Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Sta ce bre dobiti dolaskom u Ferari ? Lotus na pocetku sezone i tokom iste u rangu Ferarija cak na pojedine momente i bolji ? Jel' nije tacno ? Nije Ferari kao sto je bio, pa pogledaj Masu samo...
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #92
      Ajde malo razmisli sta si napisao, sta se desava sledece godine, na cemu ce biti akcenat i probaj ponovo nesto da napises...

      Trubimo o tome Marked, Nebojsa i ja cele ove pauze, drago mi ej da toliko ljudi toliko cita sve to...

      Comment


      • #93
        Bio sam na odmoru, znam da se o sledecoj prica kao o revolucionarnoj ali kao sto znas ja pratim trku, znam osnovne stvari, drs+kers Ostalo me manje vise ne zanima A vi kad pisete to ide preko 10 strana, tesko pohvatati
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #94
          Mr.M, poštujem tvoj broj postova na forumu, ali nisi u pravu. Ako pratiš samo trku, onda se toga i drži. Ako ti Vanja, Nebojša i Mikinen kažu nešto, onda je uglavnom to tako dok ih neko ne ispravi. Ferari nije ništa bio bolji ni 2006. pa su ipak osvojili obe titule 2007. Masa uopšte nije relevantan za poređenje. Masa nije Masa pre povrede, a ni Ferarijev način vožnje sa jednim vozačem tu ne pomaže. U svačijem je interesu da se ugrabi Raikonen. Ni Perez, ni Grožan, ni Maldonado... niko ga ne izbaci iz trke. Njegov sopstveni tim ga izbaci. Još na početku trke sam video crni dim. Znao sam da to nije dobro. Očekivao sam da i ranije odu kočnice. Znam da je crni dim izlazio najmanje do 10. kruga. To se nikada ne završi na dobro. Nisam se ni iznenadio kad sam video kako je pokušao da koči za Bus Stop šikanu. Odmah sam znao da su kočnice. Barem sam pošteđen nerviranja jer sam bio upozoren na ono što sledi. I u Kanadi su sjebali kočnice. Kako to da Grožanu ne odu kočnice. A isti taj kukavac zamalo da izbaci Kimija na startu. Zašto jednostavno nije zadržao kočnicu na startu da ga ne gledam. Agresivniji je u borbi protiv Kimija nego protiv ostalih. Taman da zadrži malo Hamiltona i Alonsa, a on skine gaće. Lotus i Raikonen ne mogu više da funkcionišu. Koliko god tu bilo ljubavi, Lotus je impotentna ekipa. ČINJENICA je da sledeće godine neće imati najbolji paket. Jedna ekipa je sigurna da će biti bolja od njih sledeće sezone, a to je Red Bull. Zato što imaju Njuija? Ne! Zato što imaju najbrže pit-stopove? Ne! Zato što imaju para? Ne! Biće bolji zato što će biti Renoov fabrički tim.

          Još malo o samoj trci. Neočekivano dosadna, vrlo dosadna Spa. Alonso i Ferari su se zaista iskupili za kvalifikacije. Bolje nisu mogli. Mercedes i Veber klasično potonu. Red Bull je nezaustavljiv i bez pol-pozicije. U 2013. se javlja neviđen scenario, a to je da Fetel pobeđuje bez pol-pozicije, a dobro se zna da je do ove sezone imao možda 2-3 takve pobede. Posle ovoga i ja moram da kažem da je šampionat završen.
          Last edited by MarkedOne8; 25-08-13, 15:09.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #95
            Dobro, ajde u 3 recenice mi objasni zasto ce Ferari da bude sledece godine bolji nego ove ?
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • #96
              Da, crni dim je maltene od prvih krugova bio uočljiv i naravno da to nije moglo doneti ništa dobro..
              A Grožan i njegov strat je stvarno kriminalan, no uopšte ekipa ima previše grešaka (koliko se ja kao diletant, no manji od njih, razumem).
              Prosečne i loše kvalifikacije, sa više nego neubedljivom ekipom, ne mogu da nadoknade Kimijeva odlična nastojanja da izvuče maksimum. Mnogo sam ulagala u ovu trku.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Mr.M View Post
                Dobro, ajde u 3 recenice mi objasni zasto ce Ferari da bude sledece godine bolji nego ove ?
                James Allison. Lotus E21 je to što jeste zahvaljujući njemu u najvećoj meri. Lotus F1 Team je to što jeste zahvaljujući Raikonenu koji ume da ga iskoristi. Dakle, Lotus F1 Team je bukvalno okupljen uspeh Allisona i Raikkonena. Ubaci obojicu u Ferrari i dobijaš sintezu dobroga iz oba tima. Da se ogradim, Raikkonen još nije prešao u Ferrari pa ne smem da zvučim kao da navijam za njih, ali neće Ferrari doveka imati problem sa vazdušnim tunelom. Raikkonen je odličan feedback vozač. Ume da kaže inženjerima šta valja a šta ne, ali upravo ta osobina ne može da dođe do izražaja kad tim nema para za prepravke. Sigurno je da Kimi ima foru ili dve kojom bi mogao da pomogne inženjerima.
                Last edited by MarkedOne8; 25-08-13, 15:24.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #98
                  Problem za konkurenciju je što koliko god da napreduju RBR ima superiorniju aerodinamiku i vrhunskog vozača. Ne vjerujem da će se nešto značajno promjeniti ni sledeće godine, posebno ne u korist Ferrari-a. Oni od svih proizvođača motora imaju najmanje iskustva i izradi "malih" motora. A snage motora ćr svakako biti ispeglane u par procenata. Dakle i dalje će aerodinamika biti odlučujuća.

