Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ljudi, da se razumemo. Red Bull je marka energetskog pića. Oni ne prave nikakve automobile izvan ovog sporta pa gruvaju samo tako.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • U Lotusu kazu da je zastitna plastika sa vizira bila zalavljena u kanalima za hladjenje i da je to dovelo do pregrevanja kocnica , iako su ga oni otklonili kazu da se nije bio dovoljno ohladio i na kraju se potpuno pregrejao
      If the police cant stop you you must be on the dust

      Comment


      • Originally posted by Mr.M View Post
        Nece Kimi nista napraviti ako dodje u Ferari, i jedni i drugi su tu negde...


        edit:
        ..da se dopunim samo za sve one koje izgleda pomalo zaboravljaju..kad nije napravio vise od onoga kad je trebalo,i kad je ferari imao mnogo vise nego li sada,nece ovog puta sigurno..a tu su i neke godine,mada msm da su manje bitne,ali su ipak i one vazne..Kimi nije veci tata od Shumija,to je zasigurno,a ta epizoda se zna kako je zavrsena...doprinece Ferariju vise nego Masa,to je sigurno,a nesto vise od toga,pa to su iluzije samo..tako da se apsolutno slazem sa Mr.M-om a i drugima koji tako misle..pa nek dolazi i qvatro turbo era,baba ne moze da bude lepsa i bolja nego li kad je bila mlada,pa ga j...
        Last edited by Rossini; 25-08-13, 22:51.
        sigpic

        Comment


        • Nemojte zaboraviti da je 2005 god u tom ferariju sedeo MS,i da ga ja sa trona skinuo FA koji nije imao nista bolji,cak smem i da kazem da je imao losiji bolid od MS,ali je za razliku od ferarija imao miselin pneumatike..2006 ferari sa MS izbacuje nov bolid,ali ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi FA i osvoji osma titula..sledi penzija a na njegovom mestu seda Kimi,s tom razlikom sto je FA otisao u Mclaren(zivotna greska,kao i Rossijeva sa Dukatijem) i te godine sa dominantnim bolidom ne osvaja dominantno titulu!!!vec 2008 su ga gazili ko je kako stigao..e posle malog potsecanja,sada ce Kimi kad se vrati u ferari i to ferari kudi kamo losiji nego li prethodnih godina a uz to ima klupskog kolegu kakvog ima, skidati redom skalpove..bas sto nece..ali nada umire poslednja..
          Last edited by Rossini; 25-08-13, 23:44.
          sigpic

          Comment


          • Cisto da se razumemo, ono sto sam ja hteo da kazem je da Lotus i Ferrari nisu jednako jaki timovi, niti jednako jaki bolidi. A sledece godine ce se ta razlika samo povecati... Da ce Kimi drati sve redomo dogodine ako ode u Ferrari - nece, nece drati makar jednog vozaca.

            Comment


            • Originally posted by Rossini View Post
              Nemojte zaboraviti da je 2005 god u tom ferariju sedeo MS,i da ga ja sa trona skinuo FA koji nije imao nista bolji,cak smem i da kazem da je imao losiji bolid od MS,ali je za razliku od ferarija imao miselin pneumatike..2006 ferari sa MS izbacuje nov bolid,ali ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi FA i osvoji osma titula..sledi penzija a na njegovom mestu seda Kimi,s tom razlikom sto je FA otisao u Mclaren(zivotna greska,kao i Rossijeva sa Dukatijem) i te godine sa dominantnim bolidom ne osvaja dominantno titulu!!!vec 2008 su ga gazili ko je kako stigao..e posle malog potsecanja,sada ce Kimi kad se vrati u ferari i to ferari kudi kamo losiji nego li prethodnih godina a uz to ima klupskog kolegu kakvog ima, skidati redom skalpove..bas sto nece..ali nada umire poslednja..
              Alonso je 2005 imao mnogo bolji bolid od MS...
              Last edited by Vibe; 27-08-13, 11:05.

