Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije to lose kada pricas sam sa sobom, makar ima neko da te slusa.
    sigpic

    Comment


    • Idemo Nole
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Glutenku samo gluten moze pomoci, ali ga ne konzumira vise.

        Comment


        • posto vise nema konstruktivnih postova, prebacite se na drugu temu

          Comment


          • Ок! Имамо и ми материјала за задовољство: набраћемо у каријери 100 недеља на месту бр.1 , осигурали смо друго место за ову годину, мало ли је?
            sigpic

            Comment


            • Novak Nadal

              Ocekivao sam da Novak izgubi, ipak, vidjevsi ga u dva seta, vidjevsi da je mogao povesti 2:1, malo sam razocaran. S druge strane sam i ohrabren. Mene je ponovo uvjerio da ima vise talenat od Nadala cak i ovog najboljeg.

              Mislim da nije igrao lose. Njegova forma mu u ovom trenutku ne dozvoljava bolje. Zapravo odigaro je iznad svojih trenutnih mogucnosti.

              Nadalova taktika

              Nadalova taktika je bila presudni razlog za njegovu pobjedu. Mora se malo pogledati istorijat njihovih meceva. Novak je godinama trazio i poboljsavao taktiku protiv Nadala dok konacno 2011. nije nasao kljuc. Dva zadnja elemenat su bila poboljsana kondicija i poveceno samopuzdanje.

              Dobio je 7 finala za redom, sve ce izgledati lako. Novak je samo trebao da odigra kako zna i pobjeda nijem mogla izostati. Ipak je postojao jedan mali problem koji je tada prolazio nezapazen. Novak je sve to postizao uz veliki napor u savkom mec. Napor koji Novaku tesko pada.

              A onda je Nadal poceo da mijenja svoju igru. Postajao je sve vise agresivan protiv Novaka, cak i na sljaci, i imao sve vise uspjeha. Pocelo je to od Uimbldona 2011. a kulminiralo RG-om ove godine. Taktika iz 2011. nije bila vise dovoljna. Ipak se ocekivalo, s krivom, da ce na hardu biti drugacije, da Novak jos uvijek ima magicnu formula.

              Potom je dosao sok Montreala. Nadal je na hardu bio super agresivan i uz dosta srece pobijedio Novaka. Novi Rafa je bio na sceni. U Montrealu je Rafa udario prvi i Novak je imao poteskoca da ga sustigne.

              Ocekivao sam da ce Nadal jedanako igarti jucer. Nisam bio jedini. Uvjeren sam da su Vajda i Novak ocekivali isto. Nekako je promaklo da je Rafa igrao manje agresivno na ovom USO-u. Ipak mislim da je Novakov mec protiv Wawrinke presudio da Rafa i Toni izaberu onako defanzivnu taktiku.

              Prvo, zanali su da ce Novak opecen montrealskim iskustvo poceti agresvno. Drugo, u mecu protiv Wawrinke se pokazalo da Novak ne moze odmah da uskoci u 6. brzinu. Da pravi puno gresaka, pogotvo iz BH ako napada od pocetka. Nadal mu je pomogao saljuci mu sto je moguce mekse loptice, tako da je Novak morao da sam generira snagu.

              Ali to nije bila jedina takticka pogreska Novaka. Novi Rafa se postavlja vise centralno i koristi poboljsani BH. Taj BH je zadao galvobolje Novaku ove godine. Medjutim Nadalov FH je jos uvijek daleko bolji udarac. A Novak ce napraviti gresku sto je igrao previse na Nadalov FH. A Nadal je samo to cekao. Nikada njegov FH nije djelovao tako mocno protin Novaka kao u prvom setu.

              Sveukupni rezultat, Novak je imao 6 vinera i 14 neiznudjenih (-8) a Rafa 7 vinera i 4 neiznudjene (+3). Rafa je osvojio tacno 11 poena vise 20:31. Osim taktike, Novaku se moze zamjeriti i lose igranje kljucnih poena. Nije stvorio brejk loptu a Nadal je uzeo 2 od 3 koje je imao.

              Zakljuci su ocigledni. Novi Rafa zna da igra agresivno ali nije zaboravio da igra defanzivno. Moze da varira prema prilici. Kako bi drugo i moglo biti?

