetila te pocetnicke greske.. ne mislim na prideve, vec na ostalo sto si naveo.. A cak i da pogresi nekad, njemu se pre oprasta nego npr voditelju dnevnika.. e to je uzas. Ali kao sto ti rece, takva nam je drzava.
                  ....

                  Comment


                  • Visko je standardno dobar. Jedan od boljih komentatora ako ne i najbolji

                    Mogao bi da nauci kako funkcionise bodovanje turnira tj. sta ulazi u 18 najboljih turnira odredjenog igraca tj 16 kod devojaka. a ne da se prosipa brdo gluposti o tome.

                    Takodje supruga bi mogla malo bolje da ga sredi kada ide pred TV kamere.

                    Comment


                    • Jedan jedini neponovljivi!! Uzivanje je gledati mec koji on komentarise! Respect Neso.........Covjek zna sve o igracima, strasno pripremljen komentator, u ovom trenutku bez premca u Srbiji!Neso samo tako nastavi!

                      Comment


                      • Ja ako zelim da se informisem o brojnim statistickim podacima uradicu to sam a ne da mi ON to govori iz meca u mec, i samo statistika.. statistika .. Smarac !!!

                        Comment


                        • Viskovic...zna! ali bratee toliko je isfeminiziran..ti si brate viskovicu toliko isfeminiziran i pun sebe,da te smislit ne mogu! Niko nista ne zna,sve ti znas,samo ti i ti i ti tiiiiiiiiiiiiiiiiii i niko vise i sve nam to serviras tvojim 'diiiiiiiiivnim' glasicem'...taj glasic koji on ima ne bi mogao da prodje ni na kojoj drugoj sportskoj televiziji....i previse mu je sve divno i sjajno...obratite paznju na druge komentatore koji takodje znaju da rade prenos,npr ne koriste 'divno i sjajno' nego IZVANREDNO,ODLICNO MAESTRALNO i slicno...Pa neka malo se ugleda na starije komentatore da vidi kako se rade prenosi....'isfeminizirani divni glasic'


                          Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                          sigpic

                          Comment


                          • Skoro je bila emisija pred mec Njukasl-Celzi...Onaj celavi komentator koji prenosi holandjane(izvinjavam se, nista licno, samo mu ne znam ime) pokusava nesto da kaze, da iznese svoje misljenje, ali celu emisiju trpi teatralna ubacivanja i smeh Viskovica. ''ALI'', ''NE BIH REKAO'', ''NECE BITI''...A voditeljka se smeje i smeje...

                            Ne znam odakle mu pravo da se tako ponasa. Pogotovo kada je rec o fudbalu. Na svakom mecu bar 7-8 puta pomesa igrace, zna ih samo po broju sa papira.

                            Comment


                            • dada..a tek Pralici ne da progovoriti!


                              Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                              sigpic

                              Comment


                              • Nažalost, u manjini smo mi koji upućujemo kritike na Viškov račun, i kojima se ne dopada prvenstveno njegov način izražavanja. Potrudiću se da biram reči, da ne bi neko ovde na forumu protumačio to kao vređanje omiljenog komentatora. Smatram da čovek postaje nepodnošljiv sa svojim ''prostim'' izrazima koje umesto da promeni, iz prenosa u prenos samo pojačava ponavljanjem do besvesti. Kao neko ko zbog prirode posla ''mora'' da sluša svakodnevno njegove komentare, primećujem da je u odnosu na prenose od pre samo godinu dana ''debelo'' nazadovao. Ja pa ja, ''prosto prosto'', ''bukvalno'' po tri puta u istoj rečenici, statistika ubačena tamo gde joj nije mesto, ''užasno dobro'' iritira! O svemu što je ''sjajno'' da i ne govorim, već je bilo reči o tome. A da je najbolji - jeste, jer nema boljeg, nažalost!!!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X