                  Comment


                  • #99
                    Ja i neki ortaci gledamo trke nerviramo se zbog Total TV(loš signal-nevreme), kad ja vidim crni dim oko petog kruga i odmah sam znao da će Kimi odustat.
                    Koji je degenerik onaj Maldonado.Ja bih da doživotno izbacio iz trkanja i oduzeo mu vozačku dozvolu.
                    Danas sam se začudio da je Perez dobio kaznu jer je bio u incidentu sa Grožanom pa sam mislio da će Grožan dobiti kaznu zato što je mnogima trn u oku.
                    Takođe razmišljao sam o opciji da Ferrari zamijeni Massu sa Kimijem ali da pošalju Massu u Lotus i da Ferrari bude dobavljač motora za Lotus.
                    Massa bi im mogao donijeti neke sponzore iz Brazila a u tom slučaju mogli bi dovesti još Hulkenberga ili ostaviti Grožana(teško).
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • Nista ali bas nista se interesantno nije desilo u ovoj trci osim starta , ova trka danas je bila u rangu Monaka , Vettel je prosao Hamiltona zahvaljujuci Hamiltonovoj gresci u O ruzu gde je isao malo drugacijom putanjom preko pasica i tacno se videlo da mu se Vettel odmah priblizio sitna greska ali dovoljna , da ga je uspeo Lewis makar malo duze zadrzati mozda bi bilo nesto vise.

                      Vettel odlican u njegovom stilu, neprikosnoven , sampionat jos nije gotov nikad se ne treba predavati , Webber se celu trku vukao iza Rosberga i ne mogu da verujem da ga nije uspeo obici lose izdanje od njega sto se mene tice

                      Mercedes moze biti zadovoljan uhvatili su dosta bodova ali Hamilton je svojim glupim greskama izgubio pozicije od Vettela odnosno Alonsa mada verujem da bi ga pre ili kasnije obisli tako da Hamilton moze biti zadovoljan sa podijumom , s obzirom da su i Rosberg i Webber poceli da ga stizu pred kraj , iskreno se nadam da nije bio neki team radio koji mi nismo culi a u kome su Rosbergu rekli da ostane iza Hamiltona , mada cisto sumnjam s obzirom da ga je Webber jurio tako da nije smeo da spusta tempo

                      Ferrari , ocekivano od Alonsa imao je dobar tempo u trci i danas je izvukao maksimum , imao je odlican start i uspeo je koliko toliko da zadrzi neki prikljucak u trci za titulu, Massa se nije ni video tokom trke osim na pocetku kad se zalio da nista ne valja na kraju sedmi

                      Lotus uzasna trka za njih , katastrofa , Raikkonen je na kraju morao da odustane zbog kocnice a i da nije odustao mislim da bi zavrsio negde kod Buttona sto je daleko ispod ocekivanja i tako se prekinuo Kimijev niz , Grosjean nista posebno , na pocetku se borio sa Kimijem na kraju je zavrsio kako je zavrsio

                      Button odlican mada danas su zeznuli strategiju , prvi stint je bio predug za taktiku 2 pit stopa a prekratak za 1 pit stop , boje da su skratili prvi stint jer u tih 4,5 krugova viska Buttona je izgubio desetak sekundi u odnosu na Rosberga i Webbera a otprilike je toliko na kraju i zavrsio iza njih

                      Ostali , danas je opet bio Wheel of Maldonado i to na nezgodnom mestu i da je tu izasao SC bog zna kako bi zavrsilo ali izgleda nije bilo potrebe za SC

                      Za dve nedelje Monza ako tamo Vettel ne bude pobedjen onda ce stvarno trebati cudo da neko drugi uzme titulu
                      Last edited by Mikinen; 25-08-13, 16:00.
                      If the police cant stop you you must be on the dust

                      Comment


                      • I ja sam sumljicav u vezi Ferarija dogodine, po najvise zbog turbo motora. U predhodnoj turbo eri za 8 godina postigli su samo 15-tak pobeda, Honda ili Porse su to postizali u jednoj sezoni.

                        Comment


                        • Originally posted by 80Vlado View Post
                          Problem za konkurenciju je što koliko god da napreduju RBR ima superiorniju aerodinamiku i vrhunskog vozača. Ne vjerujem da će se nešto značajno promjeniti ni sledeće godine, posebno ne u korist Ferrari-a. Oni od svih proizvođača motora imaju najmanje iskustva i izradi "malih" motora. A snage motora ćr svakako biti ispeglane u par procenata. Dakle i dalje će aerodinamika biti odlučujuća.
                          Daaa, mali motori, FIAT je tu potpuno nebitan... Kao i Byrne, Fry, Allison...

                          Alene, prethodna turbo era je zavrsena odavno i ne treba praviti ikakave paralele sa njom. Ne kazem da ih nece biti, ali ih ne treba praviti za sad. Licno, mislim da Honda u 2015. nece biti puno bolja nego sto je Cosworth sad, na primer...

                          Comment


                          • 20 godina koliko je proslo od prethodne turbo ere, u doba najveceg razvoja u istoriji autoindustrije moze da se poredi sa vekovima u nekoj drugoj oblasti. Tako da je ovo sve resetovano, nemamo pojma kako ce se ko snaci. Onaj ko ima vise para i resursa ima vece sanse, ali nema garancije.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Ja mislio da ce koristiti neka iskustva, isti raspored i broj cilindara, skoro ista kubikaza, isto ogranicenje u potrosnji goriva. i priblizan broj obrtaja. 88 i 2014. A Honda ce uspeti odmah da bude konkurentna, da se kladimo u rucak ali negde blize meni.
                              Last edited by Alan; 25-08-13, 17:12.

                              Comment


                              • Suvise se promenila tehnologija i materijala, vise ni bazicna fizika tu nije ista.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X