              Comment


              • Originally posted by Vibe View Post
                Alonso je 2005 imao mnogo bolji bolid od MS...
                ..imao je samo bolje pneumatike..i nista vise..bridzston ili gudyear,ali msm da je bio bridzston,je bio ocajan..ali ocajan u odnosu na miselin..svi koji su koristili bridzston pneumatike,imali su jedan pit-stop vise,cak i tada,mnogo su se pre trosile u odnosu na miselin..miselin je te godine,a i sledece ubio bridzston u pojam!Reno je bio jedini uz Wiliams koji su mogli parirati Ferariju tih godina koliko toliko,i to samo zahvaljujuci miselinu..raspitaj se malo..

                edit:
                FA je to iskoristio carski i borio se kao lavcina sa MS..steta sto se neke stvari zaboravljaju,a nije proslo nzm koliko godina..
                Last edited by Rossini; 27-08-13, 14:52.
                sigpic

                Comment


                • Rossini, ne znaš ni koje je gume imao, nisi siguran, ali bitno da si siguran da je imao bolji bolid. Pa jel imao ove ili one? Postujem na forumu tako što imam internet konekciju, ali kad bi me sreo negde i pitao uživo uverio bi se da mi nije potreban net. 90% stvari znam bez interneta. Naravno, ni za tu informaciju mi nije potreban Google. 2005. je Ferrari imao Bridgestone gume. Ostala dva tima koji su koristili Bridgestone su bili Minardi i Jordan. Dakle, dva najslabija tima i jedan jak tim. A to da li je Šumaher imao bolid ili gume... to je potpuno smešna tema. U F1 postoji vozač i propratni paket. U taj paket spadaju bolid, gume, tim, mehaničari, strategija, pit-stopovi... sve ostalo što ne kontroliše vozač. Imate statistiku pa pogledajte koliko je poena imao Ferari na kraju 2005. a koliko Reno. Ne znam da li bih smeo da spomenem da je McLaren bio najbrži bolid jer ćete odmah reći kako je Alonso majstor i ko zna šta jer je dobio Raikonena u takvom McLarenu. McLaren je bio najbrži ali je imao očajnu izdržljivost. Kao McLaren iz 2012. samo malo brži u odnosu na konkurenciju (barem sa Raikonenom za upravljačem) i mnogo nepouzdaniji.

                  A to da li se borio kao lavčina ili kako već, to meni ne znači ništa dok ti meni te epitete ne prevedeš u cifre.

                  Kimi i Ferari bi izdominirali 2008. 2009. su već bili uhvaćeni sa spuštenim gardom, ali sigurno bi ta sezona bila manje sramota nego što je bila.
                  Last edited by MarkedOne8; 27-08-13, 15:08.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • R25 nije bio bolji od F2005, Michelinke su napravile razliku. Nisu mogli u jednoj sezoni da izgube prednost koju su imali u 2004, narocito jer se pravila za bolide nisu nista posebno menjala... Male izmene velicine i polozaja krila i jos neke izmene na sasiji, a sve to je mahom nadoknadjeno na neki drugi nacin, motori su morali da izdrze 2 vikenda umesto jednog i to je najbitnije sto se menjalo - dakle nista bitno.

                    Comment


                    • Kako god, paket koji je imao Alonso je i dalje bio dosta bolji naspram Šumaherovog.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Svakako, samo su gume imale daleko najvecu ulogu u tome.

                        Comment


                        • Kako niko još nije porodio neki trač o Raikonenu.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Verovatno je vec odluceno, cim se nista ne kuva. Sad ostaje da sacekamo Moncu i vidimo sta.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Inače prema f1srbija.rs Force India zaustavlja razvoj bolida za ovu sezonu i okreće se sljedećoj sezoni.
                              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                              Comment


                              • Mislim da je to uradila ili ce uraditi vecina timova, odnosno svi sem Red Bula i Ferarija dok budu u dometu vozacke titule.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X