              Shodno tome i Novak ce morati da varira taktiku. Poneki put ce pogoditi a poneki put nece. Od Australije 2012, je gotovo svaki put promasio. To je ozbiljan problem.

              Iza prvog seta sam se bojao da ce se Novak obrukati.

              Dva fantasticna seta

              Ko god prati tenis zna kao je tesko zaustaviti zahuktalog Nadal koji je u top formi. Novaku je to uspjelo. I to ne igrom na sve ili nista nego kao na RG-u 2013, nego cistom kavlitetom.

              U prvom setu je return bio na pravom nivou. To ce pomoci da Novak napravi preokret u 2. setu. Ne znam da li mu je Vajda signalirao ali Novak je napravio sto je trebalo napraviti. Prvo, manje je napadao a vise ulazio u razmjene. Nije se morao bojati Rafinog ranog napada. To je pocelo da lici na 2011. S jednom vaznom razlikom, Novak je koristio centralnije postavljanje Nadala i igrao vise na BH. Izmedju ostaloga kada igra na Nadalov BH moze da igra malo plice, pa samim tim i manje grijesi.

              Novakova promjena taktike je pocela da daje rezultat. Razmjene su postale duze a on je postajao dominantni igrac. Propustio je dvije brejk lopte u 2. gemu ali je konacno u 6. gemu poslije razmjene od 54 udarca napravio brejk. Nazalost, tu se pokazao nedostatak kondicije. Odmah je na svoj servis zaostao 0:40. (Doduse ostecen je. U drugom poenu servis koji je usao unutra je zvan aut.) Rafa je vratio brejk. U tom trenutku sam pomislio da je gotovo.

              Medjutim, Novak je sada imao igru, imao je premoc. Bilo je tu i vamos-tamaos. Odmah je brejknuo jos jednom i potom uzeo set. Mark Peci je na Skyu to proglasio najboljim setom na USO. S prvom. Nadal je igrao odlicno a Novak fantasticno! Novak (vineri 15, neiznudjene 11) a Rafa 7 i 7. Cak je i u realizaciji brejk lopti Novak bio za nijansu bolji 2 od 4 fok je Rafa imao 1 od 3. Rafa je u samo jednom gemu ugrozio Novaklov servis.

              Sve je to Novak postigao zahvaljujuci strasnom intezitetu

              Racunao sam da ce Rafa da nesto ucini na pocetku 3. seta. Nije mogao. Jednostavno je Novak bio dominantan. Na Rafinom licu se vidjelo da je u panici. Novak je dobio dva prva gem 3. seta napravivsi niz od 4 gema za redom. Definitvno je izgledao kao vjerovatniji pobjednik. Imao je priliku da dobije jos jedan gem na Rafin servis. Imao je brejk loptu i priliku da je realizira, bio je dominatan u razmjeni, ali umjesto da nastavi da napada Rafin BH preabacio je na FH i napravio gresku. U tom trenutku sam pomislio da ga ta greska moze kostati meca.

              Novakov intezitet je morao pasti i pao je. Svejedno nije morao izgubiti servis gem u kome je imao 40:30. Igao je ponovo lose kriticne lopte. Time je Novakov momentum bio zaustavljen. Ponovo je izgledalo vjerovatnije da ce Rafa pobijediti.

              Ipak Novak je ponov digao igru krajem seta i dosao do 0:40 na Rafin servis. Siguran sam da svako pamti taj gem. Prvu brejk loptu je Rafa spasio fantasticnim poluvoejom sa osnovne linije a trecu asom. Novak je imao sansu na drugoj ali je nije iskoristio. Ponovio se 3. set sa USO 2011. i cetvrti sa Australije 2012. i peti sa RG 2013. i treci iz Montreala 2013. Kljucni gem na svoj servis Rafa je spasio fantasticnom igrom. To bi Novaka deprimiralo. Sto je razumljivo. Sinoc je doduse pad bio drastican.

              U narednom gemu ce Novak izgubiti servis i pred vodjstva od 30:0.

              Inace i to je bio fantastican set. Novak V/NE 17/17, Rafa 6/6. Novak brejk lopte 1/5 Rafa 2/2. Novak bitno losiji u kljucnim poenima!

              Poslije treceg seta, koji je Rafa ‘ukrao’, Novak je pokazao sve znake umora. U prvom redu mentalnog. Pokusao je na sve ili nista. Da je dobio 3. Set Novak bi vjerovatno dobio mec. To naravno nije sigurno. U svakom slucaju Novak nije imao sto da trazi u petom setu.

              Sve u svemu…

              Mislio sam da Nadal ne moze pobijediti Novaka na hardu ako igra razmjene. A on je taktickom varkom to uspio. To zbunjuje.

              Ilustarcije radi, u Rimu 2011. Njihov prosjecni poen je imao skoro 8 udarac. A u Rimu 2012. 6.5. Na RG-u 2012. 6.4 a na RG-u 2013. samo 5.4. Trend je ocigledan Rafa je skracivao poene na sljaci i to drasticno.

              Jucer je poslije prva 3 seta prosjecni poen trajao 6.5. To me jako iznenadjuje. Toni i Rafa su i te kako dobro zanali da je Novak umoran.

              -------------------------

              Osim sto mora varirati taktiku Novak moze (mora) poraviti neke stavri da bi se nosio sa Rafom.

              Prvo, mora popraviti kondiciju. Ona nije ono sto je bila 2011.

              Drugo, mora dici samopouzdanje. To moze samo pobjedama. To zahtijeva vecu posvecenost tenisu.

              Trece, nije sve crno. Tokom meca j dobio 61% poena na mrezi uz 36 izlazaka. Sto je protiv Rafe veliki uspjeh. Treba da nastavi u tom smjeru.

              Cetvro, mora se nauciti kako da pobijedi Rafu ruzno. To mu nikako ne ide za rukom od Australije 2012. On zna druge pobijediti 'ruzno'.

              Peto, mora bolje rasporedjivati ciljeve tokom sezone.

              ---------

              Sve ovo gore je u Novakovoj kontroli. Postoje i dvije stvari koje mi se cine da nisu u njegovoj kontroli a koje bi valjalo ispraviti.

              Sesto, mozda ipak treba psihologa da mu pomogne da bolje igra kriticne poene. To postaje sve veci problem. Sa vecim samopouzdanjem on je manje prisutan, ali ipak ostaje.

              Sedmo, mora nauciti da preboli gemove u kojima Rafa na volseban nacin spasi svoj servis.

              --------------

              Novak je definitivno na prekretnici, ili ce prebroditi krizu i postati bolji nego ikada ili ce poceti lagano da tone.

              ---------------

              Rafa je cijeli mec odigrao odlicno. U svojoj 5. brzini. U top je formi. Novakova igra je oscilrala. Od toga kad je izgledao poptpuno inferiorno i nije mogao izaci iz 4. do toga da je izgledao totalno superiorno kad bi bio u 6. brzini.

              Cinejnica da je njegova 6. prejaka za svakoga ohrabruje.
              Last edited by NI; 10-09-13, 09:19.

              Comment


              • Да, да, посвећеност тенису, то је прави израз... за Рафу читамо како ради и тренира, а за Нолета читамо како се бави хуманитарним акцијама, проводи на мору, забавља публику, игра, маскира се и кревељи се... добро је он и ове године прошао....
                sigpic

                Comment


                • Cestitke Rafinim navijacima na novoj zasluzenoj tituli.

                  Tjah, nazalost ( ili na srecu ), zaspah kod 4-2 u trecem te ne vidoh taj pad u Novakovoj igri ali ste to tako plasticno opisali da kao da sam gledao.
                  Novak je sa, za svoje standarde, losijom igrom cele godine, svejedno uzeo jedan GS, igrao dva finala i ono epsko polufinale na RG.
                  Sklon sam da se slozim sa izjavom koju je NI ponovio i posle ovog meca kao i posle RG, mislim da je Rafa svestan da kad Novak odigra na svom nivou da se on ne pita za ishod ( kakogod to bahato zvucalo posle ovakve godine i rezultata ) i da je svestan da se "provukao" i da se mozda jos i vise plasi sledecih susreta sa Novakom.

                  Kakogod, bravo Novace, onih sat i kusur vremena mi daju nadu da cemo se mi jos radovati GS titulama.

                  Comment


                  • Pazi Veljo nada je jedno - ja cu se nadati i kada bude imao 35 godina (u koliko tada jos bude igrao) pa kada kao 12-ti (mozda malo bolje a mozda i gore rangiran) nosilac igra neki GS..... Jer nada NIKADA NE UMIRE ... Ali realnost je nesto sasvim drugo.
                    Jeste da je sve do Novaka i kada on igra najbolje sto moze NIKO pa ni fantasticni Nadal mu ne moze nista, ali veliko je pitanje, moze li on da u buducnosti ispuni svoje ogromne potencijale i igra na najvisem nivou (za svoje standarde)... Tako da ne ocekujem nista vise, nadam se najboljem naravno a vreme ce dati odgovore na mnoga pitanja.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Jaoj koje jade, napraviste od Novaka mitsko bice, kao on se pita za sve, prosla je 2011, zaboravite je, tenis evoluira,mnogi su uzeli meru Novaku ove godine, ne dobija se utakmica na staru slavu, treba igrati i trenirati.

                      Comment


                      • A ako nesto Novaku sada treba, da prione na posao, osvoji DC, to dize moral, i odigra barem dav meca na hardu do kraja godin sa Rafom. Pa da vidimo.

                        Zanima me haoce li Rafa, sada kada je sigurno prvi igrati Aziju. Njegov cilj moraju biti WTF i Pariz. Nema ni jedan od ta dva turnira.

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Pazi Veljo nada je jedno - ja cu se nadati i kada bude imao 35 godina (u koliko tada jos bude igrao) pa kada kao 12-ti (mozda malo bolje a mozda i gore rangiran) nosilac igra neki GS..... Jer nada NIKADA NE UMIRE ... Ali realnost je nesto sasvim drugo.
                          Jeste da je sve do Novaka i kada on igra najbolje sto moze NIKO pa ni fantasticni Nadal mu ne moze nista, ali veliko je pitanje, moze li on da u buducnosti ispuni svoje ogromne potencijale i igra na najvisem nivou (za svoje standarde)... Tako da ne ocekujem nista vise, nadam se najboljem naravno a vreme ce dati odgovore na mnoga pitanja.

                          Ne kazem, no meni nekako deluje da Rafa mora da "padne" a da ovaj nas teletabis i kad nije sav svoj moze da ga tresne
                          Ostali, ukljucujuci i Mareja, realno mogu da dobiju samo slucajno iako mu je Skot capio dva GS.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            A ako nesto Novaku sada treba, da prione na posao, osvoji DC, to dize moral, i odigra barem dav meca na hardu do kraja godin sa Rafom. Pa da vidimo.

                            Zanima me haoce li Rafa, sada kada je sigurno prvi igrati Aziju. Njegov cilj moraju biti WTF i Pariz. Nema ni jedan od ta dva turnira.
                            Skuvao nam je ujka Toni hladnu osvetu za onih 7 uzastopnih poraza,svasta mozemo ocekivati pa i takav scenario,ali videcemo koliko Rafa moze u dvoranskim uslovima,nije se proslavio tu do sada,tu mu je Roger cini se neprmostiva prepreka a i Novak moze poraditi na podizanju forme i poceti se ozbiljno sa timom pozabaviti novim receptima ujka Tonijeve kuhinje

                            Comment


                            • Originally posted by juventus View Post
                              Skuvao nam je ujka Toni hladnu osvetu za onih 7 uzastopnih poraza,svasta mozemo ocekivati pa i takav scenario,ali videcemo koliko Rafa moze u dvoranskim uslovima,nije se proslavio tu do sada,tu mu je Roger cini se neprmostiva prepreka a i Novak moze poraditi na podizanju forme i poceti se ozbiljno sa timom pozabaviti novim receptima ujka Tonijeve kuhinje
                              Radili su Rafa i Toni. Kapa dolje za to!

                              Novaku sada trebaju pobjede na turnirima a pobjede nad dva glavna konkurenta Marija i Nadala. I mora da radi na poboljsanju kondicije.

                              Da li Rafa i Toni imaju jos nesto? Ne mogu zamisliti sto to moze biti. Sinoc nisu dosli sa nicim novim. Samo efikasno upakovano staro. U Montrealu jesu. Volio bih mec u Parizu sa Rafom. Nadam se da bi tu ponistio Montreal.

                              Comment


                              • NI ako nije tajna koliko si para uzeo kladeci sa na ovom US-u?
                                Ako nije za siroke narodne mase moze i pm ... hvala
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X